Autor Wątek: Wyważenie bloczka tarczowego - rady?  (Przeczytany 4414 razy)

KiT

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Wyważenie bloczka tarczowego - rady?
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 05, 2020, 09:44:54 pm »
Smox, to może być to, MK CB-75 ma grip bardzo gruby (całkowicie wypełnia zagłębienie dłoni) i nie pochylony do przodu, w pierwszej chwili wydał mi się niewygodny, ale z czasem zmieniłem zdanie. Prodigy to całkowite przeciwieństwo. Owinąłem gripa owijką wierzchnią do rakiet tenisowych, na grubość nie pomogło wiele, jak nie będzie padać wyjdę zaraz na test. Mogę jeszcze spróbować mięsistą owijką podstawową.
Moim osobistym zdaniem jak pracujesz nad technika poprawnego i powtarzalnego chwytu bloczka to owijką przeszkadza.
 
Dodatkowo luki o większym ATA to jednak dłuższe stabilizatory 15”-20”. 

Mondo

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Wyważenie bloczka tarczowego - rady?
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 07, 2020, 02:23:57 pm »
Jak rozumiem stosujesz tylko przedni tłumik drgań , bo 11” trudno nazwać stabem przednim. Jak nie chcesz z przodu chociaż 20” lagi, to pomysł jednak o zamontowaniu v-baru i używaniu z przodu tego tłumika 11” a z boku tego 9”. Ciężarkami i odchyleniem bocznego , powinieneś byś w stanie częściowo wyeliminować skręcania.,
Mam już więcej spostrzeżeń. Owijka overgrip jest dobra, przy tym kącie pochylenia gripu ręka się nie ślizga, niestety ląduje i tak wysoko pod półką i z tym już trzeba żyć. Faktycznie mechanika całego układu z przeważeniem wybitnie głębokiej półki i niemałego osprzętu po prawej powoduje skręcenie po rozpięciu na lewo i tylko lewy boczny wąs z regulacją kąta i ciężarka czyli odwrotnego momentu skręcającego może pomóc. Rozglądam się już za jakimiś większymi stabami i v-barem. Chciałem w pierwszej chwili uniknąć latania z tymi kijami po polu. Dzięki za rady.
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2020, 02:31:58 pm wysłana przez Mondo »
Hoyt Prevail 40 X3
PSE Stinger Extreme
Sanlida Velocity
Sanlida Prodigy

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Wyważenie bloczka tarczowego - rady?
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 08, 2020, 06:32:27 pm »
Faktycznie mechanika całego układu z przeważeniem wybitnie głębokiej półki
i niemałego osprzętu po prawej powoduje skręcenie po rozpięciu na lewo
i tylko lewy boczny wąs z regulacją kąta i ciężarka czyli odwrotnego momentu skręcającego może pomóc.

Albo ja czegoś nie rozumiem, albo coś Ci się kierunki pomyliły, albo jesteś leworęczny.

Jakim sposobem ciężar celownika po prawej stronie łuku powoduje Ci skręcenie łuku na lewo?
I w której osi?

Jeśli dołożysz stabik (ciężar) z lewej strony łuku,
to tym bardziej pochylisz go w lewo, więc czegoś tu nie rozumiem.
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

Mondo

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Wyważenie bloczka tarczowego - rady?
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 09, 2020, 12:47:38 am »
Rzeczywiście nie rozumiesz :) Wracając do lekcji fizyki w szkole, istnieje układ mechaniczny robiący różne rzeczy w momencie rozpięcia. Generalnie możemy rozłożyć ruch tego układu na dwie osie: pionową - z grubsza przechodzącą przez grip i poziomą, prostopadłą poprzeczną do płaszczyzny łuku, również przez grip. Umocowanie układu w gripie, to jedyny punkt podparcia - załóżmy że pozostaje cały czas nieruchomy względem ziemi. Zajmijmy się tylko osią pionową.
W momencie strzału = rozpięcia statycznego układu, z grubsza wszystko wykurwia do przodu i niezrównoważone masy przyczepione z prawej strony osi: celownik, podstawka i część majdanu wybrzuszona mocno w prawo dają sumaryczny moment skręcający w osi pionowej w lewo, proporcjonalny do masy i odległości tej masy od osi. Aby ten moment zrównoważyć trzeba przyczepić wąs po lewej stronie osi do v-baru i wyrównać moment skręcający w osi pionowej poprzez zmianę masy obciążnika i odległości od osi - kąta wąsa.
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2020, 12:54:49 am wysłana przez Mondo »
Hoyt Prevail 40 X3
PSE Stinger Extreme
Sanlida Velocity
Sanlida Prodigy

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Wyważenie bloczka tarczowego - rady?
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 09, 2020, 10:00:59 am »
Rzeczywiście nie rozumiesz :) Wracając do lekcji fizyki w szkole,

Mondo, fizyki to Ty mi tłumaczyć nie musisz ;)
teraz dopiero jest jasne co miałeś na myśli pisząc o "rozpięciu"
(pierwszy raz ktoś użył takiego terminu, wystarczyło napisać w momencie strzału)
myślałem, że tak określasz stan pełnego naciągu :)  dlatego nic mi się nie zgadzało.
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

Mondo

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Wyważenie bloczka tarczowego - rady?
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 06, 2020, 07:34:28 pm »
Jestem już po wielu zmianach i 2000 wystrzelonych patyków. Od razu powiem, że gdy kiedyś oglądałem zawodowców z tarczowymi bloczkami, targających sprzęt z przyczepionymi w różnych miejscach i pod różnymi kątami kijami od szczotki, nie mogłem się nadziwić na co to wszystko. Niestety, zetknięcie z pierwszym łukiem tarczowym skorygowało moje przekonania. A więc kolejno
- okręciłem wąski grip owijką tenisową overgrip, pomogło na ślizganie
- zmieniłem rotację lewej dłoni łucznej z 12:30 możliwej na grubym gripie Man Kunga na 14:30 co zwiększyło stabilność chwytu
- wyrzuciłem tłumik myśliwski Octane 11"
- włożyłem v-bar, z przodu stab 15", na bok lewy stab 10" na 45° z tłumikami i ciężarkami
Efekt na zdjęciu.
Celność i stabilność wróciła do mojej średniej 9.5 na 18m (ze względu na pogodę strzelam tylko za chałupą, gdzie nie piździ i mam światło).
Ostatecznie czuję, że brakuje mi jeszcze przedłużki przed v-barem, myślę o 4" i paru ciężarków rozłożonych doświadczalnie.
Myślę, że jest to minimum, jeśli chce się strzelać z bloczka tarczowego, np 3d czy field i nie targać tych kijów.


Hoyt Prevail 40 X3
PSE Stinger Extreme
Sanlida Velocity
Sanlida Prodigy

Mondo

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Wyważenie bloczka tarczowego - rady?
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 06, 2020, 08:01:59 pm »
No weszło?

Wysłane z mojego Lenovo TB-X104L przy użyciu Tapatalka

Hoyt Prevail 40 X3
PSE Stinger Extreme
Sanlida Velocity
Sanlida Prodigy

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Wyważenie bloczka tarczowego - rady?
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 06, 2020, 11:28:22 pm »
Wyglada fajnie, ale i tak myślę , ze ostatecznie wylądujesz z długą lagą. Spróbujesz , średnia ci skoczy i się przekonasz , ze warto. Mimo małego dyskomfortu na początku z powodu długości.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500