Autor Wątek: Witam z Włodawy  (Przeczytany 2167 razy)

Herman

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
Witam z Włodawy
« dnia: Czerwiec 21, 2020, 08:50:33 pm »
    Cześć wszystkim i dziękuję za przyjęcie do "Klubu". Strzelanie z łuku pociągało mnie od dawna ale dopiero teraz, po latach, zdecydowałem się na zakup łuku i kilku strzał. Szukam wiadomości w necie, ale mam zamiar odwiedzić jakiś klub łuczniczy żeby ktoś mi pokazał co i jak właściwie należy robić. Na razie strzelam "intuicyjnie" z łuku Samick Sage 25#, mam też do niego ramiona 30# (to raczej napóźniej). Zrobiłem sobie "matę" w przydomowym ogrodzie i strzelam. Średnio mi idzie na razie, doczytam sobie jeszcze co-nieco i spróbuję jakoś ten mój łuk wyregulować. Generalnie git! :)

salutczarter

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 212
  • Bowtech Liberty V. Spot Hogg Tommy. QAD HDX.PBA
Odp: Witam z Włodawy
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 21, 2020, 09:02:59 pm »
Czesc i pozdrawiam!!! Cwicz na razie w ogrodku,ja tez tak robie i efekty sa z tygodnia na tydzien-2-3 razy w tygodnu po 100 strzalow na 18m...

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka


Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Witam z Włodawy
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 21, 2020, 11:09:48 pm »
Siemandero!
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

adept

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 182
Odp: Witam z Włodawy
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 22, 2020, 05:40:13 pm »
Witaj :)

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Witam z Włodawy
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 22, 2020, 07:41:56 pm »
    Cześć wszystkim i dziękuję za przyjęcie do "Klubu". Strzelanie z łuku pociągało mnie od dawna ale dopiero teraz, po latach, zdecydowałem się na zakup łuku i kilku strzał. Szukam wiadomości w necie, ale mam zamiar odwiedzić jakiś klub łuczniczy żeby ktoś mi pokazał co i jak właściwie należy robić. Na razie strzelam "intuicyjnie" z łuku Samick Sage 25#, mam też do niego ramiona 30# (to raczej napóźniej). Zrobiłem sobie "matę" w przydomowym ogrodzie i strzelam. Średnio mi idzie na razie, doczytam sobie jeszcze co-nieco i spróbuję jakoś ten mój łuk wyregulować. Generalnie git! :)
Niestety intuicje musisz wypracowac postawa i pracą,zacznij od jednego kotwiczenia np pod brodę albo do policzka i celując po grocie , naucz się powtarzane postawy. A z czasem będziesz wypuszczał strzały w środek bez celowania. Także powodzenia.

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Witam z Włodawy
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 22, 2020, 08:46:43 pm »
Na razie strzelam "intuicyjnie" z łuku Samick Sage (..) Średnio mi idzie na razie, doczytam sobie jeszcze co-nieco i spróbuję jakoś ten mój łuk wyregulować.

Witaj,
Wybrałeś najtrudniejszą formę strzelania :), tak więc powodzenia.
Na razie nic nie reguluj.
Do czasu jak nie będziesz posyłał wszystkich 6 strzał w serii w to samo miejsce
(będziesz strzelał w miarę powtarzalnie i miał jakieś przyzwoite skupienie na tarczy)
nic nie wyregulujesz ;)
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Witam z Włodawy
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 22, 2020, 09:01:30 pm »
Trudna bez pracy nad sobą, jeszcze raz powtórzę bez sprzętu łucznictwo jest nie możliwe, ale to łucznik strzela nie łuk, łuk sam się nie napnie.

Masud

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 186
Odp: Witam z Włodawy
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 22, 2020, 11:12:39 pm »
Witaj. Nie przejmuj się że piszą iż wybrałeś trudną technikę. Każda wymaga ćwiczeń i jest trudna na początku. Będzie coraz lepiej. Pooglądaj na facebooku stronę Kalendarz Łucznika. Może gdzieś się wybierzesz na jakąś impreze choćby popatrzeć. Np. III Fake Piknik. To piknik łuczniczy a nie sawody. Fajni ludzie i atmosfera. Zawsze się czegoś nowego nauczę na takiej imprezie. Albo 4 lipca Złota Strzała Malibu w Lublinie.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2020, 11:15:29 pm wysłana przez Masud »
Bloczek: Bear Approach HC (2019) 60#
Konny: Nomad Black Shadow 48" 35#
Wschodni: Oak Ridge Sado Bamboo 52" 35#
Longbow: Buck Trail Metis 60" 30#
Barebow: Winners Explore DX + KAP Winstorm 2 Carbon Foam Limbs.

Herman

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Witam z Włodawy
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 23, 2020, 03:58:48 pm »
Oki. Spoko, dzięki za miłe przyjęcie :)