Autor Wątek: Forma łuczników  (Przeczytany 7699 razy)

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Forma łuczników
« dnia: Lipiec 28, 2020, 08:28:17 am »
Od jakiegoś czasu zastanawiam się, dlaczego tak wielu łuczników zawodowych ma sylwetki, delikatnie mówiąc nie zawodowe :P Mam na myśli, że duża ich część jest po prostu gruba. Weźmy np Reo Wilde'a, Sarę Lopez czy Mike Scholesser. Czy oni nie mają jakiś innych treningów oprócz strzelania? Nie muszą trzymać diety? Czy łucznictwo na najwyższym poziomie jest powiedzmy pół zawodowe i oni robią sobie co chcą?
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Forma łuczników
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 28, 2020, 11:15:31 am »
Od jakiegoś czasu zastanawiam się, dlaczego tak wielu łuczników zawodowych ma sylwetki, delikatnie mówiąc nie zawodowe :P Mam na myśli, że duża ich część jest po prostu gruba.
Zawodowa sylwetka? Ciekawe. Zgodził bym się gdyby chodziło o modelkę czy modela, ale łucznik? Weź takie sumo, tam im zawodnik grubszy, tym lepszy. Sądzę, że w łucznictwie tusza nie ma znaczenia.
Sam nie jestem chuderlakiem (90 kg), jednak strzelanie nie sprawia mi problemu.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2020, 11:17:16 am wysłana przez smox »
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Forma łuczników
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 28, 2020, 12:02:20 pm »
Od jakiegoś czasu zastanawiam się, dlaczego tak wielu łuczników zawodowych ma sylwetki, delikatnie mówiąc nie zawodowe :P Mam na myśli, że duża ich część jest po prostu gruba.
Zawodowa sylwetka? Ciekawe. Zgodził bym się gdyby chodziło o modelkę czy modela, ale łucznik? Weź takie sumo, tam im zawodnik grubszy, tym lepszy. Sądzę, że w łucznictwie tusza nie ma znaczenia.
Sam nie jestem chuderlakiem (90 kg), jednak strzelanie nie sprawia mi problemu.
Chodziło mi o sylwetkę profesjonalnego sportowca jakimi są łuczniczy. Podałeś przykład Sumo. Każdy wie na czym sumo polega i tutaj ten argument jest chybiony. Każdy, kto uprawia lub uprawiał jakiś sport, wie, że dieta to podstawa. I jesteś tym co jesz. Dlatego zastanawia mnie dlaczego tylu łuczników profesjonalnych ma nadwagę.
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Forma łuczników
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 28, 2020, 01:22:40 pm »
Pewnie lubią dobrze zjeść a że nie przeszkadza to w dobrym strzelaniu to... jedzą ;)
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Grzechu A3D

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 358
Odp: Forma łuczników
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 28, 2020, 01:23:34 pm »
Od jakiegoś czasu zastanawiam się, dlaczego tak wielu łuczników zawodowych ma sylwetki, delikatnie mówiąc nie zawodowe :P Mam na myśli, że duża ich część jest po prostu gruba.
Zawodowa sylwetka? Ciekawe. Zgodził bym się gdyby chodziło o modelkę czy modela, ale łucznik? Weź takie sumo, tam im zawodnik grubszy, tym lepszy. Sądzę, że w łucznictwie tusza nie ma znaczenia.
Sam nie jestem chuderlakiem (90 kg), jednak strzelanie nie sprawia mi problemu.
Chodziło mi o sylwetkę profesjonalnego sportowca jakimi są łuczniczy. Podałeś przykład Sumo. Każdy wie na czym sumo polega i tutaj ten argument jest chybiony. Każdy, kto uprawia lub uprawiał jakiś sport, wie, że dieta to podstawa. I jesteś tym co jesz. Dlatego zastanawia mnie dlaczego tylu łuczników profesjonalnych ma nadwagę.

Im większa waga, tym łucznik jest mniej narażony na jakieś tam podmuchy wiatru i pewniej stoi się na nogach ;) 
Łuk - Mathews TRX-38 50#
Łuk - Mathews TRX-38 G2 50#
Stab - B-Stinger 33''
Cel - Shibuya Ultima Carbon CPX 365 "9" / SHREWD 0,75"
Podst - Spot Hogg EDGE
Spust - Tru Ball Fulkrum, Tru Ball GOAT, Tru Ball Executive
Strzał - Vap1; X23; XX75

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Forma łuczników
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 28, 2020, 02:18:58 pm »
Pewnie lubią dobrze zjeść a że nie przeszkadza to w dobrym strzelaniu to... jedzą ;)
Jaco, liczyłem na Ciebie, że mi to wyjaśnisz :D Wydaje mi się, że to kwestia dbania o siebie. Jakbym startował w zawodach z najlepszymi to bym robił wszystko co w mojej mocy, aby poprawić swoje wyniki i szukał wszędzie możliwości, aby strzelało mi się lepiej i precyzyjniej. Bo chyba jak jesteś szczupły i wysportowany to lepiej Ci się będzie strzelało, niż jak wyglądasz jak Reo (swoją droga bardzo go lubię i nic do niego nie mam :) )
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2020, 02:21:43 pm wysłana przez Legolas »
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

Grzechu A3D

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 358
Odp: Forma łuczników
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 28, 2020, 03:01:27 pm »
No Legolas jak chcesz zostać prawdziwym "Mistrzem" to nie pozostaje Ci nic innego, tylko zadbać o dodatkową masę ciała  ;D
Łuk - Mathews TRX-38 50#
Łuk - Mathews TRX-38 G2 50#
Stab - B-Stinger 33''
Cel - Shibuya Ultima Carbon CPX 365 "9" / SHREWD 0,75"
Podst - Spot Hogg EDGE
Spust - Tru Ball Fulkrum, Tru Ball GOAT, Tru Ball Executive
Strzał - Vap1; X23; XX75

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Forma łuczników
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 28, 2020, 04:25:34 pm »
Bo chyba jak jesteś szczupły i wysportowany to lepiej Ci się będzie strzelało, niż jak wyglądasz jak Reo (swoją droga bardzo go lubię i nic do niego nie mam :) )

Najwyraźniej w tej kwestii intuicja zawodzi,
skoro najlepsi wyglądają jak Reo albo Ellison ;)
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Forma łuczników
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 28, 2020, 07:07:27 pm »
Bo chyba jak jesteś szczupły i wysportowany to lepiej Ci się będzie strzelało, niż jak wyglądasz jak Reo (swoją droga bardzo go lubię i nic do niego nie mam :) )

Najwyraźniej w tej kwestii intuicja zawodzi,
skoro najlepsi wyglądają jak Reo albo Ellison ;)
I to jest ten paradoks. Od dzisiaj tylko McDonald i pizza i same X wpadają :D
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

FAZIK

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 141
  • Łucznictwo to precyzyjne podnoszenie ciężarów.
Odp: Forma łuczników
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 28, 2020, 08:20:50 pm »
I to jest ten paradoks. Od dzisiaj tylko McDonald i pizza i same X wpadają :D
Jako "doświadczony" w tej kwestii muszę niestety rozwiać tą tezę - nie wpadają ... ;)

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Forma łuczników
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 28, 2020, 09:02:42 pm »
I to jest ten paradoks. Od dzisiaj tylko McDonald i pizza i same X wpadają :D
Jako "doświadczony" w tej kwestii muszę niestety rozwiać tą tezę - nie wpadają ... ;)
Za późno. Pizza z poczwórnym serem została owalona na kolację. Jutro idę na trening i zdam relację jak było xD
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Forma łuczników
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 28, 2020, 09:13:13 pm »
Też na poczatku dziwiłem się ,że tyle "dobrze wygladających" :D zawodników jest wśród profesjonalnych łuczników,szczególnie u kobitek.
Ale to jest chyba po prostu styl życia, bo wystarczy spojrzeć na reprezentacje Korei. Zarówno męską jaki żeńską. Wszyscy szczupli, starannie i elegancko ubrani. Myślę,że u nich taka mało sportowa sylwetka by nie przeszła.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Forma łuczników
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 29, 2020, 09:35:08 am »
I to jest ten paradoks. Od dzisiaj tylko McDonald i pizza i same X wpadają :D
Jako "doświadczony" w tej kwestii muszę niestety rozwiać tą tezę - nie wpadają ... ;)

Najwyraźniej masz jeszcze niewystarczające "doświadczenie" ;)
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

pawelrutkowski

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Forma łuczników
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 30, 2020, 12:07:17 am »
Ale to jest chyba po prostu styl życia, bo wystarczy spojrzeć na reprezentacje Korei. Zarówno męską jaki żeńską. Wszyscy szczupli, starannie i elegancko ubrani. Myślę,że u nich taka mało sportowa sylwetka by nie przeszła.
Zgadzam się z Tobą. To na pewno też kwestia ich mentalności. Nie robią nic na pół gwizdka. Są bardzo skrupulatni w przygotowaniach, a grafik treningowy to dla nich świętość Dlatego wystarczą im takie Łucznictwo i Teakwondo (dwa sporty narodowe w Korei) i od Igrzysk w Barcelonie w 1992 roku Polska w klasyfikacji medalowej IO zostaje w tyle.
Taka ciekawostka: żeby się dostać na główny turniej łuczniczy mistrzostw Korei rok do roku trzeba zdobyć grubo ponad 1300 punktów w rundzie FITA. Taki wynik w Polsce jest rzadkością. Natomiast w Korei co roku jest ponad 200 pretendentów do tytułu. Przemawia to do wyobraźni.

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: Forma łuczników
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 30, 2020, 06:54:35 am »
@Legolas - tez się kiedyś nad tym zastanawiałem i powiem Ci że był czas (2014/2015) kiedy przy wzroście 174cm ważyłem 100 kg, musiałem trochę odstawić łuk i wziąć się za inne sporty jak bieganie, rower, pływanie, nordic ... i zrobiło się 73 (obecnie po rzuceniu palenia 79) i powiem Ci że wszytko kwestią stylu życia. Samo łucznictwo nie spala kalorii za bardzo, na zawodach 3D w sumie też się za wiele nie chodzi więc... Dieta + aktywność fizyczna to podstawa dobrej sylwetki. Reo Wild jak dobrze kojarzę miał takie epizod że schudł sporo ale chyba już odpuścił "przemianę". Generalnie amerykanie są otyli głównie przez jedzenie śmieciowe, w europie tez jest taka tendencja. Dla mnie łucznikiem idealnym jest Cameron Hanes - łucznik/ bowhunter i biega maratony górskie + siłownia - prawdziwy atleta  :)
generalnie bez względu na tuszę wszystkim życzę zdrówka :)
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???