Autor Wątek: Kilka zdań.  (Przeczytany 12830 razy)

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Kilka zdań.
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 04, 2020, 02:25:19 pm »
Odniosę się do tematu sprzętu. Z doświadczenia wiem, że niektórych ludzi (nie mówię tutaj o forum, a raczej o zawodach) piecze pewna część ciała, jak ktoś ma lepszy lub droższy sprzęt od nich. Wiem co mówię, ponieważ sam takowy posiadam, ale nie chwalę się nim na turniejach tylko jadę z niego strzelać. Raz idzie lepiej, raz gorzej, ale nie mam mega parcia na wyniki jak co niektórzy. Czasem się ktoś mnie pyta po co mi taki drogi sprzęt, twierdząc, że teraz MUSZĘ osiągnąć jakiś wymyślony przez daną osobę wynik. Odpowiadam wtedy, że uczciwe i ciężko na to pracuję to kupuję sobie co chcę i za ile chcę. I nikomu nic do tego jak strzelam i ile strzelam. Mogę sobie nawet kupić taki łuk i rąbać nim drewno. Niestety u niektórych jest mega zawiść i życzą osobie z droższym sprzętem jak najgorzej, aby tylko mu dopiec. Przyznam się, że jestem gadżeciarzem i sprawia mi przyjemność samo ulepszanie łuku. I nic nikomu do tego ile to kosztowało i jakie wyniki z tego osiągam. To mi ma sprawiać to przyjemność i nie muszę osiągać jakiś tam wyników bo jeden z drugim, zazdrośnik sobie coś ubzdurał, że z takim sprzętem muszę zająć minimum drugie miejsce :P
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Kilka zdań.
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 04, 2020, 03:48:34 pm »
Odniosę się do tematu sprzętu. Z doświadczenia wiem, że niektórych ludzi (nie mówię tutaj o forum, a raczej o zawodach) piecze pewna część ciała, jak ktoś ma lepszy lub droższy sprzęt od nich. Wiem co mówię, ponieważ sam takowy posiadam, ale nie chwalę się nim na turniejach tylko jadę z niego strzelać. Raz idzie lepiej, raz gorzej, ale nie mam mega parcia na wyniki jak co niektórzy. Czasem się ktoś mnie pyta po co mi taki drogi sprzęt, twierdząc, że teraz MUSZĘ osiągnąć jakiś wymyślony przez daną osobę wynik. Odpowiadam wtedy, że uczciwe i ciężko na to pracuję to kupuję sobie co chcę i za ile chcę. I nikomu nic do tego jak strzelam i ile strzelam. Mogę sobie nawet kupić taki łuk i rąbać nim drewno. Niestety u niektórych jest mega zawiść i życzą osobie z droższym sprzętem jak najgorzej, aby tylko mu dopiec. Przyznam się, że jestem gadżeciarzem i sprawia mi przyjemność samo ulepszanie łuku. I nic nikomu do tego ile to kosztowało i jakie wyniki z tego osiągam. To mi ma sprawiać to przyjemność i nie muszę osiągać jakiś tam wyników bo jeden z drugim, zazdrośnik sobie coś ubzdurał, że z takim sprzętem muszę zająć minimum drugie miejsce :P
Odejdę trochę od tematu, jeździłem trochę na snowboard, trochę 8 lat.
Trochę się naogladalem na polskich stokach, tak później były Alpy, powracając do polskich stoków spotkałem wiele ludzi ubranych w spider odzież na twardych deskach i żenada, niebieskie trasy a ledwo trzymali pion.
Profesjonalny sprzęt a umiejętności brak, w myśl pokaże się i jest mi lepiej tylko dzieciaki na wyporzyczonym sprzęcie śmigali koło nich aż miło.
Nie jestem przeciwnikiem profesjonalnego sprzętu, wręcz przeciwnie jedna z moich profesji zawodowych to Kowal ślusarz spawacz i jeżeli prowadzisz dzialanosc to błąd przez zły materiał czy sprzęt może kosztować.
Pracujemy n a Hilti drogie narzędzia.
Legolas nie traktuj to jako przytyk do Ciebie, życzę Ci jak najlepiej chodzi mi o jedno, bo mógłby sobie pozwolić na sprzęt za parę tysi, tylko mam inne wydatki a potencjał tego co mam jeszcze nie wykorzystałem.
A tak przy okazji jaki grill gazowy byście polecili?

Antonio7

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Kilka zdań.
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 04, 2020, 03:52:04 pm »
Polska, mieszkam w Polsce, mieszkam w Polsce, mieszkam tu tu tu tu tu...
Pauczo dawaj wstaw jakiś filmik ze strzelania z 50metrów z tych chińczyków.Nie prowokuję Cie, tylko śledzę te wpisy i jestem ciekawy. Bo ja stingerem wszystkiego w żółte nie wsadzam, daj filmik, może coś podpatrzę, bez spiny.

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Kilka zdań.
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 04, 2020, 04:06:32 pm »
Polska, mieszkam w Polsce, mieszkam w Polsce, mieszkam tu tu tu tu tu...
Pauczo dawaj wstaw jakiś filmik ze strzelania z 50metrów z tych chińczyków.Nie prowokuję Cie, tylko śledzę te wpisy i jestem ciekawy. Bo ja stingerem wszystkiego w żółte nie wsadzam, daj filmik, może coś podpatrzę, bez spiny.
Nie widzę problemu, tylko muszę zamówić do cobry nowa cieciwe nigdy nie widziała wosku i postanowiła się postrzepic jak dobrze pójdzie stinger US cobra i oczywiście zombie za cel własnej roboty oceniacie sami.
Żadna spina pozdrawiam

Galus

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 117
Odp: Kilka zdań.
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 04, 2020, 04:36:45 pm »
Nie zauważyłem by tu na forum ktoś polecał drogi sprzęt początkującym, przeważnie jest to coś co mieści się w jego budżecie zazwyczaj pada na stingera w miarę tani i sprawdzony przez wielu. Myślę że prawie każdy miał tu na początku jakiś tańszy chiński osprzęt który nie jest tak wytrzymały jak markowe (pisze to na podstawie podstawki i celownika) z łukami pewnie jest tak samo na początku jest ok ale szybko łapią luzy i się rozregulowują. Z wyśmiewaniem osób strzelających z chińczyka też się nie spotkałem raczej jest na odwrót z usilnym próbowaniem udowodnić w czym chińskie łuku są lepsze od markowych.
Pauczo piszesz ze denerwują cie ludzie którzy kupują sprzęt dla szpanu i złe go używają, jeśli takiego widzisz poradź mu co poprawić może ktoś go źle nauczył a nie zazdrość sprzętu. Nikogo nie powinno obchodzić na co wydaje swoje pieniądze, jeśli kogoś stać niech sobie kupi najdroższy sprzęt i jak ma taki kaprys da go do pozłocenia i wprawienia diamentów.
To nie cena łuku definiuje czy z danym łucznikiem można normalnie pogadać i czegoś się dowiedzieć. Zawsze można spróbować się dowiedzieć od tych co kupili coś lepszego czy było warto i w jaki sposób to wpłynęło na ich wyniki, a nie przekonywać go na starcie że przetrącił i to samo można zrobić łukiem za 500zł.

Poza tematem możesz edytować swoje posty a nie pisać jeden pod drugim.

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Kilka zdań.
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 04, 2020, 04:47:37 pm »
Zanim zacząłem,, zachwalac,, to juz miałem approach czy coś ze stajni mathews jeżeli chodzi o bloczki zwykle myśliwskie bez szału.
Nie zazdroszczę jeszcze raz, czemu nie strzelam z ww do tarczy bo mają osprzęt typowo myśliwski.

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Kilka zdań.
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 04, 2020, 05:00:36 pm »
Polska, mieszkam w Polsce, mieszkam w Polsce, mieszkam tu tu tu tu tu...
W sedno
Nikogo nie powinno obchodzić na co wydaje swoje pieniądze, jeśli kogoś stać niech sobie kupi najdroższy sprzęt i jak ma taki kaprys da go do pozłocenia i wprawienia diamentów.
W sedno v.2.0
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Kilka zdań.
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 04, 2020, 05:50:04 pm »
Polska, mieszkam w Polsce, mieszkam w Polsce, mieszkam tu tu tu tu tu...
W sedno
Nikogo nie powinno obchodzić na co wydaje swoje pieniądze, jeśli kogoś stać niech sobie kupi najdroższy sprzęt i jak ma taki kaprys da go do pozłocenia i wprawienia diamentów.
W sedno v.2.0
Legolas strzelaj jak najbardziej z czego chcesz i jak chcesz rób to dobrze czego Ci życzę.
To nie jest atak że masz dobry sprzęt broń boże, żaden ból dupy, teren do strzelania mam 12 kilometrów od centrum Krakowa więc mógłbym pozwolić sobie na naprawdę ciekawy sprzęt ale jeszcze raz chce sprawdzić ile mogę wycisnąć że sprzętu który mam

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Kilka zdań.
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 04, 2020, 08:57:10 pm »
Chodzi mi o to, że zawsze znajdą się ludzie którym coś nie pasuje. Albo mają za drogi, albo za tani sprzęt. A w tym wszystkim najważniejsze jest, aby nam samym to sprawiało przyjemność, niezależnie od modelu.
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

Haldir

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 60
Odp: Kilka zdań.
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 04, 2020, 09:18:22 am »
Geriatrykiem zaleciało aż miło,  prawie winny się czuje mając dobry sprzęt i nie narzekając na zdrowie . Swoją drogą to gdzie są takie tanie mieszkania że można je kupić za cenę łuku z osprzętem? Pauczo dorzucił kilka swoich firmowych linijek z kiepskim sprzętem i wspaniałymi wynikami jak i walką ze stereotypami o chińskim badziewiu i nudę się odpędziło na godzinę czy dwie . Widać w tym wszystkim początki depresji ale nie wiem co jest tego przyczyną , pogarszajacy się stan zdrowia czy to że strzela się ze słabego sprzętu? Na moje oko jakieś pospolite ruszenie się szykuje posiadaczy kiepskiego sprzętu,  ale na dobrą sprawę kto temu winny ?  Po co kupować kiepski sprzęt i udowadniać na każdym kroku wyniki na nim zrobione i podkreślać jak Pauczo,  strzaly porwane,  spust rozwalony,  łuk kiepski , brak stabów a patrzcie co z tego ch....go sprzętu potrafie ustrzelić!!! Kto kiedy i gdzie widział na zawodach że wszyscy zawodnicy odkręcają staby i biorą dziadowskie strzaly tylko żeby dorównać koledze który przyjechał na zawody właśnie z takim sprzętem i trzeba rozegrać je fair Play....do kogo te pretensje i żale? Niszą w niszy chcecie być? Stowarzyszenie łuczników z badziewnym sprzętem? Proszę bardzo tylko po co o tym trąbić co chwila i rzucać rękawice wszystkim dookoła?
Nieuprzejmym snobem zaleciało aż miło... Jak dla mnie Twój post nic nie wnosi poza zniesmaczeniem...

Tapatalkiem. Stinger max, 70lbs, strzały, spust

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2020, 11:22:18 pm wysłana przez Haldir »
Haldir
PSE Stinger Max (45lbs)
z zestawem i 12 strzałami

salutczarter

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 212
  • Bowtech Liberty V. Spot Hogg Tommy. QAD HDX.PBA
Odp: Kilka zdań.
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 04, 2020, 08:51:01 pm »
Smox mam tak samo jak Ty... mam Horizonka i z tych samych powodow strzelam. Zycie potyralo przez 20 lat pracy w turystyce i gastronomii. Teraz wychodze sobie za dom i sobie strzelam ile chce,z czego chce i frajde mam ze czuje sie coraz lepiej fizycznie i psychicznie... napewno za jakis czas zmienie sprzet na cos lepszego ale na razie jest ok!!! Nie sztuka jest brac z wysokiej polki...sztuka jest umiar i rozsadek w tych zamierzeniach...czy naprawde jest ta wysoka polka potrzebna

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka


smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Kilka zdań.
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 07, 2020, 07:15:37 am »
Smox mam tak samo jak Ty... mam Horizonka i z tych samych powodow strzelam. Zycie potyralo przez 20 lat pracy w turystyce i gastronomii. Teraz wychodze sobie za dom i sobie strzelam ile chce,z czego chce i frajde mam ze czuje sie coraz lepiej fizycznie i psychicznie... napewno za jakis czas zmienie sprzet na cos lepszego ale na razie jest ok!!! Nie sztuka jest brac z wysokiej polki...sztuka jest umiar i rozsadek w tych zamierzeniach...czy naprawde jest ta wysoka polka potrzebna
Sądzę Salutczarter, że takich jak my jest sporo. Strzelamy sobie dla przyjemności, bez stresu, bez nerwów, bez nacisku na zdobycie jak największej ilości punktów. Ogólnie mówiąc - czysta radocha :)
Odnośnie sprzętu, to gdybym nie miał warunków do strzelania u siebie i musiał zapisać się do jakiegoś klubu, to pewnie pod presją kupił bym jakiegoś Stingera. Nie ze względu na to, że lepiej strzela, tylko dla ludzkiego oka.
Pewnie też za jakiś czas zmienię łuk. Będzie to z pewnością "tarczówka", bo nie sądzę bym z jakiegoś łuku myśliwskiego strzelał dużo lepiej niż z obecnie posiadanego Man Kunga.
Nie zamierzam jednak płacić za nazwę firmy i pewnie wybiorę coś z oferty Sanlidy. Może ten - https://www.centrum-lucznicze.pl/sanlida/1598,luk-bloczkowy-sportowy-sanlida-hero-target
Cena wydaje się rozsądna, a parametry całkiem całkiem.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2020, 09:01:42 am wysłana przez smox »
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Kilka zdań.
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 11, 2020, 07:27:56 am »
Łuk nabiera wartości od potu swojego właściciela.

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Kilka zdań.
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 11, 2020, 01:17:14 pm »
Łuk nabiera wartości od potu swojego właściciela.
Tak, nabiera wartości sentymentalnej, ale ta nie przekłada się na materialną. Dla kogoś obcego będzie to tylko stary, używany łuk.
Z tym potem, to też różnie bywa. Jeden osiągnie przyzwoity poziom stosunkowo szybko, drugiemu zajmie to dużo więcej czasu, a trzeci nigdy tego nie osiągnie, choćby pot lał się na treningach wiadrami.
Tak już jest, że ludzie są różni i nie z każdego będzie dobry łucznik.
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Kilka zdań.
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 11, 2020, 01:25:47 pm »
Widzisz strzelałem dzisiaj że stingera chodząc na 40 metrów ze strzał z Ali za 9 pln i czasami padały dychy