Łucznictwo bloczkowe > Tematy związane ze sprzętem

Laser do ustawiania podstawki/strzały

(1/2) > >>

CountDooku:
Hejka, czy ktoś używał tego narzędzia? Walczę właśnie z takim montowanym w miejscu szyny. No i mam problem. Punkcik lasera jest podłużny(pewnie w jakimś celu) a wiązka porusza się dziwnie parabolicznie - startując z cięciwy i nocka strzały, zjeżdża z niej żeby ponownie na nią wrócić bliżej grotu. Kiedyś znajomy mi tak zmierzył na tych samych strzałach zresztą i punkt lasera szedł idealnie od cięciwy po całej strzale.. Nie wiem w czym problem. Zetknął się ktoś z Was z takim niuansem?

EDIT: Uff, to był mój błąd, nieumyślnie obróciłem laser wokół jego osi i zaczął wariować :) Już jest cacy :)

archibow:
Jakiej firmy laser ?

CountDooku:
Hej, laser to OMP Tru Center LAT. Już go ustawiłem, działa i prowadzi wiązkę od camów, przez cięciwę, aż do grotu strzały :) O dziwo, strzała na podstawce jest teraz zauważalnie skierowana na lewo w stosunku do osi półki ale mądrzy ludzie mówią, że tak ma być ;)

archibow:
Daj znać czy sie potwierdza po testach na odchodzenie.
Rozumiem że to wydłużenie punktu ustawiłeś wzdłuż osi łuku ?

CountDooku:
Niestety nie wzdłuż osi choć wydawało mi się to oczywiste. Po ustawieniu tak jak mówisz - czyli usytuowaniu linii lasera równolegle do strzały/cięciwy, laser poruszał się po paraboli - jak opisałem wyżej - czyli np jechał po cięciwie a potem zjeżdżał ze strzały w okolicy lotek, na chwilę, żeby na nią wrócić bliżej grotu :-/ Testy na odchodzenie dopiero jutro lub pojutrze

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej