Autor Wątek: Jak to jest z tymi Amerykańskimi i Europejskimi łukami.  (Przeczytany 10473 razy)

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Jak to jest z tymi Amerykańskimi i Europejskimi łukami.
« dnia: Wrzesień 18, 2020, 02:26:30 pm »
Natknąłem się dzisiaj na niezwykle ciekawy film na Youtube. Nosi on co prawda tytuł - "Najlepszy budżetowy łuk myśliwski 2020 - Sanlida Dragon X8 SE Rosja", ale bardziej zaciekawiło mnie to co autor Andrej Szałygin (MrShalygin) ma do powiedzenia wcześniej, zanim zaczyna mówić o tym łuku.

Otóż w Azji jest kilka dużych firm zajmujących się produkcją łuków i kusz. Z uwagi, że kusze u nas wymagają pozwolenia, to skoncentruję się na łukach.
Duże firmy to - SANLIDA - (wysokiej klasy łuki i trochę kusze), POELANG - (dobre budżetowe kusze i trochę łuki), JUNXING (łuki i kusze), MANKUNG - (łuki i kusze, raczej niższej jakości).

Teraz tak - średnio 85% europejskich i amerykańskich łuków produkowanych jest przez ww. firmy i ich firmy córki o różnych nazwach. Łuki te sprzedawane są jako oryginalny produkt europejskich i amerykańskich firm.

Przykładowo -
100% łuków PSE od najniższej do średniej półki włącznie, to łuki produkowane przez firmę SANLIDA
100% łuków Bear od najniższej do średniej półki włącznie, to łuki produkowane przez firmę MANKUNG
Oczywiście azjatyckie łuki sprzedają jako swoje wszystkie znane firmy. Tylko łuki z najwyższej półki firmy te robią same.

To tyle w dużym skrócie. Link do filmu - https://www.youtube.com/watch?v=KIZTWM8Wn8w
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2020, 12:36:56 pm wysłana przez smox »
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

Herr Otto Flick

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 381
Odp: Cała prawda o Amerykańskich i Europejskich łukach.
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 18, 2020, 03:10:12 pm »
Bzdury piszesz albo on mówi.

85%? Których chyba jakiś marketowych brandów.

PSE na Tajwanie robi tylko PSE Uprising. Wszystko powyżej jest produkowane w USA.
Bear zamawia u Mankunga Salute i Limitless.

Nie wiem czemu ma służyć ten post? Próbie deprecjonowania amerykańskich marek czy próbie wmówienia że łuki produkowane na Tajwanie i w Chinach są tej samej jakości co produkowane w USA?

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Cała prawda o Amerykańskich i Europejskich łukach.
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 18, 2020, 03:39:10 pm »
Bzdury piszesz albo on mówi.
Ja tylko napisałem to co powiedział MrShalygin. Gość siedzi "w łukach" od lat i myślę, że wie co mówi.
Dlaczego miałby to mówić, gdyby to była nieprawda? Nie sądzę, by chciał się narażać na procesy wytoczone przez amerykańskie i europejskie firmy.

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2020, 03:50:17 pm wysłana przez smox »
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Cała prawda o Amerykańskich i Europejskich łukach.
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 18, 2020, 03:54:12 pm »
Czemu bzdury, dużo firm robi na komponentach z Chin lub też taśmy produkcyjne są tam ulokowana tylko cały nadzór technologiczno jakościowy jest w Europie lub USA.
Kto posiada BMW lub iPhone żeby się nie zdziwił

Herr Otto Flick

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 381
Odp: Cała prawda o Amerykańskich i Europejskich łukach.
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 18, 2020, 07:10:00 pm »
Czemu bzdury, dużo firm robi na komponentach z Chin lub też taśmy produkcyjne są tam ulokowana tylko cały nadzór technologiczno jakościowy jest w Europie lub USA.
Kto posiada BMW lub iPhone żeby się nie zdziwił
Z tym że część komponentów jest robiona w Chinach nie ma co dyskutować - wszyscy teraz tak robią. Natomiast bzdurą jest że połowa łuków PSE jest produkowana przez Sanlide a połowa łuków Bear przez Man Kunga. Bear nawet Cruzera produkuje w USA a PSE Stingera a to chyba nie jest średnia półka prawda? Dwa czy trzy najtańsze modele są produkowane w Azji, dlatego tak jak pisałem to bzdura że połowa tych łuków jest robiona w Chinach i na Tajwanie.

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Cała prawda o Amerykańskich i Europejskich łukach.
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 18, 2020, 08:39:51 pm »
Miało być coś o europejskich łukach i nie było...popcorn podszedł w kibel.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Cała prawda o Amerykańskich i Europejskich łukach.
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 20, 2020, 01:16:49 pm »
Nie dawało mi spokoju pytanie - jak to jest z tymi łukami, więc napisałem do Andreja Szałygina.

smox - "Dobry dzień. Czy na pewno amerykańskie łuki PSE, Bear i inne są produkowane w Chinach?
Jestem z Polski i jak pisałem o tym na naszym forum łuczniczym, nikt w to nie wierzy.
Czy możesz opisać to bardziej szczegółowo?"

Andrej Szałygin - "Po pierwsze, zaczniemy z tego, że nowsze modele mają to napisane na pudełku )))) po drugie, nie tylko łuki, lecz również praktycznie 100% kusz. Po trzecie, nie tylko nowsze modele łuków, ale też starsze modele czasem tylko w 30% są amerykańskie, a reszta to chińskie lub tajwańskie części zamienne. Obsiesson - to w 100% Sanlida, Cabela's (tu zbytnio nie wiem o co chodzi) to Chiny. Kusze Bowtech to Mankung, jak i większość kusz PSE. Bear, wszystkie niższe modele łuków to czysty Mankung. Kusze Carbonexpress to Poelang oprócz Tex 15. Niemiecki Southern Crossbow to Poelang. Łuki PSE to w zasadzie Sanlida.... i tak dalej. Wszystko jest bardzo proste - bezpośrednio współpracujemy ze wszystkimi chińskimi i tajwańskimi fabrykami i pokazują nam całą produkcję, i wszyscy możecie kupić te łuki bezpośrednio w Chinach i na Tajwanie po wygaśnięciu umowy. Amerykańska Velocity Archery, to chińska Sanlida, europejski Kinetyk to ta sama Sanlida.... No, nawet Mathews - popatrzycie na mapę produkcję i wideo MakFersona - pokazano tam proces technologiczny jednego modelu łuku, i na ujęciach pokazano WSZYSTKIE pawilony (3 budynki z których jeden to magazyn, a drugi - produkcja gitar elektrycznych) - to jest fizycznie wszystko i produkować nie ma gdzie. Mathews innych fabryk nie ma. Bowtech, to ogólnie - grupa przedsiębiorstw, które robią produkcję pod jedną ogólną nazwą, lecz w dziesiątkach różnych zakładów, to logistyka w zasadzie, a nie produkcja.... Przy czym, kiedy pokazują wideo z produkcji - to pokazują chińskich i indyjskich robotników ubranych w chińską odzież roboczą z chińskimi napisami. Hindusi to Sanlida Carbon Division pod nazwą AME - Amey Engineering. Z Berami sprawa jest prosta - mają jedną bardzo małą fabrykę, którą każdy może odwiedzić i zobaczyć - tam powstają tylko dwa modele łuków, i to nawet nie do końca...
Jeżeli chodzi o to, żeby udowodnić - niech wierzą w to, co chcą, to jest Polska. Jeśli nie wierzysz w nonsensy, nic nie pozostanie, dlatego nie wierzą."
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2020, 03:27:33 pm wysłana przez smox »
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Cała prawda o Amerykańskich i Europejskich łukach.
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 20, 2020, 03:33:38 pm »
Smox to jak zatem ma to się do tego że na YT można znaleźć filmy z fabryk np Mathewsa i PSE w Stanach?
Na pudełkach Stingerów MAX 2020 nie znalazłem napisów made in China, za to jest duży napis made in USA wybity również na łukach. Elite też produkuje w USA, europejskie MYBO też ma swoja fabrykę w europie. Natomiast to że zapewne jakiś procent części jest produkowany w Chinach i ściągany potem do fabryki w USA to mnie nie dziwi. Także ciężko mi uwierzyć w rewelacje tego człowieka.

Dodajmy do tego że umieszczenie napisu "made in USA" na produkcie w całosci wyprodukowanym poza USA byłoby złamaniem ich prawa. A złapać na czymś takim byłoby łatwo co skończyło by się milionowymi karami. Konkurencja w try miga by to zgłosiła do FTC. Wystarczy zobaczyć co tam się dzieje jeśli chodzi o patenty.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2020, 04:25:30 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Cała prawda o Amerykańskich i Europejskich łukach.
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 20, 2020, 07:08:21 pm »
Jaco, jeżeli masz Ty, albo ktoś inny jakieś konkretne pytanie do Andreja Szałygina, to proszę je tu napisać. Przekażę je dalej.

Ze swojej strony mogę tylko dodać, że jakiś czas temu składałem sobie komputer. Spodobały mi się produkty niemieckiej firmy be quiet! No, pomyślałem, że niemiecka myśl techniczna nie może być zła. Kupiłem więc obudowę, zasilacz, wentylatory i chłodzenie procesora tej firmy. Jakież było moje zdziwienie i zarazem wkurwienie, gdy na jednym z for komputerowych dowiedziałem się, że firma be quiet! nic nie produkuje. Wszystko robią Chińczycy, a Niemcy naklejają tylko gdzieś w szopie swoje naklejki. W ten sposób Niemcy też mają swój udział w produkcji. Da się, da.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2020, 08:05:40 pm wysłana przez smox »
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

kahles

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 78
Odp: Cała prawda o Amerykańskich i Europejskich łukach.
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 20, 2020, 10:04:25 pm »

 To zapytaj czy kusze Ravin też?
 Akurat pozwolenie mam...
Hoyt RedWRX Turbo 70# Carbon ProStack 8''
Hamskea Hunter Micro Hybrid
Hamskea  Hybrid Target Pro MicroTune
Axcel Accutouch Carbon Pro 0.19 AV41; Axcel Rheo Tech PRO 0.01'' 5pins;React H5
Scott Archery Little Goose
Carter Plain 1,VAPOR REALTREE XTRA

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Cała prawda o Amerykańskich i Europejskich łukach.
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 20, 2020, 10:18:27 pm »
Ale oni (be quiet) przecież wcale tego nie ukrywają że produkują w Chinach, piszą o tym wprost na swej stronie. Nie jest żadną tajemnicą że 90% światowej elektroniki jest produkowane w Chinach i na Tajwanie. Są oznaczone "made in China" i wszystko jest ok. Ja tu żadnego problemu nie widzę.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Cała prawda o Amerykańskich i Europejskich łukach.
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 21, 2020, 06:59:27 am »
To zapytaj czy kusze Ravin też?
Kahles, o to nawet nie trzeba pytać. Wpisz sobie w wyszukiwarkę - kusze Ravin i od razu wyskoczy na pierwszej stronie - Chiny RAVIN - R20 SNIPER CROSSBOW Producenci

Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Cała prawda o Amerykańskich i Europejskich łukach.
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 21, 2020, 01:20:26 pm »
Wpisałem i czytam w pienknej polszczyźnie  ;D

Cytuj
Place of Pochodzenia: Stany Zjednoczone
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


FAZIK

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 141
  • Łucznictwo to precyzyjne podnoszenie ciężarów.
Odp: Cała prawda o Amerykańskich i Europejskich łukach.
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 21, 2020, 02:12:32 pm »
Czyli strony producenta nie potwierdzają, osoby handlujące tym sprzętem nie potwierdzają, filmy z fabryk nie potwierdzają, rosjanin na filmie prawdę mówi ...
Chciało by się rzec "Są trzy prawdy: świento prawda, tys prawda i gówno prawda".

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Cała prawda o Amerykańskich i Europejskich łukach.
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 21, 2020, 07:01:39 pm »
Wpisałem i czytam w pienknej polszczyźnie  ;D

Cytuj
Place of Pochodzenia: Stany Zjednoczone

No tak, świadczy to jedynie o tym, że firma RAVIN jest bez wątpienia Amerykańska. Pytanie brzmi, czy sami robią te kusze, czy sprowadzają z Azji.

Zapytałem o to pod filmem prezentującym kuszę Ravin R26. - https://www.youtube.com/watch?v=_dQsHkoBDCs&t=606s

smox - Czy Ravin to chińska firma?
ORTMEN. RU - Amerykańska
smox - Wiele amerykańskich firm sprzedaje chińskie łuki i kusze jako własne. Jak jest z firmą Ravin?

O ile odpowiedź na pierwsze pytanie dostałem w ciągu kilkunastu minut, to na drugie pytanie odpowiedzi nie dostałem, co też jest jakąś odpowiedzią.

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2020, 07:58:50 pm wysłana przez smox »
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang