Autor Wątek: Dobór pierwszego bloczka  (Przeczytany 9831 razy)

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Dobór pierwszego bloczka
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 19, 2020, 09:22:21 am »
Polecam Supre Focus XL LD .Strzela z niej Cousins, wielki chłop , który po latach przerwy w sukcesach wygrał z tym łukiem zawody pucharu Świata . A do tego cena bardzo przystępna jak na takiej klasy tarczowke .
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Grzechu A3D

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 358
Odp: Dobór pierwszego bloczka
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 19, 2020, 10:43:52 am »

Tak więc, może pakowanie od razu 5-6k w hobby które nie wiadomo czy wciągnie, może być nietrafione,
może warto kupić coś bardziej budżetowego i "popularnego", żeby posmakować czy to jest "to".
Chyba że jesteś bardzo zdecydowany i wiesz na pewno że tylko bloczki.

Oczywiście że 100% nie ma pewności. Ale intuicja podpowiada inaczej :)  Ostatecznie jak stracę trochę kasy to jakoś przeżyję. Mam tez trochę odmienne zdanie co do porad typu "kup coś dla początkującego" Kilka razy tak w życiu zrobiłem i zawsze traciłem właśnie wtedy kasę. Dlatego od razu zaznaczyłem że może być używka bo w cenie budżetowego sprzętu można coś super dostać.
Co do bloczków to jestem "techniczny" i sam temat całej otoczki tj. celowniki, podstawki,, regulacje etc mnie już super wciąga. Zatem konkluzja taka że nie nastawiam się że musi być łuk drogi z założenia , ale będę celował w coś z potencjałem i rozwojowego i jeśli trzeba będzie to wydam 2 czy 3 kz więcej.
[/quote]

Risto masz kasę kup konkretny sprzęt, bo jak będziesz kupował jakieś stingery to będziesz kupował dwa razy i płacił drożej, a stinger jest polecany po to, by na początek nie kupować jakiegoś badziewia, a chce się mieć jakiś łuk nie inwestując za dużo kasy.
Ja też zaczynałem od jakiegoś miśliwca później sprzedałem i kupowałem coraz to droższe łuki i z osprzętem było tak samo, na każdej transakcji średnio traci się połowę wartości albo i więcej, ale niestety nie było mnie wtedy stać na sprzęt z górnej półki.
Tak to wygląda od strony ekonomicznej, co do decyzji kupna musisz zadecydować sam, dobrze warto się zastanowić nad tym co pisze sipap248 to jest chyba łuk do 32 cali i do zmiany długości naciągu nie trzeba dokupować dodatkowych modułów, tylko robi się to na bloczkach, tak mi się wydaje, ale to trzeba jego zapytać.
Łuk - Mathews TRX-38 50#
Łuk - Mathews TRX-38 G2 50#
Stab - B-Stinger 33''
Cel - Shibuya Ultima Carbon CPX 365 "9" / SHREWD 0,75"
Podst - Spot Hogg EDGE
Spust - Tru Ball Fulkrum, Tru Ball GOAT, Tru Ball Executive
Strzał - Vap1; X23; XX75

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Dobór pierwszego bloczka
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 19, 2020, 12:53:55 pm »
Supra Focus XL LD jest do 33.5", jest na obrotowych modułach i ja chyba też bym się skłaniał do tego wyboru. Bo polowanie na używkę z tak długim naciągiem to może trochę potrwać.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Dobór pierwszego bloczka
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 19, 2020, 01:56:14 pm »
Tylko jest jedno ale, zrobisz suchacza i wysilony drogi luk się rozleci , Stinger przeżyje i będziesz strzelał dalej więc?

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Dobór pierwszego bloczka
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 19, 2020, 03:29:50 pm »
Tylko jest jedno ale, zrobisz suchacza i wysilony drogi luk się rozleci , Stinger przeżyje i będziesz strzelał dalej więc?
Strzelasz ze Stingera po suchaczu?
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

Galus

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 117
Odp: Dobór pierwszego bloczka
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 19, 2020, 04:33:15 pm »
Dziś przeglądałem łuki Hoyta i ich myśliwskie modele ultra maja moduły do 32".

Mam kilka modeli które mi się podobają ale chciałbym jednak na początek  zapytać  Was o kwestie DL  bo w moim przypadku może wiele modeli być z góry wykluczone. Wychodzi mi 31,34 cala z kalkulatora. Jak wygląda praktyka? Bo jest kilka modeli z regulacją do 31 cala w tym jeden który naprawdę mi się podoba. Czy to do ogarnięcia np. kwestia spustu etc, czy trzeba je wykluczyć?
by wybrać łuk do 31" musiał byś z niego najpierw postrzelać by sprawdzić czy ci pasuje. Niby zabrakło by ci tylko 0,5 cala  z zmierzenia nawet 0,3 ale ryzykownie będzie kupowanie łuku na styk i liczenie na zniwelowanie tej różnicy lub na drobną poprawkę na dokładność obliczeń. Może się okazać ze będziesz strzelał z 30,5" ale może też sie okazać ze potrzebujesz 32" i wtedy będziesz miał problem

Tylko jest jedno ale, zrobisz suchacza i wysilony drogi luk się rozleci , Stinger przeżyje i będziesz strzelał dalej więc?
Proponujesz łuk którego specyfikacja nie spełnia wymagań


Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Dobór pierwszego bloczka
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 19, 2020, 06:16:46 pm »
Tylko jest jedno ale, zrobisz suchacza i wysilony drogi luk się rozleci , Stinger przeżyje i będziesz strzelał dalej więc?
Strzelasz ze Stingera po suchaczu?
Oczywiście w Słowacji na zawodach przez podniete zaliczylem suchacza, oglądnąłem luk i strzelałem dalej

Grzechu A3D

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 358
Odp: Dobór pierwszego bloczka
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 19, 2020, 08:48:46 pm »
Tylko jest jedno ale, zrobisz suchacza i wysilony drogi luk się rozleci , Stinger przeżyje i będziesz strzelał dalej więc?
Strzelasz ze Stingera po suchaczu?
Oczywiście w Słowacji na zawodach przez podniete zaliczylem suchacza, oglądnąłem luk i strzelałem dalej

No Pauczo, albo o czymś nie wiem, albo  jeszcze nic nie pisałeś tu, że walczyłeś na zawodach i to w Słowacji, mów jak Ci poszło, suchacza z wrażenia zrobiłeś to już wiemy  ;) A miejsce które ???? No pochwal się  :o
Jeden kolega z klubu Reflex kiedyś tam na stingerku,  zrobił chyba 7 suchaczów, wymienił cięciwę i strzelał dalej, jak było inaczej, albo się mylę, to Jaco popraw mnie ;D
Łuk - Mathews TRX-38 50#
Łuk - Mathews TRX-38 G2 50#
Stab - B-Stinger 33''
Cel - Shibuya Ultima Carbon CPX 365 "9" / SHREWD 0,75"
Podst - Spot Hogg EDGE
Spust - Tru Ball Fulkrum, Tru Ball GOAT, Tru Ball Executive
Strzał - Vap1; X23; XX75

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Dobór pierwszego bloczka
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 19, 2020, 08:51:38 pm »
Na PSE Rally kolega Arek, 5x suchy chyba. Ja jednego popełniłem na Stingu 3G bez szkód, z kolei Wojtkowi się ten sam łuk po suchym rozleciał.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Grzechu A3D

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 358
Odp: Dobór pierwszego bloczka
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 19, 2020, 09:04:01 pm »
Na PSE Rally kolega Arek, 5x suchy chyba. Ja jednego popełniłem na Stingu 3G bez szkód, z kolei Wojtkowi się ten sam łuk po suchym rozleciał.
Stinger czy Rally dla mnie to jeden kit ;) wiem że Arek na którymś Fieldzie walnął suchacza to mu tylko cięciwa spadła, u mnie ją założyliśmy i na drugi dzień strzelał dalej  :)
Łuk - Mathews TRX-38 50#
Łuk - Mathews TRX-38 G2 50#
Stab - B-Stinger 33''
Cel - Shibuya Ultima Carbon CPX 365 "9" / SHREWD 0,75"
Podst - Spot Hogg EDGE
Spust - Tru Ball Fulkrum, Tru Ball GOAT, Tru Ball Executive
Strzał - Vap1; X23; XX75

Risto

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Dobór pierwszego bloczka
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 20, 2020, 12:31:30 am »
Dziś przeglądałem łuki Hoyta i ich myśliwskie modele ultra maja moduły do 32".
by wybrać łuk do 31" musiał byś z niego najpierw postrzelać by sprawdzić czy ci pasuje. Niby zabrakło by ci tylko 0,5 cala  z zmierzenia nawet 0,3 ale ryzykownie będzie kupowanie łuku na styk i liczenie na zniwelowanie tej różnicy lub na drobną poprawkę na dokładność obliczeń. Może się okazać ze będziesz strzelał z 30,5" ale może też sie okazać ze potrzebujesz 32" i wtedy będziesz miał problem

Po lekturze forum widzę że obliczenie własnego dl i praktyka to jedno ale drugie czy łuk ma dl takie jak zamówione. Jak to wygląda i Was z doświadczenia? Mierzył ktoś? Patrząc też na używki w których prawie każdy ma dodatkowe bloczki z dwa rozmiary to chyba nie na zapas było kupowane a po prostu rozbieżności na etapie kupna jak wyżej. Chyba że się mylę?
To jak to właściwie jest?
Ciągnę dalej ten wątek tylko dlatego że łuk który miałem w rękach ale niestety tylko go oglądałem to Mathews vxr 31.5 . Genialny wygląd, kolor był chyba stone. Dodatkowo malowanie mi podoba bo nie tylko łatki moro ale mają też jednolite fajne kolory . Jakościowo łuk robił mega wrażenie. Niestety ma on max dl 31.
Zaznaczę że nie kupię łuku bez jakichś przymiarek w sklepie z tym że nie będę chyba mógł konkretnie tego modelu sprawdzić, nigdzie go nie znalazłem.
Tylko tyle znalazłem że Mathews potrafi wychodzić dłuższy niż zamówiony np. Mathewsa Trawers i pomiar faktyczny to dl w łuku dłuższe 0,5 i 1/8 cala niż w specyfikacji.

Poza pytaniem j.w. zna ktoś te modele albo może coś powiedzieć?

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Dobór pierwszego bloczka
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 20, 2020, 04:47:26 am »
Tylko jest jedno ale, zrobisz suchacza i wysilony drogi luk się rozleci , Stinger przeżyje i będziesz strzelał dalej więc?
Strzelasz ze Stingera po suchaczu?
Oczywiście w Słowacji na zawodach przez podniete zaliczylem suchacza, oglądnąłem luk i strzelałem dalej

No Pauczo, albo o czymś nie wiem, albo  jeszcze nic nie pisałeś tu, że walczyłeś na zawodach i to w Słowacji, mów jak Ci poszło, suchacza z wrażenia zrobiłeś to już wiemy  ;) A miejsce które ???? No pochwal się  :o
Jeden kolega z klubu Reflex kiedyś tam na stingerku,  zrobił chyba 7 suchaczów, wymienił cięciwę i strzelał dalej, jak było inaczej, albo się mylę, to Jaco popraw mnie ;D
3d w kategorii cu po dwóch dniach zmagań 3 miejsce, na zestawie taniej już chyba nie można

Tomasz Szybalski (Sonix)

  • Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 573
Odp: Dobór pierwszego bloczka
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 20, 2020, 09:50:38 pm »
Tylko jest jedno ale, zrobisz suchacza i wysilony drogi luk się rozleci , Stinger przeżyje i będziesz strzelał dalej więc?
Strzelasz ze Stingera po suchaczu?
Oczywiście w Słowacji na zawodach przez podniete zaliczylem suchacza, oglądnąłem luk i strzelałem dalej

No Pauczo, albo o czymś nie wiem, albo  jeszcze nic nie pisałeś tu, że walczyłeś na zawodach i to w Słowacji, mów jak Ci poszło, suchacza z wrażenia zrobiłeś to już wiemy  ;) A miejsce które ???? No pochwal się  :o
Jeden kolega z klubu Reflex kiedyś tam na stingerku,  zrobił chyba 7 suchaczów, wymienił cięciwę i strzelał dalej, jak było inaczej, albo się mylę, to Jaco popraw mnie ;D
3d w kategorii cu po dwóch dniach zmagań 3 miejsce, na zestawie taniej już chyba nie można
A dlaczego nie jeździsz na zawody u nas?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka


Risto

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Dobór pierwszego bloczka
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 20, 2020, 11:25:18 pm »
Inne pytanie, czy ktoś kupował w stanach  łuk? Pewnie się nie opłaca ze zwględu na cło, vat etc. ale zorientowałem się że w tym roku (because of covid) prawie nic nie ma dostępnego w Europie.
Biorąc pod uwagę dodatkowo moje DL to okaże się za chwilę że nic nie kupię.

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Dobór pierwszego bloczka
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 21, 2020, 04:29:26 am »
Tylko jest jedno ale, zrobisz suchacza i wysilony drogi luk się rozleci , Stinger przeżyje i będziesz strzelał dalej więc?
Strzelasz ze Stingera po suchaczu?
Oczywiście w Słowacji na zawodach przez podniete zaliczylem suchacza, oglądnąłem luk i strzelałem dalej

No Pauczo, albo o czymś nie wiem, albo  jeszcze nic nie pisałeś tu, że walczyłeś na zawodach i to w Słowacji, mów jak Ci poszło, suchacza z wrażenia zrobiłeś to już wiemy  ;) A miejsce które ???? No pochwal się  :o
Jeden kolega z klubu Reflex kiedyś tam na stingerku,  zrobił chyba 7 suchaczów, wymienił cięciwę i strzelał dalej, jak było inaczej, albo się mylę, to Jaco popraw mnie ;D
3d w kategorii cu po dwóch dniach zmagań 3 miejsce, na zestawie taniej już chyba nie można
A dlaczego nie jeździsz na zawody u nas?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Bo to był debiut