Autor Wątek: Pierwszy łuk dla osoby wysokiej 190cm, ramiona naciąg 31.5" za kwotę 1360zł  (Przeczytany 4370 razy)

salutczarter

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 212
  • Bowtech Liberty V. Spot Hogg Tommy. QAD HDX.PBA
Odp: Pierwszy łuk dla osoby wysokiej 190cm, ramiona naciąg 31.5" za kwotę 1360zł
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 02, 2021, 02:49:06 pm »
Hmmm...z zestawu pro szybko zostanie sama torba i goly luk :) to naprawde wdzieczny luk na poczatek

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka


Dziki91

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 72
Odp: Pierwszy łuk dla osoby wysokiej 190cm, ramiona naciąg 31.5" za kwotę 1360zł
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 02, 2021, 05:05:37 pm »
Dedal, nie chcę się kłucić, czy jest zbędny, czy nie, ale gdy jest chłodno, i strzelasz w bluzie, lub kurtce, to dobrze jest mieć coś, co przytrzyma rękaw, żeby nie przeszkadzał, wystarczy nawet takie prosty za 20 złotych z Maximala, cena dupy nie urywa, a strzela się moim zdaniem dużo wygodniej gdy nie trzeba się martwić że rękaw zapląta się w cięciwę.
Salutczarter, może zaprosimy kolegę w niedzielę do kompanii? Im więcej cięciw, tym lepsza zabawa, co Ty na to?

jaco777

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Pierwszy łuk dla osoby wysokiej 190cm, ramiona naciąg 31.5" za kwotę 1360zł
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 02, 2021, 09:40:30 pm »
Dzięki za zaproszenie - tylko dopytam gdzie trzeba by się wybrać ?

Bo już zaczynam się "wpraszać" ;) tutaj https://kkr.nsc.pl/forum/calendar.php?view=event&calEid=2150 .
Umówiliśmy się wstępnie na kontakt i wymieniliśmy numerami z kolegą FAZIK - w Koszalinie w ten weekend, planuję przyjechać.

Co do akcesoriów, to przynajmniej zobaczę jak to wygląda, jak się nazywa  ;) i z czym to się je ;). Nie będzie spełniać już moich wymagań, to zakupię co innego - czytając przedtem forum i w razie czego zasięgając Waszej porady.

FAZIK

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 141
  • Łucznictwo to precyzyjne podnoszenie ciężarów.
Odp: Pierwszy łuk dla osoby wysokiej 190cm, ramiona naciąg 31.5" za kwotę 1360zł
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 02, 2021, 10:49:44 pm »
Jak pisałem serdecznie zapraszamy:
https://www.facebook.com/events/544350793667771

Po ustaleniu terminu Sobota/Niedziela wezmę również swoje dwa bloczki do przestrzelania. Były 3, ale się był i sprzedał.
Z dużą dozą prawdopodobieństwa w niedzielę 08.08 od godziny 11 odbędzie się również 184 Otwarty turniej łuczniczy Koszalińskiej Kompanii Rycerskiej KKRką zwany. Czyli KKRka #184 "Majowa" (nadrabiamy zaległości lockdownowe). Każdy sprzęt, oprócz celowników, dozwolony :D.

salutczarter

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 212
  • Bowtech Liberty V. Spot Hogg Tommy. QAD HDX.PBA
Odp: Pierwszy łuk dla osoby wysokiej 190cm, ramiona naciąg 31.5" za kwotę 1360zł
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 09, 2021, 03:08:49 pm »
Jaco777 jak po weekendzie strzeleckim z nowym łukiem?

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka


jaco777

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Pierwszy łuk dla osoby wysokiej 190cm, ramiona naciąg 31.5" za kwotę 1360zł
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 09, 2021, 04:15:59 pm »
W sobotę odwiedziłem Park Robin Hooda w Koszalinie i kolega FAZIK z Kompanii Rycerskiej trochę mnie przemaglował  ;).

Długość naciągu podczas pomiaru na żywo, wyszła około 29" - czyli koledzy filippooo i Dedal mieli rację, nie jestem orangutanem ;).
Siła naciągu 40# na łuku bloczkowym, na początek to nawet trochę za dużo jak dla mnie - jestem chudzielcem ze szczątkowymi ;) bicepsami i lewa ręka już bolała.
Do bloczka PSE ustawionego na 70# nawet nie podchodziłem.
No i mam tendencję do mocnego wychylania się do tyłu podczas naciągania - trzeba będzie popracować na techniką.

Do FAZIK: jeżeli coś pomyliłem, zapomniałem dodać to dopisz. Jeszcze raz dzięki za możliwość postrzelania i luźną atmosferę. Polecam odwiedzić jak ktoś ma możliwość.


Wracając do głównego wątku - jaki łuk dla mnie ?

Długość mojego naciągu 29" poszerza spektrum łuków do wyboru. Ale dostałem odpowiedź, że bon mogę zrealizować tylko w sklepach grupy Morele.
Czyli na obecną chwilę mam do wyboru łuki od ręki z tego linku: https://www.digitalo.pl/kategoria/luki-12193/,,,,,,,p,1,,,,/1/

Sklep e-luk.pl ma swoją ofertę na Morele i już napisałem do nich mail z prośbą o wystawienie Sanlida X8 w Morele (https://www.e-luk.pl/product-pol-127331-Luk-bloczkowy-Sanlida-Dragon-X8-Zestaw-RTS-CAMO.html).


Do salutczarter: właśnie pisałem odpowiedź gdy zapytałeś. Łuku jeszcze nie mam. Ale strzelanie z bloczka bardziej mi pochodzi, szczególnie Let-Off i celownik.

salutczarter

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 212
  • Bowtech Liberty V. Spot Hogg Tommy. QAD HDX.PBA
Odp: Pierwszy łuk dla osoby wysokiej 190cm, ramiona naciąg 31.5" za kwotę 1360zł
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 09, 2021, 04:38:12 pm »
Fajnie by bylo gdyby udalo Ci sie z nimi dogadac z Salinda. Mowilem Ci ze ja sam strzelam z 29 bo jest komfortowo :)  bardzo fajnie ze skozystales i pojechales na turniej-spotkanie na zywo zawsze weryfikuje :) tez mialem inne wyobrazenie dopoki nie dostalem luku do reki z glowa nabita teoria :) teraz mam to co chcialem i oczekiwalem i dopiero teraz czuje swoj luk i sprawia mi przyjemnosc strzelanie:)

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka


Galus

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 117
Odp: Pierwszy łuk dla osoby wysokiej 190cm, ramiona naciąg 31.5" za kwotę 1360zł
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 09, 2021, 05:35:19 pm »
Nie kombinuj z wystawianiem przez sklepy w innych serwisach tylko kup bezpośrednio  u nich. Sam łuk to nie wszystko przy da ci się jeszcze parę strzał. Jakieś nasadki, guma do wyciągania strzał jakiś kołczan jeżeli nie masz.     

FAZIK

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 141
  • Łucznictwo to precyzyjne podnoszenie ciężarów.
Odp: Pierwszy łuk dla osoby wysokiej 190cm, ramiona naciąg 31.5" za kwotę 1360zł
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 09, 2021, 10:44:51 pm »
Cała przyjemność po mojej stronie. Lubię jak mi szybko czas mija :>. Zapraszamy zawsze jak jesteśmy :).