Autor Wątek: kusza a polskie prawo - żenada i paranoja  (Przeczytany 21331 razy)

Batu Chan

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
kusza a polskie prawo - żenada i paranoja
« dnia: Czerwiec 02, 2009, 02:07:43 am »
Czy nie sądzicie, że absurdem jest fakt, że kusza jest w Polsce traktowana jako broń i jest nielegalna? Przecież zabić człowieka można również z legalnego łuku a najłatwiej to wziąć siekierkę (również legalną) i rozrąbać łeb i po sprawie. Tylko że nikt przy zdrowych zmysłach tego nie zrobi, a psychopaci byli i będą, czy kusza będzie legalna, czy nie.
Broń palna jest nielegalna z prostej przyczyny - aby nie dawać psychopatom i bandytom łatwego narzędzia z którego mogliby zabić wiele osób. W USA tysiące osób giną w strzelaninach, jednak ja osobiście sobie nie wyobrażam żeby gangsterzy chodzili z kuszami. Różnica pomiędzy kuszą a bronią palną polega na czasie przeładowania. Przeciętny pistolet wystrzeli cały magazynek w mniej niż minutę, a dobrą kuszę trzeba naciągnąć korbą. Jak sobie ci debile, co rządzą, wyobrażają psychopatę który wejdzie do szkoły z kuszą, zabije jedną osobę i natychmiast zostanie obezwładniony przez ludzi podczas przeładowywania? Przecież to się psychopacie nie kalkuluje, więc kuszy nie użyje. Z jakiej racji zatem ja - pasjonat broni balistycznej - nie mogę legalnie sobie posiadać kuszy???
Co wy na to, żeby zaprotestować przeciwko temu choremu prawu ? Jakaś petycja, może demonstracja ??
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2009, 02:16:37 am wysłana przez Batu Chan »

Herr Otto Flick

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 381
Odp: kusza a polskie prawo - żenada i paranoja
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 02, 2009, 07:53:56 am »
Sądzimy że jest absurdem - ale niestety nic na to nie poradzimy.
W projekcie nowej ustawie o broni i amunicji bronią jest broń cięciwowa o sile do 75kg. (czyli teoretycznie łuk powyżej takiego naciągu też byłby bronią, obecnie w rozumieniu ustawy bronią jest każda broń cięciwowa w postaci kusz)
Jak skończyły się dyskusje na jej temat kiedy Czuma został ministrem sprawiedliwości wszyscy wiemy.
Nikt nie zmieni ustawy tylko ze względu na kuszę a nie szykuje się jej zmiana jako przy okazji gdyby była cała zmieniana.
Pod petycją mogę się podpisać obiema rękami, ale w mojej subiektywnej opinii jest 0,01% szan że ona coś pomoże.

adamc1

  • Gość
Odp: kusza a polskie prawo - żenada i paranoja
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 02, 2009, 08:21:38 am »
Cytuj
W projekcie nowej ustawie o broni i amunicji bronią jest broń cięciwowa o sile do 75kg.
jeżeli do 75kg to nawet łuki dziecięce się łapią :)

Herr Otto Flick

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 381
Odp: kusza a polskie prawo - żenada i paranoja
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 02, 2009, 11:24:01 am »
To trzeba znaleźć nowe hobby  ;D
Pomyłka oczywiście zamiast do ma być od.

Abrat

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 122
Odp: kusza a polskie prawo - żenada i paranoja
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 02, 2009, 10:11:21 pm »
Cytuj
a dobrą kuszę trzeba naciągnąć korbą.
polecam pooglądać:
http://www.swisscrossbow.ch/html/twinbow_II.asp

niezła kusza, na dodatek polskiej konstrukcji tylko tutaj się nie dało tego produkować.

zrobili by przynajmniej podobnie jak z bronią czarnoprochową, czyli repliki do jakiegoś tam okresu uwolnione od pozwolenia.

eeee nie ma co gdybać, szkoda czasu.

Abrat
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2009, 10:14:37 pm wysłana przez Abrat »
łuki: od sasa do lasa, najchętniej coś refleksyjnego

paskud

  • Gość
Odp: kusza a polskie prawo - żenada i paranoja
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 03, 2009, 04:07:07 pm »
Cytuj
W projekcie nowej ustawie o broni i amunicji bronią jest broń cięciwowa o sile do 75kg.
jeżeli do 75kg to nawet łuki dziecięce się łapią :)
Siła w kilogramach?  ::)
I czego ma dotyczyć? Jaka siła jest potrzebna do uniesienia łuku? A może do jego naciągnięcia? ;) Energetyczne zapisy jestem w stanie zrozumieć ale z tym sobie moja wyobraźnia nie radzi ;p

Batu Chan

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: kusza a polskie prawo - żenada i paranoja
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 05, 2009, 02:26:16 am »
To trzeba znaleźć nowe hobby  ;D
Pomyłka oczywiście zamiast do ma być od.

a wkurwia mnie już to moje hobby :P namęczyłem się przez cały wieczór robiąc strzały a one następnego dnia na działce poleciały w krzaki i zaginęły, dwie się złamały
chyba się na procę albo katapultę przerzucę

nie no żartuję , łuk to piękna sprawa, ale chyba sobie wykonam jakąś mini balistę na kamienie, tyle że poniżej 75 kg naciągu żeby przypadkowo nie złamać naszego kochanego strzegącego bezpieczeństwa obywateli prawa
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2009, 05:03:40 am wysłana przez Batu Chan »

N.E.M.O

  • Gość
Odp: kusza a polskie prawo - żenada i paranoja
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 29, 2009, 05:27:18 pm »
Cytuj
W projekcie nowej ustawie o broni i amunicji bronią jest broń cięciwowa o sile do 75kg.
jeżeli do 75kg to nawet łuki dziecięce się łapią :)
Siła w kilogramach?  ::)
I czego ma dotyczyć? Jaka siła jest potrzebna do uniesienia łuku? A może do jego naciągnięcia? ;) Energetyczne zapisy jestem w stanie zrozumieć ale z tym sobie moja wyobraźnia nie radzi ;p

Wyobraź sobie że ważysz 75 kg...
Teraz stań na samych rękach(np.pod ścianą) i zrób na nich jedną pompkę...
Udało się ? to świetnie...właśnie "naciągnąłeś" łuk o sile 75 kilogramów...;)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2009, 05:29:42 pm wysłana przez N.E.M.O »