Autor Wątek: Dobór pierwszego bloczka  (Przeczytany 9832 razy)

FAZIK

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 141
  • Łucznictwo to precyzyjne podnoszenie ciężarów.
Odp: Dobór pierwszego bloczka
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 29, 2020, 07:26:47 am »
I jeszcze jedno , zbiłeś mnie z tropu z tym dl , wychodzi że strzelasz z łuku 2,2 cala krótszego niż "każe" teoria. ?
Ja w łuku tradycyjnym pomimo że rozpiętość moich ramion = 186cm zaczynałem od dl 24,5". Bo tak mi było najwygodniej i tak się nauczyłem. Postawa słaba bo zgarbiona, ale wchodziło, no i do twarzy dociągane. Teraz, ponad dekadzie strzelania tradycyjnego, dzięki klasykowi zacząłem dobijać do 28".
Z bloczka ustawiłem 27,5" i było niewygodnie, 28" średnio. Dotarłem do 29" i zastanawiam się czy nie zwiększyć ...
Teoria, teorią ale warto sprawdzić, bo spust, miejsce haczenia i predyspozycje fizyczne są bardzo różne dla różnych osób. Dlatego warto postrzelać przed zakupem, szczególnie łuku bez regulacji.

tomo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 592
Odp: Dobór pierwszego bloczka
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpień 29, 2020, 03:46:49 pm »
Najlepiej strzelić i zobaczyć. Wg mnie ponadto nie wybierałbym niczego tak krórkiego. ATA 37 plus raczej. Ale to moja opinia
Pozdrawiam
MATHEWS APEX 7 , PSE SUPRA, MATHEWS HALON X COMP

serek1582

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Dobór pierwszego bloczka
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 29, 2020, 10:25:28 pm »
Mając takie sianko na łuk to bym sobie kupił PSE Evo NTN 33"
Bear Archery Paradox 60#
HHA Optimizer Lite 5019
Vapor Trail Pro-V Limb Driver
Truglo Cadence 8"
Peep Sight G5 Meta
T.R.U. Ball Beast XT2

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Dobór pierwszego bloczka
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 31, 2020, 05:13:44 pm »
Ludzie ogarnijcie sie, proponujecie koledze sprzęty z pierdylion a co jak się okaże że słomiany zapał?

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Dobór pierwszego bloczka
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 31, 2020, 06:05:29 pm »
Ludzie ogarnijcie sie, proponujecie koledze sprzęty z pierdylion a co jak się okaże że słomiany zapał?
To będzie jego problem. Jest dorosły i samodzielnie podejmuje decyzje, z wszystkimi tego konsekwencjami.
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

serek1582

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Dobór pierwszego bloczka
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 31, 2020, 08:22:37 pm »
No właśnie.. Dla jednego takie pieniądze, to będzie wypłata miesięczna lub więcej a dla drugiego dniówka bądź tygodniówka więc łatwo to będzie odżałować w razie niespełnienia się w tym hobby. Kupuje się wedle własnych możliwości a skoro ktoś takie posiada.. Ewentualnie za jakiś czas pojawi się na sprzedaż fajny łuk w dobrej promocji jak kolega Risto będzie chciał sprzedać to co kupił bo mu jednak nie pasuje :D
Bear Archery Paradox 60#
HHA Optimizer Lite 5019
Vapor Trail Pro-V Limb Driver
Truglo Cadence 8"
Peep Sight G5 Meta
T.R.U. Ball Beast XT2

Risto

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Dobór pierwszego bloczka
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 31, 2020, 08:34:07 pm »
Panowie, dzięki naprawdę za troskę. Zapewniam że nic się nie stanie jak z tym czy owym nie trafię. Wolałbym jednak odwrotnie dlatego dzięki za dotychczasowe rady. Doczytuję o konkretnych modelach i oglądam recenzje. Cały czas stoję miedzy Mathews Travers i PSE Evo nxt ale wersja 35dl. 

Galus

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 117
Odp: Dobór pierwszego bloczka
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 31, 2020, 08:53:17 pm »
Bezpieczniej będzie wybrać PSC Evo chyba że stać cię na wydanie kolejnych 200 zł na nowe moduły do Mathewsa w razie nie trafionego DL.

Risto

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Dobór pierwszego bloczka
« Odpowiedź #53 dnia: Wrzesień 01, 2020, 08:08:21 pm »
I tez taką wersję z Mathews biorę pod uwagę. Tyle że Travers w testach sam w sobie ma mierzone ponad pół cala od deklarowanych. Dlatego powtórzę pytanie czy mierzycie rozpiętośc ramion między palcami wskazującymi jak w teorii czy jak amerykanie na YT zawsze między pacami środkowymi. Pytam bo u mnie będzie z 1,5 cala różnicy. I druga rzecz jak mierzę tyłem i przodem do ściany wychodzą wyniki nawet 4 cm różnie. Czy też tak macie, czy może  moja protrakcja barków daje takie odchylenia? Chodzi o to aby dobrać jak najdokładniej i ewentualnie dokupić raz moduł
Może za dużo kombinuje ale myślę że jak wyjściowo popełnię zbyt duży błąd przy zamówieniu trudniej będzie właściwy dobrać zamiennie. ?

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Dobór pierwszego bloczka
« Odpowiedź #54 dnia: Wrzesień 01, 2020, 08:22:16 pm »
Skoro finanse nie są dla Ciebie problemem, to czemu nie rozważysz np Mathews TRX40, Hoyt Invicta lub Prime Black 9?
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

serek1582

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Dobór pierwszego bloczka
« Odpowiedź #55 dnia: Wrzesień 01, 2020, 08:25:47 pm »
Hmm.. Skoro chcesz wydać na to sporą sumkę pieniędzy, to nie warto by Ci było obdzwonić sklepy czy mają, lub mogą sprowadzić to co Cię interesuje i jechać sprawdzić to sobie na miejscu? Może da radę się gdzieś tak ugadać?

A osobiście to mierzyłem przodem do ściany i między środkowymi a drugi sposób to z tego filmiku:

https://www.youtube.com/watch?v=68LdhHDlSZE

Wyniki bardzo zbliżone do siebie: 30,55" oraz 30,3"
Bear Archery Paradox 60#
HHA Optimizer Lite 5019
Vapor Trail Pro-V Limb Driver
Truglo Cadence 8"
Peep Sight G5 Meta
T.R.U. Ball Beast XT2

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Dobór pierwszego bloczka
« Odpowiedź #56 dnia: Wrzesień 01, 2020, 08:30:26 pm »
Może za dużo kombinuje
Risto, faktycznie za dużo kombinujesz. Rozważasz to teoretycznie, a teoria rzadko idzie w parze z praktyką. Swoją faktyczną długość naciągu ustalisz dopiero, jak kupisz łuk, spust, podstawkę, celownik i strzały. Później złożysz to odpowiednio do kupy i naciągniesz łuk. Ważny jest też punkt przyłożenia, kotwiczenia (różnie to nazywają), który musisz sam sobie znaleźć.
Tak to mniej więcej wygląda. Mnie wyszło 28", a najlepiej mi się strzela z 29".
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

Risto

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Dobór pierwszego bloczka
« Odpowiedź #57 dnia: Wrzesień 01, 2020, 09:22:37 pm »
Skoro finanse nie są dla Ciebie problemem, to czemu nie rozważysz np Mathews TRX40, Hoyt Invicta lub Prime Black 9?
Nie wiem jak to ująć, może błąd początkującego ale długie łuki mi się nie podobają. Znam aspekty celności etc ale ...
Do tego długie stabilizatory. Z tych co podajesz wybrałbym Prime Black 9 i wcale nie wykluczam go jeszcze.
Ale  ja na razie nie mam szczególnych ambicji co do samego wyniku, założyłem więc że na razie coś typu hunter niż target a jak się spodoba to może będzie jakiś drugi set do tarczy. Zresztą Traversa rozważam dlatego że w opiniach wypada świetnie. Cichy (podoba mi się dźwięk przy strzale Mathewsa), totalnie bez wibracji, gładki draw cycle, wielkość camów powoduje odczucie strzelania z 35-tki no i podoba mi się w wersji stone lub czarny.
Jest jeszcze kwestia jak pisałem wcześniej czy dostanę co chce, na pewno Traversa w wersji z modułami na 31 i 31,5 cala nie ma , chyba że w wersji 70 funtów.
Zresztą na razie wcale się nie spieszę jak pewnie widać , za kilka dni okaże się po prostu czy nie będę zmuszony na jakiś czas zrewidować planów ze względów zdrowotnych.

Risto

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Dobór pierwszego bloczka
« Odpowiedź #58 dnia: Wrzesień 01, 2020, 09:37:35 pm »
Hmm.. Skoro chcesz wydać na to sporą sumkę pieniędzy, to nie warto by Ci było obdzwonić sklepy czy mają, lub mogą sprowadzić to co Cię interesuje i jechać sprawdzić to sobie na miejscu? Może da radę się gdzieś tak ugadać?

A osobiście to mierzyłem przodem do ściany i między środkowymi a drugi sposób to z tego filmiku:

https://www.youtube.com/watch?v=68LdhHDlSZE

Wyniki bardzo zbliżone do siebie: 30,55" oraz 30,3"
Dzięki za link , spróbuję w ten sposób zmierzyć i dam znać co wyszło. A ze sklepem rozmawiałem. Łuk na zamówienie... Ja tego szczerze i kompletnie nie rozumiem , bo dlaczegóż by nie zamówić , spróbować w sklepie i jak nie wyjdzie oddać albo wymienić. Nawet zapłaciłbym za odesłanie do dystrybutora. Efekt jest taki że zamówię ale nie w polskim sklepie skoro poza Polską są elastyczniejsi? Szkoda bo jak mam wybór kupuję w Polsce albo Polskie produkty.
Zadałem jakieś pytania do sklepów w Europie i chyba nie ma jakiegoś bumu ala covid na łuki wszędzie dostałem propozycję rabatu lub jakiegoś modelu z dużą obniżką. Ale nie chodzi o kasę a o dopasowanie.
Druga sprawa czy sklep może mi w ogóle podać coś takiego że łuk na zamówienie i nie mogę zwrócić ( nadal zakup konsumencki przez internet) . Tak z ciekawości pytam. Ale faktycznie podzwonię jeszcze do polskich sklepów

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Dobór pierwszego bloczka
« Odpowiedź #59 dnia: Wrzesień 02, 2020, 10:12:21 am »
Druga sprawa czy sklep może mi w ogóle podać coś takiego że łuk na zamówienie i nie mogę zwrócić ( nadal zakup konsumencki przez internet) . Tak z ciekawości pytam. Ale faktycznie podzwonię jeszcze do polskich sklepów

Niby masz 14 dni na zwrot zgodnie z umową, ale też zaznaczasz, że akceptujesz regulamin sklepu.
Nie wnikałem nigdy w ustawę, ale może jest tak, że 14 dni dotyczy asortymentu sklepu
czyli tego co jest w ofercie na stronie, a to co zamawiasz
może być już traktowane jako usługa sklepu i to już może być traktowane inaczej.
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.