Autor Wątek: Podstawka trójszczotkowa  (Przeczytany 4733 razy)

salutczarter

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 212
  • Bowtech Liberty V. Spot Hogg Tommy. QAD HDX.PBA
Odp: Podstawka trójszczotkowa
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 09, 2021, 12:18:39 pm »
Polecal bym QAD Hunter-cena przystepna i na poczatek dobra. Odradzam zakupow kopii made in china... juz to przerobilem-150 pln w kosz po miesiacu :).

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka


Artz

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 135
Odp: Podstawka trójszczotkowa
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 05, 2021, 04:17:29 pm »
Lotki helikalne słabo przeciskają się przez szczotkę, dodatkowo mogą zmniejszyć precyzję, a samo tracie zmniejsza prędkość strzały.
Podstawka opadająca jest chyba wieczna, po zwolnieniu cięciwy strzała opuszcza majdan bez żadnego tarcia... To chyba idealne rozwiązanie.

W myślistwie szczotka raczej dla polowania z podchodu, a z podchodu rzadziej się poluje.
Bowtech Carbon Icon 70#
Ripcord Code Red
G5 OPTIX LE 5 Pin
Octane Balance X 7-11"

Dedal

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 177
Odp: Podstawka trójszczotkowa
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 09, 2021, 06:27:46 pm »
Polecal bym QAD Hunter-cena przystepna i na poczatek dobra. Odradzam zakupow kopii made in china... juz to przerobilem-150 pln w kosz po miesiacu :).

Tak z ciekawości, którą kopię kupiłeś? U siebie mam podstawkę firmy Ameyxgs, która wygląda niemal identycznie jak QAD Ultra Rest Hunter i złego słowa nie mogę o niej powiedzieć. Fakt, zaczęła się zacinać po zawodach 24h i długim strzelaniu w deszczu, ale wystarczyło "poczęstować" ją WD-40 a potem smarem w sprayu i do tej pory śmiga jak ta lala. ;) Jedne z najlepiej wydanych 100zł.

salutczarter

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 212
  • Bowtech Liberty V. Spot Hogg Tommy. QAD HDX.PBA
Odp: Podstawka trójszczotkowa
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 09, 2021, 07:35:14 pm »
Maximala-po 2 tygodniach pekl plastikowy beben naciagu

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka


Dedal

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 177
Odp: Podstawka trójszczotkowa
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 09, 2021, 08:39:41 pm »
Czyli przebrandowany Topoint. Mogę więc spać spokojnie. ;) Na tego Topointa patrzyłem, ale nie wyglądał zbyt solidnie, a po przeczytaniu opinii dałem sobie spokój. Z dobrych chińskich podstawek to ponoć właśnie ta Ameyxgs i kopia Apache'a, ale ta druga wydała mi się zbyt masywna. Moja wygląda tak:

MayaMex

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 63
Odp: Podstawka trójszczotkowa
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 09, 2021, 09:47:29 pm »
nawet taka przebrandowana Apex Surge, którą z resztą używam i jest super.

archibow

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 206
  • sie strzela sie
Odp: Podstawka trójszczotkowa
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 12, 2021, 01:26:36 am »
PSE Drive NXT
cel Sanlida X10
lipko Ten Zone
Trophy Taker Spring Steel
Tru Ball Beast XT hybrid
VAP v3, Skylon Empros, Skylon Edge
Oak Ridge Shade Umber + WNS Explore B1

CountDooku

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 298
Odp: Podstawka trójszczotkowa
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 25, 2021, 12:18:33 pm »
A ja Panom Szanownym powiem, że odkąd mam blachę Avalon X-tec za ok 150zł(a widziałem już fajniejszą i teraz to nawet tańszą, chyba nawet z mikroregulacją), zapomniałem o jakichkolwiek problemach z podstawką. Jest to solidna, metalowa konstrukcja, komplet zawiera blachy o różnym rozwarciu i sztywności, nie rusza się, nie przesuwa jest ZAWSZE tak samo, oczywiście precyzyjna regulacja góra-dół lewo-prawo. Średnie, najtwardsze widełki i fabryczny kąt ustawienia to setup wybrany przeze mnie jako najlepszy i pasujący do wszystkich strzał - od tarczowych 3,2mm po halowe grubasy. Dodam jeszcze, że blacha bardzo szybko uczy postawy i płynności naciągania i dziś mi strzała spada raz na ruski rok, choć na początku było ciężko - chciałem nawet ją sprzedać ;) Strzelam zarówno tarczę jak i fieldy po krzakach, gdzie niby blacha się nie nadaje bo pod różnymi kątami się strzela. Na moim ostatnim fieldzie, jeden cel był pod stopami, tzn stało się na takich schodach jak na skarpie w Jastrzębiej Górze i celowało w dół - poziomica już totalnie zwariowała ale strzała z blachy nie spadła ;) No i tak jak pisałem, średnie widełki dają względny komfort i jednak trochę trzymają tą strzałę. Wg mojej opinii, poza niewieloma naprawdę udanymi podstawkami opadającymi ze średniej półki, liczy się tylko Hamskea i to najlepiej ten model, który zarówno opada, jak i można go używać jako blachę ale to już prawie tysiak. Oczywiście jeśli komuś zależy na gonieniu za precyzją połączoną z maksymalnym komfortem w strzelaniu wyczynowym i wyciskaniu punktów. Ale przecież nawet na podwórku chce się robić dobre grupy a nie walczyć ze sprzętem itd. Przerobiłem już trzy podstawki opadające i zawsze było coś nie tak, szczególnie z prędkością opadania - jeżeli ktoś strzela z 60lbs lub więcej, to tańsze podstawki opadające i nawet niektóre droższe ale nie za szybkie, po prostu nie wyrabiają i lotki walą po widełkach niszcząc je systematycznie a przy okazji rzecz jasna randomowo zmieniając tor lotu strzał za każdym razem, słusznie wywołując tym samym notoryczny wkurw u łucznika :) Tylko blacha i nie musi być droga a jeżeli opadająca to taka, która WYRAŹNIE ma w opisie że nadaje się do szybkich łuków i ŻADNYCH ciastek(wysokiej jakości, markowe, to i tak ok 120-150zł) bo szkoda Waszych monet na półśrodki, słuchajcie wujka :D pzdr
Łuk     - Hoyt Stratos/Mathews Halon X Comp
Celow. - B3 Exact / Fast Eddie XL
Podst.  - Sanlida Blade Rest
Staby  - B-Stinger Countervail
Spust  - B3 Omega PRO / B3 Ranger
Strzały - Skylon Paragon, Skylon Preminens

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Podstawka trójszczotkowa
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 28, 2021, 08:02:01 am »
Bardzo przekonująco piszesz CountDooku. Wypróbuję tę blachę Avalon X. Dzięki za informację.
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

CountDooku

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 298
Odp: Podstawka trójszczotkowa
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 29, 2021, 11:07:10 am »
Ja mam tą:

https://www.centrum-lucznicze.pl/compound_1/1975,podstawka-pod-strzale-avalon-tec-x-maxx

a jeszcze fajna wydaje się być ta:

https://www.centrum-lucznicze.pl/compound_1/1606,podstawka-pod-strzale-avalon-tec-x-micro-shorty

tylko ona jest "shorty" więc będzie usytuowana nieco bliżej płaszczyzny półki w majdanie ale wydaje mi się że też powinna być ok i pasować do większości łuków. Ma wygodniejsze pokrętła do regulacji.


P.S. Dodam jeszcze, że interesujące wydają się być też podstawki widełkowe, np. NAP QuikTune 800, one dają możliwość puszczenia lotki prowadzącej dołem, co "wydłuża" zasięg łuku - pozwala niżej zjechać lipkiem, bez trącania go przez lotkę strzały. Niewiele ale zawsze :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2021, 11:12:27 am wysłana przez CountDooku »
Łuk     - Hoyt Stratos/Mathews Halon X Comp
Celow. - B3 Exact / Fast Eddie XL
Podst.  - Sanlida Blade Rest
Staby  - B-Stinger Countervail
Spust  - B3 Omega PRO / B3 Ranger
Strzały - Skylon Paragon, Skylon Preminens

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Podstawka trójszczotkowa
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 29, 2021, 12:03:46 pm »
P.S. Dodam jeszcze, że interesujące wydają się być też podstawki widełkowe, np. NAP QuikTune 800, one dają możliwość puszczenia lotki prowadzącej dołem, co "wydłuża" zasięg łuku - pozwala niżej zjechać lipkiem, bez trącania go przez lotkę strzały. Niewiele ale zawsze :)

Takie widełki jak Nap 800 można kupić za połowę tej ceny i tak samo dobrze się sprawdzają.
Moja PSE kosztowała 90 (chyba za to logo zapłaciłem, bo Avalon ma jeszcze taniej ;) )
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

CountDooku

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 298
Odp: Podstawka trójszczotkowa
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 29, 2021, 03:03:44 pm »
Tak, widełki PSE oraz AAE są po ok. 90 a Avalon Onset za 65 :)
Łuk     - Hoyt Stratos/Mathews Halon X Comp
Celow. - B3 Exact / Fast Eddie XL
Podst.  - Sanlida Blade Rest
Staby  - B-Stinger Countervail
Spust  - B3 Omega PRO / B3 Ranger
Strzały - Skylon Paragon, Skylon Preminens