Autor Wątek: Brak dystansu w bloczku, duże wibracje, spadający ślizgacz  (Przeczytany 9484 razy)

archibow

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 206
  • sie strzela sie
Odp: Brak dystansu w bloczku, duże wibracje, spadający ślizgacz
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 20, 2020, 01:20:02 pm »
Racja, to że Chinole będą produkować działający sprzęt po latach niedoróbek było tylko kwestią czasu (to samo sie tyczy innych gadżetów).  Nic dziwnego że konkurencja wpuściła im wirusa  8). A co do "ruskiego" w szkole, to też tak miałem, a w Białymstoku w każdej galerii się kręci ludność byłego ZSRR ;)
PSE Drive NXT
cel Sanlida X10
lipko Ten Zone
Trophy Taker Spring Steel
Tru Ball Beast XT hybrid
VAP v3, Skylon Empros, Skylon Edge
Oak Ridge Shade Umber + WNS Explore B1

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Brak dystansu w bloczku, duże wibracje, spadający ślizgacz
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 20, 2020, 01:23:48 pm »
Póki co powiem tyle że jak dostaje chińczyka w swoje ręce to można spodziewać się wszystkiego... Teraz mam pacjenta na oko całkiem świeży zero śladów uzytkowania a bloczki latają w nim na boki jak wiecie kto po pustym sklepie...
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Brak dystansu w bloczku, duże wibracje, spadający ślizgacz
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 20, 2020, 01:28:55 pm »
Uuuu antysemityzm.... :)

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Brak dystansu w bloczku, duże wibracje, spadający ślizgacz
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 20, 2020, 01:34:24 pm »
Oj tam ;) Jak Chińczycy zrobią dobry łuk w dobrej cenie to pozostaje się tylko cieszyć. Sam używam chińskiego telefonu, może dojdą też kiedyś do takiej jakości w łukach.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


FAZIK

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 141
  • Łucznictwo to precyzyjne podnoszenie ciężarów.
Odp: Brak dystansu w bloczku, duże wibracje, spadający ślizgacz
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 20, 2020, 01:35:07 pm »
Właśnie - bo w chinach słabo o gwarancję. W szanowanych/znanych firmach tak samo mogą się zdarzać buble, ale te firmy podpisując się pod marką zazwyczaj w pełni odpowiadają za to co zejdzie im z linii produkcyjnych.

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Brak dystansu w bloczku, duże wibracje, spadający ślizgacz
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 20, 2020, 01:52:40 pm »
Teraz mam pacjenta na oko całkiem świeży zero śladów uzytkowania a bloczki latają w nim na boki jak wiecie kto po pustym sklepie...
No, to jest bolączka tanich chińskich i koreańskich łuków. Bloczki mają tulejki z brązu, które szybko się wycierają, dlatego w moim Man Kungu chcę zmienić je na tulejki teflonowe. Innych problemów z Man Kungiem nie mam, chociaż jest to model z 2014 roku.
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2020, 01:54:39 pm wysłana przez smox »
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Brak dystansu w bloczku, duże wibracje, spadający ślizgacz
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 20, 2020, 02:04:04 pm »
Teraz mam pacjenta na oko całkiem świeży zero śladów uzytkowania a bloczki latają w nim na boki jak wiecie kto po pustym sklepie...
No, to jest bolączka tanich chińskich i koreańskich łuków. Bloczki mają tulejki z brązu, które szybko się wycierają, dlatego w moim Man Kungu chcę zmienić je na tulejki teflonowe. Innych problemów z Man Kungiem nie mam, chociaż jest to model z 2014 roku.
Tuleja z brązu czy mosiądzu jest jakościowo lepsza od teflonu

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Brak dystansu w bloczku, duże wibracje, spadający ślizgacz
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 20, 2020, 02:35:43 pm »
Tuleja z brązu czy mosiądzu jest jakościowo lepsza od teflonu
Zauważ jednak Pauczo, że w lepszych łukach nie stosuje się tulejek z brązu. Stosuje się łożyska lub bliżej nie określone tuleje plastikowe.
Teflon wydawał się logicznym materiałem skoro brąz nie wytrzymuje próby czasu.
Może ktoś wie jaki materiał byłby odpowiedni?
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Brak dystansu w bloczku, duże wibracje, spadający ślizgacz
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 20, 2020, 02:43:10 pm »
Ja bym obstawiał że oni to na dzień dobry montują źle spasowane. Sądzę że jak wytoczysz tuleje z brązu spasowane jak trzeba to wytrzymają swoje. Ten łuk o którym wspominałem ma nawet nieco za duże otwory w ramionach i ośki mają i tam luz.

Tuleje w C4 wyglądają tak, są po prostu wciskane w bloczek z dwóch stron a spasowane z ośką i bloczkiem są ciasno.
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2020, 02:49:07 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Brak dystansu w bloczku, duże wibracje, spadający ślizgacz
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 20, 2020, 03:14:25 pm »
Tuleje z mosiądzu pasowanie pod stalowe szpilki to stara sprawdzona metoda gdzie nie można stosować łożysk

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Brak dystansu w bloczku, duże wibracje, spadający ślizgacz
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 20, 2020, 05:27:51 pm »
Pauczo, już na początku mojej "kariery" :) jako tokarz uczono mnie, że nie robi się tulei z mosiądzu, bo mosiądz jest "suchy" i zwyczajnie się do tego nie nadaje. Jeżeli już, to tuleje robi się z brązu, a najlepiej z tzw. brązu "samosmarującego". 
Od kilkudziesięciu lat robię w siłownikach hydraulicznych i już dawno zrezygnowaliśmy z brązu i używamy pasków teflonowych. Nie jest to co prawda czysty teflon, tylko jakaś jego odmiana.

Na Allegro są tulejki teflonowe w cenie 4.20 zł za 6 szt. Z przesyłką wychodzi nie cała dycha i tyle wyniósł by mnie koszt wymiany tulejek. Myślę, że warto spróbować. Jak teflon nie zda egzaminu, to zawszę mogę wrócić do tulejek z brązu.

Dzięki Jaco za to zdjęcie. Dzielona tulejka z kołnierzami z dwóch stron, to dobre rozwiązanie.
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Brak dystansu w bloczku, duże wibracje, spadający ślizgacz
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 20, 2020, 06:23:13 pm »
Brąz masz rację mosiądz dekoracje ostatnio do mechanizmów blokujacych zastosowałem brąz a nie mosiądz bo wcześniej była stal o stal i się zacieralo i zastosowałem wkładki z brązu i aja radę

KELT

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Brak dystansu w bloczku, duże wibracje, spadający ślizgacz
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 11, 2020, 10:35:15 am »
Hej,

Zeszło z tym trochę ale w końcu się udało.
Zanim znalazłem czas żeby pozakładać metalowe dystanse zdążyłem ściągnąć oryginalny do tego łuku za pośrednictwem sklepu łuczniczego z Warszawy (pozdrawiam i dzięki za pomoc :) ). Trwało to chyba z miesiąc, a później paczka jeszcze leżała i leżała ... no w końcu założyłem oryginalny dystans.

Pierwsza próba na strzałach do nauki poszła spoko (te cięższe strzały 35 gram).

Założyłem tę lżejszą strzałę ważącą 18 gram i niestety po każdym strzale spada ślizgacz z kabli. Zastanawiam się co z tym zrobić dalej.
Ślizgacz nie jest oryginalny - tamten mi zaginął, kupiłem nowy ale taki sam.
Jak naciągam cięciwę to ślizgacz dochodzi do krawędzi tego pałąku (zostaje niecały 1cm od końca). Tak było od kiedy pamiętam i w zasadzie na tych cięższych strzałach to śmiga, a na lekkich spada. 
Jak oglądałem filmiki na YT podczas strzelania z bloczka to widziałem że ślizgacz zatrzymuje się wcześniej. Może akurat naciąg inny na filmiku - tego nie wiem, u mnie to 29'.
Wydaje mi się (może błędnie), że po wystrzale ten ślizgacz przesuwa się po tym pałąku i zwyczajnie się z niego zsuwa i spada. Może ten pałąk wymienić na dłuższy? Czy to rozwiązałoby problem?



smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Brak dystansu w bloczku, duże wibracje, spadający ślizgacz
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 11, 2020, 11:32:51 am »
Ślizgacz nie jest oryginalny - tamten mi zaginął, kupiłem nowy ale taki sam.

Jak naciągam cięciwę to ślizgacz dochodzi do krawędzi tego pałąku (zostaje niecały 1cm od końca). Tak było od kiedy pamiętam i w zasadzie na tych cięższych strzałach to śmiga, a na lekkich spada. 

Wydaje mi się (może błędnie), że po wystrzale ten ślizgacz przesuwa się po tym pałąku i zwyczajnie się z niego zsuwa i spada. Może ten pałąk wymienić na dłuższy? Czy to rozwiązałoby problem?

[img]https://i.ibb.co/mz4QGPL/IMG-20200723-

KELT, ślizgacz nie jest taki sam. U mnie jest zupełnie inny. Najistotniejsza różnica, to to, że wysokość prowadnic po których przesuwają się kable jest różna, a u Ciebie jest taka sama.

Druga sprawa - gdyby pałąk był za krótki, to ślizgacz spadłby już po naciągnięciu łuku. Jednak zawsze możesz go odkręcić i trochę wysunąć w kierunku cięciwy.

Moim zdaniem, to ślizgacz spada, bo wyskakują z niego kable. Weź zasłoń czymś tę dziurę od góry w ślizgaczu i sprawdź.
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Brak dystansu w bloczku, duże wibracje, spadający ślizgacz
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 11, 2020, 11:55:25 am »
Zamontuj jakiś normalny ślizgacz np z PSE i wtedy zobacz. Drogi nie jest.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)