Autor Wątek: Wybór zestawu - PSE Stinger  (Przeczytany 3451 razy)

Rhork

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Wybór zestawu - PSE Stinger
« dnia: Październik 23, 2021, 04:20:18 pm »
Witam

Po prawie 3 tygodniowym czekaniu na zatwierdzenie konta myślałem, że forum nie żyje, ale widzę, że jednak jeszcze ktoś tu zagląda. Umieszczam swój wpis, jestem ciekaw waszych opinii. Chciałem kupić swój pierwszy łuk bloczkowy, główne przeznaczenie to strzelanie do tarczy, jak się podszkolę to może coś więcej. Myślałem o łuku PSE Stinger edycja z naciągiem 70# żeby był zapas mocy. Rozstaw rąk wychodzi mi ok 28,6 więc naciąg łuku powinien być ustawiony na 28,5” czy 29”? Co do długości strzał to czytałem że dajemy równą lub większą o 0,5” od długości naciągu? Przeglądałem forum i zastanawiam się nad takimi zestawami:

|Wariant 1|
Łuk: PSE Stinger Max SS (2020) 70lb | 1500 zł
Podstawka: Ripcord Code Red | 439 zł
Celownik: Trophy Ridge Pursuit | 399 zł
Spust: Hot Shot Vapor 4 palcowy | 429 zł
Peep sight: Jim Fletcher Tru-Peep Hunter 1/8” | 22 zł
Linka na d-loop: Brownell 0.083" | 7zł
Strzały: Easton Powerflight 400 | 4x28zł
Razem: 2 908 zł

|Wariant 2|
https://sklepluczniczy.pl/luki-bloczkowe-pse/2943-luk-bloczkowy-pse-stinger-max-2020-zestaw-rts-pro.html + spust Hot Shot Vapor 4 palcowy + 4 strzały Easton Powerflight
Razem: 2716 zł

Czy warto dołożyć do wariantu 1?

Dziki91

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 72
Odp: Wybór zestawu - PSE Stinger
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 23, 2021, 04:26:26 pm »
Z tego co czytałem po reckach, to wersja Stingera z 2020 roku wyszła blado na tle poprzednich odsłon tego modelu, w podobnej cenie masz Bear Legit, parametry są prawie identyczne, lecz jest nieco bardziej agresywny, ale to normalne przy dual camie, sam mam tego miśka i jestem mega zadowolony, polecam poczytać o nim troszkę, zrobić sobie zestawienie. W Centrum Łuczniczym Bear Legit jest o ile się nie myle 50 złotych tańszy, a i zestaw akcesoriów też jest całkiem sympatyczny na początku

Dziki91

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 72
Odp: Wybór zestawu - PSE Stinger
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 23, 2021, 04:32:18 pm »

Rhork

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Wybór zestawu - PSE Stinger
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 23, 2021, 04:46:05 pm »
Dzięki, będę musiał poczytać, widzę, że wysokość cięciwy jest mniejsza niż w Stingerze, czyli Legit powinien być szybszy ale trudniejszy do opanowania?

salutczarter

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 212
  • Bowtech Liberty V. Spot Hogg Tommy. QAD HDX.PBA
Odp: Wybór zestawu - PSE Stinger
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 23, 2021, 10:46:25 pm »
Zestaw nr 2 to solocam-inna specyfika naciagu niz dual- solo jest lagodniejszy i plynny. Jesli chcesz tarczowo sugerowal bym cos powyzej ATA 30" . 70 funtow to duzo- jak zaczniesz od 50-55 wystarczy . Konfiguracje zestawu nr 1-wysoka poprzeczka :) kup zestaw gotowy. Po jakims czasie bedziesz wiedzial czego oczekujesz-spust palcowy... kup nadgarstkowy-na palcowy masz czas..

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka


salutczarter

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 212
  • Bowtech Liberty V. Spot Hogg Tommy. QAD HDX.PBA
Odp: Wybór zestawu - PSE Stinger
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 23, 2021, 11:39:34 pm »
Co istotne-jesli z pomiaru wychodzi 28,6" to dlugosc cieciwy 28" -czyli strzaly sugeruje 28,5

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka


salutczarter

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 212
  • Bowtech Liberty V. Spot Hogg Tommy. QAD HDX.PBA
Odp: Wybór zestawu - PSE Stinger
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 24, 2021, 12:08:26 am »
A dobor spinu strzaly-raczej na 100% nie bedziesz strzelal z 70 funtow na poczatku,dlugosc strzaly ma tez na to wplyw i mniejsza moc to mniej fps. Po ustawieniu luku pod Ciebie-kalkulator easton-i madry program Ci powie :) na poczatek kup skylony...tansze-mniej boli kieszen pierwszy tuzin na bledach

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka


smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Wybór zestawu - PSE Stinger
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 24, 2021, 07:26:57 am »
Rhork, na pierwszy łuk nie warto wydawać za dużo pieniędzy. Zwróć uwagę na ofertę OLX. Jest tam kilka łuków PSE Stinger i to niektóre z całkiem dobrym osprzętem i wymienionymi na lepsze cięciwą i sznurkami.
Łuki te są już ustawione i przestrzelane. Trzeba tylko znaleźć gdzieś blisko, a pewnie sprzedający pomoże Ci z ustawieniem go pod Ciebie. Ja bym tak zrobił, tylko trzeba sprawdzić łuk przed zakupem.
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

salutczarter

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 212
  • Bowtech Liberty V. Spot Hogg Tommy. QAD HDX.PBA
Odp: Wybór zestawu - PSE Stinger
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 24, 2021, 07:39:51 am »
Ooooo!!!! I to jest glos rozsadku!!! Tez widzialem tam kilka PSE w fajnych cenach i godnych uwagi

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka


salutczarter

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 212
  • Bowtech Liberty V. Spot Hogg Tommy. QAD HDX.PBA
Odp: Wybór zestawu - PSE Stinger
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 24, 2021, 10:07:44 am »
https://www.olx.pl/d/oferta/luk-bloczkowy-pse-stinger-max-2020-w-zestawie-CID767-IDM1Z90.html   bardzo fajny zestaw godny uwagi

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka


Dedal

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 177
Odp: Wybór zestawu - PSE Stinger
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 24, 2021, 11:01:48 am »
Cztery strzały? Poważnie? :D

Na Twoim miejscu wziąłbym cały tuzin - tym bardziej, że jesteś początkujący. Albo chociaż z 8 sztuk. Będziesz miał wtedy "komplet" 6 i dwie zapasowe, jak tamte rozwalisz. A prędzej czy później rozwalisz na pewno.

Tak jak kolega wyżej radził, weź tańsze Skylony Savage. Różnicy (poza ceną) i tak nie zauważysz.

salutczarter

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 212
  • Bowtech Liberty V. Spot Hogg Tommy. QAD HDX.PBA
Odp: Wybór zestawu - PSE Stinger
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 24, 2021, 11:31:50 am »
I zdecydowanie tuzin!!!!

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka


CountDooku

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 298
Odp: Wybór zestawu - PSE Stinger
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 24, 2021, 12:09:49 pm »
Zaczynałem od Stingera w zestawie, dziś bym zrobił to samo ale w używce. Jak już to albo zestaw nr 1 albo używka z netu i dobór indywidualny brakujących dodatków. Ten czarny Stinger z olx jest fajny bo ma niezłe dodatki, cięciwę premium i roller do kabli (standard z zestawu szybko wytrze i tak lichą cięciwę), który do sklepowego zestawu musiałbyś osobno dokupić a to 130zł. Spróbowałbym jeszcze ze 2-3 stówy wynegocjować i brałbym bo piękny egzemplarz i nawet za tą cenę się opyla. Rozumiem obawy o zakup używki ale jest taniej a jeśli łykniesz bakcyla, to dotrze do Ciebie, że chcesz jeszcze lepszy sprzęt i pożałujesz nadwyżki pieniędzy wydanych wcześniej na zbyt drogie zestawienie. Docelowo wtedy i tak kupisz łuk z ATA powyżej 33' ale od czegoś musisz zacząć, żeby mieć porównanie. Celownik najlepiej 1-pinowy. Dużo strzał na początek i nie więcej niż 50 funtów na cięciwie bo zanim nauczysz się przenosić obciążenie na odpowiednie partie mięśni tak aby nie katować stawów to upłynie trochę czasu, jak Ci pyknie coś w ramionach od siłowania się z 70lbs to guzik zrobisz a nie wyniki - tarczowe bloczki mają max 60lbs a i tak strzela się najczęściej 55-59lbs(na zawodach czasem mierzą ustawiony funtaż łuku i jak ma pow 60lbs to każą odpuścić a wtedy szlag trafia wyliczone wcześniej ustawienia celownika). Cel to albo kostka piankowa do strzelania bo jest tania i przenośna albo - jeśli stacjonarnie, działka etc. -  sprasowane ciuchy sprzedawane na allegro jako czyściwo, które opatulasz jeszcze kilkoma warstwami stretchu żeby wydłużyć im żywotność. I jak już wszystko skompletujesz, tak żeby strzelać i zapoznawać się z pracą sprzętu, i wciągnie Cię to, to zacznij zbierać hajs na bardziej wyspecjalizowany pod Ciebie łuk ;)
Łuk     - Hoyt Stratos/Mathews Halon X Comp
Celow. - B3 Exact / Fast Eddie XL
Podst.  - Sanlida Blade Rest
Staby  - B-Stinger Countervail
Spust  - B3 Omega PRO / B3 Ranger
Strzały - Skylon Paragon, Skylon Preminens

salutczarter

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 212
  • Bowtech Liberty V. Spot Hogg Tommy. QAD HDX.PBA
Odp: Wybór zestawu - PSE Stinger
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 24, 2021, 12:45:45 pm »
Slusznie!!! Ja bym osobiscie bral tego stingera. Jest wart uwagi

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka


Rhork

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Wybór zestawu - PSE Stinger
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 24, 2021, 02:00:06 pm »
Dziękuję za wszystkie komentarze, zobaczę jak wygląda sprawa z tymi używkami, początkowo myślałem żeby kupić całkiem nowy z uwagi na trudności w uchwyceniu ukrytych wad używanego łuku, ale jak czytałem to największą uwagę trzeba zwrócić na ramiona, bloczki ogólny stan łuku więc myślę, że uda mi się dokonać poprawnej weryfikacji.