Autor Wątek: Z klikiem czy bez?  (Przeczytany 2028 razy)

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Z klikiem czy bez?
« dnia: Marzec 17, 2020, 08:30:56 am »
Strzelając spustami BT macie ustawiony na klik przed strzałem czy bez? Jakie są według was plusy i minusy kliku i bez kliku?
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: Z klikiem czy bez?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 17, 2020, 08:56:04 am »
Ja strzelam z klikiem, jak zaczynałem przygodę z BT to nie wyobrażałem sobie jak można taki klik mieć ustawiony, jak próbowałem to miałem jakieś przyruchy(strzelałem z klasyka pare lat a tam na klik blachy jest strzał). Później jak zacząłem kombinować to klik okazał się super pomocny. Ja mam go ustawionego tak że kiedy już zakotwiczę dobrze to jest klik, wiem wtedy że jestem w odpowiednim miejscu i mogę spokojnie celować i rozciągać układ.
Pozdrawiam
Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Z klikiem czy bez?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 17, 2020, 09:24:43 am »
Ja jak strzelam, to wydaje mi się jakby ten klik mnie dekoncentrował i w momencie kiedy go usłyszę, to jakbym czasami przestawał rozciągać układ, a w myślach "zaraz strzeli, zaraz strzeli" :P Z drugiej strony jest to jakieś zabezpieczenie jakby coś miał pójść nie tak, bo wtedy wiem, że zaraz odpali.
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

Grzechu A3D

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 358
Odp: Z klikiem czy bez?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 17, 2020, 09:58:06 am »
Ja strzelam z klikiem, jak zaczynałem przygodę z BT to nie wyobrażałem sobie jak można taki klik mieć ustawiony, jak próbowałem to miałem jakieś przyruchy(strzelałem z klasyka pare lat a tam na klik blachy jest strzał). Później jak zacząłem kombinować to klik okazał się super pomocny. Ja mam go ustawionego tak że kiedy już zakotwiczę dobrze to jest klik, wiem wtedy że jestem w odpowiednim miejscu i mogę spokojnie celować i rozciągać układ.
Pozdrawiam

Dokładnie tak jest jak kolega pisze, klik jest takim wyznacznikiem że jesteśmy przygotowani do ostatniego etapu przed oddaniem strzału. Ja bardzo długo strzelałem bez kliku, więc mogę coś o tym powiedzieć  ;) jedynym plusem jest to że nic nam nie klika, natomiast cała reszta jest minusem tak bym to w skrócie określił. Z tym klikiem z początku też miałem problem, bo może to w pewnym stopniu być irytujące, ale jak nauczymy się z tym strzelać, to bez tego strzelać się nie da ;)
Łuk - Mathews TRX-38 50#
Łuk - Mathews TRX-38 G2 50#
Stab - B-Stinger 33''
Cel - Shibuya Ultima Carbon CPX 365 "9" / SHREWD 0,75"
Podst - Spot Hogg EDGE
Spust - Tru Ball Fulkrum, Tru Ball GOAT, Tru Ball Executive
Strzał - Vap1; X23; XX75

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Z klikiem czy bez?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 17, 2020, 10:13:32 am »
(...) to jakbym czasami przestawał rozciągać układ, a w myślach "zaraz strzeli, zaraz strzeli" :P

To spróbuj sobie świadomie wyrobić nawyk powtarzania w myślach,
"ciągnij równo, ciągnij równo" (tylko bez głupich skojarzeń ;) )
żeby się skupić na tym co trzeba robić na tym etapie.
Mi to pomaga, widziałem też filmik o takiej metodzie.

Jest taka teoria, że nasz umysł skupia się akurat na tym, co mu "zlecamy" (w myślach czy też na głos)
ale jest to jedna rzecz "na raz".
Tak więc, należy mu zlecić to co nas interesuje w tym momencie.

Na tym po części bazuje też metoda wyrobienia sobie cyklu strzału
i podzielenia go na małe etapy (ułożenie dłoni na gripie, palce na cięciwe, pozycja set, load itd).
Żeby nie trzeba było myśleć o wszystkim na raz.
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

Mollo999

  • Gość
Odp: Z klikiem czy bez?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 17, 2020, 10:19:25 am »
Wy tak poważnie? ???

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Z klikiem czy bez?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 17, 2020, 01:36:50 pm »
Ja jak strzelam, to wydaje mi się jakby ten klik mnie dekoncentrował i w momencie kiedy go usłyszę, to jakbym czasami przestawał rozciągać układ, a w myślach "zaraz strzeli, zaraz strzeli" :P Z drugiej strony jest to jakieś zabezpieczenie jakby coś miał pójść nie tak, bo wtedy wiem, że zaraz odpali.

Bo źle do tego podchodzisz. Cały proces egzekucji strzału powinien się rozpoczynać dopiero w momencie kliku. Jak będziesz to robił "przez klik" to właśnie on cię będzie straszył. Czyli naciągasz, najeżdżasz mniej więcej w cel, rotujesz świadomie aż kliknie i dopiero wtedy rozpoczyna się egzekucja strzału.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Z klikiem czy bez?
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 17, 2020, 02:29:50 pm »
Ja jak strzelam, to wydaje mi się jakby ten klik mnie dekoncentrował i w momencie kiedy go usłyszę, to jakbym czasami przestawał rozciągać układ, a w myślach "zaraz strzeli, zaraz strzeli" :P Z drugiej strony jest to jakieś zabezpieczenie jakby coś miał pójść nie tak, bo wtedy wiem, że zaraz odpali.

Bo źle do tego podchodzisz. Cały proces egzekucji strzału powinien się rozpoczynać dopiero w momencie kliku. Jak będziesz to robił "przez klik" to właśnie on cię będzie straszył. Czyli naciągasz, najeżdżasz mniej więcej w cel, rotujesz świadomie aż kliknie i dopiero wtedy rozpoczyna się egzekucja strzału.
Najeżdżam na cel, w tym momencie puszczam kciuka, który "zabezpieczał" przed niekontrolowanym strzałem, w tym momencie z reguły jest klik.
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

tomo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 592
Odp: Z klikiem czy bez?
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 17, 2020, 09:54:13 pm »
Ja strzelam z klikiem
Ustaw się, zrób miejsce na spięcie pleców, wtedy możesz kliknąć i już dopinasz plecy i strzała leci
Ale każdy musi sam sie przekonać co mu pasuje
Pozdrawiam
MATHEWS APEX 7 , PSE SUPRA, MATHEWS HALON X COMP

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Z klikiem czy bez?
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 30, 2020, 04:07:51 pm »
Strzelałem osatatnimi czasy bez kliku. Zbyt duże było dla mnie zaskoczenie podczas strzału. Podczas naciągania też nie czułem się do końca pewnie. Także zostaje przy kliku, mimo, że nie jest to dla mnie rozwiązanie idealne.
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite