Autor Wątek: Pozdrowienia z Nowej Soli  (Przeczytany 6497 razy)

Haldir

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 60
Odp: Pozdrowienia z Nowej Soli
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 04, 2020, 08:09:36 pm »
Stinger jedzie :)
Haldir
PSE Stinger Max (45lbs)
z zestawem i 12 strzałami

Haldir

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 60
Odp: Pozdrowienia z Nowej Soli
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 10, 2020, 07:54:16 pm »
No cóż po 4 strzelaniach, na 45 funtach wrażenia jak najbardziej pozytywne. Ramiona trochę bolą, ale te kilkadziesiąt strzałów spokojnie oddaje. Z przerwami. Jeszcze muszę popracować nad postawą no i celnością. Przy okazji, może jakiś wspólny plenerek?

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Haldir
PSE Stinger Max (45lbs)
z zestawem i 12 strzałami

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Pozdrowienia z Nowej Soli
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 10, 2020, 08:58:51 pm »
No cóż po 4 strzelaniach, na 45 funtach wrażenia jak najbardziej pozytywne. Ramiona trochę bolą, ale te kilkadziesiąt strzałów spokojnie oddaje. Z przerwami. Jeszcze muszę popracować nad postawą no i celnością. Przy okazji, może jakiś wspólny plenerek?

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
To się nie męcz tylko odkręć go jeszcze parę funtów,
chyba że to 70# łuk, to już może nie być zakresu, nawet w ustawieniu "Grow with me"
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

Haldir

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 60
Odp: Pozdrowienia z Nowej Soli
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 10, 2020, 09:31:15 pm »
To się nie męcz tylko odkręć go jeszcze parę funtów,
chyba że to 70# łuk, to już może nie być zakresu, nawet w ustawieniu "Grow with me"
[/quote]

Nie, to nie o to chodzi, że się męczę:) Średnio na jednym strzelaniu oddaje ok. 50 strzałów i to powoduje, że rzeczywiście pod koniec jakieś tam niewielkie zakwasy są ;). Ale tak się mści siedzący tryb życia. I tak - to jest łuk 70#. Mógłbym odpuścić jeszcze 5 funtów przez przestawienie go właśnie na "Grow with me", ale po pierwsze jeszcze nie wyczaiłem jak to się robi ;), a po drugie, po czterech strzelaniach coraz łatwiej mi się naciąga w sposób w miarę prawidłowy (bez celowania w niebo). Jeszcze z 10 strzelań i pewnie przestawię o te 5 funtów w górę... Pozdrawiam serdecznie.
Haldir
PSE Stinger Max (45lbs)
z zestawem i 12 strzałami

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Pozdrowienia z Nowej Soli
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 10, 2020, 09:43:42 pm »

Mógłbym odpuścić jeszcze 5 funtów przez przestawienie go właśnie na "Grow with me", ale po pierwsze jeszcze nie wyczaiłem jak to się robi ;), a po drugie, po czterech strzelaniach coraz łatwiej mi się naciąga w sposób w miarę prawidłowy (bez celowania w niebo). Jeszcze z 10 strzelań i pewnie przestawię o te 5 funtów w górę... Pozdrawiam serdecznie.

Trzeba puścić kabel w camie przez rowek z napisem "Grow with you".
Ale w Stingerze bez prasy raczej się nie uda.
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Pozdrowienia z Nowej Soli
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 10, 2020, 11:49:11 pm »
Da się to zrobić ręką bez prasowania ;) Albo przynajmniej w X i Extreme się dało. Ale sądzę że w Maxie też, kabel w spoczynku nie jest specjalnie mocno napięty.
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2020, 11:58:10 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Haldir

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 60
Odp: Pozdrowienia z Nowej Soli
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 11, 2020, 06:28:25 am »


Da się to zrobić ręką bez prasowania ;) Albo przynajmniej w X i Extreme się dało. Ale sądzę że w Maxie też, kabel w spoczynku nie jest specjalnie mocno napięty.

A dzięki, to może i sprawdzę. A co do prasy, to mam - samoróbkę. Łuk przyjechał ze zrzucona cięciwą z górnego bloczka. Jakoś nie chciało mi się czekać, więc za radą jednego z forumowiczów zrobiłem prasę i nałożyłem cięciwę.  Tylko nie wiem czy powinienem zrzucać. Po 4 wyjściach z łukiem te kilkadziesiąt (50+) strzałów oddaje bez problemu. Choć w sumie spróbować nie zaszkodzi.  Pozdrawiam

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Haldir
PSE Stinger Max (45lbs)
z zestawem i 12 strzałami

Haldir

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 60
Odp: Pozdrowienia z Nowej Soli
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 16, 2020, 06:32:34 pm »
https://photos.app.goo.gl/Nh6xqXVyah8TjQws9

No cóż... Po jakiś 6, może 7 strzelaniach, z czego po trzecim przerwa - uraz barku - na który złożyły się zła technika naciągania łuku, oraz klasyczne przewianie, wrzucam filmik. Było by miło gdyby ktoś się wypowiedział na temat błędów które popełniam przy naciąganiu łuku. Jakby ktoś coś pochwalił, było by jeszcze bardziej miło.
Odległość - ok 25, może 27 metrów. Większość strzał w żółte (mata 40x40 tarcza 60). Naciąg na razie 45 funtów, ale powoli coraz bardziej zastanawiam się nad przejściem na 55 funtów.
Przy okazji - czy okolice Nowej Soli nie są zaje...ste do strzelania?
Generalnie chętnie posłucham (poczytam) krytyki. No i jak ktoś z okolic to zapraszam na wspólne strzelanie :). Pozdro
Haldir
PSE Stinger Max (45lbs)
z zestawem i 12 strzałami

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Pozdrowienia z Nowej Soli
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 16, 2020, 06:37:38 pm »
Przede wszystkim film nakręcony nie z tej strony ;)
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Haldir

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 60
Odp: Pozdrowienia z Nowej Soli
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 16, 2020, 06:45:57 pm »
Przede wszystkim film nakręcony nie z tej strony ;)
Wiem... ale słońce w obiektywie komórki nie pomaga :) Mam jednak nadzieję, że wytrawne oko... hmm... coś tam zobaczy :)
Haldir
PSE Stinger Max (45lbs)
z zestawem i 12 strzałami

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Pozdrowienia z Nowej Soli
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 16, 2020, 06:49:51 pm »
Staraj się przyjąć bardziej wyprostowaną postawę tak aby górna połowa ciała nie odchylała się do tyłu.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Haldir

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 60
Odp: Pozdrowienia z Nowej Soli
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 16, 2020, 07:00:15 pm »
Staraj się przyjąć bardziej wyprostowaną postawę tak aby górna połowa ciała nie odchylała się do tyłu.
Ok, dzięki za radę. W gruncie rzeczy strzelam na podstawie tego co zobaczyłem na YT. I też zauważyłem, że jestem lekko odchylony w tył. Jednak przy strzelaniu jakoś to samo się tak dzieje :). Popracuję nad tym. Choć osobistego trenera mam w postaci żony, która ... którą, mam nadzieję w łucznictwo wciągnąć, ale na razie to stingera naciągnęła na 15 cm :) Coś jeszcze zauważyłeś? Jeśli tak - będę wdzięczny.
Pozdro.
Haldir
PSE Stinger Max (45lbs)
z zestawem i 12 strzałami

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Pozdrowienia z Nowej Soli
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 16, 2020, 07:01:39 pm »
No niestety jest trochę za daleko i nie z tej strony żeby np. ocenić długość naciągu.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Haldir

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 60
Odp: Pozdrowienia z Nowej Soli
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 16, 2020, 07:03:31 pm »
No niestety jest trochę za daleko i nie z tej strony żeby np. ocenić długość naciągu.
Ok, następnym razem uczulę mojego wideo operatora :) Niemniej dzięki za odpowiedź :)
Haldir
PSE Stinger Max (45lbs)
z zestawem i 12 strzałami

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Pozdrowienia z Nowej Soli
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 16, 2020, 07:48:29 pm »
Jak dla mnie łokieć ręki cieciwnej wędruje za wysoko i ciągniesz barkiem a ręką łuczną robisz dociaganie barkiem na dół i podejrzewam że kłuje przez to w barku.