Autor Wątek: Bear Archery Paradox hc rth  (Przeczytany 4924 razy)

kwolowski

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
Bear Archery Paradox hc rth
« dnia: Kwiecień 15, 2020, 06:05:27 pm »
Witam jak w temacie chciałem zapytać czy ktoś ma już ten łuk może i coś o nim powie. Planuje zakup tego łuku

Fuchs7

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Bear Archery Paradox hc rth
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 18, 2020, 02:14:44 pm »
podpinam się pod temat.
BTW - kupiłeś?

Marty11

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Bear Archery Paradox hc rth
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 16, 2020, 11:50:34 pm »
Ja dziś zamówiłem, tyle że z niestandardowym osprzętem. Jak dojdzie i postrzelam to coś skrobnę.

Marty11

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Bear Archery Paradox hc rth
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 31, 2020, 07:04:08 pm »
Sprzęt dotarł. Niestety postrzelam dopiero w sobotę. Pierwsze wrażenie: solidny, nieźle wykonany, na mój gust bardzo zgrabny i... ciężki... jak lokomotywa. Muszę dokupić hantle

Po dwóch dniach: ręka się przyzwyczaja, nie jest tak źle (mówimy o pełnym rynsztunku, dość zresztą ciężkim). Razem jest tu ponad 3 kg ale już wiem, że dam radę. Bez hantli. Razem z moim łukiem przyszedł z centrum Topoint M2 dla 10-letniego syna. Jak złapię kontuzję to najwyżej syn mi pożyczy M2, waży całe 1,1 kg 

Marty11

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Bear Archery Paradox hc rth
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 31, 2020, 07:19:06 pm »
Pierwsze strzelanie : Paradox jest bardzo pewny, stabilny i powtarzalny. Może napiszę jak jest uzbrojony żeby było wiadomo co biorę na tapetę:
-Paradox HC Legend Series
-Cięciwa, kable Bear Contraband(fabryczne)
-podstawka NAP Apache
-celownik Trophy Ridge React Pro 5 pin
-stabilizator z latarką NAP Predator
-przeziernik RAD Luminescent
-kołczan Maximal Lite 4
-reszta tłumików i przyspieszaczy fabryka

Nocne strzelanie przy Rheostat, Glow-peep i przede wszystkim NAP Predator to wreszcie prawdziwa radocha. Nie ma już ustawiania latarek skierowanych na cel.
Jutro podreguluję celownik pod siebie i napiszę o dalszych wrażeniach. Na razie jest super 9/10
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2020, 04:01:32 am wysłana przez Marty11 »

Galus

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 117
Odp: Bear Archery Paradox hc rth
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 31, 2020, 09:42:00 pm »
ten kołczan jest praktyczny? zawsze mi sie wydawało że to tylko dobrze wygląda jak na łuku wiszą strzały, a w praktyce  lepiej sprawdza się coś do paska i dodatkowo mieści więcej strzał

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Bear Archery Paradox hc rth
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 31, 2020, 10:39:05 pm »
Imo to nie ma sensu w rekreacyjnym strzelaniu. Znacznie szybciej włożyć 6 strzał do kołczanu przy pasie niż wpinać do kołczanu przy łuku. Po drugie do celu po strzały idzie się z reguły bez łuku, po trzecie taki kołczan to zbędna masa, po czwarte stanowi opór dla wiatru.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


archibow

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 206
  • sie strzela sie
Odp: Bear Archery Paradox hc rth
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 31, 2020, 10:43:01 pm »
Siema, napisz jaka siła naciągu i na jakie dystanse strzelasz ?
PSE Drive NXT
cel Sanlida X10
lipko Ten Zone
Trophy Taker Spring Steel
Tru Ball Beast XT hybrid
VAP v3, Skylon Empros, Skylon Edge
Oak Ridge Shade Umber + WNS Explore B1

Marty11

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Bear Archery Paradox hc rth
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 01, 2020, 02:22:08 am »
Ten kołczan traktuję jako podręczny, taki temp... Oczywiście, że w strzelaniu ogródkowym ma głównie wyglądać. Podałem go tylko dla uwzględnienia masy. Przy strzelaniu nie przeszkadza ale coś tam waży.
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2020, 02:54:44 am wysłana przez Marty11 »

Marty11

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Bear Archery Paradox hc rth
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 01, 2020, 06:49:23 am »
Łuk jest ustawiony na 55# 28". Strzelam ogródkowo z 30 metrów ale to nie jest moje ostatnie słowo 

jackbow

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 57
Odp: Bear Archery Paradox hc rth
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 02, 2020, 05:50:36 pm »
Gratuluję nowego łuczku :)  Tez się nad nim zastanawiałem ale ostatecznie staneło na PSE Response.
Natomiast M2 też kupiłem 11 letniemu synowi bo walczył z wagą  Bowtecha Fuela - teraz inna rozmowa.
M2 jest całkiem efektywny - na naszych ustawieniach tj. 25lbs in 23.5 cala nie ustępuje Fuelowi :)
Pozdrawiam J.
PSE Response, Bowtech Carbon Icon, Obsession HB33 LH
..i kilka tradycyjnych łuczków:)

Marty11

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Bear Archery Paradox hc rth
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 03, 2020, 09:26:18 am »
Dziękuję. Ja z kolei rozważałem zakup PSE ale polecono mi Paradoxa a potem wersję HC i jakoś tak zostało. Cieszy mnie, że M2 się sprawdza, mam nadzieję wciągnąć syna w świat bloczków.
Pozdrowionka

undertow

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Bear Archery Paradox hc rth
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 04, 2020, 03:22:09 pm »
Jako, że to mój pierwszy post chciałem przywitać się ze wszystkimi, tak więc...witam wszystkich :D

Ale do rzeczy. Nie chcę niepotrzebnie zakładać nowego wątku bo poniekąd wiąże się z tym. Mianowicie rozważam obecnie zakup bloczka(z ukierunkowaniem na model myśliwski) do ~2.5k. Poczytałem trochę forum i obecnie moje typy to:
1. https://sklepluczniczy.pl/luki-bloczkowe-zestawy/2911-luk-bloczkowy-pse-brute-nxt-zestaw-rts-2020.html
2. https://sklepluczniczy.pl/luki-bloczkowe-zestawy/2790-luk-bloczkowy-bear-archery-paradox-hc-zestaw-rth-2020.html

Czy jesteście w stanie doradzić mi, który z powyższych byłby lepszym wyborem odnośnie cena/jakość/możliwości? Lub też jeszcze coś innego co nie będzie znacząco odbiegać od powyższych modeli.

jackbow

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 57
Odp: Bear Archery Paradox hc rth
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 04, 2020, 11:02:43 pm »
Cześć :)  Moim zdaniem jesli zaczynasz przygodę to szukałbym czegoś co pozwala postrzelać od 40 lbs. Oczywiście dużo zalezy od formy fizycznej ale ja zaczynałem od 37-38. Nie wiem czy te które wskazałes mają taka mozliwość. Na pewno do rozważenia byłby jeszcze PSE Drive, PSE Bowmadness -tu trzeba chyba  poczekać na model 2021, ewentualnie chyba najlżejszy na rynku Bowtech Carbon Icon.
Pzdr J.
PSE Response, Bowtech Carbon Icon, Obsession HB33 LH
..i kilka tradycyjnych łuczków:)

jackbow

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 57
Odp: Bear Archery Paradox hc rth
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 04, 2020, 11:10:48 pm »
A i jeszcze nowy Hoyt Torrex zbiera dobre recenzje :D
PSE Response, Bowtech Carbon Icon, Obsession HB33 LH
..i kilka tradycyjnych łuczków:)