Autor Wątek: Wiązanie dloopa  (Przeczytany 2462 razy)

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Wiązanie dloopa
« dnia: Grudzień 27, 2019, 08:20:18 am »
Mam takie pytanie , czy ważne jest w która stronę skierowany jest górny , a w która dolny grzybek zawiązanego dloopa w stosunku do kierunku skręcenia cięciwy ? Wydaje mi się , ze czytałem coś o tym na Forum, ale nie mogę tego odnaleźć .
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Wiązanie dloopa
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 27, 2019, 09:15:41 am »
Nie tyle w stosunku do skręcenia cięciwy,
co do kierunku skręcenia samego D-loop-a w trakcie naciągania spustem.
Chodzi o takie zawiązanie węzłów, aby skręcenie spustu
a tym samym D-loop-a, zacieśniało węzły a nie luzowało.
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Wiązanie dloopa
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 27, 2019, 01:11:19 pm »
Patrząc z tyłu, dla praworęcznego łucznika D-loop ma się układać tak: \
Czyli górny grzybek po prawej, dolny po lewej.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2019, 01:13:03 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Wiązanie dloopa
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 27, 2019, 03:45:58 pm »
A odwrotne założenie czymś grozi? Bo niestety założyłem odwrotnie . A to był ostatni kawałek dobrej linki na dloopa jaką mam. Pozostałe są strasznie sztywne i do tego krótsze .
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Wiązanie dloopa
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 27, 2019, 07:57:43 pm »
IMO niczym, ja bym się nie przejmował ;)
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Wiązanie dloopa
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 31, 2019, 05:21:52 pm »
Koledzy jeszcze takie jedno staro roczne pytanie
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Wiązanie dloopa
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 31, 2019, 07:53:02 pm »
Jakie???
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

Grzechu A3D

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 358
Odp: Wiązanie dloopa
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 31, 2019, 08:32:30 pm »
Jakie???
Chyba już nie zdążył dopytań i odpłynął w odchłań Sylwestrowego szaleństwa  ;D
Łuk - Mathews TRX-38 50#
Łuk - Mathews TRX-38 G2 50#
Stab - B-Stinger 33''
Cel - Shibuya Ultima Carbon CPX 365 "9" / SHREWD 0,75"
Podst - Spot Hogg EDGE
Spust - Tru Ball Fulkrum, Tru Ball GOAT, Tru Ball Executive
Strzał - Vap1; X23; XX75

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Wiązanie dloopa
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 31, 2019, 09:35:35 pm »
Kuzwa , jeszcze jestem trzeźwy . Tym bardziej jak to pisałem . Widziałem cały swój post , a teraz jest tylko początek. Ale o co mi chodzi.
Mianowicie przesuwa mi się świeżo zawiązany d-loop. Po 5-6 strzałach potrafi się z jednej strony( od góry) obrócić o 180 stopni. Ten dolny węzeł mniej, ale tez się przekręca. Wiązałem już sporo d-loopow i nigdy nie miałem takiego problemu. Jest zawiązany już prawidłowo , czyli górny węzeł z prawej strony cięciwy a dolny z lewej. Linka tez dedykowana do wiązania petelek, choć używałem jej pierwszy raz, bo te stare już mi się skończyły .Zaciskam za pomocą tego specjalnego rozwieracza i potem jeszcze rozciągał wąskimi kombinerkami . A pomimo tego zaczynaja się ruszać . Może macie jakiś problem jak to rozwiązać? Na razie udało mi się znaleźć poradę , żeby nawoskować linke pętelki przed zaciśnięciem . Ktoś pisał tez o kleju, ale tego robić nie będę .
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Grzechu A3D

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 358
Odp: Wiązanie dloopa
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 31, 2019, 10:37:22 pm »
Kuzwa , jeszcze jestem trzeźwy . Tym bardziej jak to pisałem . Widziałem cały swój post , a teraz

A teraz jak sie przebudziłeś to Ci ktoś resztę przygumował  ;D Paweł weź dopij to co zacząłeś i baw się dobrze  8) Od jutra zacznij kombinować, bo będziesz miał na to cały rok  ;)
Łuk - Mathews TRX-38 50#
Łuk - Mathews TRX-38 G2 50#
Stab - B-Stinger 33''
Cel - Shibuya Ultima Carbon CPX 365 "9" / SHREWD 0,75"
Podst - Spot Hogg EDGE
Spust - Tru Ball Fulkrum, Tru Ball GOAT, Tru Ball Executive
Strzał - Vap1; X23; XX75

Grzechu A3D

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 358
Odp: Wiązanie dloopa
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 08, 2020, 05:33:26 pm »
Kuzwa , jeszcze jestem trzeźwy . Tym bardziej jak to pisałem . Widziałem cały swój post , a teraz jest tylko początek. Ale o co mi chodzi.
Mianowicie przesuwa mi się świeżo zawiązany d-loop. Po 5-6 strzałach potrafi się z jednej strony( od góry) obrócić o 180 stopni. Ten dolny węzeł mniej, ale tez się przekręca. Wiązałem już sporo d-loopow i nigdy nie miałem takiego problemu. Jest zawiązany już prawidłowo , czyli górny węzeł z prawej strony cięciwy a dolny z lewej. Linka tez dedykowana do wiązania petelek, choć używałem jej pierwszy raz, bo te stare już mi się skończyły .Zaciskam za pomocą tego specjalnego rozwieracza i potem jeszcze rozciągał wąskimi kombinerkami . A pomimo tego zaczynaja się ruszać . Może macie jakiś problem jak to rozwiązać? Na razie udało mi się znaleźć poradę , żeby nawoskować linke pętelki przed zaciśnięciem . Ktoś pisał tez o kleju, ale tego robić nie będę .

Hej !!! Sipap, bracie daj znać co tam u ciebie z tym d-loopem, kręci się jeszcze  ???  czy to tylko w Sylwestra coś się skręcało  ;) Czasem tak bywa że nowy instrumencik nie zawsze od razu tak zagra jakby się chciało,  pewnie jest tak i u Ciebie  :o
Łuk - Mathews TRX-38 50#
Łuk - Mathews TRX-38 G2 50#
Stab - B-Stinger 33''
Cel - Shibuya Ultima Carbon CPX 365 "9" / SHREWD 0,75"
Podst - Spot Hogg EDGE
Spust - Tru Ball Fulkrum, Tru Ball GOAT, Tru Ball Executive
Strzał - Vap1; X23; XX75

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Wiązanie dloopa
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 08, 2020, 07:49:57 pm »
Już się teraz nie kręci , ale zaraz napisze haj mi się to udało osiągnąć . To nie było żadne sylwestrowe upojenie , bo w tym roku musiałem być trzeźwy jak.... no nie wiem jak kto , się niestety miałem dyżur w pracy . To nie były moje wymysły , tylko to jest znany problem . Niestety PSE stosuje jakaś bardzo śliska linke do owijek. Szczególnie w tych nowych modelach i te pętelki się przekręcają . Zastosowałem patent , który opisał na archerytalk jeden gość. Otóż w tym miejscu gdzie maja być supełki dloopa, zrobił około 7 mm ( z obu stron)kolejna owijkę z linki która nie jest śliska . Miałem akurat taką , dość cienką i teraz supełki się nie przekrecają.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Grzechu A3D

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 358
Odp: Wiązanie dloopa
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 08, 2020, 09:30:47 pm »
Już się teraz nie kręci , ale zaraz napisze haj mi się to udało osiągnąć . To nie było żadne sylwestrowe upojenie , bo w tym roku musiałem być trzeźwy jak.... no nie wiem jak kto , się niestety miałem dyżur w pracy . To nie były moje wymysły , tylko to jest znany problem . Niestety PSE stosuje jakaś bardzo śliska linke do owijek. Szczególnie w tych nowych modelach i te pętelki się przekręcają . Zastosowałem patent , który opisał na archerytalk jeden gość. Otóż w tym miejscu gdzie maja być supełki dloopa, zrobił około 7 mm ( z obu stron)kolejna owijkę z linki która nie jest śliska . Miałem akurat taką , dość cienką i teraz supełki się nie przekrecają.

Nie no z tym upojeniem to żartowałem, a to że akurat tak napisałeś jak napisałeś, to chciałem trochę atmosferę podkręcić przy Sylwestrze  :D pewnie wątek złapałeś  ;).

A co do obracającej się pętelki to tak myślałem że coś z owijką jest nie tak, pierwsze co przyszło mi do głowy to luźna owijka.
Ja jak zrobie owijkę tą pod strzałę, to z cięciwy woda leci  ;) po prostu mocniej ją dociągam, przy luźniejszej owijce może taki efekt obracającej się pętelki wystąpić.
Czyli z tego co piszesz to robisz dodatkową owijkę, a na niej dopiero wiążesz nocking points, tzn. te dwie baryłki gdzie wkładasz strzałę i na tej drugiej owijce robisz pętelkę, tak to zrozumiałem.
Łuk - Mathews TRX-38 50#
Łuk - Mathews TRX-38 G2 50#
Stab - B-Stinger 33''
Cel - Shibuya Ultima Carbon CPX 365 "9" / SHREWD 0,75"
Podst - Spot Hogg EDGE
Spust - Tru Ball Fulkrum, Tru Ball GOAT, Tru Ball Executive
Strzał - Vap1; X23; XX75

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Wiązanie dloopa
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 08, 2020, 10:22:49 pm »
Nie , robię to inaczej . Nocking points wiąże normalnie na oryginalnej owijce . Dopiero za baryłkami , z obu stron robię kawałeczek drugiej owijki. Tak po 7-8 mm. I na tych kawałkach z dodatkową owijką zaciskam supły pętelki.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Grzechu A3D

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 358
Odp: Wiązanie dloopa
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 09, 2020, 04:14:42 pm »
Nie , robię to inaczej . Nocking points wiąże normalnie na oryginalnej owijce . Dopiero za baryłkami , z obu stron robię kawałeczek drugiej owijki. Tak po 7-8 mm. I na tych kawałkach z dodatkową owijką zaciskam supły pętelki.

W sumie trochę to skomplikowane, no i te małe kawałki owijki póżniej, a na to pętelka, ja bym się z tym nie pier...ł tylko zrobił bym nową owijkę po mojemu i uwierz napewno by się tam nic nie ślizgało  8) u mnie na jednej cięciwie zanim ona dostąpi żywota to takich owijek robie z dwie a może trzy, bo jak się od wkładania strzały ta owijka wyrobi to nic nie kombinuję tylko odwijam starą i robie nową owijkę, zakładam nowe  nocking points bo też są wyrobione i nową pętelkę bo z reguły jest kiepska i wymaga wymiany, cała ta operacja trwa co najwyżej z pół godziny i strzelam znów kilka miesięcy zanim coś tam wyskoczy.
Łuk - Mathews TRX-38 50#
Łuk - Mathews TRX-38 G2 50#
Stab - B-Stinger 33''
Cel - Shibuya Ultima Carbon CPX 365 "9" / SHREWD 0,75"
Podst - Spot Hogg EDGE
Spust - Tru Ball Fulkrum, Tru Ball GOAT, Tru Ball Executive
Strzał - Vap1; X23; XX75