Autor Wątek: Bear Archery Paradox hc rth  (Przeczytany 4935 razy)

undertow

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Bear Archery Paradox hc rth
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 05, 2020, 08:42:32 am »
Dzięki za kolejne propozycje :) Problem jest jednak taki, że są one już raczej poza moim zasięgiem cenowym, bo to koszt ~3k za same golasy. A do tego jeszcze z 1k lekko na osprzęt...

Zgadzam się, że na pewno lepiej byłoby zacząć od czegoś słabszego, jak w każdym sporcie w sumie. Jednak tym razem chciałbym kupić możliwie najlepszy sprzęt w tym przedziale cenowym(wiem, że trochę zaprzeczam sam sobie w tym momencie).

Marty11

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Bear Archery Paradox hc rth
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 05, 2020, 09:48:54 am »
Paradox HC występuje w dwóch wariantach zakresu siły naciągu. Mój ma zakres 55-70 # a ten drugi 45-60 #
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2020, 09:57:22 am wysłana przez Marty11 »

jackbow

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 57
Odp: Bear Archery Paradox hc rth
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 05, 2020, 11:15:05 am »
Torrex pewnie by wyszedł z 2500. Jest dostępne 40-50lbs na JVD. Trzeba by zadzwonić do sklepu i spytać za ile by ściągneli. Inna kwestia czy się podoba :)
Z osprzętem bym nie przesadzał na początek. Za 200 zł mozna mieć podstawkę i celownik i spokojnie strzelać. Zresztą w tych zestawach nie ma chyba specjalnie lepszego osprzętu.
W moim przypadku najważniejszy był spust - wyniki znacząco wzrosły po zmianie z nadgarstkowego na Fulkrum Flex back tension - tutaj faktycznie można wydać i 1000zł.
Zwróć też uwagę na wagę sprzętu - nie powinien być za cięzki na poczatek i na BH - im większy tym lepiej.
Życzę najlepszej decyzji :D
J.
PSE Response, Bowtech Carbon Icon, Obsession HB33 LH
..i kilka tradycyjnych łuczków:)

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Bear Archery Paradox hc rth
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 05, 2020, 01:10:48 pm »
undertow, gdybym ja teraz miał kupować swój pierwszy łuk, i wiedział to co wiem teraz, to bez wątpienia kupił bym Sanlidę Prodigy. Goły łuk kosztuje około 1800 zł + osprzęt + strzały, to całość (oszczędnie kupując) zamknęła by się w 3000 tyś.  Łuk z ATA 38" moim zdaniem bije na głowę wszystkie wymienione tu łuki.
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

undertow

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Bear Archery Paradox hc rth
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 05, 2020, 01:44:08 pm »
smox, nie będę ukrywał, że cenowo wygląda to bardzo kusząco :D zastanawiam się tylko jak kwestia jakości. Zazwyczaj ludzie piszą, że tylko te topowe marki są godne uwagi bo reszta to "chińszczyzna". Patrząc na inne produkty to coraz częściej ta "chińszczyzna" jest taka sama albo i lepsza...Ale ile w tym prawdy w przypadku bloczków to nie wiem.

Aa, no i jeszcze kwestia czy to dobry model do strzelania w terenie, a nie tylko tarczowych?
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2020, 01:51:43 pm wysłana przez undertow »

filippooo

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 71
Odp: Bear Archery Paradox hc rth
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 05, 2020, 01:47:44 pm »
Wszystko zależy jaki łuk by chciał porównujesz łuk tarczowy z dłuższym ata do łuków z krótszym. Np ja lubię swojego hoyta carbon element wlasnie z powodu wielkości i wagi pasującej do strzelania w lesie i konkurencji 3d hu.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


undertow

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Bear Archery Paradox hc rth
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 05, 2020, 01:58:26 pm »
Jeszcze Bear Archery Inception 2021(nowszy paradox hc?) wydaje się być ciekawy.

jackbow

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 57
Odp: Bear Archery Paradox hc rth
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 05, 2020, 02:26:04 pm »
Kolega pytał o łuk myśliwski nie tarczowy. Nie jestem wielkim znawcą ale łuk prawie 2 razy cięższy ( z osprzętem) nie będzie lepszy dla początkującego niż hunter z niewielkim stabem.  Nie wiem też dlaczego akurat samo ATA miałoby bić na głowę wymienione łuki.
Teoretycznie ale i praktycznie można uzyskać podobne rezultaty np:  https://www.youtube.com/watch?v=f47j2PZt3AM
Poza tym ja np. póki co wolę krótkie, poręczne łuki.
Pozdro J.

PSE Response, Bowtech Carbon Icon, Obsession HB33 LH
..i kilka tradycyjnych łuczków:)

Marty11

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Bear Archery Paradox hc rth
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 06, 2020, 04:22:09 am »
Widzę, że w podanym linku Paradox HC jest uzbrojony w osprzęt Trophy Ridge a nie Maximal, co dla mnie jest plusem. Gdybyś chciał kupować gotowy zestaw to cena wydaje się być całkiem atrakcyjna ale ja i tak wybrałbym golasa + dobrany osprzęt. Z mojej strony spokojnie mogę polecić Paradoxa HC, nawet jako pierwszy łuk, biorąc jednak pod uwagę dolną granicę siły naciągu oraz fakt, że trochę ten łuk waży. Jeśli to nie będzie przeszkodą to myślę, że będziesz zachwycony. Może umów się z kimś i sprawdź jakie parametry łuku są dla Ciebie odpowiednie na początek.
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2020, 04:23:50 am wysłana przez Marty11 »

undertow

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Bear Archery Paradox hc rth
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 06, 2020, 10:56:02 am »
To jeszcze jedno pytanie...Lepszą opcją byłby podany wcześniej zestaw Paradox HC, Edge SB-1, czy goły Stinger Max SS i osobny dobór osprzętu?

Goły Paradox HC i dobór osprżetu nie wchodzi niestety w grę bo za dużo $$$ by wyszło. Jedynie może podstawkę bym wymienił na opadającą, jeśli sklep by się zgodził na podmiankę za dopłatą...
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2020, 02:22:55 pm wysłana przez undertow »

Marty11

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Bear Archery Paradox hc rth
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 07, 2020, 06:04:01 am »
To ja napiszę tak: zarówno Edge jak i Stingera brałem pod uwagę. Na pewno nie popełniłbym błędu życia wybierając jeden z nich. Jednak po zasięgnięciu wielu opinii wybór padł na HC. Jakość i parametry tego łuku plasują go raczej wśród modeli z trochę wyższej półki cenowej. Jeśli tak twierdzą ludzie, którzy się na tym znają oraz mają możliwość porównania to mi niewiele więcej potrzeba.
Myślę też, że w przyszłości łatwiej będzie Ci zmienić osprzęt niż cały łuk więc zestaw z Trophy Ridge wydaje się być całkiem rozsądny. Tym bardziej, że podana cena jest do przyjęcia.

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Bear Archery Paradox hc rth
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 07, 2020, 11:26:18 am »
 undertow, jeżeli upierasz się przy krótkich łukach, to bierz tego PSE Stingera. Gołego oczywiście. Kup jakąś podstawkę opadającą, celownik jednopinowy z mikroregulacją, dowolny spust, odpowiednio dobrane i dobrej jakości strzały. Do nauki strzelania wystarczy. Jeżeli łucznictwo ci nie podejdzie, to łatwo go sprzedasz. Jeżeli jednak ci się spodoba i będziesz chciał osiągnąć coś więcej, to i tak kupisz dobry łuk z większym ATA.
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

filippooo

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 71
Odp: Bear Archery Paradox hc rth
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 07, 2020, 11:28:41 am »
Jasne wszyscy strzelaja z większego ata... tylko dlaczego w takim razie sprzedaje się tak dużo łuków myśliwskich w pl? ;)

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Bear Archery Paradox hc rth
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 07, 2020, 11:36:51 am »
Bo krótkie łuki entry level są znacznie tańsze.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)