Łucznictwo klasyczne > Tematy związane z techniką strzelania

Uciekająca strzała na prawo?

(1/3) > >>

Eutanazja:
Cześć, cześć!
Postrzelałem trochę z łuku bloczkowego i postanowiłem sprawdzić się w łucznictwie klasycznym. Padło na zestawik Core ilf. Wszystko jest fajnie, spoko... ale strzały uciekają na prawą stronę i nie jestem w stanie tego bardziej skorygować celownikiem (Avalon Tyro na początek). W przypadku podstawek w łukach bloczkowych ustawiane są raczej tak aby strzała była na środku półki i była prosto z nock pointem, a mając podstawkę plastikową strzała 'przytula się' do majdanu przez co grot jest bardziej na prawo względem nock pointa. To wina podstawki, celownika, braku buttona, czy po prostu ja jestem jakiś specjalny?   :(

Dochi:
Jesteś specjalny bo "...strzała 'przytula się' do majdanu przez co grot jest bardziej na prawo względem nock pointa..." tylko "mańkutowi" ;-)
Rzuc okiem do "przewodnika" Eastona, powinien coś nie coś wyjaśnić w tej tematyce.
Szukajka forumowa nie gryzie, temat był najprawdopodobniej poruszany dość dużo razy, ustawienia wstępne w klasylu robi się tak samo jak w bloczku, jest trochę różnic choćby ten odstający na bok grot...
http://plaszowianka.fc.pl/articles.php?id=3

Eutanazja:
Przeszukałem ten dział na forum, buszowałem w internecie i odpowiedzi nie znalazłem, dlatego postanowiłem założyć temat. W łuku bloczkowym jest możliwość regulacji podstawki, a w przypadku tej naklejanej nie ma takiej opcji.

Dedal:
Tych podstawek używa się wraz z buttonami lub na łukach, które nie mają zbyt głębokiego okna. Strzała ma być w osi lub uciekać lekko na lewo (dla praworęcznego łucznika).

Eutanazja:
Czyli wina podstawki. Dziwi mnie tylko to, że taka była dołączana do zestawu. Czyli trzeba dokupić kolejne akcesoria. Dzięki za pomoc!

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej