Autor Wątek: Man Kung CB-75  (Przeczytany 10783 razy)

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Man Kung CB-75
« dnia: Wrzesień 30, 2020, 02:02:15 pm »
Strzelam z Man Kunga CB-75 trochę ponad rok i myślę, że pora opisać moją przygodę z tym
łukiem.
Został kupiony od trzeciego właściciela. Był zadbany i ewidentnie dużo z niego nie strzelano. Świadczy o tym stan cięciwy, której używam do tej pory.
Wyniki pierwszego strzelania były takie sobie. Ustawiłem prawidłowo podstawkę, d-loopa i peep sighta. Poprawiło się trochę. Kupiłem trochę lepsze strzały i tak sobie strzelałem nabierając wprawy.
Przełom nastąpił jak zobaczyłem na Youtube film, gdzie gościu robił synchronizację bloczków i ogólne ustawianie łuku. Zrobiłem mniej więcej to samo i... stał się cud! Tajwański Man Kung zaczął dużo celniej strzelać.

Kolejny przełom nastąpił po dodaniu tłumików drgań na ramiona i stabilizatora myśliwskiego.
Wibracje może nie znikły, ale znacznie się zmniejszyły, a celność i skupienie znacznie się zwiększyły. W końcu jestem zadowolony. Zadowolony tym bardziej, że uzyskałem to bez większych wydatków, a właściwie to bez żadnych wydatków ;D

Stabilizator zrobiłem sobie sam z rurki pcv, gumy i metalowych podkładek. Tłumiki drgań na ramiona ze starych klapek tzw. "japonek"  ;D O dziwo to działa i to działa dobrze.

Jak na takie "przydomowe" strzelanie w zupełności wystarczy.

https://ibb.co/S7VF5pG
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Man Kung CB-75
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 30, 2020, 02:45:22 pm »
Zaintrygowały mnie "tłumiki drgań z klapek"  ;D Może lepiej by się sprawdziły polskie Kuboty?
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Man Kung CB-75
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 30, 2020, 03:09:36 pm »
Zaintrygowały mnie "tłumiki drgań z klapek"  ;D Może lepiej by się sprawdziły polskie Kuboty?
Niestety nie. "Japonki" mają podeszwę z lekkiej, elastycznej i o jednakowej grubości gumy ;D Łatwiej było zrobić.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2020, 04:20:29 pm wysłana przez smox »
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Man Kung CB-75
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 06, 2020, 07:48:47 am »
Właściwie to przyczyną "majstrowania" przy łuku była zła pogoda, a strzelam na świeżym powietrzu. Jak nie padał deszcz, to strasznie wiało.
Wczoraj się poprawiło, więc trochę więcej postrzelałem. Myślę, że taką celnością i skupieniem nie powstydził by się żaden łuk myśliwski.
Strzelałem na 30 m i tylko czasem nie trafiałem w 10.

Sporo napisano tutaj jakie to niecelne i w ogóle do dupy są łuki "chińskie". Nikt jednak nie pisze dlaczego tak jest.

Moim zdaniem warto zadać pytanie - kto kupuje budżetowe łuki? Odpowiedź jest prosta - ktoś kto chce zacząć strzelać z łuku bloczkowego i chce zobaczyć jak to jest i nie chce wydawać za dużo pieniędzy.
Taki ktoś posiada niewielką wiedzę i praktycznie zerowe umiejętności. Coś tam przeczytał, obejrzał jakieś filmiki na Youtube i tyle.
Taki ktoś ledwo potrafi dopasować siłę i długość naciągu. Więcej nic nie rusza, bo się boi, że coś popsuje. I później idzie z takim nieustawionym łukiem na strzelnicę i strzela, a strzały lecą gdzie chcą.
Inni to widzą i sądzą, że wszystkie "chińskie łuki" tak strzelają. 

Taka sama sytuacja jest też z innymi łukami, ale że są to łuki "amerykańskie", to już oczywiście nikt nie krytykuje.
Na 18 stronie tematu - Wyniki punktowe na 18m i 50m WA, były forumowicz humungus wstawił swój wynik na 18 m - 238 punktów, a że strzelał z PSE Stingera, to nikt złego słowa nie powiedział.
Za jakiś czas wstawiłem swój wynik na 18 m - 243 punkty. Strzelałem wtedy z Poe Langa Rexa Skull Camo. Wynik słaby, ale trochę lepszy od wyniku humungusa ze Stingera.
Pomimo tego pojawił się taki komentarz - "243 pkt / 30 strzał = 8,1punktu średnio na strzał. Mizerota. Choc z takiego czegoś może i dobrze.
Pozdrawiam
".

No, i tak to wygląda. Amerykański łuk cacy, a chiński be.

Jak będę mógł, dopisze pogoda i najważniejsze Zimex1989 będzie miał czas, bo na punkty strzelam tylko w jego obecności jako świadka, to postaram się poprawić moje dotychczasowe wyniki.
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Man Kung CB-75
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 06, 2020, 11:57:22 am »
Cytuj
No, i tak to wygląda. Amerykański łuk cacy, a chiński be.
xD Ileż jeszcze można... Wg ciebie cacy jest sprzęt co ma fabrycznie luzy na camach a otwory na ośki zwyczajnie zbyt duże? Przecież to jest śmiech na sali żeby takie coś puszczać do klienta.
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2020, 11:59:07 am wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Man Kung CB-75
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 06, 2020, 12:15:31 pm »
No to co, że ma luzy. Jak widać strzela nawet z tymi luzami wcale nie gorzej niż dużo droższe budżetowe "amerykańskie" łuki.
Mam porównanie do Beara Cruzera G2 z którego strzela Zimex1989 i jakiejś powalającej różnicy nie ma.
Wyniki na tarczy nie kłamią. Są tylko dwie opcje - albo ja mam nieprzeciętny talent łuczniczy, co od razu wykluczam, albo Man Kung CB-75 odpowiednio ustawiony całkiem dobrze strzela, czy komuś się to podoba, czy nie.
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2020, 01:35:15 pm wysłana przez smox »
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

salutczarter

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 212
  • Bowtech Liberty V. Spot Hogg Tommy. QAD HDX.PBA
Odp: Man Kung CB-75
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 06, 2020, 03:57:37 pm »
Smox byla by opcja zebys mi poustawial Hori Zona? Od 4 miesiecy mam ciezki klimat remontu generalnego domu i nawet nie mam za bardzo jak postrzelac... a wymaga ustawienia.nie ruszalem go od momentu jak mi sie rozleciala podstawka-maximal kopia ripa-nie polecam. Zamowilem Nap Apache. Peep tez normalny zakladam. Celownik maximal stragger. Na razie strzelam z amerykanca- Browning Summit2 . 1986 rok i smiga mega celnie. Tylko ze Browning jest zony

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Man Kung CB-75
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 06, 2020, 08:02:45 pm »
Smox byla by opcja zebys mi poustawial Hori Zona?
Oczywiście.
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Man Kung CB-75
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 06, 2020, 08:29:22 pm »
Cytuj
No to co, że ma luzy.

;D przynajmniej nie negujesz jakości spasowania tych łuków. No cóż dla mnie producent który nie potrafi porządnie osadzić bloczków w ramionach jest zwyczajnie partacki czy to chiński czy amerykański. Nadmierne luzy będą mieć tendencje do powiększania, co zdaje się juz przerobiłeś u siebie?
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Man Kung CB-75
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 06, 2020, 08:42:38 pm »
;D przynajmniej nie negujesz jakości spasowania tych łuków. No cóż dla mnie producent który nie potrafi porządnie osadzić bloczków w ramionach jest zwyczajnie partacki czy to chiński czy amerykański. Nadmierne luzy będą mieć tendencje do powiększania, co zdaje się juz przerobiłeś u siebie?
Nie neguję Jaco. Luzy na bloczkach są i miałem dorobić sobie tulejki. Jednak jak zsynchronizowałem bloczki i dodałem tłumiki, to celność i skupienie tak się poprawiło, że odpuściłem.
Może kiedyś to poprawię, ale na razie nie widzę takiej potrzeby.
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Man Kung CB-75
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 06, 2020, 11:03:50 pm »
Coś czuję, że za rok będą na rynku bloczki amerykańskie, chińskie i polskie. Smox założy manufakturę i będzie bloczki robił na special order :D
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Man Kung CB-75
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 07, 2020, 07:35:52 am »
Coś czuję, że za rok będą na rynku bloczki amerykańskie, chińskie i polskie. Smox założy manufakturę i będzie bloczki robił na special order :D
Nie mam takich planów. Chciałbym jednak pomóc posiadaczom tanich łuków bloczkowych (tylko azjatyckich) w doprowadzeniu tych łuków do stanu, w którym będą lepiej strzelać.
Oczywiście z takim Crosmanem Wildhornem czy podobnymi niby łukami bloczkowymi nie da się nic zrobić. Bardzo jestem natomiast  ciekawy jak to jest z Cobrami.
Powiedzmy sobie wprost - jeżeli ktoś kupuje Poe Langa Rex Quad za 549 zł, to z pewnością nie wyśle tego łuku do serwisu za 240 zł + przesyłka.
Moja oferta pomocy jest darmowa.   

Jest jeszcze jedna sprawa na którą zwrócił mi uwagę gibber - "Obyś sie nie wp...ił na mine.". Dlatego napraw i regulacji łuku dokonuję od razu i tylko w obecności właściciela, po wcześniejszym ustaleniu terminu.
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2020, 08:47:17 am wysłana przez smox »
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Man Kung CB-75
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 07, 2020, 08:23:31 am »
Smox
A masz prasę łuczniczą?
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Man Kung CB-75
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 07, 2020, 08:31:18 am »
Smox
A masz prasę łuczniczą?
No, bez prasy raczej niewiele byłbym w stanie zrobić ;D
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Man Kung CB-75
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 07, 2020, 10:01:41 am »
Bardzo jestem natomiast  ciekawy jak to jest z Cobrami.

Czytałem na FB wypowiedź jakiegoś posiadacza Cobry,
który podobno wykręcał bardzo dobre wyniki,
ale chwalił się dużym doświadczeniem strzeleckim oraz stwierdził, że trzeba dużej wiedzy i wielu godzin pracy,
żeby doprowadzić ją do używalności a i tak ma swoje "uroki"
do których trzeba się przyzwyczaić  i umieć z nimi sobie radzić.
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.