Autor Wątek: Celownik - pomoc w wyborze  (Przeczytany 2230 razy)

Pogan89

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
Celownik - pomoc w wyborze
« dnia: Grudzień 01, 2020, 12:37:32 pm »
Witam. Przyszedl czas na zmiane celownika. Biore pod uwage 2 typy:
-hha tetra tournament
-spot hogg father
Strzelanie rekreacyjne do maty.
Mial ktos doczynienia z ktoryms z tych typow i moze sie wypowiedziec na ich temat?
Z gory dzieki za pomoc

Galus

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 117
Odp: Celownik - pomoc w wyborze
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 01, 2020, 05:58:45 pm »
Ja używam spot hogg father i jestem z niego bardzo zadowolony. Jest troche zabawy w ustawianiu wszystkich osi zwłaszcza jak sie nie ma do tego maszynki.  Podoba mi się w  nim mikro regulacja za pomocą dodatkowych małych pokręteł. Celownik jest solidny, bez jakichkolwiek luzów (u mnie jest juz ok. roku nie wiem ile miał go poprzedni właściciel).
Jedyną wada tego celownika jaka zauważyłem jest jego waga.

Pogan89

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Celownik - pomoc w wyborze
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 01, 2020, 08:45:11 pm »
Trzylem oba w reku i waga jest porownywalna, ale fakt, sa dosc ciezkie. O jakiej maszynce mowisz?

jackbow

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 57
Odp: Celownik - pomoc w wyborze
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 02, 2020, 05:10:17 pm »
Aktualnie też szukam i biorę jeszcze pod uwagę Axcel AccuTouch/Accuplus - podobnej klasy ale lżejszy od tamtych
PSE Response, Bowtech Carbon Icon, Obsession HB33 LH
..i kilka tradycyjnych łuczków:)

Galus

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 117
Odp: Celownik - pomoc w wyborze
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 02, 2020, 06:55:34 pm »
Chodziło mi o coś takiego http://www.sklep-robinhooda.pl/stacja-tuningu-luku-pse-fixture-kit-imadlo-poziomica-montaz-luku-duplikat-1.html dość droga zabawka. Jak masz trochę cierpliwości to zastąpisz te maszynkę zwykłą poziomica z sklepu budowlanego. Oba celowniki maja regulacje 2 i 3 osi wiec w obu przypadkach czeka cię ich ustawianie.
Ja po zamontowaniu tego celownika dokupiłem stab boczny by mi się łuk nie przekręcał. 

KiT

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Celownik - pomoc w wyborze
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 07, 2020, 07:56:09 pm »
Witam. Przyszedl czas na zmiane celownika. Biore pod uwage 2 typy:
-hha tetra tournament
-spot hogg father
Strzelanie rekreacyjne do maty.
Mial ktos doczynienia z ktoryms z tych typow i moze sie wypowiedziec na ich temat?
Z gory dzieki za pomoc

Nie miałem na łuku, ale po kilku pogawędkach - bo tez je rozważałem - wylądowałem z tym:

http://www.sklep-robinhooda.pl/celownik-mysliwski-apex-covert-pro-led-micro-ext-wysiegnik-6-celownik-jednopinowy-led-apex-covert-1pin.html

Do tego szkiełko , osłona  i w sumie jestem zadowolony.



Pogan89

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Celownik - pomoc w wyborze
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 07, 2020, 09:09:33 pm »
Witam. Przyszedl czas na zmiane celownika. Biore pod uwage 2 typy:
-hha tetra tournament
-spot hogg father
Strzelanie rekreacyjne do maty.
Mial ktos doczynienia z ktoryms z tych typow i moze sie wypowiedziec na ich temat?
Z gory dzieki za pomoc

Nie miałem na łuku, ale po kilku pogawędkach - bo tez je rozważałem - wylądowałem z tym:

http://www.sklep-robinhooda.pl/celownik-mysliwski-apex-covert-pro-led-micro-ext-wysiegnik-6-celownik-jednopinowy-led-apex-covert-1pin.html

Do tego szkiełko , osłona  i w sumie jestem zadowolony.
Jakie szkielko? To?
http://www.sklep-robinhooda.pl/adapter-ring-lens-kit-do-tru-glo-obrecz-nakretka-pierscien-range-rover-duplikat-1.html
Przy takim powiekszeniu trzeba tez montowac do peepa?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2020, 09:13:52 pm wysłana przez Pogan89 »

KiT

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Celownik - pomoc w wyborze
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 12, 2020, 07:17:04 pm »
Tak to szkiełko i tez pożyczyłem od optyka 0.75.  Zostaje na te chwilę przy 0.5. W ps nie ma szkła, ale dojechał najsłabszy claryfier i nowa cięciwa od Jaco i chwyty do prasy to jak wymienię to dam znać czy jest poprawa warta 20-300zł.

Ponieważ często strzelam w warunkach limitowanego oświetlenia to też strata światła jest dla mnie ważna.