Autor Wątek: Hoyt Ignite Camo vs Bear truth  (Przeczytany 3050 razy)

Ostatnia_rchanioł

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
Hoyt Ignite Camo vs Bear truth
« dnia: Marzec 16, 2020, 08:23:07 pm »
Hej
Chcę zapytać o te 2 luki, interesuje mnie bloczek którym będzie można zapolować, odrazu mówię nie w Polsce. No i na początek używany mam na oku te 2 modele, cena około 1300 zł. Będę się też na nim uczył strzelać więc siła na początek minimalna. I łuk który ma mi posłużyć długo nie che szukać co chwila czegoś nowego. Oba są dostępne w ofercie olx.

Herr Otto Flick

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 381
Odp: Hoyt Ignite Camo vs Bear truth
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 16, 2020, 08:28:52 pm »
Hoyt Ignite to bardzo budżetowy Hoyt (taki Hoyt nie Hoyt  8) ) do którego użyto najtańszych materiałów. Nic szczególnego. Osiągi nie bardzo nadające sie na polowanie. Bear Truth już bardziej ale z drugiej strony jest to już leciwy łuk (ponad 10 lat) co w przypadku łuku jest sporo. Łuki Beara szczególnie te starsze trapiły także liczne awarie, dlatego ja osobiście pod kątem polowanie nie kupiłbym żadnego z nich.

Ostatnia_rchanioł

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Hoyt Ignite Camo vs Bear truth
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 17, 2020, 12:21:03 am »
Ok rozumiem, ale mając budżet do 1500 nie bardzo wiem na co patrzeć. Jeszcze coś takiego wpadło mi w oko Zestaw - Łuk Bloczkowy PSE Uprising RTS (2019)
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2020, 12:46:30 am wysłana przez Ostatnia_rchanioł »

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Hoyt Ignite Camo vs Bear truth
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 17, 2020, 08:59:14 am »
Na forumowej giełdzie masz PSE Drive za 1300 pln.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Ostatnia_rchanioł

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Hoyt Ignite Camo vs Bear truth
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 20, 2020, 12:43:56 pm »
Właśnie patrzyłem. Chciałbym mieć opcje ustawienia 70# wiem na początek to za dużo i już przeczytałem sporo o tym, choć pewnie nie wszystko. Patrzę jeszcze na szybkosć łuku pod kątem polowania, ja wiem że i z 60# ustrzelę zwieżynę. AtA max 32", wiem, że do polowania lepiej mniejszę, opcja ustawienia tych 70# dostępna, moja długość naciągu to jakieś 29" ale jeszcze liczę, że spust może odjąć trochę ( choś mogę się mylić) więć plus minius do 30", będę strzelał tylko ja z tego i czasem do ruchomego celu, odrazu mówię nie żywego. Chcę się nauczyć srzelać tak jakby dynamcznie, a nie statycznie tylko. Może mama złe wyobrażenie odnośnie strzelania z łuku, ale chcę sprubować. Odrazu też mówię z budrzetem nie poszaleję, ale nie będę się pchał w łuki no-name albo coś od żółtych braci. Chcę łuk markowy taki który będę mógł obsłużyć samodzielnie, taka zosia samosia i chcę się nauczyć czego tylko mogę sam albo z pomocą jaką tylko otrzymam. A jak stwierdzę że to nie to, to odstawię łuk i może wrócę do niego za jakiś czas, ale wtedy już z jakimkolwiek doświadczeniem. Patrzyłem jeszcze na PSE Rally ale ATA jest duże i prędkość trochę mała.
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2020, 03:41:53 pm wysłana przez Ostatnia_rchanioł »

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Hoyt Ignite Camo vs Bear truth
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 20, 2020, 01:31:01 pm »
Jak rozumiem dopiero zaczynasz przygodę z łukiem?

Ostatnia_rchanioł

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Hoyt Ignite Camo vs Bear truth
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 20, 2020, 02:06:53 pm »
Tak dopiero zaczynam, już strzelałem z bloczka ze 2 razy i od dłuższego czasu czytam i oglądam na ten temat, jest tak wiele zmiennych że trudno jakkolwiek podjąć decyzję co i jak. Prawie wiem co chcę, ale wolę to skonfrontować z doświadczeniem bo ja go nie mam. Na pewno nie chodzi mi o łuk tarczowy bo to mnie nie kreci, jak będę chciał do tarczy postrzelać to wezmę swoją wiatrówkę. Ale wiem że muszę się najpierw nauczyć strzelać i obsługiwać łuk.

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Hoyt Ignite Camo vs Bear truth
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 20, 2020, 02:44:20 pm »
Wnoszę po ilości entuzjazmu że jesteś osobą dość młoda?

Ostatnia_rchanioł

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Hoyt Ignite Camo vs Bear truth
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 20, 2020, 02:55:33 pm »
Sorki no więc 18lat + vat
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2020, 03:09:28 pm wysłana przez Ostatnia_rchanioł »

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Hoyt Ignite Camo vs Bear truth
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 20, 2020, 03:07:08 pm »
Pusty post

Mollo999

  • Gość
Odp: Hoyt Ignite Camo vs Bear truth
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 20, 2020, 04:15:14 pm »
Jeżeli jesteś typem człowieka który do różnych napraw woła fachowca to trudniej będzie wsio ogarnąć ale jeżeli masz trochę zdolności manualnych i wiesz jak używać podstawowych narzędzi jak i umiesz logicznie ogarnąć działanie łuku  i jak powstaje energia potrzebna do strzelania z niego to dasz sobie radę szybciej niż myślisz a jeżeli to Cię naprawdę wciągnie to proces ten jeszcze się skróci.  Bezpieczeństwo to podstawa i musisz ogarniać jak i gdzie można coś poprawić czy odkręcić żeby sobie krzywdy nie zrobić lub nawet czym grozi pęknięcie cieciwy czy uszkodzenie podstawowych elementów.  Respekt musi być bo zabawkami tego nazwać nie można a siły panujące przy strzelaniu naprawdę potrafią zagrozić życiu.  Ustawienia podstawki czy celownika to logiczne czynności też łatwiejsze do wykonania jeżeli jesteś choć po części majsterkowiczem lub myślisz logicznie.  Podstaw zaś musisz się nauczyć sam i tego nie przeskoczysz czyli np wybierania spinu strzał,  czy mocy łuku do danej ich masy i podobnych teoretycznych zagadnień. You Tube jest kopalnią wiedzy na te tematy i każdy pro strzelec czy hunter ma kanał z tym związany gdzie wyjaśnia wsio od wiązania dloopa i peepa po technike strzelania . Czytaj dużo nawet na Archery Talk o ile znasz angielski bo też zawiera sporo pożytecznych informacji. Masz pytania,  wal śmiało.  Mnie branża zrobiła kilka razy w trąbe na początku ( pare razy też się nie udało ) i dlatego jak moge tak pomoge żeby innych nie spotykały takie rzeczy , im szybciej się uczysz tym mniej kasy stracisz .
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2020, 04:17:07 pm wysłana przez Mollo999 »

Ostatnia_rchanioł

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Hoyt Ignite Camo vs Bear truth
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 20, 2020, 04:32:39 pm »
Dziękuję, pomoc napewno się przyda. Jeżeli chodzi o respekt do broni, bo jest to broń to mam pewne doświadczenie, a jeżeli chodzi o majsterkowanie to myślę, że z wieloma podstawowymi rzeczami dam radę sam, modelarstwo, elektronika i własne składanie kolumn, rowery wyczynowe i własnoręczną ich naprawa trochę mnie nauczyły, także pokory. Broń czarnoprochowa w domu nie bardzo mi się dodaje z dzieckiem w domu więc to odpuściłem, pozwolenie na broń i broń ostra to też sporą odpowiedzialność i wiele ograniczeń także budżetowych.
Mniej więcej wiem czego chcę, ale pytam dlatego że nie mam ochoty się wkopać. Nie kupię łuku odrazu za pierdylion zł bo nie mam ani kasy na to ani umiejętności. Ale liczę że pomoc w doborze czegoś rozsądnego pozwoli mi cieszyć się tym na długo bo pewnie zanim przyjdzie mi kupić coś lepszego to chwilę minie.

Mollo999

  • Gość
Odp: Hoyt Ignite Camo vs Bear truth
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 20, 2020, 04:44:01 pm »
Kupić lepszy zawsze można ale lepiej doświadczenia nabierać na tańszych gratach i po jakimś czasie się okaże czy wogole Ci się łucznictwo podoba czy walniesz w kąt i będziesz strzelał tylko przy okazji grila

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Hoyt Ignite Camo vs Bear truth
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 20, 2020, 05:59:50 pm »
Ok czyli rówieśnik, to jeżeli jesteś nastawiony na łuk myśliwski to wybierz z jak największym ata bo te poniżej 30 to luki dla doświadczonych hunter ów, na początek stinger ostatnio kupiłem uzywke ale bardziej dla szpeja który posiadał podstawka spust i celownik, i to naprawdę bardzo stabilna konstrukcja może nie za piękna bo w kolorze czarnym wygląda jak z odpustu, ale to jedyne wady jakie ma za te piniondze

Ostatnia_rchanioł

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Hoyt Ignite Camo vs Bear truth
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 20, 2020, 08:16:27 pm »
Patrzyłem własnie na stingera ale niechę singiell-cam,
https://www.olx.pl/oferta/luk-bloczkowy-mision-craze-zestaw-CID767-IDCkiym.html
https://www.olx.pl/oferta/luk-bear-cruzer-g-2-strzaly-spust-t-r-u-ball-stinger-CID767-IDDZPB3.html
https://www.olx.pl/oferta/hoyt-ignite-camo-15-70lbs-rh-mysliwski-luk-bloczkowy-CID767-IDE4eqr.html
https://www.olx.pl/oferta/luk-bloczkowy-mysliwski-zestaw-pse-rally-CID767-IDDVCJI.html
 
To są łuki które obserwuje, najbardziej narazie z dostępnych podpasował mi pse rally, cruze ze swoim ATA28 powala i trochę mam mieszane uczucia na jego widok, na osprzęcie się nie znam będę uczył się z czasem, ale od czegoś zacznę.
Patrzyłem jeszcze na to:
https://www.centrum-lucznicze.pl/pse/1282,luk-bloczkowy-mysliwski-pse-realm-ramped
https://www.centrum-lucznicze.pl/zestawy/1609,luk-bloczkowy-bear-salute-70-lbs-rh-camo-zestaw-rth.
A jeśli chodzi o kolor to ogarniam to jak kobieta zapytana przez mechanika o auto, jakie ma: odpowiada że czarne. Może być różowy w ciapki mam spray w domu :)
No i nie spiesze się z zakupem mam czas to nie jest na już.
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2020, 08:20:07 pm wysłana przez Ostatnia_rchanioł »