Autor Wątek: Spust palcowy Wolf.  (Przeczytany 7258 razy)

pikle2x2

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
Spust palcowy Wolf.
« dnia: Czerwiec 23, 2020, 07:17:20 pm »
Cześć, co sądzicie o tym żeby na początek dla spróbowania zaopatrzyć się w taki spust palcowy? ( jako główny spust posiadam niezły spust nadgarstkowy)

https://allegrolokalnie.pl/oferta/spust-do-luku-bloczkowego-war-wolf-thumb-release
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2020, 08:04:32 pm wysłana przez Jaco »

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: [K] Spust palcowy
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 23, 2020, 08:03:46 pm »
Myślę że to zły pomysł. Zamiast podróby marnej jakości lepiej trochę dołożyć i zapolować na używkę, czasami można wyhaczyć coś za 300-400zł. Proste modele rotacyjne można wyrwać jeszcze taniej, sam sprzedałem za 100zł Tru-Ball Tru Tension Ultra ;)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2020, 08:09:41 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Elf z błotnego lasu

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Spust palcowy Wolf.
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 23, 2020, 08:28:43 pm »
Piszesz- niezłej klasy spust nadgarstkowy. Przy zakupach kieruję się doświadczeniem, kolegów którzy mają na koncie mistrzowskie tytuły w łucznictwie. Oczywiście można próbować, Kto bogatemu zabroni :). Opinie od większości są takie że komfort strzelania jest zdecydowanie lepszy używając spustu nadgarstkowego.
I tyle w temacie. Nie stać mnie na eksperymenty zwłaszcza przy zakupach mało znanych firm. Osobiście uważam też, że spusty palcowe do spory przerost formy nad treścią. Toż w tej cenie (większość renomowanych producentów) można nabyć "kałacha i wiadro naboi".
Xpedition MX-15,  60-70 lbs
Apex Cover pro mikro, specyalty archery + soczewka
Rip-Cord
Tru Ball Max Pro plus 4.
PSE stinger max ss 30-70 Lbs
Tru Glo Range Rover mikro slider,
Trophy Ridge Whisker Biscuit,
Tru Ball Bandit.

Galus

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 117
Odp: Spust palcowy Wolf.
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 23, 2020, 08:53:42 pm »
Nie mam porównania co do droższych modeli spustów palcowych ale jak na razie jestem zadowolony z  Hot Shot Vapor nowy za kupisz 350-400zł. Mam go już z rok i działa bez zarzutów jedynie to śrubę od regulacji musiałem potraktować klejem do gwintów bo lubiła się trochę odkręcać przez co zmniejszała się czułość spustu. Droższego raczej nie kupował bym w ciemno tylko wybrał sie do sklepu sprawdzić jak leży w dłoni.
Nie zgodzę się z opinią  by lepsze były spusty nadgarstkowe, wszystko zależy od osoby która będzie go ozywała. Mi kompletnie nie podeszły spusty nadgarstkowe, swoje pierwsze odsprzedałem prawie nie używane. 

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Spust palcowy Wolf.
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 23, 2020, 08:59:51 pm »
Elf, nie wiem skąd takie teorie o komforcie... 95% łuczników tarczowych używa spustów palcowych a nie nadgarstkowych, zwyczajnie dają większe możliwości doboru bo dzielą się na kilka rodzajów w zależności od mechaniki zwalniania. Nawet na 3D/Field i tak na oko połowa strzela z palcowych. A to czy komuś przypasuje bardziej nadgarstkowy czy palcowy to już kwestia preferencji a nie "lepszości" jednego nad drugim. Generalnie większość zaawansowanych łuczników w końcu przechodzi na palcowy.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2020, 09:06:31 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Spust palcowy Wolf.
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 23, 2020, 09:09:23 pm »
A z tego powodu że też strzelam że spustu nadgarstkowego za 150 pln i daje radę, panowie płacić krocie można skoro macie z tego ubaw ale nie namawiajcie początkujących na wydawanie kasy na początku zabawy z łukiem, bo moim zdaniem taka bariera cenowa może zniechęcić do tego hobby.
Tylko tyle albo aż tyle.

Grzechu A3D

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 358
Odp: Spust palcowy Wolf.
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 23, 2020, 09:20:17 pm »
Elf, nie wiem skąd takie teorie o komforcie... 95% łuczników tarczowych używa spustów palcowych a nie nadgarstkowych, Generalnie większość zaawansowanych łuczników w końcu przechodzi na palcowy.

Po przejściu na spust palcowy nigdy już nie wróciłem na spust nadgarstkowy, więc tak jak Jaco pisze, generalnie coś w tym jest  ;)
Łuk - Mathews TRX-38 50#
Łuk - Mathews TRX-38 G2 50#
Stab - B-Stinger 33''
Cel - Shibuya Ultima Carbon CPX 365 "9" / SHREWD 0,75"
Podst - Spot Hogg EDGE
Spust - Tru Ball Fulkrum, Tru Ball GOAT, Tru Ball Executive
Strzał - Vap1; X23; XX75

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Spust palcowy Wolf.
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 23, 2020, 09:30:30 pm »
Efekt placebo, argumenty po tytułem bo zawodowcy tego używają a czemu bo producenci ich sponsorują, Lewandowski dzwoni z Huawei przemyślcie...

tomo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 592
Odp: Spust palcowy Wolf.
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 23, 2020, 10:48:42 pm »
Ostatnim który na zawodach tarczowych z powodzeniem strzelał ze spustu nadgarstkowego był Kanadyjczyk Dietmar Trillus mistrz swiata z 2007 r. Może na YT są jeszcze relacje z jego pojedynków. Potem to już w sumie tylko palcowe jeżeli chodzi o mistrzów a dokładnie back tension. Sam strzelałem kilka lat nadgarstkowym potem długo palcowym i teraz bt. W sumie co kto woli, chociaż większą różnice widzę u siebie pomiedzy BT i palcowym niż palcowym i nadgarstkowym bo tutaj to już tylko kwestia wygody , a samo zwalnianie nie jest tak zaskakujące jak w BT.
Pozdr
MATHEWS APEX 7 , PSE SUPRA, MATHEWS HALON X COMP

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Spust palcowy Wolf.
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 23, 2020, 10:52:50 pm »
Straciłem 1,5 roku męcząc się ze spustem nadgarstkowym. Potem przeszedłem na BT i to była najlepsza inwestycja, ze wszystkich które przeprowadziłem w łucznictwie.
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

Galus

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 117
Odp: Spust palcowy Wolf.
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 23, 2020, 10:58:41 pm »
Tu na forum nikt nikogo nie sponsoruje i piszemy o własnych doświadczaniach, a zawodowcy raczej też nie strzelali by z czegoś co im źle leży w ręce i czuli by dyskomfort. Pauczo strzelałeś z spustu palcowego?
Nie namawiam na wydawanie na spust kilku tysięcy tylko polecam jeden z najtańszych spustów palcowych, którego sam używam i za tą cenę myślę ze to bardzo dobry wybór, droższy lepiej sprawdzić w sklepie czy będzie pasował. 
Idąc tokiem myślenia niektórych tu obecnych osób po co wydawać kasę nawet na najtańszy spust jak można za darmo strzelać z palców. Co z tego ze nie komfortowo jak jest za darmo.

Podsumowując pikle jeśli chcesz sprawdzić jak ci leży spust palcowy zrób jak pisze Jaco lub kup nowe ale jeden z tańszych sprawdzonych spustów a nie ten chiński.  I nie słuchaj pseudo rad osób które prawdopodobnie cały czas strzelają z jednego spustu i nie mają porównania. Każdy jest inny i inny typ spustu mu będzie pasował. Najlepiej było by sprawdzić w jakimś klubie czy wśród łuczników  z okolicy co ci najlepiej pasuje ale z tym jest bardzo często problem.

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Spust palcowy Wolf.
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 23, 2020, 11:12:03 pm »
Też zaczynałem od nadgarstkowego, ale dość szybko dałem się namówić przez jasnego z czołowych polskich zawodników do palcowego. I to był strzał w dziesiątkę. Na pewno już bym nie wrócił do nadgarstkowego. Na pewno w myślistwie jest wygodniejszy, bo tam przed strzałem trzeba nieco ekwilibrystyki.Ale do tarczy palcowy lub BT.
Duże sukcesy strzelając z nadgarstkowego odnosi jeszcze Natalia Avdejewa.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Spust palcowy Wolf.
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 23, 2020, 11:24:48 pm »
Ja moje najlepsze wyniki zrobiłem nadgarstkowym. Ale nie da się ukryć że po tylu latach strzelania typu "command" wygenerował u mnie sporą panikę celu w postaci zamrażania pod żółtym i dotarłem do kresu swoich możliwości na tym spuście. Jestem w trakcie kolejnej próby przesiadki na palcowy gdzie strzelam stylem "nieświadomym" Ciekawe ile wytrzymam, na razie bujam się w okolicach 330.

Uważam że kwestię paniki celu tez trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze typu spustu i sposobu strzelania, bo panika celu potrafi zabić całkowicie przyjemność ze strzelania. A na nadgarstkowym spuście dorobić się jej można dużo łatwiej.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Spust palcowy Wolf.
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 23, 2020, 11:39:35 pm »
Uważam że kwestię paniki celu tez trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze typu spustu i sposobu strzelania, bo panika celu potrafi zabić całkowicie przyjemność ze strzelania. A na nadgarstkowym spuście dorobić się jej można dużo łatwiej.
Coś o tym wiem. Miałem taki TP, że chciałem porzucić łucznictwo.
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Spust palcowy Wolf.
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 23, 2020, 11:56:42 pm »
I to jest właśnie jedna z przyczyn czemu tak dużo łuczników tarczowych strzela ze spustów palcowych BT... Schloesser jest znany ze często "punchuje"
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2020, 11:59:53 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)