Autor Wątek: Regulacja łuku  (Przeczytany 14247 razy)

x

  • Gość
Regulacja łuku
« dnia: Maj 15, 2007, 04:03:12 pm »
Zaczynając przygodę z łucznictwem bloczkowym kupiłem sobie na początek łuk Cobra. Czy ktoś mógłby mi napisać jak uregulować ten łuk(siła naciągu, celownik).

msl72

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: Regulacja łuku
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 16, 2007, 10:08:44 pm »
Cześć!

Czy to taki łuk? http://www.allegro.pl/item193766183_luk_bloczkowy_cobra_najlepszy_z_najlepszych.html

Jeżeli tak, to jest on "goły jak Św. Turecki". Oczywiście spełni swoje zadanie, ale będzie to wymagało pewnego wysiłku i kosztów z Twojej strony.
1. Siła naciągu. Reguluje się ją kluczem 3/16 cala odkręcając lub dokręcając śruby mocujące ramiona do majdanu. Pamiętaj, odkręcając je zmniejszasz siłę naciągu i nie wolno tego robić bardziej niż 4 obroty (od pełnego dokręcenia)!
2. Podstawka pod strzałę. Jeżeli masz naklejaną - tak jak na zdjęciu z aukcji - to szybko zmień ją na jakąkolwiek (nawet najtańszą) dedykowaną łukom bloczkowym.
3. Miejsce osadzenia strzały: Załóż strzałę na cięciwę i sprawdź, czy tworzy kąt 90 stopni. Po czym podnieś ją o około 5mm. To będzie Twój punkt wyjścia. Strzelając stwierdzisz czy ta pozycja wybaga drobnych korekt. Oznacz ten punkt!
4. Stabilizator: Można i bez niego, ale wtedy jest trudniej... Pomyśl o tym!
5. Celownik: Nie wymaga komentarza. Piny przesuwasz, by oznaczyć minimalną i maksymalną (lub po prostu orientacyjną) odległość do celu. Warto zainwestować w lepszy. Sportowy lub myśliwski zależnie od Twoich upodobań.
6. Spust: Wymaga założenia pętli. A jeżeli chcesz strzelać "z palców" to bez skórki się nie obejdzie. Najtańszy spust to koszt ok. 100 PLN.
7. Strzały: Np Easton Gamegetter II. 2117, 2116, 2016 itp w podobnym rozmiarze, dostosowane do długości i siły naciągu.

Przydatne linki:
www.archeryschool.prv.pl
www.sekcjalucznicza.pl
www.luksport.pl/sklepik

Tam znajdziesz rozwinięcie moich komentarzy i wiele innych informacji.

Pozdrawiam
Maciek

White Eagle

  • Gość
Odp: Regulacja łuku
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 25, 2007, 12:49:13 am »
Witam serdecznie.
Moim zdaniem to nie zawracaj sobie głowy takim łukiem!!
W łuksporcie można kupić łuki bloczkowe używane w cenie od 1200zł. Dzisiaj taki widziełem wersja PSE w bardzo dobrym wraz z celownikiem myśliwskim, spustem nadgarstkowym (nie palcowy) itd.

Gdy kupisz takie badziewie to potem się okarze, że nic z mim nie można zrobić. Nic nie pasuje. itd

Moje gg 3176262 Pozdrawiam serdecznie
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2007, 07:41:20 am wysłana przez White Eagle »

White Eagle

  • Gość
Odp: Regulacja łuku
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 02, 2007, 12:00:13 am »
Witam serdecznie.
Wiele osób namawiało mnie na zakup najpierw łuk tradycyjnego i jak się już nauczę strzelać to potem mogę sobie kupić tańszy łuk bloczkowy a potem droższy i następnie docelowy.
Czy warto się bawić z takie stopniowanie strzelania z łuku?
Do każdego z tych łuków muszą być inne strzeły jezeli się chce strzelać skutecznie a nie tylko wypuściś strzałę w łuku.
Czyli tutaj mam dosyć duże koszta.
Następnie przy zmianie łuku na inny, przy sprzedaży znowu musimy trochę obniczyć cenę, aby znaleźć kupca.
Kolejn duże straty finansowe.

Ja osobiście uważam, że należy kupić sobie łuk docelowy. Ja tak zrobiłem i jestem z tej decyzji bardzo zadowolony.
Przed zakupem nabierałem wiedzy, przez stawianie pytań osobą w tym temacie doświadczonym.

Przepraszam wszystkim, których męczyłem swoim pytaniami i bardzo dziękuje za Waszą wyrozumiałość.

Kupując łuk bloczkowy wiedziałem, co chcę i jakie pieniądze muszę szykować.

Ta droga jest najlepsza i najtańsza. Kupiłem strzały również docelowe.

Pozdrawiam serdecznie

adamc1

  • Gość
Odp: Regulacja łuku
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 02, 2007, 09:11:38 am »
Witaj
Jak znam życie ten pogląd który teraz prezentujesz z czasem ulegnie zmianie .niemniej uważam że kupowanie kiepskiego łuku na początek nie jest najlepszym rozwiązaniem i faktycznie podnosi koszty uprawiania tej zabawy :)
Pozdrawiam