Autor Wątek: Podstawka trójszczotkowa  (Przeczytany 4771 razy)

Mayo

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 8
Podstawka trójszczotkowa
« dnia: Październik 03, 2021, 01:33:18 pm »
Zamierzam kupić sobie nową podstawkę i szukając po forum znalazłem chyba tylko dwóch użytkowników, którzy w ogóle używają podstawki 3-szczotkowej. Jest może ktoś jeszcze, kto używa podstawki tego typu i mógłby jakąś czysto polecić? Wiem, że dużo osób zaproponowałoby mi żeby kupić opadającą, ale nie mogę się do nich za bardzo przekonać.

adept

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 182
Odp: Podstawka trójszczotkowa
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 03, 2021, 02:47:26 pm »
szukając po forum znalazłem chyba tylko dwóch użytkowników, którzy w ogóle używają podstawki 3-szczotkowej.
Znalazłeś 2-ch, którzy o tym napisali - to ni jak się ma do ilości osób używających tego typu podstawek.
Podstawka z 3-ma szczotkami, lub "pełna" włosia to typowe podstawki myśliwskie.
Do strzelania sportowego (np. tarcza) używa się innych podstawek, np. opadających.
Ale oczywiście nie ma zakazu strzelania do tarczy ze "szczotki" - co kto lubi :)

Mayo

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Podstawka trójszczotkowa
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 03, 2021, 03:53:07 pm »
Naturalnie, że używa ich więcej osób. Chciałbym wiedzieć czy odnoście pełnych mają jakieś zalety lub wady. Sam chcę zmienić z pełnego ciastka na trzy szczotki, bo z czasem lotki zaczynają się po prostu wycierać o to włosie. 

Chociaż z drugiej strony może szukam jakiejś dziury w całym. Po prostu kupię i sam to sprawdzę.

Galus

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 117
Odp: Podstawka trójszczotkowa
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 03, 2021, 08:51:36 pm »
Miałem taką i dość szybko z niej zrezygnowałem. Włosie na szczotkach mi się zużywało i źle trzymało strzały zwłaszcza jak zacząłem używać cienkich Vapów.
Zmieniłem na opadającą i teraz szybciej zmieniłem łuk niż podstawkę :P

salutczarter

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 212
  • Bowtech Liberty V. Spot Hogg Tommy. QAD HDX.PBA
Odp: Podstawka trójszczotkowa
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 04, 2021, 09:19:51 am »
Wez NAP a- zamiast dolnej ma teflonowa podstawe-szotki tylko od gory podrzymuja. Szczotkowe maja te wade ze dolna sie rozbija i strzala siada. NAP zrobil to inaczej. Co prawda mam Heritaga Bowtecha w zapasie i jest solidne wlosie na szczotkach choc ma juz sporo lat. Ale to zapasowa podstawka.

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka


salutczarter

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 212
  • Bowtech Liberty V. Spot Hogg Tommy. QAD HDX.PBA
Odp: Podstawka trójszczotkowa
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 04, 2021, 09:25:54 am »
O ta wlasnie

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka


Dziki91

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 72
Odp: Podstawka trójszczotkowa
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 04, 2021, 11:55:59 am »
Salut dobrze gada, za to ja osobiście używałem 3 szczotkowej z Junxinga, taniej, chinskiej, po miesiącu, nawet nie całym, nadawała się do kosza, lecz nie ze względu na szczotki, bo one były fajne, ale ze względu na prowadnicę, po prostu nie wytrzymała przeciążeń i się rozleciała, dlatego jeśli już tak bardzo chcesz szczotkową, to radzę unikać tych tanich, chińskich, bo to zwykły kawałek tandetnego plastiku

archibow

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 206
  • sie strzela sie
Odp: Podstawka trójszczotkowa
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 05, 2021, 12:49:04 pm »
Podstawki szczotkowe wymagają bardzo dobrze ustawionego łuku, jak strzała nie przechodzi prosto albo jest za miękka to jest lipa. Pomijając fakt co się dzieje jak przypadkiem się założy strzałę lotkami na odwrót  :o (a się zdarza nawet najlepszym) Plus jest taki że szczotki są raczej mało awaryjne i łuk można trzymać do góry nogami. Najmniej kolizyjne są podstawki opadające. Osobiście do szczotek nie wracam.
PSE Drive NXT
cel Sanlida X10
lipko Ten Zone
Trophy Taker Spring Steel
Tru Ball Beast XT hybrid
VAP v3, Skylon Empros, Skylon Edge
Oak Ridge Shade Umber + WNS Explore B1

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Podstawka trójszczotkowa
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 07, 2021, 07:02:21 am »
Podstawki szczotkowe wymagają bardzo dobrze ustawionego łuku, jak strzała nie przechodzi prosto albo jest za miękka to jest lipa.
@archibow, moim zdaniem dobrze ustawiony łuk i odpowiednio dobrane strzały, to podstawowy warunek jakiegoś sensownego strzelania bez względu jakiej podstawki używamy.
Odnośnie podstawek 3-szczotkowych, to nie polecam. W zbliżonej cenie można kupić budżetową podstawkę opadającą.
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2021, 07:14:48 am wysłana przez smox »
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

adept

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 182
Odp: Podstawka trójszczotkowa
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 07, 2021, 03:49:37 pm »
Odnośnie podstawek 3-szczotkowych, to nie polecam.
Bardzo ogólne "nie polecanie" ;)
Może powiedz, do jakiego typu strzelania nie polecasz :)
Czy wg Ciebie do niczego się nie nadają?

salutczarter

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 212
  • Bowtech Liberty V. Spot Hogg Tommy. QAD HDX.PBA
Odp: Podstawka trójszczotkowa
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 07, 2021, 04:38:55 pm »
Wiadomo-kazdy ma inne preferencje. Sam osobiscie uzywam opadajacych bynajmniej nie buddzetowych-NAP APACHE -prosta ciezka pancerna konstrukcja jest zalozona do Bowtecha Liberty z ATA 33" solocam i zawsze mam w zapasie na wypadek gdyby nie daj boze- Heritage 3 szczotkowa bynajmniej tez nie buddzetowa . Jesli chcesz niezawodna w kazdych warunkach i nie niszczacej lotek to 3 szczotkowa spelni swoja role-tylko nie made in china. Nie ma sensu rozdrabniac tematu. Jesli mi sie zuzyje Haritage to kupie 3 szczotkowa NAP. Nie ma obowiazku zakladania opadajacej-to kwestja wlasnego wyboru i preferencji-jedno kest pewne na 100% oszczednosc sie msci :)

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka


Mayo

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Podstawka trójszczotkowa
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 08, 2021, 04:52:22 pm »
Dzięki za odzew chłopaki. Sam chciałem zmieścić się mniej więcej w przedziale 200-250 zł. I z tego co po sobie zauważyłem to czasami strzelam sobie bardziej dynamicznie (ale demonem prędkości nie jestem  :D) stąd zależy mi na podstawce na którą można dość szybko nałożyć strzałę i strzelić. Z tego co patrzyłem po sklepach, każda porządniejsza podstawka opadająca jest zbudowana tak, że strzałę trzeba do niej wsunąć a nie nałożyć i właśnie to za bardzo mi nie leży.

filippooo

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 71
Odp: Podstawka trójszczotkowa
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 08, 2021, 06:36:42 pm »
??? Podstawowa opadająca np quad za 250zl nakładasz strzale po czym podnosisz podstawke. Ja mam osobiście vapor trail z którym wogole nie kombinujesz

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


Dedal

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 177
Odp: Podstawka trójszczotkowa
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 08, 2021, 09:20:15 pm »
Dzięki za odzew chłopaki. Sam chciałem zmieścić się mniej więcej w przedziale 200-250 zł.

Za niecałą połowę tej kwoty kupiłem kopię QAD Ultra Rest Hunter u majfrendów. Działa tak dobrze i obsługuje się ją tak wygodnie, że nie myślę już o powrocie do jakichkolwiek szczotek czy whiskerów. :)

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Podstawka trójszczotkowa
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 09, 2021, 10:52:44 am »
Ja mocno polecam opadającą, zwykle wydaje się kasę raz i jest spokój. W tych trójszczotkowych zdarza się że ten dolny plastik odpadnie a szczoteczki się po czasie wycierają. Dobra podstawka opadająca po prostu działa latami. A zakładanie strzały tak samo proste jak na zwykłych.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)