Autor Wątek: Dobór pierwszego bloczka  (Przeczytany 9909 razy)

tomo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 592
Odp: Dobór pierwszego bloczka
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 21, 2020, 09:39:33 am »
Napisz ilu miałes w swojej kategorii?  ;)
MATHEWS APEX 7 , PSE SUPRA, MATHEWS HALON X COMP

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Dobór pierwszego bloczka
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 21, 2020, 02:26:14 pm »
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

Risto

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Dobór pierwszego bloczka
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 21, 2020, 02:57:20 pm »
Risto, zerknij jeszcze na ten łuk - https://sklepluczniczy.pl/luki-bloczkowe-pse/2683-luk-bloczkowy-pse-carbon-air-stealth-35-ec-2019.html

Właśnie już zerkałem i muszę więcej poczytać. Niestety potwierdzają się obawy że dostępność łuków ponad 31 jest praktycznie żadna. Więc każda propozycja mile widziana.
Poza tym muszę jeszcze raz podejść do tematu DL. Wszędzie z zachodnich sklepów dostaję feedback żeby nie kombinować i do 31,3 ma być 31 cali. Sam nie wiem. Te 31 załatwiałoby temat bo jest conajmniej kilka łuków dostępnych. Między innymi Prime Black 5, mathews vxr31.5, i chyba proponowany przez @Jaco PSE evo nxt

Zatem zna ktoś miejsce w kujawsko-pomorskim (lub pomorskie) gdzie można by choć przymierzyć się do łuku celem określenia DL a może też sprawdzić siły naciągu?
I jeszcze jedno czy wybierać siłę naciągu 70 czy 60? Jak pisałem  wcześniej duży ze mnie chłop , czy silny kwestia gustu. łuk do 3D więc pytanie czy zasadne obniżać prędkość przez zejście do 60.


Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Dobór pierwszego bloczka
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 21, 2020, 03:01:25 pm »
Napisz ilu miałes w swojej kategorii?  ;)
Jak dla satysfakcji to dwóch

Galus

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 117
Odp: Dobór pierwszego bloczka
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 21, 2020, 06:06:50 pm »
Spadek prędkości będzie niewielki, ze względu na konieczność użycia cięższych strzał w łuku 70# jeśli chcesz więcej o tym poczytać to znajdziesz tu na forum sporo dyskusji na ten temat.
sprawdź też PW :)

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Dobór pierwszego bloczka
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 21, 2020, 07:14:48 pm »
Risto, zerknij jeszcze na ten łuk - https://sklepluczniczy.pl/luki-bloczkowe-pse/2683-luk-bloczkowy-pse-carbon-air-stealth-35-ec-2019.html

Właśnie już zerkałem i muszę więcej poczytać. Niestety potwierdzają się obawy że dostępność łuków ponad 31 jest praktycznie żadna. Więc każda propozycja mile widziana.
Poza tym muszę jeszcze raz podejść do tematu DL. Wszędzie z zachodnich sklepów dostaję feedback żeby nie kombinować i do 31,3 ma być 31 cali. Sam nie wiem. Te 31 załatwiałoby temat bo jest conajmniej kilka łuków dostępnych. Między innymi Prime Black 5, mathews vxr31.5, i chyba proponowany przez @Jaco PSE evo nxt

Zatem zna ktoś miejsce w kujawsko-pomorskim (lub pomorskie) gdzie można by choć przymierzyć się do łuku celem określenia DL a może też sprawdzić siły naciągu?
I jeszcze jedno czy wybierać siłę naciągu 70 czy 60? Jak pisałem  wcześniej duży ze mnie chłop , czy silny kwestia gustu. łuk do 3D więc pytanie czy zasadne obniżać prędkość przez zejście do 60.
Łuk do nauki i rekreacji powinien być relatywnie słaby, funtaż liczy się przy polowaniu czyli im więcej funtów i waga strzały tym lepiej czemu przestrzelenie tuszy i podniesienie

Risto

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Dobór pierwszego bloczka
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 27, 2020, 12:16:32 am »
Ok, kwestie siły naciągu doczytałem tutaj i faktycznie różnice i korzyści nie za duże w stosunku do komfortu. Zostanę więc przy 60 i muszę jeszcze ogarnąć temat DL. Tutaj spotykam pomiar rozpiętości ramion między palcami wskazującymi, a w stanach wszyscy każą mierzyć inaczej tj. środkowy . To spora różnica . Jak to powinno wyglądać właściwie?
Na ten moment wszystkie zmienne powodują że wybór się zawęża do Mathews Travers albo PSE Evo NXT 35DL. Oba w okolicy dl 32 max.  PSE w pełni regulowane , z tym że podoba mi się Mathews i tu wymiana cam-ów w razie niedopasowania.

tomo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 592
Odp: Dobór pierwszego bloczka
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 27, 2020, 03:26:45 pm »
Pamiętaj , że Mathews ma dłuższy naciąg niż to wynika z opisu na camie. Różnice 0,5 cala na pewno może ciut więcej. No i lepiej jak DL będzie za krótki niż za długi bo barki polecą
Pozdr
MATHEWS APEX 7 , PSE SUPRA, MATHEWS HALON X COMP

Risto

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Dobór pierwszego bloczka
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 27, 2020, 09:46:27 pm »
Pamiętaj , że Mathews ma dłuższy naciąg niż to wynika z opisu na camie. Różnice 0,5 cala na pewno może ciut więcej. No i lepiej jak DL będzie za krótki niż za długi bo barki polecą
Pozdr
Ten konkretny model czy generalnie?

tomo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 592
Odp: Dobór pierwszego bloczka
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 27, 2020, 10:33:06 pm »
Na moich tak było. Miałem A7, A8, Switchback i HalonXComp
MATHEWS APEX 7 , PSE SUPRA, MATHEWS HALON X COMP

Risto

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Dobór pierwszego bloczka
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 27, 2020, 11:41:09 pm »
Więc w teście na YT dla Traversa gość mierzy fizycznie  30 i 1/8 cala dla cama 29,5 co tylko potwierdza to co piszesz. Jednak jak wysłałem zapytanie do jednego ze sklepów w Finlandii to upierają się że z kolei vxr31.5 zbudowali i sprzedali sporo i nie odnotowali znaczących różnic.  Jak to zebrać do kupy razem z pomiarem  własnego dl to szanse żeby trafić poprawnie słabe.

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Dobór pierwszego bloczka
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 27, 2020, 11:58:37 pm »
Traverse ma wymienne moduły, nie trzeba zmieniać całych camów.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Dobór pierwszego bloczka
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 28, 2020, 07:07:40 am »
Więc w teście na YT dla Traversa gość mierzy fizycznie  30 i 1/8 cala dla cama 29,5 co tylko potwierdza to co piszesz. Jednak jak wysłałem zapytanie do jednego ze sklepów w Finlandii to upierają się że z kolei vxr31.5 zbudowali i sprzedali sporo i nie odnotowali znaczących różnic.  Jak to zebrać do kupy razem z pomiarem  własnego dl to szanse żeby trafić poprawnie słabe.
Risto, dlatego trochę się dziwię, że wybrałeś łuk z wymiennymi modułami, tak naprawdę znając tylko teoretycznie swoją długość naciągu. Wybierając łuk z regulowanymi modułami znacznie ułatwił byś sobie życie.
Weźmy choćby taki PSE EVO NXT 33 - https://sklepluczniczy.pl/luki-bloczkowe-pse/2919-luk-bloczkowy-pse-evo-nxt-33.html
Długość naciągu masz od 26.5 do 32”, wszystko regulowane bez użycia prasy i konieczności wymiany modułów. Odkręcasz tylko śrubki i ustawiasz długość jaką chcesz.
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

tomo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 592
Odp: Dobór pierwszego bloczka
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 28, 2020, 04:15:30 pm »
Jeszcze pamiętaj że jest różnica jak jesteś "rozciągnięty" lub jak "spinasz" plecy;  ja  strzelam z 29 Dl a na Suprze mam 28,5 i też jest ok. Z ciekawości pomierzyłem się i przy 187 cm wzrostu rozstaw 195 cm. Widzisz co mi pasuje więc sądzę ze 30 cali DL może być ok
Najlepiej żebyś się z kimś umówił i strzelił i by się okazało co i jak

Pozdr
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2020, 04:21:26 pm wysłana przez tomo »
MATHEWS APEX 7 , PSE SUPRA, MATHEWS HALON X COMP

Risto

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Dobór pierwszego bloczka
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 28, 2020, 11:18:13 pm »

Risto, dlatego trochę się dziwię, że wybrałeś łuk z wymiennymi modułami, tak naprawdę znając tylko teoretycznie swoją długość naciągu. Wybierając łuk z regulowanymi modułami znacznie ułatwił byś sobie życie.
Weźmy choćby taki PSE EVO NXT 33 - https://sklepluczniczy.pl/luki-bloczkowe-pse/2919-luk-bloczkowy-pse-evo-nxt-33.html
Długość naciągu masz od 26.5 do 32”, wszystko regulowane bez użycia prasy i konieczności wymiany modułów. Odkręcasz tylko śrubki i ustawiasz długość jaką chcesz.
I dlatego jeszcze go nie skreśliłem z listy. Mathews-a vxr31.5 miałem w rękach jak wcześniej pisałem i zrobił mega wrażenie a że Travers ma większy dl to stąd taka opcja. Po prostu podoba mi się, resztę mogę ocenić tylko z recenzji.
Co do tej przymiarki łuku byłoby super, jeszcze będę szukał. Na dwóch strzelnicach które znam nie ma łuków ale rozpuściłem prośbę więc może ktoś się odezwie.  Szkoda że sklepy 400km od Torunia bo szczerze nie chce mi się jechać taki kawał.

I jeszcze jedno , zbiłeś mnie z tropu z tym dl , wychodzi że strzelasz z łuku 2,2 cala krótszego niż "każe" teoria. ?