Autor Wątek: bear >>>temat w niewłaściwym dziale- do przeniesienia<<<  (Przeczytany 4055 razy)

pepe77

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
bear >>>temat w niewłaściwym dziale- do przeniesienia<<<
« dnia: Czerwiec 08, 2009, 12:29:27 am »
witam i pozdrawiam.potrzebuje info na temat "bear archery alaskan".mam taki sprzęt ale brak mi danych, czyli rok prod. siła itp.nic na nim nie pisze takiego ,chyba.z góry dzięki jesli ,ktoś wie coś na ten temat.
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2012, 06:13:22 pm wysłana przez N »

Tomasz_SB

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: bear
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 08, 2009, 10:42:49 am »
Daj jakąś fotkę będzie łatwiej.  Siła powinna być gdzieś wypisana w stylu XX#.
Piszesz w sekcji tradycyjne więc chodzi pewnie o refleksa, z tego co znalazłem były dwa "rzuty" :
  • Alaskan (leather grip semi-recurve) 1959-1961
  • Alaskan (recurve) 1966-1970

Natomiast chyba bardziej popularny był alaskan bloczkowy (6 bloczków z regulacją bez użycia prasy) - nawet ostatnio był taki na allegro.

Ogólnie polecam:
http://www.archeryhistory.com/index.php

lub odnośnie samego beara również:
http://www.stickbow.com/stickbow/Collector/beararchery/


No i na www.archerytalk.com na forum można conieco wyszkać pewnie.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2009, 10:44:38 am wysłana przez Tomasz_SB »

pepe77

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: bear
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 09, 2009, 10:24:44 pm »
zakręciłem się z tym forum,powinienem być w bloczkowych:) i tam sie przeniosę ..tak to jest łuk bloczkowy i to własnie ten z alegro:) czytalem tu i tam i piszą,ze to zabytek,nie wygląda,ale..z tego co mi tomek napisałes dużo nie czaje,wolałbym liczby, jeśli mozesz mi pomóc.mogę napisać wszystko co na nim pisze zeby było jasniej:poza nazwą i numerem patentu jest  J-AC-34906 i 44"pozdro i dzięki za pomoc
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2009, 10:27:55 pm wysłana przez pepe77 »

Tomasz_SB

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: bear
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 09, 2009, 11:16:53 pm »
Z Twoich danych wynika tylko, że ATA to 44" (zresztą nie robili innych długości ALASKANów bloczkowych - były również wersje tarczowe o ATA 50" lub 56", ale nazywały się Tamerlane).
Łuk pochodzi z 1977 roku - więc jest już starszy - raczej obiekt "kolekcyjny". W każdym razie przed użyciem dałbym go do sprawdzenia do jakiegoś profesjonalnego warsztatu - żeby nie uszkodzić łuku lub siebie przy strzelaniu (jest tam jednak kilka mechanizmów - to całkiem co innego niż stare łuki drewniane).
Nie wiadomo jaki ma zakres siły i długości naciągu - to już zależy od zastosowanego modułu - polecam kontakt z poprzednim właścicielem.
Ciekawostką jest zastosowanie kabli z linki stalowej - na pewno trzeba to wszystko dobrze obejrzeć.
Nawet przymierzałem się do zalicytowania - jako ciekawostkę, ale cena jednak wyskoczyła dość wysoko (ostatnio na ebaju poszedł taki za niecałe 50$).