Autor Wątek: Podstawka "budżetowa" Truglo Carbon xs opadająca  (Przeczytany 4633 razy)

archibow

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 206
  • sie strzela sie
Podstawka "budżetowa" Truglo Carbon xs opadająca
« dnia: Sierpień 03, 2020, 04:11:47 pm »
Witam
Jak w temacie, takie ustrojstwo:

https://sklepluczniczy.pl/do-lukow-bloczkowych-mysliwskich/2769-podstawka-opadajaca-truglo-carbon-xs-black.html?search_query=truglo+carbon&results=85

Budżetowa, więc bez porównania do droższych.
W necie jedni chwalą że solidna bo prosta, drudzy ganią że ch*jowa do ustawienia.
Czy ktoś z Was ma i może się wypowiedzieć na jej temat ?
Pozdrawiam
PSE Drive NXT
cel Sanlida X10
lipko Ten Zone
Trophy Taker Spring Steel
Tru Ball Beast XT hybrid
VAP v3, Skylon Empros, Skylon Edge
Oak Ridge Shade Umber + WNS Explore B1

Haldir

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 60
Odp: Podstawka "budżetowa" Truglo Carbon xs opadająca
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 04, 2020, 08:28:24 am »
Sam bym się chętnie czegoś dowiedział... Nikt nie pomoże?

Tapatalkiem. Stinger max, 70lbs, strzały, spust

Haldir
PSE Stinger Max (45lbs)
z zestawem i 12 strzałami

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Podstawka "budżetowa" Truglo Carbon xs opadająca
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 04, 2020, 09:31:58 pm »
Sam bym się chętnie czegoś dowiedział... Nikt nie pomoże?
No cóż, podstawka wygląda solidnie. Oś jest mocowana w dwóch punktach na łożyskach co pewnie będzie skutkowało brakiem luzów przez dłuższy czas.
Wadą jest brak regulacji w pionie, więc prawidłowe ustawienie jej będzie trudniejsze, ale oczywiście możliwe.

Trzeba też pamiętać, że łuk należy traktować jako całość i wszystko MUSI być dobrze ustawione. Nawet podstawka z najwyższej półki nie sprawi, że uzyskamy lepsze wyniki na tarczy jeżeli łuk nie będzie dobrze ustawiony.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2020, 10:29:58 pm wysłana przez smox »
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

MayaMex

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 63
Odp: Podstawka "budżetowa" Truglo Carbon xs opadająca
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 05, 2020, 11:51:31 am »
Witam,
serdecznie nie polecam niestety tej podstawki, ani w podobnym stylu. W miejscu złączenia jest walec i ta sruba mocująca nie wytrzymuje, slizga się dookola przy kazdym naciagnieciu kabla, bez wzgledu jak mocno zostanie scisnieta. Nie wiem kto wymyslił cos takiego

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Podstawka "budżetowa" Truglo Carbon xs opadająca
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 05, 2020, 12:30:43 pm »
Witam,
serdecznie nie polecam niestety tej podstawki, ani w podobnym stylu. W miejscu złączenia jest walec i ta sruba mocująca nie wytrzymuje, slizga się dookola przy kazdym naciagnieciu kabla, bez wzgledu jak mocno zostanie scisnieta. Nie wiem kto wymyslił cos takiego
Mówisz MayaMex, że to jest to jest walec? Na zdjęciu wygląda jak elipsa. Jeżeli już kupiłeś tę podstawkę, to po ustawieniu przewierć jakiś mały otwór np. fi3 i skręć całość śrubką.
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

Haldir

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 60
Odp: Podstawka "budżetowa" Truglo Carbon xs opadająca
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 05, 2020, 12:35:35 pm »
Witam,
serdecznie nie polecam niestety tej podstawki, ani w podobnym stylu. W miejscu złączenia jest walec i ta sruba mocująca nie wytrzymuje, slizga się dookola przy kazdym naciagnieciu kabla, bez wzgledu jak mocno zostanie scisnieta. Nie wiem kto wymyslił cos takiego
Czy można prosić o uściślenie? Tzn w którym miejscu łączenia? Chodzi o ten walec łączący sama podstawkę z elementem który mocuje się do majdanu? Tę na której jest podziała i za pomocą której steruje się podstawka prawo-lewo?

Tapatalkiem. Stinger max, 70lbs, strzały, spust

Haldir
PSE Stinger Max (45lbs)
z zestawem i 12 strzałami

MayaMex

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 63
Odp: Podstawka "budżetowa" Truglo Carbon xs opadająca
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 05, 2020, 12:51:32 pm »
Tak, chodzi o ten walec własnie z podziałka, przekręca sie bez mozliwosci ustabilizowania.. jest idealnie gladki i to mocowanie tez takie, przekreca sie i chyba trzeba by było zakleic to na amen, ale przeciez nie o to chodzi. Za te pieniadze, za 160 zł kupilem an alii NAP Apache i odpukac, sprawuje sie idealnie.

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Podstawka "budżetowa" Truglo Carbon xs opadająca
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 05, 2020, 01:14:48 pm »
Tak, chodzi o ten walec własnie z podziałka, przekręca sie bez mozliwosci ustabilizowania.. jest idealnie gladki i to mocowanie tez takie, przekreca sie i chyba trzeba by było zakleic to na amen, ale przeciez nie o to chodzi. Za te pieniadze, za 160 zł kupilem an alii NAP Apache i odpukac, sprawuje sie idealnie.
Dokładnie bardzo fajna podstawka chociaż teraz bawię się podstawka trzy szczotkowa za pare groszy i też se chwale

archibow

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 206
  • sie strzela sie
Odp: Podstawka "budżetowa" Truglo Carbon xs opadająca
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 05, 2020, 03:06:08 pm »
Tak, chodzi o ten walec własnie z podziałka, przekręca sie bez mozliwosci ustabilizowania.. jest idealnie gladki i to mocowanie tez takie, przekreca sie i chyba trzeba by było zakleic to na amen, ale przeciez nie o to chodzi.
Było tak od samego początku czy dopiero po jakimś czasie zaczęła się przekręcać (w sensie po ilu strzałach)?
Z tego co widzę ten typ mocowania może być wrażliwy na zbyt mocne naciągnięcie sznurka od podstawki, a jak do tego dochodzi jeszcze wyrobiony gwint od śruby to cały element się kręci.

Edit:
Zakupiłem i zamontowałem takową do stingera gdyż maximal się posypał.
Ustawienie bez większych problemów, na bazie ustawień poprzedniej.
Test papierowy i francuski ok.
Po ok. 200 strzałach nic się nie dzieje, trzyma nastawy, łuk strzela powtarzalnie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2020, 09:20:40 pm wysłana przez archibow »
PSE Drive NXT
cel Sanlida X10
lipko Ten Zone
Trophy Taker Spring Steel
Tru Ball Beast XT hybrid
VAP v3, Skylon Empros, Skylon Edge
Oak Ridge Shade Umber + WNS Explore B1

CountDooku

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 298
Odp: Podstawka "budżetowa" Truglo Carbon xs opadająca
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 16, 2020, 11:06:11 am »
Od niedawna na Nitruxie używam TruGlo z wymiennymi kolorowymi nakładkami - taka bardziej zaawansowana wersja tej podstawki z linku w komentarzach powyżej(https://sklepluczniczy.pl/do-lukow-bloczkowych-mysliwskich/2770-podstawka-opadajaca-truglo-downdraft.html) i... to jest tragedia. Kolorowe wkładki wciskane, po paru strzałach potrafią odpaść i zniknąć w trawie. W komplecie jest kilka ale najbardziej pasującą, zieloną już straciłem. Będę chyba musiał to wkleić chyba na stałe no ale wtedy już nie wymienię. Na Stingerze mam taki opadający, szeroko rozstawiony "Ygrek" Maximala(https://www.centrum-lucznicze.pl/compound_1/1444,podstawka-opadajaca-maximal-eraser-rh-black) i mimo że też siepie się futerko/filc od przelatujących lotek, to wszystko hula aż tylko. Generalnie jestem rozczarowany i chyba pójdę w takim kierunku: https://www.centrum-lucznicze.pl/compound_1/460,podstawka-opadajaca-qad-ultra-rest-hunter

Także tak :-/
Łuk     - Hoyt Stratos/Mathews Halon X Comp
Celow. - B3 Exact / Fast Eddie XL
Podst.  - Sanlida Blade Rest
Staby  - B-Stinger Countervail
Spust  - B3 Omega PRO / B3 Ranger
Strzały - Skylon Paragon, Skylon Preminens

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Podstawka "budżetowa" Truglo Carbon xs opadająca
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 17, 2020, 07:54:24 am »
Ja naprawdę już nie ogarniam tego ciśnienia na sprzęt, im drożej to większy aplauz słabe to.
Niektóre sklepy mają toawar z aliexpress i narzucają bardzo dużą marże ....

Haldir

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 60
Odp: Podstawka "budżetowa" Truglo Carbon xs opadająca
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 17, 2020, 08:34:20 am »
Ja naprawdę już nie ogarniam tego ciśnienia na sprzęt, im drożej to większy aplauz słabe to.
Niektóre sklepy mają toawar z aliexpress i narzucają bardzo dużą marże ....
W temacie wątku jest pytanie o podstawkę budżetowa. Nie najdroższą. Ponadto co tu się dziwić? Zupełnie normalne zjawisko, że każdy chce mieć dobry sprzęt. Gdyby nie ta cecha ludzi, to zapewne nadal mieszkalibyśmy na drzewach, polowali przy pomocy kamieni i ubierali się w skóry.  Zjawisko o którym mówisz jest powszechne. W każdej dziedzinie życia. I jest jednym ze zjawisk nakręcających postęp. Inna sprawa, że cały ten postęp od jakiegoś czasu idzie w złym kierunku. Ale tej cechy w ludziach nie zmienisz. Gena nie wydłubiesz.

Tapatalkiem. Stinger max, 70lbs, strzały, spust

Haldir
PSE Stinger Max (45lbs)
z zestawem i 12 strzałami

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Podstawka "budżetowa" Truglo Carbon xs opadająca
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 17, 2020, 01:36:51 pm »
Na Stingerze mam taki opadający, szeroko rozstawiony "Ygrek" Maximala (https://www.centrum-lucznicze.pl/compound_1/1444,podstawka-opadajaca-maximal-eraser-rh-black) i mimo że też siepie się futerko/filc od przelatujących lotek, to wszystko hula aż tylko.
Ja też od kwietnia używam podstawki opadającej Maximal Eraser. Wywaliłem tylko ten szeroko rozstawiony "Ygrek" i zrobiłem sobie z aluminium coś podobnego do blaszki. Działa rewelacyjnie.
Będę używał tej podstawki dopóki się nie rozleci, albo pojawią się luzy, których nie będę mógł zlikwidować.
Ogólnie jestem z niej zadowolony i chyba w tak niskiej cenie nie ma nic lepszego.
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

CountDooku

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 298
Odp: Podstawka "budżetowa" Truglo Carbon xs opadająca
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 17, 2020, 02:38:35 pm »
Smox, jaki Słodowy ;) Super pomysł, mechanizm był ok a samodzielnie dopasowałeś sobie coś, co Ci idealnie leży - brilliant! Podobają mi się podstawki, które już  przed naciągnięciem można postawić. I jeszcze btw - dziwne zjawisko, którego nie notuję  w poprzednim łuku. Otóż strzała podczas naciągania tańczy mi na wszystkie strony w obudowie podstawki a nawet potrafi z niej wyjechać. Mam wrażenie że D-loop jest za ciasno zrobiony ale może ktoś zna inną, potencjalną przyczynę?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Łuk     - Hoyt Stratos/Mathews Halon X Comp
Celow. - B3 Exact / Fast Eddie XL
Podst.  - Sanlida Blade Rest
Staby  - B-Stinger Countervail
Spust  - B3 Omega PRO / B3 Ranger
Strzały - Skylon Paragon, Skylon Preminens

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Podstawka "budżetowa" Truglo Carbon xs opadająca
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 17, 2020, 02:45:41 pm »
Mam wrażenie że D-loop jest za ciasno zrobiony ale może ktoś zna inną, potencjalną przyczynę?
Mogą też być za ciasne nocki/za gruba owijka, efekt będzie podobny.
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.