Autor Wątek: Pomogę w problemach z bloczkiem.  (Przeczytany 5352 razy)

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Pomogę w problemach z bloczkiem.
« dnia: Wrzesień 03, 2020, 08:38:48 am »
W ostatnim czasie pojawiło się na forum kilka problemów, jakie strzelcy mają z łukami bloczkowymi.
Problemy nie były duże, jednak widać, że rozwiązanie ich dla początkujących strzelców nie jest łatwe.
Otóż oferuję pomoc wszystkim mieszkającym w mojej okolicy czyli w Swiętokrzyskim, którzy zechcą do mnie podjechać.
Napraw dokonuję od razu i tylko w obecności właściciela.
Proszę pisać na PW. Moja propozycja wynika tylko z chęci pomocy początkującym strzelcom i nie biorę za to pieniędzy, jest bezpłatna.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 03, 2020, 09:56:28 am wysłana przez smox »
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Pomogę w problemach z bloczkiem.
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 03, 2020, 03:03:52 pm »
Obyś sie nie wp...ił na mine. Cheć pomocy szczytna, ale czy taką szlachetnością wykarze sie delikwent, ktoremu coś w łuku spieprzysz?
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Pomogę w problemach z bloczkiem.
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 03, 2020, 03:13:44 pm »
Dlatego napisałem, że "Napraw dokonuję od razu i tylko w obecności właściciela". Sporo się "namajstrowałem" przy łukach, mam też odpowiednie narzędzia i uważam, że z podstawowymi problemami i ustawieniami dam sobie spokojnie radę. Wiem przecież ile kosztuje łuk, nawet chiński i gdybym nie czuł się na siłach, to bym z taką propozycją nie wyszedł.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 03, 2020, 03:19:13 pm wysłana przez smox »
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

tomek86

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Pomogę w problemach z bloczkiem.
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 27, 2021, 09:43:06 pm »
Super inicjatywa :)

Gre2012

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Pomogę w problemach z bloczkiem.
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 03, 2021, 09:50:50 pm »
Witam
Od dluzszego czasu sledze forum ale dopiero teraz mam troche czasu zeby ogarnac lepiej temat i czegos sie nauczyc.
Dolacze swoja prosbe  w tym temacie o skonfigurowanie i ustawienie dwoch hoytow - niuansow mnostwo i fachowa rada sie przyda. Jestem z okolic Warszawy wiec jezeli jest ktos zyczliwy i dysponuje jeszcze np prasa to bede bardzo wdzieczny - oczywiscie w gre wchodzi odplanosc za poswiecony czas

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Pomogę w problemach z bloczkiem.
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 07, 2021, 10:04:17 pm »
Witam
Od dluzszego czasu sledze forum ale dopiero teraz mam troche czasu zeby ogarnac lepiej temat i czegos sie nauczyc.
Dolacze swoja prosbe  w tym temacie o skonfigurowanie i ustawienie dwoch hoytow - niuansow mnostwo i fachowa rada sie przyda. Jestem z okolic Warszawy wiec jezeli jest ktos zyczliwy i dysponuje jeszcze np prasa to bede bardzo wdzieczny - oczywiscie w gre wchodzi odplanosc za poswiecony czas
W Wawie masz sklep "Bowhunting". Tam Ci fachowo pomogą.
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Pomogę w problemach z bloczkiem.
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 24, 2021, 10:39:04 am »
Tam Ci fachowo pomogą.
Bez wątpienia warto skorzystać z fachowych usług serwisowych i ustawić łuk, jeżeli ktoś sam tego nie ogarnia.
Jest to jednak propozycja raczej dla bardziej doświadczonych strzelców, którzy wiedzą czego chcą.
 
Problem jest z początkującymi strzelcami.
"Usługi serwisowe" NIE są wykonywane na miejscu, przy kliencie.", i kluczowe zdanie - "ustawienie łuku wedle życzeń klienta".

Załóżmy, że ktoś kupuje swój pierwszy bloczek. Jakie może mieć życzenia skoro nie wie dokładnie z jaką siłą i długością naciągu będzie strzelał?
No i chyba najważniejsze - ustawienie peep-sighta. Tego nie da się precyzyjnie zrobić bez obecności w serwisie właściciela.
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Pomogę w problemach z bloczkiem.
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 24, 2021, 09:36:59 pm »
Tam Ci fachowo pomogą.
Problem jest z początkującymi strzelcami.
"Usługi serwisowe" NIE są wykonywane na miejscu, przy kliencie.", i kluczowe zdanie - "ustawienie łuku wedle życzeń klienta".

Załóżmy, że ktoś kupuje swój pierwszy bloczek. Jakie może mieć życzenia skoro nie wie dokładnie z jaką siłą i długością naciągu będzie strzelał?
No i chyba najważniejsze - ustawienie peep-sighta. Tego nie da się precyzyjnie zrobić bez obecności w serwisie właściciela.

Przecież długość naciągu i wysokość peepa można ustawić tylko z klientem. Nie słyszałem, aby jakiś serwis kazał zostawić łuk i ustawiał to na oko.
Chociaż ja na przykład z racji tego, że najbliższy serwis mam 450 kilometrów od siebie, musiałem improwizować i udało się ustawić łuk na odległość. Ale miałem na to swój sposób i byłem pod telefonem z serwisem.
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

Gre2012

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Pomogę w problemach z bloczkiem.
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 25, 2021, 09:12:04 am »
Jest dokladnie jak Smox pisze - i serwis w pewnych kwestiach jest niezbedny - ja jednak odnosilem sie do tego ze to ma byc hobby i wszystko co z tego wynika z zyczliwoscia lacznie.
Odsylanie do serwisu czy pisanie “ ja sam sobie poradzilem” - to dla mnie zadna odpowiedz a zwykle zbycie kolesia ktory w koncu nie ogarnia. Nie mniej gratuluje zaradnosci.
Dobrze wiedziec ze nie wszyscy w ten sposob podchodza do tematu i sa osoby dla ktorych zwykla pomoc jest czyms normalnym - licze na to ze i z okolic Warszawy taka osoba sie znajdzie.

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Pomogę w problemach z bloczkiem.
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 25, 2021, 04:08:10 pm »
Jest dokladnie jak Smox pisze - i serwis w pewnych kwestiach jest niezbedny - ja jednak odnosilem sie do tego ze to ma byc hobby i wszystko co z tego wynika z zyczliwoscia lacznie.
Odsylanie do serwisu czy pisanie “ ja sam sobie poradzilem” - to dla mnie zadna odpowiedz a zwykle zbycie kolesia ktory w koncu nie ogarnia. Nie mniej gratuluje zaradnosci.
Dobrze wiedziec ze nie wszyscy w ten sposob podchodza do tematu i sa osoby dla ktorych zwykla pomoc jest czyms normalnym - licze na to ze i z okolic Warszawy taka osoba sie znajdzie.
Trochę nie czaję tutaj Twojej wypowiedzi... Jesteś z okolic Wawy, to dzwonisz do serwisu, umawiasz się na daną godzinę i ustawiają z Tobą łuk.
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2021, 04:09:44 pm wysłana przez Legolas »
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Pomogę w problemach z bloczkiem.
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 25, 2021, 04:34:22 pm »
... Jesteś z okolic Wawy, to dzwonisz do serwisu, umawiasz się na daną godzinę i ustawiają z Tobą łuk.
No, jeżeli w Warszawie jest taki serwis, gdzie umawiasz się na daną godzinę i ustawiają z Tobą łuk, to jest ok.
Ja patrzyłem na SERWIS ŁUCZNICZY JAWORZE (Centrum łucznicze), gdzie jak wół pisze - "Serwis NIGDY nie jest wykonywany na miejscu, przy kliencie" i "Prace serwisowe z reguły trwają kilka dni roboczych."
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

salutczarter

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 212
  • Bowtech Liberty V. Spot Hogg Tommy. QAD HDX.PBA
Odp: Pomogę w problemach z bloczkiem.
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 25, 2021, 05:34:57 pm »
Akurat ja osobiscie jestem z nich zadowolony-fajne konkretne podejscie i rzetelne. Staram sie wiekszosc prac serwisowych wykonywac samemu bo mam daleko do najblizszego serwisu. Dzieki temu znam swoj sprzet jak siebie samemu i nie ukrywam nawiazalem z nim swoista wiez-jest czescia mnie. Po za tym-jesli ma sie zmysl techniczny to nic trudnego nie ma-potrzebny serwis jest mi tylko do pomiarow

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka