Autor Wątek: Ilu forumowiczów poluje z łukiem?  (Przeczytany 7095 razy)

Antonio7

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Ilu forumowiczów poluje z łukiem?
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 30, 2020, 11:17:09 pm »
Dokładnie Dudek, tropienie, kamuflaż, cisza. To jest polowanie. Znam z opowieści starych myśliwych, którzy tak polowali, ambony omijali łukiem. Łuk jest świetną bronią do polowania, cicha, jednak trzeba na te 20-30m podjeść zwierzę i tu jest cały sens. Znam myśliwego, który polował razem z łucznikiem rosjaninem, byli w Afryce, rosjanin upolował Kudu z ogromnymi rogami. Mówił, że był też w Rosji, 10tys dolarów za zorganizowanie polowania na niedźwiedzia, z obstawą dwóch rosjan z kałachami. Był też świadkiem jak niedźwiedź zaatakował gościa, przytulił go i jednym zrywem wyrwał mu boki, żebra było widać. Takie historyjki w temacie :) Najgorzej jak z łuku nie trafisz, później ze strzałą lata takie zwierze, na pewno były takie przypadki. Na filmach na yt to każdy trafia, nikt nie pokaże niecelnych strzałów.

$Mollo$

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 75
Odp: Ilu forumowiczów poluje z łukiem?
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 30, 2020, 11:24:38 pm »
Co do niecelnych strzałów to zgadzam się oczywiście i nie wiadomo ile godzin czy nawet dni zwierzak się męczy a co do ataków na myśliwych,  super natura odwraca karty . Cieszy mnie i to bardzo naprawdę jak słyszę o ataku na myśliwych wyposażonych w hajendowe sprzęty do uśmiercania zwierzyny które w danym momencie są bezużyteczne a trzymający je kozak dostaje wyrównanie szans . Nie szkoda mi takich tumanów nawet jeżeli zginą , z naturą nie ma żartów a kij ma dwa końce.

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Ilu forumowiczów poluje z łukiem?
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 01, 2020, 05:07:20 am »
Widziałem ten filmik z wolem i tu muszę przyznać żenada to już lepiej gdyby chłop podszedł z siekierą i uderzył między oczy.
Czasami wpisy kupiłem łuk i będę polowal 70 funtów wystarczy bo udało mi się naciągnąć tak a tu conajmniej rok aby poprawnie strzelać dystans 50 metrów, potem pół roku ocenianie dystansu plus strzelanie na nierównym terenie.
Następnie pochodzenie zwierzyny sarne akurat łatwo podejść, raz na 30 metrów udało mi się podkrasc w czerwonej koszulce bez maskowania twarzy.
Schody zaczynaja się z bazantem lub zajacem, miej coś w ręku to trudno podejść na 40 50 metrów, nie miej nic czasami 30 20 metrów można podejść.
Jeszcze jest jeden motyw jak przykład z zabicie kury na rosół i oprawieniem dużo osób odpadnie że nie zabije albo po oprawieniu nie zje.
Kwestia czy polowanie jest ok, z łukiem czy sztucerem to jestem jak najbardziej bardzo za.
Zwierzyny jest bardzo dużo coraz większe nieuzytki dają wspaniałe warunki do rozrost poglowia.
Natura jest niestety pozbawiona drapieżników, nie licząc Lisa który buforuje bażanta czy zająca, lecz sarny i dziki nie mają naturalnego drapieżniki i jest ich multum. Dlatego myśliwi muszą tym sterować, oczywiście pojawi się ktoś ze to bestjalstwo no nie bardzo proponuję zobaczyć jak polują hieny szakale jedzą żywcem ofiarę.
Tak samo nie życzę spotkania oko w oko z locha z młodymi albo odynca na autostradzie

$Mollo$

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 75
Odp: Ilu forumowiczów poluje z łukiem?
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 01, 2020, 05:38:26 am »
Hiena,  szakale i inne drapieżniki robią tak bo są zwierzętami i taka ich natura jako drapieżniki muszą zabijać żeby przeżyć.  Jest tak od setek tysięcy o ile nie milionów lat , natura i tyle . Tobie Bozia dała rozum , inteligencję,  uczucia wyższe,  jako istota myśląca ciągle się uczysz i rozwijasz.  Po co w takim razie na własne życzenie cofać się w rozwoju i zabijać zwierzęta jeżeli nie masz problemów ze znalezieniem pożywienia,  nie zagrażają ci bezpośrednio albo tym bardziej nie uciekają przed Tobą bo nie widzą zagrożenia w człowieku. Owszem kontrola populacji dzików czy innych zwierząt jest konieczna choć by ze względu na rolników i ich pola ale wtedy powinna odbywać się w najbardziej humanitarny możliwy sposób a nie łuk i strzałę bo akurat ty masz takie kaprycho żeby przy użyciu tego sprzętu pozbawić życia jakieś zwierze.  Broń palna jest o wiele skuteczniejsza w tym i bardziej precyzyjna a co za tym idzie zwierzęta męczą się możliwie krótko.
Łucznictwo było efektywne jako broń ale prawie tysiąc lat temu . W dzisiejszych czasach nie powinno być zezwolenia na takiego rodzaju atrakcje jak polowanie z łukiem, bez względu na kraj . Jako broń łuk jest mało efektywny i nie humanitarny,  kropka. Jesteś kozak i chcesz posmakować dreszczyku polowania , wyrownaj trochę szansę i zapoluj na niedźwiedzia tylko przy użyciu noża....powodzenia.
« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2020, 05:49:40 am wysłana przez Dudek »

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Ilu forumowiczów poluje z łukiem?
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 01, 2020, 06:10:18 am »
Jak służyłem w Kosovie w 1999 to miejscowi prosili o to że strach z domu wyjsc bo nie dość że UPA robiła sobie tam przerzut broni przez góry nawet do siebie musieliśmy trochę postrzelac... Podchodził Niedźwiedź wyzeral kukurydzę, no cóż kozak że mnie żaden bo miałem AK 47 reszta chłopaków beryle no i przestał ludzi dreczyc

$Mollo$

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 75
Odp: Ilu forumowiczów poluje z łukiem?
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 01, 2020, 06:16:41 am »
Co to ma wspólnego z tematem ?  Też byłem w woju i miałem kałacha w ręku,  i ??? Jakieś dziwne czasem są twoje wpisy , masz swój świat definitywnie . Bez urazy . Ja o polowaniach,  ty o Kosovie,  kałachach,  kukurydzy i przerzucie broni  ....
« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2020, 06:24:56 am wysłana przez Dudek »

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Ilu forumowiczów poluje z łukiem?
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 01, 2020, 06:27:03 am »
Wspominałeś niedźwiedzia to ci opowiedziałem przygodę, to ile misji albo jaka jednostka?

$Mollo$

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 75
Odp: Ilu forumowiczów poluje z łukiem?
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 01, 2020, 06:30:46 am »
Było, minęło.  Opowieść nie na temat .

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Ilu forumowiczów poluje z łukiem?
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 01, 2020, 06:44:22 am »
No właśnie pytanie było formy zamkniętej umiesz odróżnić od otwartego?

$Mollo$

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 75
Odp: Ilu forumowiczów poluje z łukiem?
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 01, 2020, 06:47:44 am »
Sorry nie nadążam za Tobą... za dużo tego było.  Zostańmy przy polowaniach albo załóż nowy temat ....

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Ilu forumowiczów poluje z łukiem?
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 01, 2020, 06:53:23 am »
Już objaśniam temat wątku ilu poluje, pytanie zamknięte nadazasz już?
Az musiałem poświęcić parę chwil aby stworzyć ta zartobliwa fraszke..

$Mollo$

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 75
Odp: Ilu forumowiczów poluje z łukiem?
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 01, 2020, 08:20:46 am »
No właśnie taki czlowiek orkiestra z ciebie , piszesz jakieś fraszki,  potem o niedźwiedziach jakieś wspominki,  misja Kosovo , kukurydza , kałachy  itp ... znajoma jest ci postać Foresta Gumpa?  :o
Tylko czekać jak napiszesz temat coś w stylu " Hej co myślicie o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad świętami Wielkiej Nocy? "  ;D ;D
« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2020, 08:26:01 am wysłana przez Dudek »

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Ilu forumowiczów poluje z łukiem?
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 01, 2020, 09:41:18 am »
Ocenianie innych ludzi stało się ostatnio bardzo popularne. Zwłaszcza w internecie, gdzie oceniający czuje się bezpieczny, bo anonimowy. Ciekawe czy któryś z tych "oceniaczy" miałby odwagę stanąć twarzą w twarz z myśliwym i powiedzieć mu, że jest rzeźnikiem, katem i mordercą. Pewnie dostał by w mordę i tyle.
Nie jestem myśliwym, nigdy nie polowałem, ale sądzę, że w skrajnych warunkach dałbym radę zabić zwierzynę, wypatroszyć, usmażyć i zjeść.
Właściwie, to znacznie bliżej mi do myśliwego niż powiedzmy do "mężczyzny" w różowych leginsach i czerwoną torebeczką.
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

Antonio7

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Ilu forumowiczów poluje z łukiem?
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 01, 2020, 10:14:02 am »
Ja też, kto wie czy gdyby polowanie z łukiem było legalne, może i bym zrobił papiery. Tylko z tego względu, że mięso w sklepach to chemiczna tragedia, sarnina to wysokiej jakości mięso, ona je tylko najlepsze rzeczy w lesie, a taka świnia zje wszystko, sam nie jem wieprzowiny. Chociaż kocham zwierzęta, sarny są piękne, ale jedną na jakiś czas dla siebie fajnie by było mieć.

Polscy myśliwi łucznicy nadal walczą o legalizacje polowań w Polsce. Przedstawiają plusy polowań z łukiem np. Brak hałasu, mówią, że zwierzyna nie wie, że umiera (wątpliwe). Chodzi o to, że fala od pocisku uderza praktycznie w całe ciało, narządy wydzialają dużo różnych substancji, ale przecież po strzale z łuku zwierzę ucieka i też wydziala zapewne adrenalinę itd. Nie wiem, nie znam się aż tak.

Co do drapieżników to u mnie w Lubuskim sporo wilków, nie aż tyle, żeby same kontrolowały liczebność zwierzyny, ale jest ich trochę, wiem od leśników i myśliwych. Sam jednego widziałem, miał przyspieszenie jak ferrari, niesamowite.

$Mollo$

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 75
Odp: Ilu forumowiczów poluje z łukiem?
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 01, 2020, 12:07:16 pm »
Kolego smox , pozwól że naświetle ci deczko jak sprawa wygląda.
Nie oceniam ludzi tylko to co robią i gwarantuje że jestem w stanie zrobić to oko w oko czy twarzą w twarz z każdym z tych kozaków z flintą czy łukiem jak kto woli którzy polują , to raz . Dwa to to że wpadasz i dołączasz do tematu gdzie każdy ma prawo do własnej opinii  i wyjeżdżasz z dawaniem w mordę od tak . Piszesz też o anonimowości internetowej gdzie sam właśnie w tym z niej korzystasz bo ja umiem o siebie zadbać i nie wiesz o mnie nic a tym bardziej o życiu prywatnym a wyskakujesz z takimi stwierdzeniami.  O dawaniu w mordę też trochę wiem jak i jestem pewny tego że na ułomka w tej dziedzinie nie trafiłeś a jeżeli myślisz że jestem jakiś zniewieściały skoro jestem przeciwny polowaniom to byś się bardzo oszukał,  oj bardzo. Chcesz to   możemy się ustawić na " wymianę poglądów " o polowaniach i możesz dać mi w mordę,  ewentualnie możesz wpaść z kolegą myśliwym który lubi takie klimaty a gwarantuje że to nie ja będę dzwonił 2 minuty później na 112. Pajac jesteś i tyle , obrażasz ludzi których na oczy nie widziałeś na podstawie ich poglądów tym bardziej na takie kontrowersyjne tematy. Pewny jesteś że to Ty mógłbyś mi to powiedzieć prosto w oczy bez wyłapania na brodę????
« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2020, 12:09:25 pm wysłana przez Dudek »