Autor Wątek: Proca  (Przeczytany 12849 razy)

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Proca
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 22, 2020, 12:06:29 am »
Czasem się odzyskuje a czasami przy spontanicznym strzelaniu do jakiegoś celu już nie. Jak strzelam w kulkochwyt to kulki w nim zostają . Jak gdzieś w lesie się strzela , to warto za celem powiesić na lince rozciągniętej pomiędzy dwoma drzewami  jakiś stary koc czy prześcieradło . Kulki na tym bardzo ładnie wyhamowują i splywają ba ziemie . A potem kijek z przyczepionym magnesem neodymowym i zbiera się kulki.
Strzela się najczęściej stalowymi kulkami. Najczęściej o średnicy 8  lub 9,5 mm.
1000 kulek kosztuje koło 50 pln.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Skinner

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Proca
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 27, 2020, 03:56:22 pm »
Zaciekawił mnie ten temat.

Rzuciłem okiem co tam u Chińczyków i mam ze 2 typy jednak pojawiła się wątpliwość:

Który system mocowania gumy (tej płaskiej) uważasz za lepszy (ściskanie śrubą/szczękami czy owijanie mniejszą gumką)?
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2020, 03:58:47 pm wysłana przez Skinner »

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Proca
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 23, 2021, 09:41:01 am »
Dawno nie wchodziłem do tego tematu , bo zainteresowanie znikome . Ale padło pytanie wiec odpowiem. Obydwa sposoby mocowania gum są dobre . Tylko w przypadku szczęk trzeba zwrócić uwagę , by proca miała naciąg nie od strony szczęk. Tak się dzieje w przypadku 90% tanich proc z AliExpress . Wtedy cała siła naciągu idzie na szczęki i miga się one uszkodzić , co może nawet skutkować jakąś niebezpieczna sytuacja dla strzelca.
Za to ich zaletą jest szybkość wymiany. Jest to szczególnie ważne podczas zawodów , gdy zerwie nam się  guma.
Wiązanie zabiera trochę czasu , No i potrzeba( aby dobrze to zrobić ) trochę umiejętności . Musimy tez mieć przygotowane kawałki gumy do wiązania.
Ja osobiście preferuje szczęki. Lubię eksperymentować z naciągani i szczęki zapewniają mi szybką wymianę i pewność mocnego trzymania gumy.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500