Autor Wątek: Nie to oko  (Przeczytany 10387 razy)

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Nie to oko
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 08, 2020, 07:33:44 am »
Umiem strzelać z łuków LH patrząc obydwoma oczami i RH przymykając lewe. I think it's beautiful ;-)
Krzyżowa dominacją zdarza się b. często. Tj. osoba lewo ręczna dominujące prawe oko i odwrotnie.
Z tym, że celowanie używając obu oczu jest naprawdę o wiele bardziej komfortowe niż przymykanie jednego.
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2020, 07:35:52 am wysłana przez gibber »
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Nie to oko
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 08, 2020, 08:23:00 am »
Ja nie wiem, jak ktoś może celować w bloczku z odu oczu otwartych. Gdy ja tak robię to wszystko mi się krzyżuje jakby zeza robił. Czym to może być spowodowane? Jestem praworęczny, ale to lewe oko mam dominujące.
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Nie to oko
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 08, 2020, 08:37:15 am »
Ja lewe oko mrurze nie zamykam i wtedy nie zezuje

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: Nie to oko
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 08, 2020, 12:25:44 pm »
Ja nie wiem, jak ktoś może celować w bloczku z odu oczu otwartych. Gdy ja tak robię to wszystko mi się krzyżuje jakby zeza robił. Czym to może być spowodowane? Jestem praworęczny, ale to lewe oko mam dominujące.
na początku tez tak miałem, kwestia przyzwyczajenia. teraz mam problem bo z bloczka chcę strzelać z otwartymi oczami a z tradycyjnego z jednym otwartym i nie umiem już :D
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Nie to oko
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 08, 2020, 12:59:50 pm »
Ja nie wiem, jak ktoś może celować w bloczku z odu oczu otwartych. Gdy ja tak robię to wszystko mi się krzyżuje jakby zeza robił. Czym to może być spowodowane? Jestem praworęczny, ale to lewe oko mam dominujące.
na początku tez tak miałem, kwestia przyzwyczajenia. teraz mam problem bo z bloczka chcę strzelać z otwartymi oczami a z tradycyjnego z jednym otwartym i nie umiem już :D
To jak mam się do tego przyzwyczaić, jak wszystko mi się zlewa? Strzały będą latały wszędzie tylko nie w tarczę :D Jesteś pewny, że to kwestia wytrenowania? Wolałbym strzela z obojgiem oczu otwartych, ponieważ po jakimś czasie treningu, oko które zamykam mam tak jakby za mgłą i jest ono chyba po prostu zmęczone.
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: Nie to oko
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 08, 2020, 01:14:46 pm »
Ja nie wiem, jak ktoś może celować w bloczku z odu oczu otwartych. Gdy ja tak robię to wszystko mi się krzyżuje jakby zeza robił. Czym to może być spowodowane? Jestem praworęczny, ale to lewe oko mam dominujące.
na początku tez tak miałem, kwestia przyzwyczajenia. teraz mam problem bo z bloczka chcę strzelać z otwartymi oczami a z tradycyjnego z jednym otwartym i nie umiem już :D
To jak mam się do tego przyzwyczaić, jak wszystko mi się zlewa? Strzały będą latały wszędzie tylko nie w tarczę :D Jesteś pewny, że to kwestia wytrenowania? Wolałbym strzela z obojgiem oczu otwartych, ponieważ po jakimś czasie treningu, oko które zamykam mam tak jakby za mgłą i jest ono chyba po prostu zmęczone.

tez tak miałem i czytałem tu na forum, była juz dyskusja ileś lat wstecz i okazało się że da się :) na początek spróbuj lekko "o włos" przymrużyć oko nie dominujące i wyćwicz koncentrację oka dominującego. Mi to chyba ok 2 tygodnie zajęło żeby strzelać z oboma oczami otwartymi. Po jakimś czasie ciężko jest zamknąć jedno i ja tak teraz mam. Z tradycyjnego czytałem że lepiej mieć jedno otwarte i mam problemik ale walczę z tym dzielnie :D
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: Nie to oko
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 08, 2020, 01:17:26 pm »
gdzieś na AT widziałem jak łucznicy "zaklejali" jedno oko i wtedy uczyli się strzelać z otwartymi oczami. czy to działa? nie wiem mi się jakoś bez ceregieli udało.
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Nie to oko
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 08, 2020, 02:51:51 pm »
Ja nie wiem, jak ktoś może celować w bloczku z odu oczu otwartych. Gdy ja tak robię to wszystko mi się krzyżuje jakby zeza robił. Czym to może być spowodowane? Jestem praworęczny, ale to lewe oko mam dominujące.
na początku tez tak miałem, kwestia przyzwyczajenia. teraz mam problem bo z bloczka chcę strzelać z otwartymi oczami a z tradycyjnego z jednym otwartym i nie umiem już :D
To jak mam się do tego przyzwyczaić, jak wszystko mi się zlewa? Strzały będą latały wszędzie tylko nie w tarczę :D Jesteś pewny, że to kwestia wytrenowania? Wolałbym strzela z obojgiem oczu otwartych, ponieważ po jakimś czasie treningu, oko które zamykam mam tak jakby za mgłą i jest ono chyba po prostu zmęczone.

tez tak miałem i czytałem tu na forum, była juz dyskusja ileś lat wstecz i okazało się że da się :) na początek spróbuj lekko "o włos" przymrużyć oko nie dominujące i wyćwicz koncentrację oka dominującego. Mi to chyba ok 2 tygodnie zajęło żeby strzelać z oboma oczami otwartymi. Po jakimś czasie ciężko jest zamknąć jedno i ja tak teraz mam. Z tradycyjnego czytałem że lepiej mieć jedno otwarte i mam problemik ale walczę z tym dzielnie :D
Nie mogę przymknąć oka niedominującego, ponieważ jest to oko prawe, a strzelam z łuku RH...
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Nie to oko
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 08, 2020, 03:11:06 pm »
Ucz się strzelać łukiem LH, albo przymykaj to lewe oko i strzelaj ;-)
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Nie to oko
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 08, 2020, 06:08:04 pm »
Ucz się strzelać łukiem LH, albo przymykaj to lewe oko i strzelaj ;-)
Nie ma szans na łuk LH xD Spróbuję się nauczyć z dwoma otwartymi.
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Nie to oko
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 08, 2020, 08:00:06 pm »
Nie jest tak źle z tym łukiem LH, chociaż z tydzień to się ręce plączą ;-)
Każdy poradnik o strzelaniu który czytałem dość wyraźnie wskazuje że wyborem łuku rządzi przede wszystkim oko dominujące, coś w tym jest.
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2020, 08:02:59 pm wysłana przez gibber »
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Nie to oko
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 08, 2020, 08:59:04 pm »
Nie jest tak źle z tym łukiem LH, chociaż z tydzień to się ręce plączą ;-)
Każdy poradnik o strzelaniu który czytałem dość wyraźnie wskazuje że wyborem łuku rządzi przede wszystkim oko dominujące, coś w tym jest.
Ja nawet nie potrafię sobie siebie wyobrazić, trzymającego łuk w prawej ręce i ciągnącego lewą xD
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

Munin

  • Gość
Odp: Nie to oko
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 09, 2020, 03:04:37 pm »


Każdy poradnik o strzelaniu który czytałem dość wyraźnie wskazuje że wyborem łuku rządzi przede wszystkim oko dominujące, coś w tym jest.

Tylko kiedy celujesz jest to istotnie, jeśli strzelasz intuicyjnie czy celujesz postawą ma to już zdecydowanie mniejsze znaczenie.

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Nie to oko
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 09, 2020, 03:33:52 pm »


Każdy poradnik o strzelaniu który czytałem dość wyraźnie wskazuje że wyborem łuku rządzi przede wszystkim oko dominujące, coś w tym jest.

Tylko kiedy celujesz jest to istotnie, jeśli strzelasz intuicyjnie czy celujesz postawą ma to już zdecydowanie mniejsze znaczenie.
Dokładnie tak jest, czasami jak biorę hunter i tak dla za bawy wędruje koło celu strzelając podczas chodzenia wychodzą bardzo ładne wyniki jak na taki sposób

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Nie to oko
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 11, 2020, 07:39:16 am »
Zaczolem strzelać z dwoma otwartymi i jestem nad wyraz zadowolony wynikami na tarczy