Autor Wątek: Wymarzona strzelnica  (Przeczytany 6343 razy)

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Wymarzona strzelnica
« dnia: Kwiecień 25, 2020, 02:03:05 pm »
Chciałbym zebrać opinie od was Forumowicze, jakie atrakcje na strzelnicy łuczniczej chcielibyście zastać, mechanizmy, cele czy też inne precjosa.
Czekam na Wasze opinie i sugestie dajmy ponieść się fantazji.

$Mollo$

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 75
Odp: Wymarzona strzelnica
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 25, 2020, 05:43:53 pm »
Wymarzona strzelnica? Chciał bym mieć ją gdzieś blisko a najlepiej na swojej posesji , działce itp. Masy mi się dom z tarasem z tyłu i dużym trawnikiem gdzie stoją gumowe świniaki i inne figurki 3d ( wiadomo że tylko na własnym podwórku możesz je rozstawić żeby nie zostały zniszczone czy skradzione a kosztują trochę) . Nie koniecznie duże odległości ale różnej wielkości cele np 50 czy 60m max . Pije poranną kawę , wychodzę na taras i strzelam , pada deszcz  - strzelam , lekka szarówka- zakładam świecący nock i strzelam . Dosłownie kiedy najdzie mnie ochota mogę sobie strzelać,  wygodnie i szybko bez podróży na strzelnicę,  pakowania gratów itp . Wymarzona strzelnica jak widać łączy się prawie z domem i dużą posesją ale tak bym chciał właśnie....

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Wymarzona strzelnica
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 25, 2020, 05:49:05 pm »
A jeszcze co by uatrakcyjnić strzelnice, a tak na marginesie zakopmy topór.
I przy fajce pokoju chciałbym posłuchać jeszcze więcej sugestii propozycji

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Wymarzona strzelnica
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 25, 2020, 05:56:51 pm »
Ja mam tę samą opinię co Dudek. Czyli strzelnica, przy posesji żeby nie trzeba było się z tym całym majdanem wozić :)
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Wymarzona strzelnica
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 25, 2020, 06:14:35 pm »
Naprawdę proszę puścić wodze fanazjii...

$Mollo$

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 75
Odp: Wymarzona strzelnica
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 25, 2020, 06:30:33 pm »
No zależy ile popuścisz te wodze fantazji to czuje że zawsze będzie to blisko domu,  raz dla bezpieczeństwa i ochrony sprzętu który tam umieścisz a dwa dla wygody i bezproblemowego użytku.  Na 18m tarczowe warunki można było by pomyśleć gdzieś pod dachem ale to nie dla mnie,  właśnie tak widzę strzelanie na luzie jak opisałem wyżej . Jesteś niby w domu ale masz tą wygodę że np czekasz na obiad 25 min , idziesz na taras i prujesz.  Nie chce ci się leżeć jak pada deszcz  - wychodzisz na taras i strzelasz . Wygoda i nieograniczony dostęp No i zwierzaki albo jakieś zmyślne cele zamiast tarcz , jestem przeciwnikiem polowań ale wolał bym strzelać na zasadzie kill shot ( jak w grach , niby lubisz zabijać ale nie jesteś mordercą w życiu prywatnym ) . Ogromny kołczan na kształt beczki z 120 strzałami  na tarasie i jazda .

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Wymarzona strzelnica
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 25, 2020, 06:35:02 pm »
Pauczo, mnie bardzo pasowała by strzelnica z samojezdnym strzałochwytem sterowanym pilotem. Nie musiał bym latać po strzały, no i można by było regulować odległość na którą mam aktualnie ochotę postrzelać.
Pewnie wielu łuczników w podeszłym wieku chciało by taką mieć :)
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

$Mollo$

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 75
Odp: Wymarzona strzelnica
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 25, 2020, 06:40:51 pm »
Aktywność ruchowa to jedena z zalet tego sportu , pomysł trochę " amerykański "  . Tym samym wolę łuk od kuszy co koledze pewnie kusza by pasowała,  po co się męczyć- a celność jaka   :o

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Wymarzona strzelnica
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 25, 2020, 07:29:01 pm »
Bardzo cenne sugestie, a czy możliwość postrzelania z terenówki z dachu, takie safari łucznicze?

$Mollo$

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 75
Odp: Wymarzona strzelnica
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 25, 2020, 07:42:01 pm »
Chyba nie w trakcie jazdy ?  ;D.  Jakoś stacjonarne lepiej mi się kojarzy bo dystans masz znajomy , z samochodu za każdym razem musisz sięgnąć po dalmierz a potem ustawić łuk itp. Przynajmniej ja tak myślę,  kilka zwierzaków i każdy na znajomym mi dystansie i albo kilka pinów celownik albo pojedyńczy i szybka zmiana . Chyba że masz na myśli siedzenie na pace i tor 3d rozłożony na terenie kilku hektarów i zwierzaki w określonych miejscach , wtedy każdy strzał można opracować jak pseudo oddzielne polowanie , też może być nie źle.

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Wymarzona strzelnica
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 25, 2020, 07:48:36 pm »
No mam pajero z relingami dorobienie balkonu na nim i można się bawić a co myślicie o strzelaniu z konia?

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Wymarzona strzelnica
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 25, 2020, 08:03:49 pm »


a co myślicie o strzelaniu z konia?

Są tacy co nic innego nie robią :-), to cała osobna dyscyplina.



Wysłane ze smyrfona via Tapatalk

Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

$Mollo$

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 75
Odp: Wymarzona strzelnica
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 25, 2020, 08:15:59 pm »
No mam pajero z relingami dorobienie balkonu na nim i można się bawić a co myślicie o strzelaniu z konia?
W sumie dobry pretekst do złych strzałów,  zawsze można powiedzieć że koń się poruszył hahahah

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Wymarzona strzelnica
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 25, 2020, 08:18:50 pm »
A oprócz zwierząt 3d czy zombie, krasnoludy i orkowie uatrakcyjnily by strzelanie

$Mollo$

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 75
Odp: Wymarzona strzelnica
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 25, 2020, 08:22:13 pm »
Mogą być i manekiny aby dobrze zrobione , można nazwać zombie żeby nie było że udajesz że strzelasz do ludzi  ;D obojętnie co oby nie nudne tarcze.