Autor Wątek: Brak dystansu w bloczku, duże wibracje, spadający ślizgacz  (Przeczytany 9478 razy)

Galus

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 117
Odp: Brak dystansu w bloczku, duże wibracje, spadający ślizgacz
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 11, 2020, 01:54:19 pm »
Tak jak napisał Smox prawdopodobnie spada ci  kabel z ślizgacza. Jak zakładasz ten ślizgacz kable nie ocierają o siebie przez co zmienia się ich położenie?

KELT

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Brak dystansu w bloczku, duże wibracje, spadający ślizgacz
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 11, 2020, 02:30:39 pm »
Może być coś na rzeczy, bo raz mi spadł tylko jeden kabel (wypadł z kostki) czyli pewnie to co pisze Smox, że powinny być różnej długości.

Mam też inny ślizgacz, który kupiłem kiedyś na Chińczyku (https://pl.aliexpress.com/item/32917797659.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.49445c0fEISPak) i jak go założyłem to po naciągnięciu cięciwy spada jedna rolka z pałąka więc o używaniu go nie ma mowy. Stąd też mój pomysł że ten pałąk za krótki :) Spróbuję go odkręcić może uda się go wysunąć trochę i te rolki nie spadną.

Jak nie pomoże to zamówię gdzieś tego PSE i zobaczę czy pomoże.

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Brak dystansu w bloczku, duże wibracje, spadający ślizgacz
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 11, 2020, 02:49:02 pm »
Cytuj
i jak go założyłem to po naciągnięciu cięciwy spada jedna rolka z pałąka więc o używaniu go nie ma mowy.

Brak słów, kto to projektował... No w sumie wiadomo kto xD. Dorób sobie dłuższy pręt odciągu, zmień ślizgacz i powinno być ok.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 11, 2020, 02:53:02 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


KELT

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Brak dystansu w bloczku, duże wibracje, spadający ślizgacz
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 11, 2020, 02:55:32 pm »
Nie jest zły. Wygląda to fajnie (ja tam laik jestem ale mnie się podoba), rolki chodzą cicho, gładko, element jest ciężki i wydaje się solidny. Spada, bo mu brakuje torów do jazdy (po naciągnięciu).

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Brak dystansu w bloczku, duże wibracje, spadający ślizgacz
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 11, 2020, 03:25:28 pm »
Pisałem o łuku a nie o rolce, bo wygląda na to że ma wadę w postaci zbyt krótkiego pręta. Ten ślizgacz rolkowy też jest zresztą słaby bo rolki są wykonane ze zbyt miękkich materiałów. Po czasie rolki się spłaszczają stają w miejscu i zaczynają gwałtownie niszczyć kable.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Brak dystansu w bloczku, duże wibracje, spadający ślizgacz
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 11, 2020, 03:39:02 pm »
Pisałem o łuku a nie o rolce, bo wygląda na to że ma wadę w postaci zbyt krótkiego pręta.
Łuk nie ma żadnej wady Jaco. Strzelaliśmy dość długo z Poe Langa Rex Skull Camo i nic złego ze ślizgaczem i kablami się nie działo.
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Brak dystansu w bloczku, duże wibracje, spadający ślizgacz
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 11, 2020, 03:57:56 pm »
Widocznie ten konkretny egzemplarz ma wadę skoro ślizgacz spada podczas strzału a drugi zsuwa się z pręta podczas naciągnięcia.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 11, 2020, 04:00:38 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Brak dystansu w bloczku, duże wibracje, spadający ślizgacz
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 11, 2020, 04:21:32 pm »
Mam też inny ślizgacz, który kupiłem kiedyś na Chińczyku (https://pl.aliexpress.com/item/32917797659.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.49445c0fEISPak)

Ktoś już tu na forum testował ten ślizgacz.
Początkowo był zadowolony ale po jakimś czasie go odradzał
bo nie wytrzymał próby eksploatacji.
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

Galus

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 117
Odp: Brak dystansu w bloczku, duże wibracje, spadający ślizgacz
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 11, 2020, 07:50:07 pm »
jeśli rolka spadała z pręta to inny ślizgacz tęż będzie w jakimś stopniu wystawał poza pręt co później powoduje jego wypadanie. Jedynie zmiana odciągi ci pomoże. W sumie to jestem ciekaw jak to wygląda, jesteś w stanie nagrać jakiś filmik jak to wygląda po naciągnięciu cięciwy?

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Brak dystansu w bloczku, duże wibracje, spadający ślizgacz
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 11, 2020, 08:10:38 pm »
Autor tematu KELT pisze tak - "Jak naciągam cięciwę to ślizgacz dochodzi do krawędzi tego pałąku (zostaje niecały 1cm od końca). Tak było od kiedy pamiętam i w zasadzie na tych cięższych strzałach to śmiga, a na lekkich spada.". Więc pręt odciągu nie jest za krótki i ślizgacz NIE wystaje poza pręt. Problemem jest kiepski ślizgacz, i być może też złe ułożenie kabli. Wystarczy kupić dobry ślizgacz, dobrze poprowadzić kable i będzie ok.
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Brak dystansu w bloczku, duże wibracje, spadający ślizgacz
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 11, 2020, 08:28:29 pm »
Pisze również tak:
Cytuj
Wydaje mi się (może błędnie), że po wystrzale ten ślizgacz przesuwa się po tym pałąku i zwyczajnie się z niego zsuwa i spada.
Po strzale tą nową strzałą za każdym razem spada mi ślizgacz

Zrozumiałem to tak ze po strzale lekką strzałą ślizgacz spada z pręta. No ale może się mylę... bo to faktycznie byłoby dziwne.

Z drugiej strony w chińczykach widziałem beznadziejnie zaprojektowane ślizgacze z których jeden z kabli czasem lubił sobie pójść na wycieczkę (za płytkie rowki)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 11, 2020, 08:45:19 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Brak dystansu w bloczku, duże wibracje, spadający ślizgacz
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 11, 2020, 08:44:39 pm »
Zrozumiałem to tak ze po strzale lekką strzałą ślizgacz spada z pręta. Po strzale cały układ kabli potrafi się nieźle chwilę gibać przód-tył. No ale może się mylę...
Jaco, by ślizgacz spadł z pręta, to wcześniej MUSZĄ wyskoczyć z niego kable. Inaczej jest to niemożliwe.
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

archibow

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 206
  • sie strzela sie
Odp: Brak dystansu w bloczku, duże wibracje, spadający ślizgacz
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 11, 2020, 11:42:31 pm »
Czytając jeszcze raz cały wątek - łuk mógł się rozklekotać od zbyt lekkich strzał (może do chińczyków trzeba min. 10 gpp dla bezpieczeństwa ?)
Filmik slow motion byłby ciekawy ;) 
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2020, 07:53:14 am wysłana przez archibow »
PSE Drive NXT
cel Sanlida X10
lipko Ten Zone
Trophy Taker Spring Steel
Tru Ball Beast XT hybrid
VAP v3, Skylon Empros, Skylon Edge
Oak Ridge Shade Umber + WNS Explore B1

KELT

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Brak dystansu w bloczku, duże wibracje, spadający ślizgacz
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 12, 2020, 07:56:49 am »
Spróbowałem poluzować ten pręt trzymający kable aby go wysunąć nieco, ale wiele to nie daje. Mogę go wysunąć jakieś 3 może 4mm dalej tak aby złapały 2 imbusy. Da się dalej ale wtedy łapie tylko jeden imbus i mimo mocnego skręcenia pręt pod wpływem nacisku trochę chodzi na boki więc to raczej kiepski pomysł tak zostawić.
Naciągnąłem jeszcze raz z tym czarnym ślizgaczem ze zdjęcia to ten 1cm to przesadziłem, bo ślizgacz zatrzymuje się prawie na równo z końcem pręta, później zaczyna się już zaokrąglenie.
 
Po czasie rolki się spłaszczają stają w miejscu i zaczynają gwałtownie niszczyć kable.
No to kupa. Z reszta i tak nie mam jak go sprawdzić w działaniu, bo pręt krótki.

Wystarczy kupić dobry ślizgacz, dobrze poprowadzić kable i będzie ok.

Kupiłem tego ślizgacza PSE. Jak doleci to zobaczymy jak się sprawdza. A z prowadzeniem kabli to chodzi o to żeby w odpowiednie rowki do ślizgacza czy o coś innego?

Zrozumiałem to tak ze po strzale lekką strzałą ślizgacz spada z pręta. No ale może się mylę... bo to faktycznie byłoby dziwne.

Może jest tak właśnie jak pisze Smox, że to kable wypadają ze ślizgacza i wtedy spada ślizgacz. Dzieje się to za szybko żeby zobaczyć gołym okiem :)

Nie dam sobie ręki uciąć, że ten ślizgacz co mam był taki sam kiedy kupiłem łuk. Łuk był złożony i gotowy do zabawy po wyjęciu z pudełka. Po suchym strzale wszystko spadło i ślizgacz zaginął w trawie. Poszukałem po internecie i kupiłem ten co mam (już nie pamiętam jak go znalazłem i na jakiej podstawie) ale jak mi pokazaliście ten ślizgacz z PSE z tym nierównym położeniem na kable to taka lampka mi się zaświeciła, że chyba oryginalny wyglądał podobnie, a ja używam niewłaściwego. Po prostu nie pamiętam. Na początku chyba nikt nie zwraca uwagi na takie szczegóły, a dopiero później - jak się coś spartoli i się zainteresuje tematem ;)

jeśli rolka spadała z pręta to inny ślizgacz tęż będzie w jakimś stopniu wystawał poza pręt co później powoduje jego wypadanie. Jedynie zmiana odciągi ci pomoże. W sumie to jestem ciekaw jak to wygląda, jesteś w stanie nagrać jakiś filmik jak to wygląda po naciągnięciu cięciwy?


Zrobię zdjęcie z naciągniętym jednym i drugim ślizgaczem. Filmik raczej nic więcej nie wniesie (a zdjęcie łatwiej wrzucić). Potrzebuję tylko pomocnej dłoni, bo ktoś musi telefon potrzymać :) Odciąg pewnie zmienię bo brakuje tych 2-3cm. Z resztą zobacz na zdjęciu które robiłem wyżej gdzie są widoczne kable, cięciwa i pręt odciągu. Z tego co tak patrzę po zdjęciach w internecie ten pręt sięga przynajmniej do cięciwy (w innych łukach), a najczęściej za nią. W tym moim jest po prostu fabrycznie krótszy. Chińskie oszczędności.


smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Brak dystansu w bloczku, duże wibracje, spadający ślizgacz
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 12, 2020, 08:27:33 am »
Odciąg pewnie zmienię bo brakuje tych 2-3cm. Z tego co tak patrzę po zdjęciach w internecie ten pręt sięga przynajmniej do cięciwy (w innych łukach), a najczęściej za nią. W tym moim jest po prostu fabrycznie krótszy. Chińskie oszczędności.
KELT, wziąłem teraz w ręce Poe Langa Rexa córki i w spoczynku pręt odciągu sięga do cięciwy, a po naciągnięciu zostaje około 1,5 cm odstępu.

A z prowadzeniem kabli to chodzi o to żeby w odpowiednie rowki do ślizgacza czy o coś innego?
Kable mają być tak poprowadzone, by nie ocierały się o siebie. Krzyżować powinny się poniżej pręta odciągu. W necie z pewnością znajdziesz odpowiednie zdjęcia lub filmy :)
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang