Autor Wątek: Wyniki punktowe na 18m i 50m WA  (Przeczytany 148010 razy)

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Wyniki punktowe na 18m i 50m WA
« Odpowiedź #390 dnia: Czerwiec 22, 2020, 12:48:11 am »
Pauczo ty masz jakiś problem ze sobą? Naprawdę nie ma obowiązku zabierać głos w każdym temacie. Weź zanim coś napiszesz,zanim cokolwiek napiszesz , zastanów się dwa razy, policz do 10- ciu. Nie, lepiej do stu i dopiero przelewaj swoje teksty na klawiaturę. A tak w ogóle zamiast nas raczyć tymi wiele wnoszącymi komentarzami , to poświęć ten czas na ciężki trening.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Wyniki punktowe na 18m i 50m WA
« Odpowiedź #391 dnia: Czerwiec 22, 2020, 03:38:50 am »
Dokładnie robię to co napisałeś w ostatnim zadaniu.

Grzechu A3D

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 358
Odp: Wyniki punktowe na 18m i 50m WA
« Odpowiedź #392 dnia: Czerwiec 22, 2020, 08:30:14 am »
Łukasz Przybylski poprawił swóje rekordy Polski na dystansie 50 m( 2x 36 strzałów) wynikiem 713 na 720 możliwych i 357 na 360 możliwych.

No Panowie tu macie wzorzec wyników do którego należy dążyć i brać mi się do roboty, a nie gadać o pierdołach  ;)

A tak swoją drogą dawno tu nikt nie wrzucał żadnych wyników mimo to, że jest to wątek do tego przeznaczony, więc żeby zachęcić Was w tym kierunku, wpiszę tu wczorajsze wyniki, które udało mi się strzelić wieczorem po 19 jak przestał padać deszcz, w sumie trochę leciała mżawka i nieco wiało, bo kilka razy z tego powodu musiałem odpuścić strzał 8) taka trochę paskudna pogoda, ale że nie strzelałem prawie tydzień skusiłem się na małe strzelanko i strzeliłem dwie odległości na 50m, 323 i 321. Wynik pisany od pierwszej strzały bez żadnej rozgrzewki, od razu pierwsza strzała poleciała w 7 >:(  Taki test sobie zrobiłem ile wystrzelam bez żadnego przygotowania no i w trudnych warunkach  ;) 
Łuk - Mathews TRX-38 50#
Łuk - Mathews TRX-38 G2 50#
Stab - B-Stinger 33''
Cel - Shibuya Ultima Carbon CPX 365 "9" / SHREWD 0,75"
Podst - Spot Hogg EDGE
Spust - Tru Ball Fulkrum, Tru Ball GOAT, Tru Ball Executive
Strzał - Vap1; X23; XX75

demos7enes

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Wyniki punktowe na 18m i 50m WA
« Odpowiedź #393 dnia: Czerwiec 22, 2020, 09:29:17 am »
Nie ma czym się szczególnie chwalić ale wrzucę aby ruszyć trochę w temacie innych :)

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2020, 09:31:29 am wysłana przez demos7enes »

Elf z błotnego lasu

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Wyniki punktowe na 18m i 50m WA
« Odpowiedź #394 dnia: Czerwiec 23, 2020, 07:49:28 pm »
Mam matę 60x60 cm. Korzystam z tarcz 40x40 cm więc trudno mi się odnieść do wyników. Z 30 m by ustawić łuk na pierwsze strzelanie służy mi tarcza 60x60 cm.
Potem zakładam już te 40x40. Nie zdarzyło mi się jeszcze nie trafić w tarczę. Ale jak zdobędę  tarczę 120 czy 122 i odpowiednią matę dam znać. Pozdrawiam
Xpedition MX-15,  60-70 lbs
Apex Cover pro mikro, specyalty archery + soczewka
Rip-Cord
Tru Ball Max Pro plus 4.
PSE stinger max ss 30-70 Lbs
Tru Glo Range Rover mikro slider,
Trophy Ridge Whisker Biscuit,
Tru Ball Bandit.

FAZIK

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 141
  • Łucznictwo to precyzyjne podnoszenie ciężarów.
Odp: Wyniki punktowe na 18m i 50m WA
« Odpowiedź #395 dnia: Czerwiec 24, 2020, 08:05:50 am »
Na 18 metrów 40cm to właśnie ta potrzebna tarcza.
Na 50 metrów przy braku dużej maty można zakupić "środki" od tarczy 80cm. Zajmują mało miejsca a i tak trafia się tyko centrum, wiec pola czarne i białe nie są potrzebne.
https://sklepluczniczy.pl/tarcze-fita/1691-tarcza-fita-80-compound-50m.html

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Wyniki punktowe na 18m i 50m WA
« Odpowiedź #396 dnia: Czerwiec 28, 2020, 12:32:46 pm »
Wczoraj poprawiłem swój wynik na 30 m - 344/360. Średnia - 9.5

1. 30          7. 29
2. 28          8. 29
3. 27          9. 27
4. 30          10. 29
5. 30          11. 28
6. 28          12. 29
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2020, 02:44:06 pm wysłana przez smox »
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Wyniki punktowe na 18m i 50m WA
« Odpowiedź #397 dnia: Czerwiec 29, 2020, 11:40:53 am »
Na 50m i 30m dla bloczków niepełna tarcza 80cm 10-5 to jedyna właściwa. Jej realne wymiary to około 49x49cm, tak że nie potrzeba żadnej dużej maty. Jak ktoś używa pełnej 80 cm to wszystkie ewentualne trafienia poniżej 5 należy liczyć jako "miss".


Tym razem z palucha, twardo trwam w postanowieniu hehe
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2020, 11:45:28 am wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Wyniki punktowe na 18m i 50m WA
« Odpowiedź #398 dnia: Czerwiec 29, 2020, 04:58:56 pm »
W końcu udało mi się strzelić pełna serie nowym łukiem i nowymi strzałkami( Skyline Paragon).
1. 10,10,10, 9, 9, 9
2. 10,10,10,10,9,9
3. 10,10,10 ,9,9,9
4. 10,10,10,9,9,9
5. 10,10,10,9,9,9
6. 10,10,10,9,9,8
Co dało 342 PTK
Strzałki latają całkiem ładnie, dogadałem się w końcu z łukiem w kwestii kontrowania niewielkiego przechyłu po naciągnięciu łuku. Jak z czasem dodam jeszcze obciążenia , to będzie super.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Wyniki punktowe na 18m i 50m WA
« Odpowiedź #399 dnia: Sierpień 22, 2020, 07:08:52 am »
Na 20 stronie Jaco napisał tak - "Chociaż łukiem myśliwskim z celownikiem wielopinowym też jest łatwo strzelać po 270-275." Było to w listopadzie ubiegłego roku. Strzelałem wtedy z Poe Langa Rexa i na 18 m strzeliłem 243 pkt. 270-275 punktów wydawało mi się kosmosem.
Wczoraj ustanowiłem swój nowy rekord na 18 m - 276 punktów!
Średnia punktowa na strzałę, to 9,2, a w miarę dobry strzelec powinien strzelać koło wartości 9.5 pkt na strzałę.
Trochę mi brakuje, ale biorąc pod uwagę, że strzelam z Man Kunga, to jestem zadowolony.
Myślę też, że gdybym zainwestował w lepszy osprzęt, strzały, "szkiełka" i przyłożył się do treningów, to osiągnął bym wyniki porównywalne z wynikami uzyskiwanymi przez o wiele droższe łuki myśliwskie wiodących na rynku firm.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2020, 07:59:46 am wysłana przez smox »
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

FAZIK

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 141
  • Łucznictwo to precyzyjne podnoszenie ciężarów.
Odp: Wyniki punktowe na 18m i 50m WA
« Odpowiedź #400 dnia: Wrzesień 14, 2020, 09:12:25 am »
Bo liczy się kierowca a nie bolid ;).

CountDooku

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 298
Odp: Wyniki punktowe na 18m i 50m WA
« Odpowiedź #401 dnia: Sierpień 08, 2021, 12:20:28 am »
Wow, prawie rok nie tknięty temat :)
Pochwalę się trochę i ja. Najpierw jednak dwa słowa wstępu.
Strzelam od maja ubiegłego roku, kiedy to zapytałem Was od jakiego łuku zacząć - właśnie przeczytałem ze śmiechem swój pierwszy wątek na forum, z pytaniem o łuk na początek :D W tym roku zacząłem już jeździć na turnieje w Polskę a w maju 4 m-ce temu, zapisałem się nawet do klubu. Niestety, byłem na kilku tylko treningach bo pozmieniało mi się zawodowo i mam czas z reguły rano, więc jadę w krzaki :) Odbyłem 2 fieldy i 2 tarczowe a jeszcze ze 2-3 imprezy przede mną w tym sezonie. Uczyłem się więc sam - z naszym forum i Youtubem ;) Zdążyłem już kupić 3 bloczki i w opór spustów(obrotny jestem, większość szpeju i łuki sprzedałem z małą stratą (15-20%) :) Wbrew opinii niektórych, dostarczyło mi to bardzo wiele informacji i dało pewien rodzaj doświadczenia. Trochę jak z łączeniem się w pary - można ożenić się z miłością z liceum ale po 5 partnerce, zdecydowanie lepiej wiesz jakie cechy charakteru w praktyce ci odpowiadają a jakich za wszelką cenę wolisz uniknąć, co rokuje na lepiej dopasowany związek.. Tak jest też ze sprzętem.
Przechodząc do meritum, wyniki na treningach często mocno odbiegają od wyników turniejowych. Stres i pocące się łapy, potrafią skutecznie ociosać z punktów, szczególnie jak ktoś jest początkującym. Jak robię sobie turniej na siekierkach sam ze sobą, to idzie lux - na turnieju prawdziwym, jestem średniakiem, dosłownie wypadam w środku a potem już w pojedynkach jakiś typeczek rozwala mnie jak gnój po polu :D
Na treningach w spokoju i ciszy, w pełnym komforcie i po solidnej rozgrzewce, strzelam 330-345 (350 miałem raz jeden). Moje dwa najwyższe wyniki na turnieju tarczowym, to 334pkt w 6 seriach po 6 strzał i 172pkt w pojedynku, w 6 seriach po 3 strzały i mieliśmy wtedy z rywalem jeden z wyższych wyników ale o 2 punkty mnie łyknął i wysłał do domu, na szczęście tylko 2 ulice dalej ;)
Jak na rok strzelania po krzakach i stres turniejowy, to i tak jestem z siebie dumny. Rozpisałem się więc, żeby zachęcić Was do uczestnictwa w turniejach, bardzo wiele dowiecie się o sobie rywalizując w stresie i napięciu, wchodząc na wyżyny swoich umiejętności, pilnując ważnych elementów, dowiadując się o nowych w praktyce, poznając i obserwując innych, strzelając w deszczu i wietrze - to nie trening że zwiniesz mandżur i pójdziesz do domu jak tylko coś Ci nie przypasuje, tam masz być i walczyć do końca! A po ostatniej serii idąc po strzały, masz tak jak wszyscy, bić brawo pozostałym za ich wysiłek, poświęcony czas i za to, że dali Ci nauczkę :) Przyjeżdżajcie na turnieje, niech nas będzie więcej i bawmy się tam razem :) Pozdrawiam

Sebastian
« Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2021, 12:28:24 am wysłana przez CountDooku »
Łuk     - Hoyt Stratos/Mathews Halon X Comp
Celow. - B3 Exact / Fast Eddie XL
Podst.  - Sanlida Blade Rest
Staby  - B-Stinger Countervail
Spust  - B3 Omega PRO / B3 Ranger
Strzały - Skylon Paragon, Skylon Preminens

jackbow

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 57
Odp: Wyniki punktowe na 18m i 50m WA
« Odpowiedź #402 dnia: Listopad 21, 2021, 08:39:52 pm »
Przeczytałem Sebastian po raz kolejny Twój post w tym temacie i zainspirowałeś mnie do napisania o swoich osiągnięciach ;)

Strzelam typowo rekreacyjnie na działce, czasami z sąsiadem, z łuków 31-33 ATA - ze względu na wagę i ze takie mi się podobają :) Kiedyś startowałem amatorsko w różnych dyscyplinach sportowych i pozasportowych ;) ale to już było...chociaż tradycje łucznicze w szerszej rodzinie są bo teść był trenerem kadry klasyków a szwagierka zawodniczką.

Teraz unikam wiatru i deszczu żeby było jak najprzyjemniej ;)  Jak nie ma pogody, strzelam na poddaszu gdzie mam 13-14m, ciepełko, kanapę i stolik :) Zmniejszam wtedy średnicę pól tarczy 18m o 1/3 ażeby było jak najbliżej standardu.

Co do samych wyników to moja przeciętna z tego sezonu ;) łukiem PSE Response na 18m to 283-284, max 291 (wypadek przy pracy), kilka razy 287-288. Na 50m jak jest super pogoda 335-345, max 348. Jak trochę wieje albo pojawiają się jakieś inne "rozpraszacze" 325-335.
Łukiem Bowtech Carbon Icon tak z 3-4 punkty mniej ale tu waga zestawu nie przekracza 5lbs i pin trochę bardziej lata po tarczy. Służy jednak raczej do zabawy typu field i do strzelania w zimie i ma być lekki :)

Jak pisałem w innym poście, od kilku miesięcy strzelam też z Obsession HB33 w wersji LH i tutaj też po ok 5tys strzałów wyniki ustabilizowały się na poziomie 281-284, max 288, kilka razy 285-286. Na 50m, podobnie jak Response, z maxem 347.

Oczywiście to wszystko przy optymalnych warunkach, bez stresu, przy dobrej pogodzie lub indoor ;)

Ze względu też na dość dużą jak na amatora ilość ok 60 strzałów codziennie jak i wrażliwe barki ;) strzelam z niskich funtaży 40-47lbs. Zestawy ważą 4,7-5,7lbs - jak bardziej dociążę to póki co wyniki spadają.

Mam też kilka spostrzeżeń co do czynników najbardziej wpływających u mnie na wyniki:

Optymalna długość naciągu/prawidłowa postawa (w indoor mam lustro :) - niewłaściwie ustawiona/nieprawidłowa powoduje spadek wyników o nawet 10-15 punktów.
Wyważenie zestawu - niewłaściwe powoduje spadek o ok 5-7 punktów.
Tzw. forma dnia - tu też wachnięcia wynoszą ok 5-7 punktów.
Grip - najbardziej powtarzalny wydaje mi się w PSE Response - jest wrażenie że dłoń zawsze układa się tak samo jak strzelam ten sam dystans. Na to ułożenie ma też wpływ wyważenie łuku.

Z kolei w HB33 mam wrażenie że czasami muszę szukać tego optymalnego ułożenia dłoni ale jak np. zmieniam dystanse 18 vs 50 vs np. 70m to wydaje mi się ze ze względu na to że tutaj grip jest trochę jakby wklęsły - dłoń łatwiej się do łuku dostosowuje niż w Response na zmiennych dystansach. z tego też względu, gdybym miał strzelać zawody field/3d to chyba wybrałbym  OB HB 33. Do tarczy raczej PSE Response.

Wydaje mi się też że większy BH w Response (realnie 7,2 cala) powoduje ze jest bardziej stabilny od HB 33 (6,2 cala), chociaż po wynikach specjalnie tego nie widać.

Kończąc, wydaje mi się ze w moim działkowo-domowym strzelaniu, jednoczesne niejako używanie różnych łuków i wzjamne porównywanie ich tzw. feelingu pomagało mi co jakiś czas coś w którymś poprawić choć chyba zbliżam się do maxa swoich możliwości :)

Dodam tylko jeszcze ze używam spustu Fulkrum i Fulkrum Flex oraz strzał 500 29" Victory 3DHV oraz Skylon Bruxx.

Pozdrawiam
 


PSE Response, Bowtech Carbon Icon, Obsession HB33 LH
..i kilka tradycyjnych łuczków:)

CountDooku

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 298
Odp: Wyniki punktowe na 18m i 50m WA
« Odpowiedź #403 dnia: Listopad 22, 2021, 02:47:06 pm »
Super relacja :)
Ja dopiero w tym roku strzelam indoor - zeszłej zimy pukałem przy -10 na forcie, skostniałymi łapami z myśliwskiego bloczka :D
Straszne są te tarcze do 18m. Wybieram się na halowe zawody w Radzyminie jednak póki co ustrzeliłem tylko 282 do tych dzikich tarcz, za to cienkimi strzałami więc jak zainstaluję grubasy, to może z pięć punktów mi wynik skoczy.
Też strzelam z Flexa ale z triggerem. Fulkrum to był mój pierwszy bt ale zacząłem kombinować i ostatecznie używam Total Control, Cartera ale ten Abyss mi się lepiej układa i zresztą też go rotuję więc strzelam nim na nieświadomce ;) Strzały Skylon Paragon i halowe Easton X23 :)
Łuk     - Hoyt Stratos/Mathews Halon X Comp
Celow. - B3 Exact / Fast Eddie XL
Podst.  - Sanlida Blade Rest
Staby  - B-Stinger Countervail
Spust  - B3 Omega PRO / B3 Ranger
Strzały - Skylon Paragon, Skylon Preminens

jackbow

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 57
Odp: Wyniki punktowe na 18m i 50m WA
« Odpowiedź #404 dnia: Listopad 22, 2021, 06:28:23 pm »
Dzięki ;)  Myślę że tarcza 18m to kwestia przyzwyczajenia, po jakimś czasie stanie się bardziej znajoma :)

Indoor polecam bardzo, głównie tam jadę z postawą, techniką etc. Pozdro :)
PSE Response, Bowtech Carbon Icon, Obsession HB33 LH
..i kilka tradycyjnych łuczków:)