Autor Wątek: Cięciwa spadła z bloczka  (Przeczytany 3684 razy)

Galus

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 117
Odp: Cięciwa spadła z bloczka
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 21, 2020, 08:59:58 pm »
Pauczo weź chociaż raz nie wypowiadaj sie bo aż oczy od tego bolą. Na jakiej podstawie możesz powiedzieć ze nic sie  z łukiem nie stało jak go nie widziałeś. To że gdzieś wyczytałeś że nic się nie powinno stać nie upoważnia cie do pisania by olać suchacza i strzelać dalej bez sprawdzenia łuku. Bierzesz pełną odpowiedzialność za swoje słowa i jak łuk okaże się uszkodzony i przez twoje słowa  kolega nawet go nie sprawdzi i coś sobie zrobi dasz mu za to odszkodowanie? Mimo chwalenia sie twoim stażem i własną strzelnica jesteś mniej odpowiedzialny niż z mniejszym stażem  szagratos który chce by ten łuk jednak sprawdzono pod kątem ewentualnych uszkodzeń.

Sorry za mały off top ale nie rozumiem jak można być tak nieodpowiedzialnym i z przekonaniem mówić ze nic się nie stało i nie zalecać dokładnego sprawdzenia łuku i camów.



tomo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 592
Odp: Cięciwa spadła z bloczka
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 21, 2020, 09:36:22 pm »
Wg mnie Bear`y nie są takie wytrzymałe. Raczej poniżej normy. Łuk trzeba dokładnie sprawdzić bo krzywdę zrobić sobie można
Pozdr
MATHEWS APEX 7 , PSE SUPRA, MATHEWS HALON X COMP

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Cięciwa spadła z bloczka
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 21, 2020, 09:48:05 pm »
Taaa to ile kolega widział suchaczy?

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Cięciwa spadła z bloczka
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 22, 2020, 08:02:35 am »
Mosin taki karabin może strzelać w błocie, mrozie i z  czopem w lufie ,poczytać i możemy gadać.
Tylko Mosina nie robią z aluminium i karbonu.
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Cięciwa spadła z bloczka
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 22, 2020, 10:15:53 am »
Ile suczaczow kolega widział, nie otrzymałem odpowiedzi

Ełczanin

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 66
Odp: Cięciwa spadła z bloczka
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 22, 2020, 10:16:15 am »
Dawno, dawno temu, kiedy bloczki nie były jeszcze tak ładne a ja skończyłem pierwszą przygodę z łucznictwem w szkole podstawowej na niezłym łuku ze sklepu sportowego, którego wszyscy mi zazdrościli i w 2002, będąc w okolicach Seattle postanowiłem przyjrzeć się bliżej łukom MARTIN-a. Odwiedziłem skep z z ich produktami. Podano mi nowy model Pantery>Naciągnąłem jakoś palcemi i odruchowo zwolniłem cięciwę. Zrobiło mi się bardzo głupio. Przepraszam szczerze a pan sprzedawca mówi, że mi daruje i ŻE WYSLĄ ZARAZ ŁUK DO PRODUCENTA NA PRZEŚWIETLENIE CZY NIE MA JAKIŚ MIKROPĘKNIĘĆ. W ramach pokuty ok 10 lat póżniej kupiłem łuk Martina ale mimo, że nigdy nie miałem suchacza i sytrzelam ciężkimi strzłami jedno ramię rozwarstwiło się. Dobrze, że nie poluję bo Niedzwiedź Gryzyli mógłby nie czekać.... ! Reklamacja ramion była szybka i bezboleśna!

tomo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 592
Odp: Cięciwa spadła z bloczka
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 22, 2020, 10:08:22 pm »
I nie otrzymasz  ;)
Pozdr
MATHEWS APEX 7 , PSE SUPRA, MATHEWS HALON X COMP

szagratos

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Cięciwa spadła z bloczka
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 22, 2020, 11:16:22 pm »
Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc i dobre rady. Znalazłem już specjalistę który nałoży cieciwe na nowo i sprawdzi w jakiej kondycji jest luk po suchym strzale.

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Cięciwa spadła z bloczka
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 23, 2020, 01:28:06 pm »
Mądra decyzja Szagratos, bezpieczeństwo przede wszystkim. Gdyby kiedyś ktoś chciał "postrzelać" z Twojego łuku, to zrób tak jak ja. Mówię - "Bardzo chętnie, ale łuk kosztuje tyle i tyle i jak zepsujesz, to odkupujesz." To zazwyczaj zniechęca gości.
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang