Autor Wątek: Po jakim czasie tarczowka?  (Przeczytany 14909 razy)

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Po jakim czasie tarczowka?
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 25, 2020, 01:37:13 pm »
Pauczo, tutaj akurat Dudek ma rację, jeśli chodzi o to jak piszesz na forum, a nie jak strzelasz. Bardzo ciężko się to czyta. Nie każdy jest polonistą, ale jakieś minimum trzeba zachowywać. To jak piszesz na forum, jest też okazaniem szacunku dla ludzi, którzy czytają Twoje posty. Także, weź się trochę bardziej postaraj i będzie git :-)
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Po jakim czasie tarczowka?
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 25, 2020, 01:51:29 pm »
Spoko, zastosuję się do Twoich sugestii, bo prezentujesz wysoki poziom kultury oraz entuzjazm z jakim podchodzisz do łucznictwa jest godny pochwał.
Jesteś jednym z niewielu, którzy potrafią dodać motywacji i potrafią docenić progres umiejętności u innych.
Tak trzymać i życzyć sobie żeby takich pozytywnych ludzi było więcej na tym forum a szczególnie w dziale bloczka.

$Mollo$

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 75
Odp: Po jakim czasie tarczowka?
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 25, 2020, 03:53:03 pm »
Grzechu-rex,  napisałem po prostu co myślę o jego wynikach.  Nie musisz się z tym zgadzać ale nie nazywaj moich wpisów głupimi czy dziecinnymi bo to chyba tobie brakuje trochę realnego spojrzenia na sprawę i za szybko łykasz wpisy kogoś kogo na oczy w życiu nie widziałeś a jedyny dowód jego dokonań to jego wpis . Ani źle mu nie życzę ani nie czepiam się tych kwiecistych opisów,  po prostu jakoś mną to nie wstrząsnęło,  różne rzeczy czytałem na forach . Pełno tu ludzi ktorzy strzelają nie od wczoraj i jakoś mało w nich entuzjazmu po wpisach kolegi . Film ze strzelania z chińczyka każdy widział chyba i paczką fajek. 
Wynik jak wynik , zrób coś podobnego w towarzystwie innych lub nagraj jakiś wiarygodny film to może zmienię zdanie a do tej pory jak każdy to  czytający mam swoją opinię.  Jeżeli ktoś kto w to powątpiewa jest głupi to czuje że nie jestem sam ....

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Po jakim czasie tarczowka?
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 25, 2020, 04:10:24 pm »
Mollo, Mollo ujadanie podobne albo tożsame.

$Mollo$

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 75
Odp: Po jakim czasie tarczowka?
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 25, 2020, 04:29:13 pm »
Mollo, Mollo ujadanie podobne albo tożsame.
Obojętnie kto by to napisał taka jest prawda a skoro piszesz o swoich dokonaniach publicznie licz się z czyjąś opinią która nie koniecznie musi być po twojej myśli.  Udziela ci się to samo co jutuberom gdzie nazywają hejterem każdego kto ma inne zdanie lub po prostu się z nimi nie zgadza.  Piszac publicznie czy zamieszczając video dajesz prawo do krytyki , opinii czy też pochwał - sam o to się prosisz. Hejter to nie zawsze troll , hejter to po prostu opinia, negatywna ale to też opinia   . Krytyka jest nie unikniona i jeżeli tobie to nie odpowiada ze ktoś ma inne zdanie to szanuj to albo nie pisz na publicznym forum . Ile ludzi tyle opinii . Jesteśmy na internetowym forum prawie anonimowi ( ty już nie ) i każdy może pisać co mu się podoba tylko nie każdy musi w to wierzyć,  klawiatura wszystko przyjmie . 
Żeby nie było że będę tak cały czas... już nie będę zabierał tu głosu tak że bez nerwów.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2020, 04:32:20 pm wysłana przez Dudek »

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Po jakim czasie tarczowka?
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 25, 2020, 04:48:08 pm »
Spoko przelej energię na post o strzelnicy bo krytyczne spojrzenie jest jak najbardziej potrzebne

Grzechu A3D

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 358
Odp: Po jakim czasie tarczowka?
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 25, 2020, 09:45:09 pm »
Grzechu-rex,  napisałem po prostu co myślę o jego wynikach.  Nie musisz się z tym zgadzać ale nie nazywaj moich wpisów głupimi czy dziecinnymi bo to chyba tobie brakuje trochę realnego spojrzenia na sprawę i za szybko łykasz wpisy kogoś kogo na oczy w życiu nie widziałeś a jedyny dowód jego dokonań to jego wpis . Ani źle mu nie życzę ani nie czepiam się tych kwiecistych opisów,  po prostu jakoś mną to nie wstrząsnęło,  różne rzeczy czytałem na forach . Pełno tu ludzi ktorzy strzelają nie od wczoraj i jakoś mało w nich entuzjazmu po wpisach kolegi . Film ze strzelania z chińczyka każdy widział chyba i paczką fajek. 
Wynik jak wynik , zrób coś podobnego w towarzystwie innych lub nagraj jakiś wiarygodny film to może zmienię zdanie a do tej pory jak każdy to  czytający mam swoją opinię.  Jeżeli ktoś kto w to powątpiewa jest głupi to czuje że nie jestem sam ....

Dudek, ja nigdzie nie napisałem, że Twój wpis jest "głupi czy dziecinny", więc pomyśl dlaczego akurat Ty jesteś urażony  :D  zostawię bez komentarza  ;)

A jeżeli chodzi o moje spojrzenie, to jest takie, które szanuje i wspiera ludzi otwartych i komunikatywnych, którzy dzielą się swoimi spostrzeżeniami, wynikami i wiedzą  :)
Łuk - Mathews TRX-38 50#
Łuk - Mathews TRX-38 G2 50#
Stab - B-Stinger 33''
Cel - Shibuya Ultima Carbon CPX 365 "9" / SHREWD 0,75"
Podst - Spot Hogg EDGE
Spust - Tru Ball Fulkrum, Tru Ball GOAT, Tru Ball Executive
Strzał - Vap1; X23; XX75

$Mollo$

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 75
Odp: Po jakim czasie tarczowka?
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 25, 2020, 10:12:43 pm »
Pauczo czuję że posiadasz wielki potencjał sportowego łucznictwa, więc zawsze będę Cie wspierał i nie przejmuj się głupimi wpisami bo to taka dziecinada pisze  :D natomiast wspominałeś o klubie Plaszowianka, jest tam obecnie dwoje czołowych zawodników bloczkowych Polski, więc jak byś miał możliwość zapisanie się do takiego klubu to napewno Twoje umiejętności się będą pogłębiały  :)
Poważnie? A to co ? Czyje wpisy uważasz za głupie i są dziecinadą skoro jako jedyny napisałem wprost że w to nie wierzę? Skoro tak uważasz to chociaż miej odwagę się do tego przyznać...

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Po jakim czasie tarczowka?
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 26, 2020, 02:15:52 pm »
Dobra wynik na 50 tarcza 40
3 x
7 7 najgorsze
Jedna obcierka spoko nie w 10 ale w ósemce
Wynik 302 punkty.
Czy dobrze źle nie mam porównania, raz oglądałem zawody w Michalowicach pojechałem motorem ale nie wziąłem lornetki więc g... o widzi działem co się dzieje na tarczy.
Czy ktoś wierzy czy nie zacząłem tak naprawdę strzelać od jesieni tamtego roku, wcześniej biegałem z cobra.
Tak łuk stinger z 2013 roku spust nadgarstkowy powerflight z lekko postrzepionymi lotkami.
Ale podswietlilem tor żeby strzelać w nocy i treningi co najmniej 1 raz dziennie czasami nawet 3 ale to po pandemii.

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Po jakim czasie tarczowka?
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 26, 2020, 11:12:29 pm »
 Czytam tak i czytam te twoje relacje z kolejnych strzelan i podawane wyniki. Oczywiście podziwiam wytrwałość w poprawianiu wyników słabym sprzetem( już wiemy ze strzelasz ze Stingera i ze słabym osprzętem ,bo co post to o tym piszesz), ale ja widzę te samą prawidłowość co przy próbie z paczką fajek . Czyli miało być trafienie- nie było . Teraz piszesz w co drugim poście , ze w tarczy 40 trafiasz prawie wszystko w żółtym . A jak to już Jaco wyjaśnił , to oznacza prawie same dychy . Czyli jak dobrze liczę to wynik powinien oscylować w granicach 350 ptk. Tymczasem podajesz 302. To chyba coś jest nie halo ?Paczka fajek na 90 m znów  się kłania  . I taki wynik to żadna rewelacja i dalekie rozminięcie się z podawanymi wcześniej osiągnięciami .
Sam zobaczysz , ze do pewnego poziomu wydaje się ze robimy szybkie postępy i są nawet znaczące poprawy swoich rekordów . Ale w pewnym momencie , to wszystko staje prawie w miejscu i poprawa o 1-2 punkty są już dużym sukcesem. Ja tez strzelałem do tarczy z łuku myśliwskiego , ale postanowiłem zmienić go na tarczowy , by jedynym ograniczeniem w poprawie wyników były moje umiejętności a nie używany sprzęt .
Trenuj wiec dalej , ale proszę przestań już podkreślać co chwila z jakiego to sprzętu strzelasz , bo to nie nasza wina , ze taki posiadasz . Nie bardzo tez rozumiem , jak w obecnych czasach może być problem z kupieniem odpowiedniej tarczy do odpowiedniej konkurencji i odległości.
Podziwiam twój zapał do polepszenia wyników , ale cały czas w twoich postach odczytuje taką zaczepkę w kierunku strzelających z lukow tarczowych i chęć pokazania, ze dorównasz im ze słabego sprzętu. A niczym to nie jest potwierdzone .
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Po jakim czasie tarczowka?
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 26, 2020, 11:53:56 pm »
Paweł ja myślę że jednak 302pkt do tarczy 40cm na 50m zakładając 36 strzał to jest całkiem dużo ;) Aż sobie chyba sam spróbuje do tej tarczy przy następnym strzelaniu :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2020, 01:44:43 am wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Po jakim czasie tarczowka?
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 27, 2020, 12:38:07 am »
Ja już się trochę pogubiłem . Na początku tego tematu kolega Pauczo chwalił się ze w tarczy 40 prawie wszystko ma w żółtym . Na co mu odpisałeś , ze żółte w tym rozmiarze tarczy oznacza trafienie dychy. Czyli skoro PRAWIE same żółte ,to przy 36 strzałach wynik co najmniej od 340 w górę . A tu nagle 302.
Ale być może coś zle zrozumiałem i z tą tarczą inaczej to wygląda.
Ja absolutnie nie deprecjonuje wyniku 302. Kolega strzela od niedawna , ze słabszego łuku i bez tarczowego oprzyrządowania . Wynik jest ok i zapał w poprawie wyników tez ok. Tylko po co jakieś takie sztuczne i bez żadnego potwierdzenia podbijanie swoich strzeleckich osiągnięć .
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Po jakim czasie tarczowka?
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 27, 2020, 01:14:25 am »
Ja zakładam że kolega Pauczo liczył punkty jak sie powinno na tarczy 40cm tyle ze strzelając na 50m. Wtedy dycha ma 4cm a nie 8cm. Wiadomo że do mniejszej tarczy siłą rzeczy na tym samym dystansie będzie mniej punktów. 302 pkt do tarczy 80cm to słabiuteńko, 302 punkty do tarczy 40cm... to prawdopodobnie całkiem dobrze. Ciężko trochę ocenić ile, ale raczej minimum 340 na 80cm, może więcej... Oczywiście gdyby kolega Pauczo podał chociaż punkty poszczególnych strzałów czy zrobił i wstawił zdjęcie kartki z wynikami to byłoby prościej to rozkminiać. Albo w końcu zamówił sobie w sklepie kilka tarcz 80cm xD

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2020, 01:49:46 am wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Po jakim czasie tarczowka?
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 27, 2020, 07:06:14 am »
Ja zakładam że kolega Pauczo liczył punkty jak sie powinno na tarczy 40cm tyle ze strzelając na 50m. Wtedy dycha ma 4cm a nie 8cm. Wiadomo że do mniejszej tarczy siłą rzeczy na tym samym dystansie będzie mniej punktów. 302 pkt do tarczy 80cm to słabiuteńko, 302 punkty do tarczy 40cm... to prawdopodobnie całkiem dobrze. Ciężko trochę ocenić ile, ale raczej minimum 340 na 80cm, może więcej... Oczywiście gdyby kolega Pauczo podał chociaż punkty poszczególnych strzałów czy zrobił i wstawił zdjęcie kartki z wynikami to byłoby prościej to rozkminiać. Albo w końcu zamówił sobie w sklepie kilka tarcz 80cm xD
Tarcza 40 x2 cm 10 4cm dla jasności, choć to powtarzalem jak sprzęt

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Po jakim czasie tarczowka?
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 27, 2020, 12:43:22 pm »
Proszę według życzeń
X 3
10 4
9 8
8 12
7 8
Pierwsze punktacja drugie ile razy
A to że koncentruje się w żółtym to chodziło o tarcze 55 która nie jest Fita