Autor Wątek: Pse Stinger Max  (Przeczytany 4738 razy)

Przemo80

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Pse Stinger Max
« dnia: Grudzień 21, 2019, 09:01:40 am »
Witam koledzy stoję przed problemem zakupu:pse Stinger Extreme czy pse Stinger Max. Proszę o pomoc. Dodam że to mój pierwszy łuk

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Pse Stinger Max
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 21, 2019, 09:59:00 am »
Ja bym brał wersje stingera o dłuższym ATA i większym BH, czyli wersje extreme. Z kolei Max SS jest nowszym modelem i ma możliwość ustawienia większego letoff , co także jest ważne, szczególnie dla dopiero rozpoczynającego strzelanie . Myśle ze z jednego i drugiego bedziesz zadowolony i nie stracisz jakiś dużych pieniędzy , jak z czasem bedziesz chciał go sprzedać i kupić coś lepszego.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

RobertPK

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Pse Stinger Max
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 21, 2019, 10:15:48 am »
Napiszę Ci jako ludek strzelający z "bloczka" całkiem niedługo. W porównaniu do wielu forumowiczów jestem nowicjusz na początku "drogi"...ale może właśnie dlatego będzie to dla Ciebie ciekawe.
Strzelam z PSE Stinger X i jako pierwszy łuk ma on WSZYSTKO czego mi potrzeba. Zapewne są lepsze sprzęty ale czy mi ich potrzeba? Czy są na tym etapie niezbędne? No właśnie, nie są.  Napiszę jeszcze raz: ten łuk ma wszystko czego potrzebuję. Łuki o których piszesz są nawet nowsze od mojego, co nieco zmienione/ulepszone czyli powinny być "lepsze". Obojętnie który kupisz "będzie pan zadowolony".
Oczywiście pozostaje sprawa całego osprzętu do łuku i tutaj można sobie popuścić fantazji. Podstawka, celownik, spust, stabilizator/y, strzały...
Ot,tyle...

Przemo80

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Pse Stinger Max
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 21, 2019, 02:56:20 pm »
Czyli lepiej kupić pse Stinger Extreme a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na lepszy sprzęt???

Mollo999

  • Gość
Odp: Pse Stinger Max
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 22, 2019, 06:47:00 am »
Nie podałeś Przemo ile możesz kasy wydać na początek bo ewentualna zasobność portfela ma znaczenie w dalszej przygodzie z łucznictwem.  Jak możesz sobie pozwolić na stratę paru stówek ( przy ewentualnej odsprzedaży) to kup nowy sprzęt na gwarancji . Jeżeli masz budżet ograniczony to część sprzętu dobrze kupić używane np spust , podstawkę czy celownik jak łuk chcesz mieć nowy . Oczywiście sprawa najwazniejsza czyli po prostu czy nie rzucisz sprzętu do szafy po miesiącu czy dwóch bo wtedy szkoda kasy na hajendy.  Kup tani ale przyzwoity zestaw uwzględniając używki- ja bym tak zrobił gdybym jeszcze raz zaczynał.

RobertPK

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Pse Stinger Max
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 22, 2019, 10:37:43 am »
Mollo napisał to tak, że nic dodać nic ująć.
Jeżeli masz opór kaski na zachcianki to ...kupuj sobie co chcesz, a najlepiej jak najdrożej. To podłechce Twoje ego. Jeżeli jednak jest inaczej, to zacznij od solidnego sprzętu ze średniej półki. Używki? Jak najbardziej.
Jaką frajdę daje zdobywanie coraz lepszego osprzętu i obserwowanie efektu jaki daje przy strzelaniu! Oczywiście ŻADEN sprzęt nie zastąpi umiejętności. ŻADEN.

Mollo999

  • Gość
Odp: Pse Stinger Max
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 22, 2019, 11:03:30 am »
Sprzęt z wyższej półki jest drogi z kilku powodów drogi kolego czy ci się podoba czy nie . Można szukać oszczędności robiąc kołczan z wiadra ale po co ?
Sprzet dobrze wykonany z reguły kosztuje więcej niż podstawowe plastikowe zabawki a to czego ci trzeba w tak precyzyjnym hobby jak łucznictwo to powtarzalność.  Powtarzalność czyli gwarancja tego że np przy 30 czy 130 strzałach każda różnica na tarczy będzie tylko twoją winą a nie spowodowana tym że celownik ci się przestawi czy podstawka rozreguluje.  Absolutne minimum to sprzęt solidny i dobrze wykonany umożliwiający powtarzalność.  Nie ma nacisku na sprzęt firmowy bo wiadomo że ten właśnie kosztuje sporo że względu na nazwę a nie na jakość wykonania i nie jest z reguły najlepszym zakupem w kategorii cena/ jakość.  Dobry sprzęt to automatyczne wskazanie winy słabych wyników na strzelca i tu zaczyna się ciężka praca i treningi a nie szukanie słabego ogniwa w zestawie które to uniemożliwia celne strzelanie .
Więc kolego humungus to ty wypisujesz bzdury .

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Pse Stinger Max
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 22, 2019, 12:51:35 pm »
Witam koledzy stoję przed problemem zakupu:pse Stinger Extreme czy pse Stinger Max. Proszę o pomoc. Dodam że to mój pierwszy łuk
Przemo80, zarówno Stinger Extreme jak Stinger Max, to budżetowe czyli tanie łuki firmy PSE. Przeznaczone są one dla początkujących strzelców do nauki strzelania i tyle.
Tak jak pisano wcześniej -  z jednego i drugiego będziesz zadowolony. Jak łucznictwo Ci "podejdzie" i będziesz chciał pójść dalej, to i tak będziesz musiał kupić lepszy sprzęt z wyższej półki.
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

Hunter91

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Pse Stinger Max
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 26, 2019, 12:33:17 pm »
W ostatnim czasie sam stawałem przed dylematem wyboru łuku. Co by nie mówić na tym forum znalazłem same pozytywne opinie na temat PSE Stinger Extreme 2018 (nie było jeszcze wersji Max z 2020r). Sprzedawca łuku nawet powiedział mi coś w stylu "to jeden z ostatnich czarnych Stingerów w wersji 55" więc udało się Panu bo wchodzą modele na 2020 rok i będą droższe", wspomniał też coś na temat tego, że raczej nie wymyślą tam nic nadzwyczajnego. Jeśli masz możliwość zakupu łuku z 2018r. w cenie ~1200zł - na Twoim miejscu brałbym. Sam jestem nowicjuszem a strzelanie z tego łuku to sama przyjemność. Jeśli jesteś z małopolski możesz wpaść kiedyś do Krakowa, zobaczysz co i jak i zdecydujesz czy jest sens dopłacać do łuku, którego mało kto pewnie miał okazję przetestować  ;)

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Pse Stinger Max
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 27, 2019, 09:22:17 am »
Czyli lepiej kupić pse Stinger Extreme a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na lepszy sprzęt???

Zdecydowanie tak.
Różnica w tych łukach tak niewielka że nie będziesz miał o tym pojęcia,
a lepszy osprzęt da Ci więcej komfortu ze strzelania
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

Przemo80

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Pse Stinger Max
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 29, 2019, 07:45:25 am »
Więc co w pierwszej kolejności wymienić z fabrycznego zestawu pse Stinger Extreme. Mój budżet to 2000zł

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Pse Stinger Max
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 29, 2019, 09:46:22 am »
Więc co w pierwszej kolejności wymienić z fabrycznego zestawu pse Stinger Extreme. Mój budżet to 2000zł

Zależy co masz w zestawie.
Jeśli jest spust, to jako pierwszy bym zmienił spust na przyzwoity.
drugie to podstawkę
trzecie celownik, ale z tym można się wstrzymać, jeśli się nie rozkręca od strzelania (można też śrubki zakleić).
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

Przemo80

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Pse Stinger Max
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 29, 2019, 11:32:46 am »
Witam zdaniem kolegów jaki na początek kupić spust nadgarstkowy

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Pse Stinger Max
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 29, 2019, 11:39:05 am »
Np. Jim Fletcher .44, 7 lat bezawaryjnego działania u mnie ;) Tylko weź wersję zapinaną na klamrę. Jeśli chcesz wydać trochę więcej to rozważyłbym jeszcze Tru Balla Bone Collector Beast II. No ale za 380 zł u Dawida możesz mieć już spust palcowy jak np Hot Shot Vapor.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2019, 12:02:27 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Pse Stinger Max
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 29, 2019, 11:51:15 am »
Witam zdaniem kolegów jaki na początek kupić spust nadgarstkowy

Albo short 'n Sweet, wisi akurat na giełdzie.
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.