Autor Wątek: Proca  (Przeczytany 12839 razy)

takpoprostu

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 41
Proca
« dnia: Marzec 19, 2020, 09:18:56 pm »
Witam kolegów, chciałbym postrzelać troszkę z procy sportowej. Temat w internetach polskich niezwykle skromny. Trudno o konkretne informację.

Zauważyłem że na Allegro i stronach militarnych jest tylko jeden typ procy z gumami okrągłymi (wężykami) jako naciąg. Natomiast na zagranicznych forach / filmach YT  nawet z zawodów - widać jak strzelają z prostych małych proc, jednak wszyscy posiadają zamiast gumowych węży - pasy gumowe. Które ewidentnie mają dłuższy naciąg i są bardziej precyzyjne (tak mi się wydaje). Jednakże nigdzie w PL nie mogę odszukać takich gum, jak i mało takich proc - są tylko węże gumowe i proce do nich przystosowane.

Czy ktoś uprawia ten sport  i ma porównanie tych naciągów ? A może ma jakiś sklep, który w swojej ofercie posiada dość obszerny asortyment w kwestii proc ? Zastanawia mnie fakt jaka jest tak naprawdę różnica pomiędzy naciągiem paskowym a wężykowym. Na Aliex***s bardzo dużo takich proc łącznie z naciągami w kształcie taśm, jednak nie uśmiecha mi się czekanie miesiącami za ewentualnymi częściami.  A wolałbym mieć zapas części zużywających się w miarę szybko dostępny. Chyba że stwierdzicie że faktycznie lepsze są węże :)

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Proca
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 19, 2020, 09:38:57 pm »
Niestety w takiej kwestii nie pomogę, ale bardzo ciekawy temat i będę go śledził z zaciekawieniem :)
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

takpoprostu

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Proca
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 19, 2020, 10:21:52 pm »
Mam wrażenie że te wszystkie proce z naciągiem wężykowym - służą do zanęty ryb  ;) A na zawodach tylko i wyłącznie takie oto naciągi:

https://www.youtube.com/watch?v=2lMbJL1smOk

W PL niedostępne ? :(

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Proca
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 19, 2020, 10:56:22 pm »
To jak łucznictwo w Polsce jest sportem niszowym, to nie wiem jak to nazwać xD
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

FAZIK

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 141
  • Łucznictwo to precyzyjne podnoszenie ciężarów.
Odp: Proca
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 19, 2020, 11:24:16 pm »
100 000 osób regularnie ogląda mistrzostwa procarzy online. Oczywiście Chiny mają trochę więcej mieszkańców, ale niezła "nisza" :P.

Munin

  • Gość
Odp: Proca
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 20, 2020, 12:23:21 am »
Proce temat rzeka, kto miał za dziecięcia ten wie. Wtedy używało się wentyli rowerowych albo flaków z gał do nogi :-D Obecnie są gotowe gumy cięte równolegle albo w trapez, o mocy takiej lub śmakiej, dostępne na alim ale i Polsce nie brakuje dystrybutorów. Ewentualnie gumy rehabilitacyjne Tera Band nadają się świetnie do tego celu, z tego co kojarzę najmocniejsza jest złota. Jeśli jesteś facebookowy jest tam grupa "Proce - budowa i forum", znajdziesz tam dużo informacji i chyba dwóch czy trzech uczestników mistrzostw w Korei czy Tajwanie.

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Proca
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 20, 2020, 08:21:00 am »
100 000 osób regularnie ogląda mistrzostwa procarzy online. Oczywiście Chiny mają trochę więcej mieszkańców, ale niezła "nisza" :P.
Napisałem w Polsce, a nie na świecie. Nie wiem jak jest na świecie, ale w Polsce to pewnie sport ultra anonimowy.
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

takpoprostu

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Proca
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 20, 2020, 09:46:32 am »
Proce temat rzeka, kto miał za dziecięcia ten wie. Wtedy używało się wentyli rowerowych albo flaków z gał do nogi :-D Obecnie są gotowe gumy cięte równolegle albo w trapez, o mocy takiej lub śmakiej, dostępne na alim ale i Polsce nie brakuje dystrybutorów. Ewentualnie gumy rehabilitacyjne Tera Band nadają się świetnie do tego celu, z tego co kojarzę najmocniejsza jest złota. Jeśli jesteś facebookowy jest tam grupa "Proce - budowa i forum", znajdziesz tam dużo informacji i chyba dwóch czy trzech uczestników mistrzostw w Korei czy Tajwanie.

O dzięki za trop - dodałem się do grupy o której wspominasz. Faktycznie sporo informacji można doczytać u nich.

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Proca
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 23, 2020, 05:14:08 pm »
Ja tez się zapisałem  do tej grupy i .... chyba niestety
Czemu niestety?
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Proca
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 23, 2020, 05:20:45 pm »
Nie wiem co się dzieje z tym Forum. Pisze post kilku zdaniowy , a pokazuje się tylko początek postu. Próbuje wyedytować , pisze jeszcze raz i dalej to samo. Tez tak Wam się zdazalo? Bo mnie jus kilkanaście razy.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Proca
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 23, 2020, 05:21:35 pm »
Ja tez się zapisałem  do tej grupy i .... chyba niestety (ze względów finansowych) złapałem bakcyla do nowej zabawy. Na grupie procowej sympatyczni ludzie, chętnie dzielą się swoją wiedzą. Pomogli mi już w nabyciu pierwszej procy i można będzie rozpocząć trening. Oj coś czuje, ze luczek będzie musiał odstąpić trochę swojego czasu niepozornej procy.

Już chyba wiem co jest przyczyna ucinania postów . Miałem w tym miejscu co ucięło wstawioną emotkę i wszystko co było napisane za nią to ucięło .
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2020, 05:23:54 pm wysłana przez sipap248 »
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Proca
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 23, 2020, 05:26:06 pm »
Ja tez się zapisałem  do tej grupy i .... chyba niestety (ze względów finansowych) złapałem bakcyla do nowej zabawy. Na grupie procowej sympatyczni ludzie, chętnie dzielą się swoją wiedzą. Pomogli mi już w nabyciu pierwszej procy i można będzie rozpocząć trening. Oj coś czuje, ze luczek będzie musiał odstąpić trochę swojego czasu niepozornej procy.

Już chyba wiem co jest przyczyna ucinania postów . Miałem w tym miejscu co ucięło wstawioną emotkę i wszystko co było napisane za nią to ucięło .

Paweł, Ty na Prime'a Black 9 zbieraj, a nie proce kupujesz  ;D
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Proca
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 23, 2020, 05:42:14 pm »
Kuzwa nie wiadomo jak z tym pieprzonym wirusem będzie , lucznica w klubie zamknięta do odwołania . Żeby postrzelać w lesie z łuku w jakimś odludniejszym miejscu, to tez sporo zachodu. A z procką wystarczy wziąć do reklamówki kilka pustych puszek, poustawiać je na różnych odległościach i już można trenowac( a potem oczywiście zebrać rozstrzelane puchy i je wyrzucić w odpowiednim miejscu). Zreszta już sobie zmajstrowałem stojaczek pod obrotowe , małe poperki z blachy. Czasami trzeba gdzieś się wyrwać i łyknąć trochę świeżego powietrza w odludnym miejscu . A przy okazji troche się rozerwać i postrzelać z procki.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Proca
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 23, 2020, 05:56:00 pm »
Tak, z wirusem teraz jest problem. Euro i dolar poszły do góry i też pewnie cena Blacka 9 poszła w górę :(
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

andropow

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Proca
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 15, 2020, 03:49:56 pm »
Pokaz zdjecia, pochwal sie co nabyles, oraz jakie cele wykonales

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka