Łucznictwo bloczkowe > Tematy związane z techniką strzelania

Ustawienie blaszki w podstawce tarczowej

(1/1)

Mondo:
Witam, temat z pogranicza, w końcu włożyłem do tarczówki podstawkę z blaszką. Ma regulowany kąt blaszki i fabrycznie ustawiony na ok 55 st od poziomu. Macie jakąś wiedzę lub doświadczenie co do tego kąta. Strzały 30 cali ID 4.2 sp 400 ok. 25gram

CountDooku:
Google podpowiada, że 37 stopni, kilka razy słyszałem że 33 stopnie ale najczęściej spotykam się z opinią, że najlepiej odnaleźć się w przedziale 30-35 stopni. Strzelam z blachy od 2 miesięcy więc bardzo amatorsko, liczę, że wypowiedzą się jacyś nasi Prosi ;) pzdr

Legolas:
Inne pytanie. Dlaczego blaszka, a nie opadająca?

CountDooku:
Jeżeli o mnie chodzi, to zadecydowały 3 rzeczy: 1. trener w klubie, 2. cena - koszt średniej opadającej to równowartość dobrej blachy, 3. Jedni twierdzą, że blacha lepsza bo prowadzi strzałę po całej długości i przy niewielkiej stracie fps daje powtarzalność, drudzy, że lepszy dropaway bo znika strzale z drogi chwilę ją prowadząc, nie wk..frustruje spadaniem itd. Srednia wyszła mi że jeden pies, tylko taniej bo mam Tec-X z mikroregulacją za niecałe 150zł..

Natomiast chętnie dowiem się Legolas, czemu właśnie opadająca? Planuję kupić drugi łuk; historia zatacza krąg, po przejściu na tarczówkę, tęsknię za czymś mniejszym, o milutkim naciągu i let-offie, i rakietowym przyspieszeniu, ech... Tam na pewno będzie opadająca, jakiś ripcord pewnie albo hdx, na "chamski" sprzęt mnie nie stać ;)

Właśnie sobie uświadomiłem, że jesteś osobą której mogę zadać pytanie, nurtujące mnie od jakiegoś czasu: dlaczego wybrałeś Prime Legolas i czy od tego czasu, bardziej utwierdziłeś się w swoim wyborze? Pozdrawiam

Legolas:
Opadająca z tego względu, że strzelam na zawodach 3d i field. Na torach łuczniczych nigdy nie strzelałem, bo nie mam takie możliwości. Jeśli Ty strzelasz tylko tarczę w klubie, to rzeczywiście blaszka może być dla Ciebie. Ja jednak nie widzę żadnej przewagi blaszki nad opadającą. Chyba, że cena.
Co do Primea to jestem bardzo zadowolony. Łuk mega stabilny, bezawaryjny i to co mnie wpienia u innych producentów u nich mogę wziać malowanie camo do każdego łuku :D
Aha dodam jeszcze, że w Primie mogę sobie ustawić DL i lett off bez użycia prasy, co jest mega dużą wygodą i oszczędnością czasu i pieniędzy.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej