Autor Wątek: Problem z celownikiem  (Przeczytany 1930 razy)

pikle2x2

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
Problem z celownikiem
« dnia: Grudzień 07, 2020, 03:13:45 pm »
Hej, zakupiłem celownik z ali taki jak tu https://www.youtube.com/watch?v=sal55I9GeQA&ab_channel=ArcherySupplies, tylko do bloczka, wszystko było ok ale z niewiadomych przyczyn pokrętło do regulacji lipka prawo lewo zaczęło sie przemieszczać o 1-2 mm zanim zacznie przesuwać lipko, luzuje się i jakby odkręca i przykręca przez te 1-2 mm i dopiero po tym czasie zaczyna przesuwać lipko, powoduje to między innymi problem z blokowaniem pokrętła do regulacji ponieważ odsuwa się na tyle że kulka na sprężynie odpowiedzialna za klik nie dotyka już pokrętła i go nie blokuje. Może ktoś się już z czymś takim spotkał albo podejrzewa co może to powodować . Przesylam kilka fotek.

pikle2x2

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Problem z celownikiem
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 07, 2020, 03:18:06 pm »
Zdjęcia okazały się zbyt duże  128 kb to całkiem mało.

adept

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 182
Odp: Problem z celownikiem
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 07, 2020, 04:11:56 pm »
Hej, zakupiłem celownik z ali taki jak tu https://www.youtube.com/watch?v=sal55I9GeQA&ab_channel=ArcherySupplies, tylko do bloczka, wszystko było ok ale z niewiadomych przyczyn pokrętło do regulacji lipka prawo lewo zaczęło sie przemieszczać o 1-2 mm zanim zacznie przesuwać lipko[...]
Na ali...  ;)
No to raczej wszystko jasne.
Odpuść sobie kolego zakupy tego typu sprzętów na tym portalu.
Jest tanio, ale jest też drugi koniec tego "kija" - tanio, bo to nie jest więcej warte :)
Przynajmniej w tej kwestii są "uczciwi".
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2020, 04:15:15 pm wysłana przez adept »

pikle2x2

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Problem z celownikiem
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 07, 2020, 04:29:53 pm »
W sensie, jestem świadom jakości tych produktów natomiast jest to tak prosty mechanizm, że ciekawi mnie co mogło się stać. wydaje mi się że problem jest w czymś mechanicznym, brak jakiejś podkładki albo niedokręcona śruba a niekoniecznie jakość produktów. Szczególnie że po przeprowadzeniu researchu okazuje się że wiele osób korzysta z tego celownika z powodzeniem.

adept

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 182
Odp: Problem z celownikiem
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 07, 2020, 08:01:22 pm »
[...]jest to tak prosty mechanizm, że ciekawi mnie co mogło się stać. wydaje mi się że problem jest w czymś mechanicznym,[...]
Sorki za sarkazm, ale w czym, jeśli nie w "mechanice"? Elektroniki tam niema.
[...]brak jakiejś podkładki albo niedokręcona śruba a niekoniecznie jakość produktów.[...]
Sprawdzałeś? Uzupełnij więc brakującą(e) podkładkę(i), dokręć śrubę, przecież - jak wspomniałeś - to jest prosty mechanizm...
Problem dotyczy jakości produktów, a składa się na to jakość materiałów i jakość wykonania produktu finalnego.
[...]Szczególnie że po przeprowadzeniu researchu okazuje się że wiele osób korzysta z tego celownika z powodzeniem.
Tym bardziej nie rozumiem gdzie widzisz problem.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2020, 08:03:46 pm wysłana przez adept »

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Problem z celownikiem
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 07, 2020, 08:56:43 pm »
Zdjęcia okazały się zbyt duże  128 kb to całkiem mało.
Weź pikle2x2 zrób zdjęcia tego problemu, wstaw je na dowolny hosting i podaj tu linka. To musi być jakaś drobnostka, którą łatwo da się naprawić.
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang