Autor Wątek: średnica peep a lipko.  (Przeczytany 1740 razy)

pikle2x2

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
średnica peep a lipko.
« dnia: Czerwiec 25, 2020, 10:58:58 pm »
Czy ciężko będzie celować przez lipko 29mm klasycznym peepsightem takim jak np. 1/4?

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: średnica peep a lipko.
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 25, 2020, 11:15:29 pm »
Będzie raczej za duzy a obraz celu bedzie mocno nieostry.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


pikle2x2

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: średnica peep a lipko.
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 26, 2020, 12:48:14 am »
A przy lipku 41mm i zbliżeniu ramienia?
Ponieważ chciałem coś jednopniowego i pomyślałem o podstawowym zestawie decut click i jakimś lipku x4.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2020, 12:50:46 am wysłana przez pikle2x2 »

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: średnica peep a lipko.
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 26, 2020, 11:02:25 am »
Nie da się tak wprost napisać jakiego rozmiaru peepa potrzebujesz. To zależy od wielu czynników jak odległości peepa od lipka, rozmiaru lipka, odległości peepa od oka. Zwykle do celowników tarczowych stosuje sie o wiele mniejsze ja np używam przy dużym lipku peepa 3/64". Im mniejszy peep tym będzie lepiej ostrzyć obraz ale niestety kosztem światła. 1/4" to bardzo duży peep.

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2020, 11:08:39 am wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


pikle2x2

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: średnica peep a lipko.
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 26, 2020, 11:56:26 am »
Czyli kwestia dopasowania, a jak zestaw decut click z jakimś lipkiem do 200 zł, dało by się z tego strzelać?

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: średnica peep a lipko.
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 26, 2020, 03:03:04 pm »
Z perspektywy czasu nie wspominam tego celownika za dobrze. Od biedy na przeczekanie aż kupi sie lepszy model się nada, ale nijak się ma do markowych konstrukcji. Mój miał luzy które było ciężko wyeliminować, coś tam przerabiałem z wózkiem też bo się gwinty śrubek kontrujących wyrobiły. Pokrętło od przesuwu poziomego też miało martwy skok, jak się zmieniało kierunek nastawu to ileś tam klików szło na "sucho" zanim gwint złapał i zaczął przesuwać lipko. Generalnie nie jest to najgorszy celownik bo są jeszcze gorsze ale na pewno nie jest to celownik bez wad i na lata. Jeśli ci te wady nie przeszkadzają to działać będzie, nastawy tez trzymał. Istnieje tez możliwość że mi się trafił gorszy egzemplarz, istnieje tez możliwość że producent go poprawił i wyeliminował te wady. Tego nie wiem bo moja przygoda się z nim już dawno się skończyła. No i oczywiście nie ma w nim regulacji 2 i 3 osi. To są właśnie niestety różnice w celownikach za 200 i 1200... Teraz mam Axcela AX3000 i w sumie zapomniałem ze go mam, bo nie ma się do czego przyczepić ;)

Edit: W sumie to nie wiem czy Decut jeszcze klepie ten stary model co miałem, bo robi tez obecnie inne, ale ich nie znam.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2020, 03:41:23 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


pikle2x2

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: średnica peep a lipko.
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 26, 2020, 05:22:21 pm »
Domyślam się ze weszła zmiana nastawienia i im wyższej klasy sprzęt tym wyższe wymagania i osiągi natomiast poprostu ciekawiło mnie to jaki masz stosunek do tego celownika właśnie na przestrzeni lat, jakie grupy strzelałeś na tamtym celowniku wtedy itd ponieważ chciałbym nie drogo spróbować czegoś jedno pinowego z microregulacja, są jeszcze takie celowniki od toppoint Archery mniej więcej tej samej klasy i są w sumie spoko opinie. Ale tutaj wiem ze poprostu masz dobre porównanie. A może miałbyś go na zbyciu? ;)

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: średnica peep a lipko.
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 26, 2020, 06:51:04 pm »
Strzelałem podobne wyniki jak teraz, bo ustawić się go dało i trzymał nastawy. Niemniej jego wady mnie irytowały, brak mi było również regulacji 2 i 3 osi (do Fielda, 3D), podziałki przesuwu poziomego. Poza tym z założenia miał być przejściowy do czasu upolowania czegoś lepszego - stąd decyzja o zmianie. Niestety już go dawno temu sprzedałem. Ogólnie jak za te pieniądze to spoko, gdyby był bez wad nikt nie kupowałby tych droższych ;)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2020, 07:01:13 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Marcin Borowski

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 664
  • operator bloczka
Odp: średnica peep a lipko.
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 28, 2020, 10:37:57 pm »
A wracając do tematu to 1/4" to na pewno za duży.
U siebie zauważyłem że kiedyś do lipka CBE tego większego 42mm około używałem wkładu 1/32", a teraz do lipka CBE mniejszego 32mm muszę używać  wkładu 1/8"... Nasłonecznienie jest podobne, szyna celownika taka sama 9", DL to samo 27,5" tylko chyba wzrok już nie ten... (ATA łuku też taka samo bo ten sam łuk więc odległość od oka taka sama...) Najgorsze w tym to że wkłady ze szkłem mam 1/16 i 3/32, a 1/8 już nie :(
TRG7 59# / Strother SX1 70#
Axcel Achive/  accutouch + CBE/x41/x31...
Nap Smartrest /Vapor limb driver
BeeStinger microhex 33",15",12"
"czekulatka" insideoutX
Vap V1 400/ X-buster 400/ eclipse 2315
W wolnych chwilach tradycyjny kijek i bambusy z Aliexpres