Autor Wątek: Jak celujecie w bloczku?  (Przeczytany 7064 razy)

CountDooku

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 298
Jak celujecie w bloczku?
« dnia: Kwiecień 05, 2021, 03:27:22 pm »
Jak w temacie, pytanie: jakie stosujecie techniki celowania w łukach bloczkowych? Czy to normalne że się kiwa pin i trzeba moment "wjazdu" w żółte wyczuć i powiązać ze zwolnieniem spustu, czy udaje Wam się zamrozić układ na te - powiedzmy - 2 potrzebne sekundy, żeby rotacyjnym (Fulkrum mosiężny) bez szarpnięcia wypuścić strzałę? Bo już zaczyna mnie chwytać frustracja idąca w kierunku depresji :D Druga sprawa, że oprócz bt, nowością jest dla mnie lipko o 8x zbliżeniu i już w ogóle się wszystko trzęsie i nagle strzelam gorzej niż 3 tygodnie temu. Owszem, czasem udaje mi się zamrozić układ na tą sekundę ale dla tego rotacyjego kuźwa zółwia i tak ustawionego na hot, jest to za krótki czas by zadziałać. Jest jakaś masakra, help :-O
Łuk     - Hoyt Stratos/Mathews Halon X Comp
Celow. - B3 Exact / Fast Eddie XL
Podst.  - Sanlida Blade Rest
Staby  - B-Stinger Countervail
Spust  - B3 Omega PRO / B3 Ranger
Strzały - Skylon Paragon, Skylon Preminens

Grzechu A3D

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 358
Odp: Jak celujecie w bloczku?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 05, 2021, 03:47:37 pm »
Jak w temacie, pytanie: jakie stosujecie techniki celowania w łukach bloczkowych? Czy to normalne że się kiwa pin i trzeba moment "wjazdu" w żółte wyczuć i powiązać ze zwolnieniem spustu, czy udaje Wam się zamrozić układ na te - powiedzmy - 2 potrzebne sekundy, żeby rotacyjnym (Fulkrum mosiężny) bez szarpnięcia wypuścić strzałę? Bo już zaczyna mnie chwytać frustracja idąca w kierunku depresji :D Druga sprawa, że oprócz bt, nowością jest dla mnie lipko o 8x zbliżeniu i już w ogóle się wszystko trzęsie i nagle strzelam gorzej niż 3 tygodnie temu. Owszem, czasem udaje mi się zamrozić układ na tą sekundę ale dla tego rotacyjego kuźwa zółwia i tak ustawionego na hot, jest to za krótki czas by zadziałać. Jest jakaś masakra, help :-O

Wywal to szkło 8x i wstaw 4x max 6x bo inaczej faktycznie nabawisz choroby żółtka, na razie tyle i ćwicz :) ale najlepiej 4x zapewniam że wynik się poprawi  ;)
Łuk - Mathews TRX-38 50#
Łuk - Mathews TRX-38 G2 50#
Stab - B-Stinger 33''
Cel - Shibuya Ultima Carbon CPX 365 "9" / SHREWD 0,75"
Podst - Spot Hogg EDGE
Spust - Tru Ball Fulkrum, Tru Ball GOAT, Tru Ball Executive
Strzał - Vap1; X23; XX75

adept

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 182
Odp: Jak celujecie w bloczku?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 05, 2021, 03:48:27 pm »
Nie musisz stosować lipka.
Nie ma takiego obowiązku ;-)
Gdzieś przeczytałem znakomitą "złotą myśl" mówiącą o tym, że wszelkiego rodzaju "powiększacze" służą do tego, żeby było lepiej widać jak się łapa trzęsie.
W całej rozciągłości popieram to stwierdzenie.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2021, 03:51:24 pm wysłana przez adept »

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Jak celujecie w bloczku?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 05, 2021, 07:26:55 pm »
8x to IMO za dużo (gdzieś Ci już chyba pisałem ze to będzie lipa) a bez soczewki u mnie było bez porównania gorzej na tarczy. Gdyby bez soczewki było lepiej to nikt z zawodowców by ich nie używał a używają praktycznie wszyscy. Trzeba znaleźć swój złoty środek, u mnie to x6. Co do celowania to niestety w tego typu spustach aby było żółte trzeba się w żółtym podczas celowania utrzymać ;)
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


CountDooku

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 298
Odp: Jak celujecie w bloczku?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 05, 2021, 08:51:22 pm »
To oczywiste że się nie pozbędę szkła w lipku - kolego adept, jak sobie wyobrażasz strzelanie na odległości 50+ z pinem zakrywającym cały piankowy cel, nie mówiąc o żółtym środku? Wyjaśnij mi proszę bo albo strzelasz max na 30m albo jesteś Lars Andersen :D Tak Jacek, gdzieś czytałem tę dyskusję i spodziewałem się problemów ale zfazowałem się na wykozaczone lipko Sanlida X10 i jest faktycznie zajebiste, tylko będę musiał wymienić szkło na 6 (z którego korzystałem do tej pory) lub 4 jak radzi Grzesiek. Chciałbym zachować to lipko bo jest naprawdę zajebiste - metalowe, ma obie osłony, światłowód leci dookoła przez co zbiera dużo światła i pin świeci jak głupi :) No ale jak nie dorobię do niego słabszego szkła, to będę musiał go sprzedać i kupię pewnie jakiegoś TenZone'a :( Jakie są możliwości zrobienia szkła do celownika? Ktoś wie ile to może kosztować, jaki optyk to robi?
Łuk     - Hoyt Stratos/Mathews Halon X Comp
Celow. - B3 Exact / Fast Eddie XL
Podst.  - Sanlida Blade Rest
Staby  - B-Stinger Countervail
Spust  - B3 Omega PRO / B3 Ranger
Strzały - Skylon Paragon, Skylon Preminens

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Jak celujecie w bloczku?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 05, 2021, 09:18:53 pm »
Mi optyk zrobił za 50zł ;)
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


CountDooku

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 298
Odp: Jak celujecie w bloczku?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 05, 2021, 10:20:54 pm »
co co co? ile?? OMG, spodziewałem się kilku stów, dzięki, będę szukał :)
Łuk     - Hoyt Stratos/Mathews Halon X Comp
Celow. - B3 Exact / Fast Eddie XL
Podst.  - Sanlida Blade Rest
Staby  - B-Stinger Countervail
Spust  - B3 Omega PRO / B3 Ranger
Strzały - Skylon Paragon, Skylon Preminens

Grzechu A3D

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 358
Odp: Jak celujecie w bloczku?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 05, 2021, 10:31:08 pm »
Po co kupować lipko, rozkręć to lipko i wyjmij samo szkło, zanieś do optyka i niech zrobi takie dwa, jeden 0,5 drioptrii a drugie 0,75, Ty masz 1,0 drioptrii, tak to się chyba fachowo nazywa, jeśli się mylę to proszę mnie poprawić  ;)
Choćbyś zapłacił nawet dwie stówy to możesz potem sobie zmieniać i testować do woli, ja mam dwa te same celowniki, jeden z lipkiem co ma kropkę, drugi z lipkiem co ma pin, zmiana jednego na drugi to pół minuty  ;)
Łuk - Mathews TRX-38 50#
Łuk - Mathews TRX-38 G2 50#
Stab - B-Stinger 33''
Cel - Shibuya Ultima Carbon CPX 365 "9" / SHREWD 0,75"
Podst - Spot Hogg EDGE
Spust - Tru Ball Fulkrum, Tru Ball GOAT, Tru Ball Executive
Strzał - Vap1; X23; XX75

CountDooku

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 298
Odp: Jak celujecie w bloczku?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 06, 2021, 12:08:43 am »
Grzechu, dzięki, super pomysł, tak uczynię :) Bo lipko naprawdę jest świetne, polecam bo to przecież mój błąd że wybrałem tak duże zbliżenie i firmy, że tylko z 8x robi
Łuk     - Hoyt Stratos/Mathews Halon X Comp
Celow. - B3 Exact / Fast Eddie XL
Podst.  - Sanlida Blade Rest
Staby  - B-Stinger Countervail
Spust  - B3 Omega PRO / B3 Ranger
Strzały - Skylon Paragon, Skylon Preminens

CountDooku

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 298
Odp: Jak celujecie w bloczku?
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 06, 2021, 03:35:53 pm »
Nie musisz stosować lipka.
Nie ma takiego obowiązku ;-)
Gdzieś przeczytałem znakomitą "złotą myśl" mówiącą o tym, że wszelkiego rodzaju "powiększacze" służą do tego, żeby było lepiej widać jak się łapa trzęsie.
W całej rozciągłości popieram to stwierdzenie.

Muszę tu koledze adeptowi jednak częściowo rację oddać.
Dziś od rana atakowałem optyków w sprawie szkła, trzech na czterech coś zaczęło mącić z aberracją i finalnie stwierdzili że nie bo to nie będzie działać a mi chodziło tylko o zrobienia takiego samego tylko słabszego :) Czwarty podjął się przynajmniej rozmowy ze szlifiernią i jutro dowiem się czy jest szansa ale musiałem zostawić moduł ze szkłem u niego.
Tą długą drogą zmierzałem do tego, że pełen lęku i ciekawości poszedłem postrzelać bez tej powiększającej części lipka która została u optyka (kurde, fajnie że z tego lipka mogę wymontować sam moduł z lupką a moduł właściwy z pinem i osłona mi zostały). No i przyznam, że przy tym dzisiejszym zimnie i wietrze, bez powiększenia miałem lepsze skupienie do 30-40m niż w niedzielę z 8x zbliżeniem przy super pogodzie na tym samym dystansie :-O Peep ze szkłem, mimo braku połączenia z lupą lipka, nic nie zaburzał a tego się bałem, więc jestem lekko w szoku :) Oczywiście, podtrzymuję że na 50m i więcej muszę mieć szkło i nie ma dyskusji ale niewykluczone, że nawet 4x zrobi robotę. Obawiam się jednak że nikt mi tego szkła nie zrobi. Jeszcze poszukam w odmętach netu czy mogę taki element kupić.
Łuk     - Hoyt Stratos/Mathews Halon X Comp
Celow. - B3 Exact / Fast Eddie XL
Podst.  - Sanlida Blade Rest
Staby  - B-Stinger Countervail
Spust  - B3 Omega PRO / B3 Ranger
Strzały - Skylon Paragon, Skylon Preminens

Dochi

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 82
Odp: Jak celujecie w bloczku?
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 08, 2021, 12:48:18 am »
Jaką średnicę ma mieć szkło do Twojego lipka?
Mam jakieś robione u optyka do dużego Vipera, może przypasują a ja raczej nie będę już używał.

CountDooku

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 298
Odp: Jak celujecie w bloczku?
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 08, 2021, 09:36:26 am »
Hejka! 29 mm ma wewnętrzna część obudowy a szkło (plastik, jakie tam szkło) jest wmontowane w nią na wcisk.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2021, 10:19:56 pm wysłana przez CountDooku »
Łuk     - Hoyt Stratos/Mathews Halon X Comp
Celow. - B3 Exact / Fast Eddie XL
Podst.  - Sanlida Blade Rest
Staby  - B-Stinger Countervail
Spust  - B3 Omega PRO / B3 Ranger
Strzały - Skylon Paragon, Skylon Preminens

Dochi

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 82
Odp: Jak celujecie w bloczku?
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 09, 2021, 10:32:05 pm »
No to nie poratuję, duzy Viper ma średnicę 1.75" czyli szkiełko będzie miało około 44mm
EDIT
Aaaa... i jak nosisz okulary korekcyjne to soczewki dobierasz tak żeby celować bez okularów. Żebyś się nie zdziwił tak jak ja się zdziwiłem widząc trzy tarcze :D
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2021, 10:35:51 pm wysłana przez Dochi »

CountDooku

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 298
Odp: Jak celujecie w bloczku?
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 09, 2021, 11:09:07 pm »
Nie, na szczęście jeszcze nie muszę ;) Ja mam większy problem - to szkło jest tam wklejone więc przy zmianie na słabsze będę musiał chyba nawiercić i wyciąć je stamtąd.
Łuk     - Hoyt Stratos/Mathews Halon X Comp
Celow. - B3 Exact / Fast Eddie XL
Podst.  - Sanlida Blade Rest
Staby  - B-Stinger Countervail
Spust  - B3 Omega PRO / B3 Ranger
Strzały - Skylon Paragon, Skylon Preminens

Grzechu A3D

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 358
Odp: Jak celujecie w bloczku?
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 09, 2021, 09:16:08 am »
Nie, na szczęście jeszcze nie muszę ;) Ja mam większy problem - to szkło jest tam wklejone więc przy zmianie na słabsze będę musiał chyba nawiercić i wyciąć je stamtąd.

No i co, szkło zmienione ? Poprawa jakaś jest, nic nie piszesz od tamtego czasu  ???
Łuk - Mathews TRX-38 50#
Łuk - Mathews TRX-38 G2 50#
Stab - B-Stinger 33''
Cel - Shibuya Ultima Carbon CPX 365 "9" / SHREWD 0,75"
Podst - Spot Hogg EDGE
Spust - Tru Ball Fulkrum, Tru Ball GOAT, Tru Ball Executive
Strzał - Vap1; X23; XX75