Autor Wątek: Weganie i mięsofile  (Przeczytany 3963 razy)

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Weganie i mięsofile
« dnia: Kwiecień 29, 2020, 12:59:52 pm »
Kolejne pytanie ilu forumowiczów lubi mięso a ilu spożywa tylko rośliny?

stanis

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Weganie i mięsofile
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 29, 2020, 01:50:51 pm »
 :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Weganie i mięsofile
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 29, 2020, 01:59:40 pm »

tomo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 592
Odp: Weganie i mięsofile
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 29, 2020, 10:45:33 pm »
Wszystko z Tobą OK? ;) ;) ;) ;) ;) ;)
MATHEWS APEX 7 , PSE SUPRA, MATHEWS HALON X COMP

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Weganie i mięsofile
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 29, 2020, 11:36:55 pm »
Ja jestem mięso i roślinożerny, ale w ciągu ostatnich miesięcy mocno ograniczyłem mięso, ze względu, że mnie po prostu od niego odrzuciło. Poza tym mięcho w takich ilościach (i takiej jakości) jak ludzie w dzisiejszych czasach jedzą, jest po prostu niezdrowe.
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

scibor1

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 54
Odp: Weganie i mięsofile
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 30, 2020, 05:51:42 am »
Ja zaś jestem pośrednio roślinożerny. Spożywam rośliny które uprzednio zostały zjedzone przez zwierzęta i odłożone w tkance mięśniowej.
Martin Saber TD

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Weganie i mięsofile
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 30, 2020, 06:30:55 am »
Ja nie jem jedzenia mojego jedzenia

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: Weganie i mięsofile
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 30, 2020, 09:22:37 am »
Prowadzę dość aktywny tryb życia (rowery, bieganie,pływanie, wycieczki piesze no i łuki...) więc moja dieta musi być, ogólnie mówiąc, zdrowa.
Nie mam żadnych uprzedzeń kulinarnych, w diecie, tak jak i w każdej dziedzinie życia zdrowy rozsądek odgrywa kluczową rolę.
czerwone mięcho - od święta ponieważ to co jest na sklepowych pułkach średni mi odpowiada a do dziczyzny nie mam dostępu (bardzo ciężko trawię mięcho :/ )
Białe mięso - częściej, kurczak, indyk.
Ryby - staram się jeść często szczególnie morskie, ogólnie kocham ryby i wolę rybę od każdego mięsa.
warzywa oraz jaja - mieszkam na wsi w sezonie letnim mamy spory warzywniak oraz kawałek pola więc warzyw mamy sporo, mamy też własny kurnik i z niego bardzo zdrowe i świeże jaja.
sytuacja warzywno- owocowa wygląda niestety nieco gorzej zimą ale chyba każdy ma ten problem.
pozdrawiam
Bartek
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Weganie i mięsofile
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 30, 2020, 09:47:42 am »
Prowadzę dość aktywny tryb życia (rowery, bieganie,pływanie, wycieczki piesze no i łuki...) więc moja dieta musi być, ogólnie mówiąc, zdrowa.
Nie mam żadnych uprzedzeń kulinarnych, w diecie, tak jak i w każdej dziedzinie życia zdrowy rozsądek odgrywa kluczową rolę.
czerwone mięcho - od święta ponieważ to co jest na sklepowych pułkach średni mi odpowiada a do dziczyzny nie mam dostępu (bardzo ciężko trawię mięcho :/ )
Białe mięso - częściej, kurczak, indyk.
Ryby - staram się jeść często szczególnie morskie, ogólnie kocham ryby i wolę rybę od każdego mięsa.
warzywa oraz jaja - mieszkam na wsi w sezonie letnim mamy spory warzywniak oraz kawałek pola więc warzyw mamy sporo, mamy też własny kurnik i z niego bardzo zdrowe i świeże jaja.
sytuacja warzywno- owocowa wygląda niestety nieco gorzej zimą ale chyba każdy ma ten problem.
pozdrawiam
Bartek
Dzięki temu że mieszkam na wsi mam też dostęp do własnych jaj kurzych, pomidorów warzyw czy mięsa drobiowego, steki uwielbiam ale tylko od znajomego hodowcy a potrafię go zrobić ze wierzch pięknie przyrumieniony a środek mięciutkki i soczysty.
Ogólnie lubię gotować i obiad bez mięsa czy ryby jest dla mnie niepełny co nie oznacza że brakuje tam warzyw czy owoców. Ogólnie lubię eksperymentować w kuchni w myśl nigdy nie ma takiego samego bigosu.

adept

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 182
Odp: Weganie i mięsofile
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 30, 2020, 04:51:53 pm »
Dzięki temu że mieszkam na wsi mam też dostęp do własnych jaj kurzych[...]
He he he...  :)
Ja nie mieszkam na wsi, więc mam dostęp tylko do własnych... ;)

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Weganie i mięsofile
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 30, 2020, 05:01:27 pm »
Dzięki temu że mieszkam na wsi mam też dostęp do własnych jaj kurzych[...]
He he he...  :)
Ja nie mieszkam na wsi, więc mam dostęp tylko do własnych... ;)
Specjalnie dodałem kurzych i myślałem że nie będzie podtekstow ale nie ma co ubawilem się :)

adept

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 182
Odp: Weganie i mięsofile
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 30, 2020, 05:55:50 pm »
[...]ale nie ma co ubawilem się :)
I o to chodzi  :)

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Weganie i mięsofile
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 30, 2020, 06:20:26 pm »
No właśnie śmiech nawet z siebie powoduje że dystans do tarczy jest wprost proporcjonalny dystansu do siebie tak więc wyjąć kij od miotły z dupy (dupa staropolskie określenie otworu w drzewie) i dyskutować niekoniecznie zgadzajac się ze sobą

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Weganie i mięsofile
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 01, 2020, 02:19:14 pm »
Ja jestem mięso i roślinożerny, ale w ciągu ostatnich miesięcy mocno ograniczyłem mięso, ze względu, że mnie po prostu od niego odrzuciło. Poza tym mięcho w takich ilościach (i takiej jakości) jak ludzie w dzisiejszych czasach jedzą, jest po prostu niezdrowe.
Jeśli chodzi o marketów kurczaki to jak lubię miecho to od tego kurestwa mnie odrzuca, wiejski kogut przy tym to jak Ferrari przy zgnitym oplu.
Zresztą co się dziwić kiedy po takim kurczak z marketu dziewczynki 8 letnie dostają okresu,, anabole i antybiotyki a czym to karmią to już nawet nie ma co się domyślać.