Autor Wątek: Przekręcająca się cięciwa  (Przeczytany 2768 razy)

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Przekręcająca się cięciwa
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 18, 2019, 12:09:18 pm »
Zauważyłem... Strzelam i żadnej poprawy... No cóż, wytrzymam z nią przez zimę i pewno na lato zmienię.

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i serdecznie pozdrawiam - Jacek
Wytrzymasz przez zimę? Ja bym zwariował i w kaftanie by mnie wywozili z lasu xD Nic mnie chyba bardziej w bloczku nie wkurza jak źle układający się peep.
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Przekręcająca się cięciwa
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 18, 2019, 12:16:10 pm »
Jeśli to jest za każdym razem taka sama rotacja a z relacji kolegi wynika że tak, to wystarczy go ustawić go tak żeby był skręcony pod kątem w spoczynku i wtedy będzie się prostował do oka po naciągnięciu. I strzela się całkowicie normalnie. Gorzej gdyby cały czas tańczył wtedy faktycznie nie da się strzelać. Pamiętam fabryczną cięciwę u siebie w Stingerze - tam przez kilka tygodni to peep zrobił chyba kilka obrotów po 360 stopni. Nie do użytku bez gumy.
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2019, 12:18:12 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


jmarcinkowski

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 74
Odp: Przekręcająca się cięciwa
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 18, 2019, 12:18:13 pm »
No i tak ustawiłem.
Hoyt HyperForce

jmarcinkowski

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 74
Odp: Przekręcająca się cięciwa
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 23, 2020, 08:32:52 am »
Witajcie :)

Nie wytrzymałem z tym kręcącym się peepem i zamówiłem u Pana Dawida ze Sklepu Łuczniczego nową cięciwę z GAS BowStrings. Wczoraj doszła :) Miałem ją wymienić dopiero na wiosnę jak wyjdę z garażu na podwórko :) ale nie wytrzymałem. Wymieniłem ją wczoraj wieczorem i... jest ekstra :) po założeniu oddałem kilka strzałów przez papier, ustawiłem siodełko i zamontowałem peepa. Po dwóch strzałach ustawił się i tak już pozostał. Strzeliłem jeszcze około 50 razy i nic się nie zmieniło :) Stoi jak zamurowany i nie przekręca się w czasie naciągania.
Jak zdjąłem starą cięciwę, to wyglądała jakbym z niej strzelał przez cały rok a nie przez 2,5 miesiąca. A miała być wykonana z takich zaj...ch materiałów... Nie mówiąc już o tym, że zamówiona z GAS miała zamontowane ciężarki, tak jak oryginalna.

Cieszę się jak dziecko, że wszystko wróciło do normy i mogę strzelać z przyjemnością. Powiem szczerze, że taki przekręcający się peep strasznie mnie drażnił :)

Pozdrawiam - Jacek
Hoyt HyperForce

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Przekręcająca się cięciwa
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 23, 2020, 09:57:12 am »
Jest bardzo duża szansa że i ta stara i ta nowa jest zrobiona z materiału tego samego producenta czyli BCY ;) Większość tych zachodnich manufakturek działa podobnie jak nasze, i tu i tu robi się to ręcznie i z tych samych materiałów. Niemniej ktoś kto robił starą cięciwę powinien wymienić skoro peep się kręcił.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2020, 10:00:37 am wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


jmarcinkowski

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 74
Odp: Przekręcająca się cięciwa
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 23, 2020, 10:05:56 am »
Niemniej ktoś kto robił starą cięciwę powinien wymienić skoro peep się kręcił.

Niestety, dzwoniłem do nich i poradzili mi, żebym ustawił tak, żeby przy naciągnięciu było prosto skoro obraca się ciągle o ten sam kąt...

Pozdrawiam - Jacek
Hoyt HyperForce