Autor Wątek: Eye Blinder  (Przeczytany 3978 razy)

Galus

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 117
Odp: Eye Blinder
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 02, 2020, 05:48:47 pm »
Zlokalizowałem fajną blendę, przyczepiną do okularów. Będę testował i dam znać :)
przetestowałeś już blendę? ja dopiero dziś znalazłem czas by postrzelać i kawałek tektury z klamerką przyczepioną do czapki nawet nieźle się sprawdza. Początkowo trochę dziwnie mi się strzelało ale muszę przyznać ze komfort jest. Zamykając lewe oko często oprawka z okularów mi przeszkadzała i musiałem je poprawiać, a teraz nie ma tego problemu. Po pierwszym dość krótkim treningu mogę takie prowizoryczne blendy polecić, jedynym jej minusem jest jej ruszanie sie na wietrze co trochę przeszkadza i będę kombinował z jakimś innym rozwiązaniem.

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Eye Blinder
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 02, 2020, 06:46:36 pm »
Zlokalizowałem fajną blendę, przyczepiną do okularów. Będę testował i dam znać :)
przetestowałeś już blendę? ja dopiero dziś znalazłem czas by postrzelać i kawałek tektury z klamerką przyczepioną do czapki nawet nieźle się sprawdza. Początkowo trochę dziwnie mi się strzelało ale muszę przyznać ze komfort jest. Zamykając lewe oko często oprawka z okularów mi przeszkadzała i musiałem je poprawiać, a teraz nie ma tego problemu. Po pierwszym dość krótkim treningu mogę takie prowizoryczne blendy polecić, jedynym jej minusem jest jej ruszanie sie na wietrze co trochę przeszkadza i będę kombinował z jakimś innym rozwiązaniem.
Jeszcze nie, bo nie miałem na razie czasu trenować. Jak już będę coś wiedział to na pewno napiszę :)
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

aversecube

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 126
Odp: Eye Blinder
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 16, 2020, 09:30:53 pm »
Czy używając takiego cuda, da radę celować z obu oczu otwartych? Dodam, że lewe oko mam dominujące, ale strzelam z prawego. Niestety, muszę za każdym razem zamykać lewe, ponieważ obraz mi się na siebie nakłada

U mnie podobnie, ale można to wyćwiczyć. Spróbuj przed strzałem - np podczas zakładania strzały, podpinania spustu i naciągu - zamknąć oko lewe. Wystarczy 10 sec i mózg przełącza się na oko prawe. Nie jest to efekt na stałe, ale na strzał wystarczy. Jak chcesz efekt pogłębić, zamykaj na dłużej. U mnie to się świetnie sprawdza.
Mathews TRX 7 56#
AXCEL CXL 9" + UltraView UV3XL
Hamskea Micro Tune Hibryd Target Pro
Shrewd Stabilizer RevX 30"/14"
Trufire Synapse
Victory 3DHV 400 / Victory V-TAC 23