Łucznictwo klasyczne > Tematy związane ze sprzętem

Pierwszy zestaw stabilizatorów

(1/2) > >>

wiking121:
Witam,
Bardzo proszę o poradę co powinno się znaleźć w pierwszym zestawie stabilizatorów.
Strzelam zarówno z bloczka i klasyka chciałbym spróbować sił ze stabilizatorami.
Co powinno się znaleźć z budżetowym zestawie, ale zapewniającym możliwości rozbudowy.
Wstępnie myślałem o zestawie Cartel z główną "lagą" 30".
Jak wygląda w tych produktach dodawanie kolejnych ciężarków i czy jest to w ogóle możliwe?
Mój majdan ma także miejsce na górny stab.

Galus:
Wszystko zależy w jakiej kategorii chcesz mieć łuk, laga 30" będzie ok strzelając do tarczy ale 3D i field będzie  nieporęczne. Ja mam 2 stabilizatory 12" i 10" Winners SAT +2 dodatkowe cięzarki(ale tu wg. uznania) oraz Vbar https://sklepluczniczy.pl/kostki-v-bar/2811-v-bar-avalon-tec-x-mono.html . Taki zestaw w zupełności mi wystarcza do bloczka w kategorii FU i raczej nie będę go w najbliższej przyszłości zmieniać.

wiking121:
Dzięki za podpowiedź.
W jednym z wątków tego forum czytałem, że dłuższy stab jest znacznie bardziej "efektywny" wagowo stąd koncepcja 30".
Strzelam od niedawna i póki co mam większy problem z ręką łuczna stąd moja obawa o wagę zestawu.
Ciekawa koncepcja z tym jednostronnym vbarem-zakładam że w takim układzie przednie i tylne staby powinny mieć zbliżone długości/obciążenie?

Nie zdecydowałem się jeszcze na docelowy kierunek rozwoju.
Zapewne będzie to strzelanie do tarczy na dystansie do 40m oraz od czasu zawody 3D w kat. Barebow/Hunter (wybór towarzyski).
Nawiasem mówiąc pierwsze zawody 3D mam już za sobą i wróciłem z nich z kompletem strzał a zarazem zaszczytnym ostatnim miejscem w kat. Hunter ;)
Na dzień dzisiejszy nie przewiduję póki co wydatków na celownik tarczowy do łuku klasycznego.
Zestaw stabów traktuję trochę jako pomoc w "okiełznaniu" wędrującego łuku.
Niedawno oglądałem na youtube filmik gdzie prezenter testuje rolę stablizatora w łuku bloczkowym na dystansie 150yd.
Efekt testu był ciekawy ponieważ nie wykazał większych różnic w celności ;)

Czy np taki zestaw stabów: https://sklepluczniczy.pl/stabilizatory-centralne/3110-zestaw-stabilizatorow-avalon-tyro-a3.html ma możliwość dokładania ciężarków? Czy ciężarki są w jakiś sposób zunifikowane tzn będą pasować do modeli innych firm?

Galus:
Stabilizatory pomagają tylko lub aż utrzymać łuk pionowo i zmniejszyć jego "wahanie" dlatego mogą nie wpłynąć w znacznym stopniu na celność gdy łucznik utrzymuje łuk w odpowiedniej pozycji.
Ciężarki bez problemu dokupisz tylko będziesz musiał sprawdzić na jaką śrubę są montowane ale to przy zakupie w sklepie doradzą by nie popełnić błędu.
Jedynym problemem jest tutaj sam stabilizator bo ten zestaw co podałeś automatycznie wyklucza cię z kategorii BB i hunter. Tu musiał by sie wypowiedzieć ktoś bardziej dośwaidczony ale z tego co sie orientuję BB jest całkowicie bez stabilizatorów a hunter pozwala na przedni stabilizator 12"
 

wiking121:
Dzięki wielkie za podpowiedzi.
Oczywiście wiem, że staby wykluczają mnie z tych kategorii.
Niemniej chciałbym eksperymentować z różnymi technikami.
Na obecnym etapie mam spore problemy z "pływaniem" łuku wokół celu i miałem nadzieję, że staby to trochę poprawią.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej