Autor Wątek: Barwy szczęścia. Czyli jakie wybrać malowanie do łuku  (Przeczytany 5135 razy)

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Barwy szczęścia. Czyli jakie wybrać malowanie do łuku
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 15, 2020, 04:28:54 pm »
Kolorowe kojarzą się przede wszystkim ze sportem. Jeszcze wykończenie często w połysku zwyczajnie cieszy oko. Mało kto lata łukami przeznaczonymi do sportu w kamuflażu, WA chyba nawet nie dopuszcza łuków w camo na zawodach. Jak we wszystkim jeden woli to drugi tamto. Kamuflaż na łuku ma tylko sens na polowaniu, inaczej to tylko kwestia gustu i typ malowania jak każde inne.

Z innej beki to zaczynam się zastanawiać czy sobie nie wrzucić jakiejś fajnej hydrografiki na majdan i ramiona, wzorów jest teraz masa a i cenowo nie powinno to wyjść za drogo.

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2020, 04:44:15 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Barwy szczęścia. Czyli jakie wybrać malowanie do łuku
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 15, 2020, 05:42:00 pm »
Kolorowe kojarzą się przede wszystkim ze sportem. Jeszcze wykończenie często w połysku zwyczajnie cieszy oko. Mało kto lata łukami przeznaczonymi do sportu w kamuflażu, WA chyba nawet nie dopuszcza łuków w camo na zawodach. Jak we wszystkim jeden woli to drugi tamto. Kamuflaż na łuku ma tylko sens na polowaniu, inaczej to tylko kwestia gustu i typ malowania jak każde inne.

Z innej beki to zaczynam się zastanawiać czy sobie nie wrzucić jakiejś fajnej hydrografiki na majdan i ramiona, wzorów jest teraz masa a i cenowo nie powinno to wyjść za drogo.

Tylko znajdź w Polsce kogoś kto Ci łuk bloczkowy zrobić hydrografiką. Ciężko o to. W USA na porządku dziennym.
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Barwy szczęścia. Czyli jakie wybrać malowanie do łuku
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 15, 2020, 07:11:30 pm »
W sumie jeszcze nie pytałem ale czemu nie chcą robić? Chodzi że to anoda?
https://youtu.be/okls5U4oQrE?t=551
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2020, 07:17:57 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Barwy szczęścia. Czyli jakie wybrać malowanie do łuku
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 15, 2020, 08:39:09 pm »
W sumie jeszcze nie pytałem ale czemu nie chcą robić? Chodzi że to anoda?
https://youtu.be/okls5U4oQrE?t=551
Ty pokazujesz filmik, gdzie gościu "dippuje" majdan od klasyka. Jest to łatwiejsze od dippowania całego bloczka. Mi jeden facet robił ramiona od klasyka w hydrografice. I nie wyszło tak jak bym tego oczekiwał. Jeśli znajdziesz kogoś kto ogarnie Ci dippowanie bloczka to daj znać :D
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Barwy szczęścia. Czyli jakie wybrać malowanie do łuku
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 15, 2020, 08:50:08 pm »
Eeee trochę nie kumam jaka to różnica dla gościa czy to majdan z bloczka czy klasyka? Wiadomo że łuk dostarczyłbym w częściach i majdan i ramiona byłyby dipowane osobno. Ale z tego co teraz czytałem to ponoć anoda na majdanie stwarza problemy i trzeba to najpierw matowić czy coś. Potem pewnie jeszcze podkład. A na koniec przydałoby sie prysnąć błyszczącym i juz pewnie się ładniejsza sumka zrobi.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2020, 08:53:45 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Barwy szczęścia. Czyli jakie wybrać malowanie do łuku
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 15, 2020, 10:26:38 pm »
Wiem, że na pewno trzeba umiejętnie lakierem zabezpieczyć. U mnie jest to skopane i ramiona przy zetknięciu np z gałęzią, łapią odpryski. Jak dostarczysz łuk w częściach to już inna gadka :) Ale i tak jak znajdziesz kogoś kto Ci tego nie skopie to będę pełen podziwu. P.S za parę ramion i grip płaciłem ok 400 zł.
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

Elf z błotnego lasu

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Barwy szczęścia. Czyli jakie wybrać malowanie do łuku
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 02, 2020, 07:36:35 pm »
Cytuj
Kolorowe kojarzą się przede wszystkim ze sportem. Jeszcze wykończenie często w połysku zwyczajnie cieszy oko. Mało kto lata łukami przeznaczonymi do sportu w kamuflażu, WA chyba nawet nie dopuszcza łuków w camo na zawodach. Jak we wszystkim jeden woli to drugi tamto. Kamuflaż na łuku ma tylko sens na polowaniu, inaczej to tylko kwestia gustu i typ malowania jak każde inne.

Chwila, moment. Sport został skomercjalizowany lat temu wiele. Komu na zawodach, co do tego w jakich barwach mam łuk ? Lubię Camo. Czemu raptem ktoś ma prawo mi zabronić startu w jakichkolwiek zawodach bo mój łuk ma barwy camo. Szczyt hipokryzji i absurd jakich mało.
Wiele lat uprawiałem strzelectwo sportowe. Od "szczeniaka". Ale czasy były takie, kiedy mnie płacono, diety na wyjazdach czy zawodach, dostawałem nagrody za odnoszone sukcesy itd. Dalsze koleje losu, takich zawodników były jasno określone, strzelasz, jesteś dobry, dalej strzelasz, na początek do tarczy, w ramach służby wojskowej a potem no cóż oficjalnie startujesz dalej w zawodach, nawet jak się zakwalifikujesz jedziesz na olimpiadę. A mniej oficjalnie po odbyciu służby, służysz dalej. Tylko w innych formacjach i już nie koniecznie strzelasz do tarczy. Wystarczy sobie odpowiedzieć czym od zarania dziejów jest łuk i do czego służy. Począwszy od cisowego badyla i flaka z kiszki wołu, po obecne technologie rodem z kosmosu. Nadal łuk jest bronią i służy do zabijania. Koniec kropka. Nabywasz umiejętności które w razie potrzeby mogą być wykorzystane zgodnie z ich pierwowzorem jak wiele innych dyscyplin Olimpijskich.

« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2020, 07:39:01 pm wysłana przez Elf z błotnego lasu »
Xpedition MX-15,  60-70 lbs
Apex Cover pro mikro, specyalty archery + soczewka
Rip-Cord
Tru Ball Max Pro plus 4.
PSE stinger max ss 30-70 Lbs
Tru Glo Range Rover mikro slider,
Trophy Ridge Whisker Biscuit,
Tru Ball Bandit.

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Barwy szczęścia. Czyli jakie wybrać malowanie do łuku
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 02, 2020, 08:03:42 pm »
No cóż organizator jakichkolwiek zawodów ma prawo zabronić camo, tak samo jak ma prawo nie dopuścić bloczków do zawodów w ogóle czy nie dopuścić zawodnika np z powodu np. braku licencji. Tak to już jest że na różniastych zawodach obowiązują rózne regulaminy i nie pozostaje nam nic innego jak się do nich stosować albo zwyczajnie sobie odpuścić takie zawody. Czy ma to sens czy nie - nie mnie oceniać. Mnie to nie boli - bo raz że łuku camo nie mam, dwa w międzynarodowych zawodach WA pewnie i tak nigdy nie wystąpię. Trzy, na zawodach krajowych nie spotkałem się żeby ktoś zabraniał camo.

No i fakt jest również taki że obecnie łuk już nie służy do zabijania (wyłączając bowhunting). Ciężko mi sobie wyobrazić by set tarczowy (wykorzystywany na zawodach tarczowych WA) z całym tym szpejem był wykorzystywany do zabijania czegokolwiek. Zwyczajnie się do tego nie nadaje.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2020, 08:07:04 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Elf z błotnego lasu

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Barwy szczęścia. Czyli jakie wybrać malowanie do łuku
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 03, 2020, 08:12:32 am »
Oczywiście. Zgadzam się z kolegą w 100%. Przepisy może nieco chore. W zimę zamiennie strzela się z wiatrówki, ona też nie jest przeznaczona do zabijania.
Ale sama idea wywodzi się z ludzkich doświadczeń opartych na przestrzeni wieków, dotyczących konfliktów i sposobu ich rozwiązywania. Obecnie sportu w jakimkolwiek wydaniu nie powinno się przyrównywać do zwyczajów naszych przodków, tylko warto pamiętać jakie były tego korzenie. Chodziło o zdobywanie pożywienia, przewagi na polu walki, kończąc na objęciu i utrzymaniu władzy. A łuk był ważnym elementem tego ciągu zdarzeń na przestrzeni wielu wieków. Najbardziej chodzi mi o postawę i nastawienie, przepełnione snobizmem i hipokryzją z strony komitetów, organizatorów a w końcu samych uczestników zawodów na różnych szczeblach, którzy najwidoczniej zapomnieli, skąd się tam wzięli. I przejawami czasem nie ukrywanej pogardy w stosunku do innych form łucznictwa i ich zwolenników. Zapominają że jedni i drudzy tak na prawdę trzymają w rękach to samo narzędzie :)
Xpedition MX-15,  60-70 lbs
Apex Cover pro mikro, specyalty archery + soczewka
Rip-Cord
Tru Ball Max Pro plus 4.
PSE stinger max ss 30-70 Lbs
Tru Glo Range Rover mikro slider,
Trophy Ridge Whisker Biscuit,
Tru Ball Bandit.

CountDooku

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 298
Odp: Barwy szczęścia. Czyli jakie wybrać malowanie do łuku
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 10, 2020, 09:55:58 am »
No cóż organizator jakichkolwiek zawodów ma prawo zabronić camo, tak samo jak ma prawo nie dopuścić bloczków do zawodów w ogóle czy nie dopuścić zawodnika np z powodu np. braku licencji.

Jaco, a wiesz może czemu są takie ograniczenia dla camo? Jedyne co mi przychodzi do głowy, to że na nieregularnym malowaniu łatwiej ukryć zabronione attachmenty, zabronione w danej rywalizacji i/lub może łatwiej zakamuflować jakieś modyfikacje..? No bo ciekaw jestem :)

Generalnie pocieszające jest co piszesz, bo ja akurat camo lubię a raczej w światowych nie wystąpię :D choć zwykłe, polskie 3D, gdzieś na Mazurach póki co mi się marzy. Natomiast, jak ktoś na żywo zobaczył np. zieloną, anodyzowaną na "metalik" Sanlidę Hero x10, albo kolor Gold Medal na łuku, to będzie mu się to malowanie śniło po nocach :) Ja mam camo, Tru Timber Strata i jest piękne ale chcę teraz kupić jakiś czarny, szary lub wesoły kolor jako drugi łuk(właśnie tą Sanlidę rozważam). Problem polega na tym, że camo jest najwięcej a w tych kolorach które wymieniłem, łuków jest jak na lekarstwo. Prześmigałem cały amerykański net ogłoszeniowy i nawet tam jest przewaga camo.
Łuk     - Hoyt Stratos/Mathews Halon X Comp
Celow. - B3 Exact / Fast Eddie XL
Podst.  - Sanlida Blade Rest
Staby  - B-Stinger Countervail
Spust  - B3 Omega PRO / B3 Ranger
Strzały - Skylon Paragon, Skylon Preminens

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Barwy szczęścia. Czyli jakie wybrać malowanie do łuku
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 10, 2020, 10:04:28 am »
Problem polega na tym, że camo jest najwięcej (...). Prześmigałem cały amerykański net ogłoszeniowy i nawet tam jest przewaga camo.

W ameryce najczęściej łuki zmieniają myśliwi, to i camo jest najwięcej.
Poza tym, krótkie typowo myśliwskie łuki, to i malowane w camo,
myśliwy nie bedzie kupował łuku białego albo gold :).

Popatrz na tarczowe, albo młodzieżowe do szkolenia i masz całą paletę kolorów.
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Barwy szczęścia. Czyli jakie wybrać malowanie do łuku
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 10, 2020, 10:11:35 am »
Prawdopodobnie chodzi o to by nie kojarzyło się z militariami, oni są nastawieni czysto sportowo. O myślistwo raczej nie chodzi bo WA np. robi tez zawody 3D ;)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 10, 2020, 10:18:14 am wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Elf z błotnego lasu

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Barwy szczęścia. Czyli jakie wybrać malowanie do łuku
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 17, 2020, 08:49:40 pm »
Łuk myśliwski i np. zawody 3D są stworzone nie tylko w klimatach łowieckich, ale czysto rekreacyjnych i daje możliwości osobom niepełnosprawnym na osobisty rozwój, sport i rekreację. Bloczki myśliwskie ze względu na konstrukcję i rzadko przekraczający wymiar 31", pozwalają na zabawę, nawet z pozycji wózka inwalidzkiego. Niepotrzebna jest czasem nagonka  i dyskryminacja łucznictwa w tym wydaniu. Z długimi łukami dla niektórych zabawa staje się niemożliwa. A terenowy wózek inwalidzki i krótki łuk myśliwski + plener i zabawa 3D (zawodów nie wykluczam), stają się czymś co może wyrwać z marazmu i wykluczenia społecznego wielu niepełnosprawnych. A to jeden z nielicznych sportów który stwarza możliwości rehabilitacji na wielu płaszczyznach. I pozwala sporej rzeszy osób na kontakt z sportem, naturą i innymi ludźmi. Łuk myśliwski stwarza możliwości u tych, którzy nie bardzo mają, jak sobie poradzić z innym tego typu sprzętem i nie chcą lub nie oczekują pomocy innych osób.  Nie zrozumiałe jest zatem, dla mnie to, że nawet malowanie (camo bo źle się kojarzy) z wykluczeniem i postawą na strzelnicy, wobec tego rodzaju sprzętu. Potęgą łucznictwa w Polsce są osoby niepełnosprawne, to oni "worki medali " z mistrzostw świata i olimpiad, nawieźli do kraju na równych zasadach z pełnosprawnymi. Ale nie wszyscy z nich, mogą używać ogólnie stosowanego sprzętu na większości zawodach.  Ale ok. ja mam zamiar bez względu na pogardliwe spojrzenia pociskać dalej z myśliwskiego. Tarcza 40 x 40 cm. z 30 m. wisi z dala od centralnego punktu maty, żeby dziur nie narobić w jednym miejscu, zbyt wielu :). I mogę to robić całkowicie sam i po swojemu.
Xpedition MX-15,  60-70 lbs
Apex Cover pro mikro, specyalty archery + soczewka
Rip-Cord
Tru Ball Max Pro plus 4.
PSE stinger max ss 30-70 Lbs
Tru Glo Range Rover mikro slider,
Trophy Ridge Whisker Biscuit,
Tru Ball Bandit.

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Barwy szczęścia. Czyli jakie wybrać malowanie do łuku
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 17, 2020, 10:16:54 pm »
Problem wydaje się dość akademicki bo w Polsce nikt nie zakazuje łuków camo nawet na zawodach czysto tarczowych, po drugie większość krótkich łuków myśliwskich można nabyć np w kolorze czarnym czy nawet kolorze. Ja tu nie widzę żadnej złej woli względem osób niepełnosprawnych. A nawiasem mówiąc łucznicy tarczowi na wózkach nie mają żadnych problemów ze strzelaniem z łuków tarczowych z ATA nawet 40. A przecież tak samo strzelają z klasyków które są bez porównania dłuższe...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 17, 2020, 10:33:11 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Elf z błotnego lasu

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Barwy szczęścia. Czyli jakie wybrać malowanie do łuku
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 19, 2020, 10:12:40 pm »
Powitał. Tak oczywiście. Ale wymaga to pomocy innych osób. By całkowicie samodzielnie strzelać, ta długość ma znaczenie.
Chodzi mi o całkowitą niezależność. Wskok z łukiem na wóz i wypad. Bez krzesełka itp. Robię z piskiem opon obrót, wyciągam łuk i....:)
Tam gdzie nie ma osób które nie znają klimatu, nie są w stanie pomóc, zapewne z obawy lub może to być krępujące dla nich. To lepiej być niezależnym.
Może i ja się tu mylę i ta niechęć jest właśnie tym spowodowana a nie sensu stricto samym łukiem..? Inna sprawa że takich miejsc jest jak na lekarstwo w Polsce
nie mówiąc o jakiejś wyspecjalizowanej kadrze. Nie stać mnie na trenera personalnego z fizjoterapeutą w jednym. Radzę sobie sam, ale jest to uwarunkowane sprzętowo. Jasne że można poszukać klubu z doświadczeniem ale mam ograniczone możliwości. Ale Kolega mnie olśnił. To jednak nie łuk odstraszał :)
Pozdrawiam.
PS.
Wózki nawet sportowe specjalne inwa. mają trzykrotnie większą średnicę kół.
Mój "Forest" ma 33 cm. średnicy, na największych kołach. Innego nie dam rady używać.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2020, 10:19:20 pm wysłana przez Elf z błotnego lasu »
Xpedition MX-15,  60-70 lbs
Apex Cover pro mikro, specyalty archery + soczewka
Rip-Cord
Tru Ball Max Pro plus 4.
PSE stinger max ss 30-70 Lbs
Tru Glo Range Rover mikro slider,
Trophy Ridge Whisker Biscuit,
Tru Ball Bandit.