Autor Wątek: Kilka zdań.  (Przeczytany 12828 razy)

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Kilka zdań.
« dnia: Maj 03, 2020, 04:07:27 pm »
Napisałem na tym forum wiele bzdur, zwłaszcza na początku, ale nie tylko. Uważałem, że "to człowiek strzela, a nie łuk". To prawda, ale nie do końca. Tak jak najlepszy kierowca nie wygra wyścigu F1 jadąc VW Polo, tak i nawet dobry strzelec nie wiele zdziała strzelając z kiepskiego łuku. Potrzebowałem czasu by to zrozumieć. Przepraszam więc Wszystkich, którzy denerwowali się czytając te moje głupoty.
Przepraszam też za inne moje posty, które mogły kogoś urazić.
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Kilka zdań.
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 03, 2020, 06:12:46 pm »
Poprawny łuk to taki który nie rozleci się w w zwykłym użytkowaniu, nie ma co przepraszać są łuki które wymagają więcej pracy na strzelnicy to fakt, są jak prawdziwi przyjaciele wytkną Ci błędy ale nie będziesz musiał ich kupować za duże pieniądze.
To jakbyś zaczął strzelać z tradycyjnego, wszystko Ci wytknie ale każdy strzał w 10 smakuje znacznie lepiej.
Strzelaj z man kunga i nie miej kompleksów, nauczysz się poprawnie strzelać, a nie iść drogą nie idzie mi specjalnie to kupię drogi sprzęt i będzie lepiej.
Nie idź tą drogą, zrób max wszystko w żółtym na 50 metrów a zrobisz to.....

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Kilka zdań.
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 03, 2020, 08:25:36 pm »
Smox, mam nadzieję, że jesteś zdrów. Tak zabrzmiał Twój wpis ...

Wysłane ze smyrfona via Tapatalk

Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

tomo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 592
Odp: Kilka zdań.
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 03, 2020, 08:32:43 pm »
Nie sądzę pauczo by smox miał kompleksy , ale napisał tak jak jest.
Powiem więcej - czasami strzelając z byle czego można tylko utrwalić niepoprawną technikę i doszukiwać się błędów w sobie, a tymczasem problem jest w sprzęcie.
Co nie zmiania faktu , że postrzelać z czegokolwiek rekreacyjnie zawsze można
Pozdrawiam
MATHEWS APEX 7 , PSE SUPRA, MATHEWS HALON X COMP

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Kilka zdań.
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 03, 2020, 08:48:28 pm »
Smox, mam nadzieję, że jesteś zdrów. Tak zabrzmiał Twój wpis ...
Dzięki Doozers, że pytasz. Zdrów to nie jestem już od wielu lat, ale nauczyłem się z tym żyć. Załatwił mnie hulaszczy tryb życia. Muszę brać leki na stałe. Jak zacząłem strzelać z łuku, znacznie mi się poprawiło. Łuk oderwał mnie od kompa i sprawił, że mam o wiele więcej ruchu.
Kilka słów o Man Kungu. To nie jest zły łuk na początek. Nie prawdą jest, że "można trafić w stodołę, ale tylko jak stoi się w środku". Łuk jest solidnie wykonany i masywny. Nie boję się, że rozleci mi się w rękach. Najsłabszym ogniwem w tym moim strzelaniu jestem ja, a nie łuk. 
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Kilka zdań.
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 03, 2020, 09:17:56 pm »
Smox daj spokój, głowa do góry.
Ćwicz dalej a napadem smuteczkow się nie przejmuj przejdą

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Kilka zdań.
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 03, 2020, 10:51:00 pm »
Kto w życiu głupot nie powiedział napisał ?

Co do problemów...jak powiedział W. Churchill: Triumf czy porażka, obydwu tych oszustów traktuj tak samo.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Kilka zdań.
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 04, 2020, 07:39:21 am »
Smox daj spokój, głowa do góry.
Zbytnio się nie przejmuję. Strzelam sobie dla przyjemności na własnej działce. Raz idzie mi lepiej, a raz gorzej. Nie mam zamiaru zapisywać się do żadnego klubu, ani brać udziału w jakichś zawodach. Za stary już na to jestem i zwyczajnie mi się nie chce. Takich jak ja jest pewnie sporo. Nie wszystkich jest zwyczajnie stać na "wypasiony" drogi łuk i taki sam osprzęt. Sądzę, że znacznie więcej ludzi strzela z "chińskiego gówna", ale się tym nie chwali, obawiając się krytyki.
Utwierdza mnie w tym przekonaniu jeden z polskich sklepów, który początkowo miał w ofercie z Man Kunga tylko łuk Basilisk. Teraz widzę, że wzbogacił swoją ofertę o model Mirage i Aurora.
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Kilka zdań.
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 04, 2020, 08:10:29 am »
Smox daj spokój, głowa do góry.
Zbytnio się nie przejmuję. Strzelam sobie dla przyjemności na własnej działce. Raz idzie mi lepiej, a raz gorzej. Nie mam zamiaru zapisywać się do żadnego klubu, ani brać udziału w jakichś zawodach. Za stary już na to jestem i zwyczajnie mi się nie chce. Takich jak ja jest pewnie sporo. Nie wszystkich jest zwyczajnie stać na "wypasiony" drogi łuk i taki sam osprzęt. Sądzę, że znacznie więcej ludzi strzela z "chińskiego gówna", ale się tym nie chwali, obawiając się krytyki.
Utwierdza mnie w tym przekonaniu jeden z polskich sklepów, który początkowo miał w ofercie z Man Kunga tylko łuk Basilisk. Teraz widzę, że wzbogacił swoją ofertę o model Mirage i Aurora.
Wlasnie o to chodzi, robić swoje i cieszyć się pasją.
Wiele moich wpisów to walka ze stereotypami, najwięcej do powiedzenia na temat,, chińskiego gówna,, mają ci co nawet dla upewnienia nie strzelali z tego sprzętu.
Jest wiel na tym forum ludzi młodych, którzy chcieli by strzelać z bloczka ale cena chamerykanskich jest nie do przeskoczenia.
Pokazałem że można trafić z cobry bez osprzętu w tarczę, no w fajki nie udało się, 90 metrów mało? Bez celownika?
Powracając kupowanie na początek cobry zły pomysł, lepiej tarczowe taaak.
Tylko taka cobra przetrwa tyle suchaczy a tarczowka ile po jednym może iść na złom.
A jeżeli ktoś stwierdzi że łuk to nie dla niego cobra 50 złotych straty a tarczowka 1000 2000 PLN straty.
A jakieś bzdury o złych nawykach, stereotypowe bzdety.
Jest jakiś trener na forum to niech mnie poprawi.
Jeszcze raz że stinngerem udało mi się robić dobre wyniki, co po niektórzy twierdzili że przesadzam.
Otóż nie i za cel postanowiłem że z 50 metrów uda mi się w tarcz40 umieścić wszystkie 6 strzał w serii w złotym i wtedy mogę myśleć o tarczowce.
Smox trenuj jeszcze raz trenuj to właśnie łucznictwo jest idealne dla ludzi powyżej 40 lat poruszasz się postrzelasz a w między czasie pogrilujesz.
Pozdrawiam

Masud

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 186
Odp: Kilka zdań.
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 04, 2020, 09:55:47 am »
Tak jak głupio gadają ci co krytykują łuk którego nie mieli w ręku tak ty głupio gadasz o klubie i zawodach. Nie obraź się bo nie po to piszę by Cię urazić albo nawet zdenerwować. Są kluby snobów i tam bym godzinę nie wytrzymał i są normalnych ludzi i tam atmosfera jest cudowna. Co do wieku i zawodów. Zacząłem strzelać w wieku 56 lat. Dziś mam 57 lat. Żadne zawody mnie nie intetesowały. Chciałem sobie pobyć w ciszy i spokoju sam na sam z tarczą. Pojechałem na jedne potem drugie. Zająłem ostatnie miejsce. I było super. Super ludzie, kawa, bigos, ognisko. Z chorób mam: astnę, nadciśnienie, cukrzyce, 4 przepukliny na kręgosłupie i trochę innych zalet. Ale mogę przejść się po lesie 6 km przez 4 godziny w towarzystwie fajnych ludzi. Oczywiście nie wszyscy są fajni ale gadasz z tymi fajnymi. Widziałem i takich co na fieldzie mieli sprzęt droższy niż moje mieszkanie o samochodzie nie wspominając. Ale oni i tak stoją z boku i oni z nikim i nikt z nimi nie gada. Taka sobie elyta. A większość to równiachy co popadzą, pomogą, podpowiedzą. Dlatego łucznictwo terenowe jest przyjemniejsze niż torowe, bo inni ludzie i mniej parcia na wynik a więcej na rekreacje.
Reasumując. Pomyśl nad zawodami a na początek korespindencyjnymi np. Hajmatu Górnośląskiego z facebooka i po postach zobaczysz że to fajni i starzy ludzie się bawią.
Bloczek: Bear Approach HC (2019) 60#
Konny: Nomad Black Shadow 48" 35#
Wschodni: Oak Ridge Sado Bamboo 52" 35#
Longbow: Buck Trail Metis 60" 30#
Barebow: Winners Explore DX + KAP Winstorm 2 Carbon Foam Limbs.

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Kilka zdań.
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 04, 2020, 10:14:17 am »
Tak jak głupio gadają ci co krytykują łuk którego nie mieli w ręku tak ty głupio gadasz o klubie i zawodach. Nie obraź się bo nie po to piszę by Cię urazić albo nawet zdenerwować. Są kluby snobów i tam bym godzinę nie wytrzymał i są normalnych ludzi i tam atmosfera jest cudowna. Co do wieku i zawodów. Zacząłem strzelać w wieku 56 lat. Dziś mam 57 lat. Żadne zawody mnie nie intetesowały. Chciałem sobie pobyć w ciszy i spokoju sam na sam z tarczą. Pojechałem na jedne potem drugie. Zająłem ostatnie miejsce. I było super. Super ludzie, kawa, bigos, ognisko. Z chorób mam: astnę, nadciśnienie, cukrzyce, 4 przepukliny na kręgosłupie i trochę innych zalet. Ale mogę przejść się po lesie 6 km przez 4 godziny w towarzystwie fajnych ludzi. Oczywiście nie wszyscy są fajni ale gadasz z tymi fajnymi. Widziałem i takich co na fieldzie mieli sprzęt droższy niż moje mieszkanie o samochodzie nie wspominając. Ale oni i tak stoją z boku i oni z nikim i nikt z nimi nie gada. Taka sobie elyta. A większość to równiachy co popadzą, pomogą, podpowiedzą. Dlatego łucznictwo terenowe jest przyjemniejsze niż torowe, bo inni ludzie i mniej parcia na wynik a więcej na rekreacje.
Reasumując. Pomyśl nad zawodami a na początek korespindencyjnymi np. Hajmatu Górnośląskiego z facebooka i po postach zobaczysz że to fajni i starzy ludzie się bawią.
Alleluja i amen.

$Mollo$

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 75
Odp: Kilka zdań.
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 04, 2020, 10:56:45 am »
Geriatrykiem zaleciało aż miło,  prawie winny się czuje mając dobry sprzęt i nie narzekając na zdrowie . Swoją drogą to gdzie są takie tanie mieszkania że można je kupić za cenę łuku z osprzętem? Pauczo dorzucił kilka swoich firmowych linijek z kiepskim sprzętem i wspaniałymi wynikami jak i walką ze stereotypami o chińskim badziewiu i nudę się odpędziło na godzinę czy dwie . Widać w tym wszystkim początki depresji ale nie wiem co jest tego przyczyną , pogarszajacy się stan zdrowia czy to że strzela się ze słabego sprzętu? Na moje oko jakieś pospolite ruszenie się szykuje posiadaczy kiepskiego sprzętu,  ale na dobrą sprawę kto temu winny ?  Po co kupować kiepski sprzęt i udowadniać na każdym kroku wyniki na nim zrobione i podkreślać jak Pauczo,  strzaly porwane,  spust rozwalony,  łuk kiepski , brak stabów a patrzcie co z tego ch....go sprzętu potrafie ustrzelić!!! Kto kiedy i gdzie widział na zawodach że wszyscy zawodnicy odkręcają staby i biorą dziadowskie strzaly tylko żeby dorównać koledze który przyjechał na zawody właśnie z takim sprzętem i trzeba rozegrać je fair Play....do kogo te pretensje i żale? Niszą w niszy chcecie być? Stowarzyszenie łuczników z badziewnym sprzętem? Proszę bardzo tylko po co o tym trąbić co chwila i rzucać rękawice wszystkim dookoła?
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2020, 11:17:38 am wysłana przez Dudek »

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Kilka zdań.
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 04, 2020, 11:18:33 am »
Ha ha gieriatryk, rękawica to podnieś i coś udowodnij a nie mam super sprzęt i docinki do wszystkich, 50 metrów 40 a czemu na to się uwziolem bo to cel pokazujący czysty strzał na komorę. No pokaż umiejętności i się nimi podziel.... Tylko żebyś sam nie wystrychnal sie na Dudka

$Mollo$

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 75
Odp: Kilka zdań.
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 04, 2020, 11:30:27 am »
Poza sucharem które tak lubisz , co Ty pokazałeś za umiejętności ? Czym się podzieliłeś poza tym komicznym video z paczką fajek i opisami swoich punktacji, jeszcze wiersze kolega pisze ...  Po co cały czas się czepiasz ludzi i chwalisz swoimi osiągnięciami i ciśnienie podnosisz opowieściami o słabym sprzęcie ? Jedź na zawody i udowodnij wszystkim jaki jesteś kozak , mało takich w kraju ? Domorosły Robin Hood komediant.  Dodaj do tego co rusz nowy temat co by wyobraźnia innych pracowała i może tłumy się w końcu zjadą na twoją strzelnicę bo na razie jakoś szału nie widzę. Forum traktujesz jak terapię? Czy miejsce do zareklamowania biznesu ? Piszesz jak kura pazurem i tematów kilkanaście na każdej stronie ....  czego tak naprawdę chcesz ?

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Kilka zdań.
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 04, 2020, 02:09:07 pm »
Poza sucharem które tak lubisz , co Ty pokazałeś za umiejętności ? Czym się podzieliłeś poza tym komicznym video z paczką fajek i opisami swoich punktacji, jeszcze wiersze kolega pisze ...  Po co cały czas się czepiasz ludzi i chwalisz swoimi osiągnięciami i ciśnienie podnosisz opowieściami o słabym sprzęcie ? Jedź na zawody i udowodnij wszystkim jaki jesteś kozak , mało takich w kraju ? Domorosły Robin Hood komediant.  Dodaj do tego co rusz nowy temat co by wyobraźnia innych pracowała i może tłumy się w końcu zjadą na twoją strzelnicę bo na razie jakoś szału nie widzę. Forum traktujesz jak terapię? Czy miejsce do zareklamowania biznesu ? Piszesz jak kura pazurem i tematów kilkanaście na każdej stronie ....  czego tak naprawdę chcesz ?
No ale dałeś mi do wiwatu, miesiąc nie starczy żebym się pobierał,