Łucznictwo bloczkowe > Tematy związane z techniką strzelania

Jak celujecie w bloczku?

(1/4) > >>

CountDooku:
Jak w temacie, pytanie: jakie stosujecie techniki celowania w łukach bloczkowych? Czy to normalne że się kiwa pin i trzeba moment "wjazdu" w żółte wyczuć i powiązać ze zwolnieniem spustu, czy udaje Wam się zamrozić układ na te - powiedzmy - 2 potrzebne sekundy, żeby rotacyjnym (Fulkrum mosiężny) bez szarpnięcia wypuścić strzałę? Bo już zaczyna mnie chwytać frustracja idąca w kierunku depresji :D Druga sprawa, że oprócz bt, nowością jest dla mnie lipko o 8x zbliżeniu i już w ogóle się wszystko trzęsie i nagle strzelam gorzej niż 3 tygodnie temu. Owszem, czasem udaje mi się zamrozić układ na tą sekundę ale dla tego rotacyjego kuźwa zółwia i tak ustawionego na hot, jest to za krótki czas by zadziałać. Jest jakaś masakra, help :-O

Grzechu A3D:

--- Cytat: CountDooku w Kwiecień 05, 2021, 03:27:22 pm ---Jak w temacie, pytanie: jakie stosujecie techniki celowania w łukach bloczkowych? Czy to normalne że się kiwa pin i trzeba moment "wjazdu" w żółte wyczuć i powiązać ze zwolnieniem spustu, czy udaje Wam się zamrozić układ na te - powiedzmy - 2 potrzebne sekundy, żeby rotacyjnym (Fulkrum mosiężny) bez szarpnięcia wypuścić strzałę? Bo już zaczyna mnie chwytać frustracja idąca w kierunku depresji :D Druga sprawa, że oprócz bt, nowością jest dla mnie lipko o 8x zbliżeniu i już w ogóle się wszystko trzęsie i nagle strzelam gorzej niż 3 tygodnie temu. Owszem, czasem udaje mi się zamrozić układ na tą sekundę ale dla tego rotacyjego kuźwa zółwia i tak ustawionego na hot, jest to za krótki czas by zadziałać. Jest jakaś masakra, help :-O

--- Koniec cytatu ---

Wywal to szkło 8x i wstaw 4x max 6x bo inaczej faktycznie nabawisz choroby żółtka, na razie tyle i ćwicz :) ale najlepiej 4x zapewniam że wynik się poprawi  ;)

adept:
Nie musisz stosować lipka.
Nie ma takiego obowiązku ;-)
Gdzieś przeczytałem znakomitą "złotą myśl" mówiącą o tym, że wszelkiego rodzaju "powiększacze" służą do tego, żeby było lepiej widać jak się łapa trzęsie.
W całej rozciągłości popieram to stwierdzenie.

Jaco:
8x to IMO za dużo (gdzieś Ci już chyba pisałem ze to będzie lipa) a bez soczewki u mnie było bez porównania gorzej na tarczy. Gdyby bez soczewki było lepiej to nikt z zawodowców by ich nie używał a używają praktycznie wszyscy. Trzeba znaleźć swój złoty środek, u mnie to x6. Co do celowania to niestety w tego typu spustach aby było żółte trzeba się w żółtym podczas celowania utrzymać ;)

CountDooku:
To oczywiste że się nie pozbędę szkła w lipku - kolego adept, jak sobie wyobrażasz strzelanie na odległości 50+ z pinem zakrywającym cały piankowy cel, nie mówiąc o żółtym środku? Wyjaśnij mi proszę bo albo strzelasz max na 30m albo jesteś Lars Andersen :D Tak Jacek, gdzieś czytałem tę dyskusję i spodziewałem się problemów ale zfazowałem się na wykozaczone lipko Sanlida X10 i jest faktycznie zajebiste, tylko będę musiał wymienić szkło na 6 (z którego korzystałem do tej pory) lub 4 jak radzi Grzesiek. Chciałbym zachować to lipko bo jest naprawdę zajebiste - metalowe, ma obie osłony, światłowód leci dookoła przez co zbiera dużo światła i pin świeci jak głupi :) No ale jak nie dorobię do niego słabszego szkła, to będę musiał go sprzedać i kupię pewnie jakiegoś TenZone'a :( Jakie są możliwości zrobienia szkła do celownika? Ktoś wie ile to może kosztować, jaki optyk to robi?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej